View Poll Results: Pronostic

Voters
9. You may not vote on this poll
  • 1

    3 33.33%
  • X

    5 55.56%
  • 2

    1 11.11%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 147 of 147

Thread: Etapa 7: CFR Cluj – Astra 4-1

  1. #127
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Cvasi in sensul de aproximativ. Cred ca am vorbit destul pe tema aia si ne-am lamurit ca nu ai folosit cuvantul ala cu sensul lui propriu ci cu alte semnificatii, pentru ca dupa cum ti-am spus, comunitatea stiintifica defineste timpul ca fiind liniar. Notiunea de cvasiliniaritate e hilara daca ar fi folosita cu sensul si semnificatia descrisa de stiinta. Tu l-ai folosit in alt sens, am inteles asta, ne-am lamurit si am trecut peste.

    Bine, hai sa incheiem discutia sau sa ne mutam in alta parte

    Ontopic: scor final 4-1
    __________________

  2. #128
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Incercati pe Steaua cu Aalborg, cam bate vant de toamna acolo .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #129
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Ciudat e fotbalul nostru, ungurul Miriuta spunea zilele trecute ca ceferistii n-au vazut bani de luni bune de zile, in acelasi timp dupa determinarea cu care joaca zici ca trag la titlu.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cvasi in sensul de aproximativ. Cred ca am vorbit destul pe tema aia si ne-am lamurit ca nu ai folosit cuvantul ala cu sensul lui propriu ci cu alte semnificatii, pentru ca dupa cum ti-am spus, comunitatea stiintifica defineste timpul ca fiind liniar. Notiunea de cvasiliniaritate e hilara daca ar fi folosita cu sensul si semnificatia descrisa de stiinta. Tu l-ai folosit in alt sens, am inteles asta, ne-am lamurit si am trecut peste.


    qed.

    Hai ca iti explic : ''comunitatea stiintifica'' intelege prin quasi ceva gen 99,99% sau ''foarte, foarte apropiat de '' sau ''aproape de identificare'' ...
    ''Comunitatea stiintifica'' nu foloseste ''cvasi'' cu sensul de ''aproximativ'' pentru ca asta din urma poate insemna si 70-80%, daca marja de eroare/aproximatie este acceptata.
    Comunitatea stiintifica nu defineste timpul ca fiind liniar, ci ca pe o functie de mai multe variabile ale spatiului (acestea fiind variabile independente sau ele insele ...functii)
    Comunitatea stiintifica accepta faptul ca, pentru publicul larg, timpul este liniar (in sensul de functie liniara sau progresie aritmetica cu rata constanta) pentru simplul motiv ca majoritatea oamenilor nu au capacitatea de a-l putea reprezenta/imagina altfel ... este si cazul tau.
    Eu am explicat acolo ce inseamna cvasiliniar pentru procese care se desfasoara pe suprafata pamantului sau in apropiere, dar e clar ca nu ai inteles si nu ... poti intelege.
    Reivan, de exemplu, a inteles din prima, de atunci.
    Last edited by Leul Oltean; 14th September 2014 at 16:05.

  5. #131
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Leule, parerea mea e ca ti-ai ales gresit nick-ul. Mai aproape de adevar era ceva gen "Raia Jiului" sau "Ciulinul Teleormanului"

    te tii de om mai ceva ca fiscul american
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #132
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Daca ai vrut sa fii spiritual, nu ti-a iesit, dar poti sa mai incerci.
    Este ca si cum ti-as spune eu tie ''manelistul (stelist) de Militari'' sau ... sau lasa. E clar ca nu as avea haz.
    Mai bine l-ai pune sa renunte la jalea aia de ''semnatura'' (urata, de prost gust, manelista) care dovedeste si incultura ... Forza nu se scrie ca Pizza.

  7. #133
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Daca ai vrut sa fii spiritual, nu ti-a iesit, dar poti sa mai incerci. ...
    Hingherul este provocator pana in maduva oaselor .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #134
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    vreti si voi thread "special" cum are paulica? pe unde va intalniti va duceti luptele fara sa tineti cont despre ce e threadul respectiv.
    mai terminati si voi cu hartuiala asta inutila.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    (...)pe unde va intalniti va duceti luptele fara sa tineti cont ...
    Pardon ... eu am tinut cont de faptul ca e mai mic si neajutorat. Altfel ...

  10. #136
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Imi e greu sa fiu on topic, pt ca nu am vazut meciul. Totusi, cu toata antipatia fata de aceasta facatura numita CFR (este a doua in top antipatii, dupa Steaua) ma bucur ca echipa carnatului Niculae a luat-o in freza. Am motivele mele sa ma bucur. Strict fotbalistic, asta e clona clonelor, cred ca e a 10-a entitate diferita care poarta numele Astra.

  11. #137
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Imi e greu sa fiu on topic, pt ca nu am vazut meciul. Totusi, cu toata antipatia fata de aceasta facatura numita CFR (este a doua in top antipatii, dupa Steaua) ma bucur ca echipa carnatului Niculae a luat-o in freza. Am motivele mele sa ma bucur. Strict fotbalistic, asta e clona clonelor, cred ca e a 10-a entitate diferita care poarta numele Astra.
    dupa ce trecusi in revista gaurile negre din univers tot la Steaua-ti sta gandul ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #138
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    Vad ca timpul nu lasa urme asupra unora, ciuciu schimbari, ciuciu alte prioritati. E de vis!
    Astept cu interes ca CFR-ul sa joace cu cele cateva facaturi, numite clone de altii, ca sa ma distrez mai copios decat am facut-o acum de distinsele si documentatele comentarii.

  13. #139
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ask View Post
    Vad ca timpul nu lasa urme asupra unora, ciuciu schimbari, ciuciu alte prioritati.
    Exact asta puteam scrie eu, de cand am intrat pe thread, ar fi fost prima postare de astazi. M-am abtinut, dar o fac acum.
    Si adaug ca unii au ramas la fel de oportunisti cum ii stiam (din partea cealalta ), nu mai ai loc de ''ei'' cand echipa ''lor'' merge bine (vorba vine, ''ei'' erau stelisti sau dinamovisti pana mai alaltaieri), acum li se pare ca echipa ''lor'' trage la titlu si s-au gandit ca e cazul sa apara ... nu i-am vazut pe aici, totusi, cand i-a batut Minscu in deal sau cand ...

  14. #140
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    Cum bine spuneam....
    Mie mi se rupe de fotbal de ani buni, pe cand altii, cei asupra carora trecerea timpului nu-i afecteaza - cum am mai mentionat - vad ca au aceleasi discutii, aceleasi obiceiuri si, normal, aceleasi texte.
    Si CFR nu "trage" la titlu, si chiar daca ar "trage" mie tot una mi-ar fi, am alte prioritati. Nu intru pe forumuri ca sa nu-mi mai pierd vremea, ca-mi pot umple timpul cu alte lucruri, mult mai diatractive. Asta fata de altii....
    Iti doresc multa sanatate si putere, ca sa poti in continuare sa scrii postulate, pontisme si sa nu faci scurt circuit cand verifici frecventa cu care unii sau altii intra pe forum.
    Eventual spune-mi cum sa te contactez, ca sa stiu in viitor daca pot intra sau nu pe forum.

  15. 14th September 2014, 17:29
    Reason
    scriu de pe telefon, asa ca am dubalt postarea

  16. #141
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Leula, tata, altii in locul meu ar fi renuntat de mult, dar simt ca trebuie sa te tarasc din ignoranta in care te ineci.
    Putem sa continuam aici daca vrei:

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...70#post4075470
    __________________

  17. #142
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Ti se rupe de fotbal si de forumuri, mai putin o data pe an, cand bate si chefereu' pe cineva mai de soi ...

    Bine, chefereu e acum, poimaine poate fi Tg Mures sau , again, Dinamo ...

  18. #143
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Putem sa continuam aici daca vrei:


    Acolo poti sa continui tu, am vazut postarea ta, e numa buna de Clubul pinguinilor. Daca esti intr-adevar interesat de chestiile astea, ia-o de jos. De la notiunile de baza : derivata, integrala, functie (continua). Lunar, pot sa verfific ce ai invatat, apoi decid eu din care moment putem incepe sa discutam rezonabil.

  19. #144
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    Te las leule sa scrii ce vrei. Chiar nu ma intereseaza parerea ta. Despre nimic.
    Am impresia ca pe nimeni nu intereseaza. Sa ai un an bun in continuare.

  20. #145
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    O dai in diverse. Am ajuns intr-un punct in care nu mai poti sa-ti aperi argumentele pentru ca ti-am cerut sa dovedesti ca notiunea de timp cvasiliniar exista si cum e inventata de tine in urma cu cateva zile... ai ajuns intr-un impas imposibil de depasit

    Dupa ce ca mi-am schimbat si semnatura pentru tine... paranoia voastra trebuie intretinuta si amplificata.
    Intr-o buna zi multi antistelisti veti ajunge in camasi de forta si sper ca semnatura mea sa grabeasca procesul
    __________________

  21. #146
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu poti sa stai de vorba cu mine pe tema asta, mah ... esti prea mic. Eu sunt ceva mai inalt, pricepi ?

    Tu intai pune mana pe carte si invata sa dai in minge ...

  22. #147
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    o sugestie, pe valea plangerii n-ar merge discutia asta savanta ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •