Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 271

Thread: Offseason 2014

  1. #127
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    ca fan lebron de multi ani si eu as vrea ca el sa nu ia max si sa ia mai putin insa nu la acelasi nivel ca bosh si wade, pentru ca nu e corect. pentru cine nu stie e cel mai prost platit jucator de top ( sa zicem top 1-2 ) din toate sporturile americane.

    nici macar nu schimba cu mult situatia daca ia max sau daca ia 18-19 in conditiile in care bosh viseaza si el la 17-18 cum a fost speculat.


    sa se reintoarca la cavs nu m-ar deranja decat sa ramana stiind ca e posibil sa aibe o echipa mai proasta ca anul trecut cand au schiopatat serios. dar nici la cavs nu vad trecand de spurs sau de healthy okc. mare incredere in kyrie nu am insa sigur poate mai mult decat 15-3-3 wade in the finals sau decat bosh care e considerat zeu aici dar care in real life dispare odata la 2 meciuri si are 0 puncte in game 7 ( vina nu e numai a lui spo ca e spot up shooter ci si a lui ca nu se impune mai mult).


    astept.
    Last edited by koko88; 5th July 2014 at 22:43.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  2. #128
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Nu ti se pare normal ca Lebron sa vrea max ? Nu ti se pare normal sa se astepte ca bosh si wade sa ia mai putin ??

    Pune-te tu in locul lui, nu neaparat de baschet vorbesc. Nu-mi place mie Lebron dar daca nici acum nu e normal sa ceara max nu stiu ce sa mai zic. Dupa ce a sacrificat 4 ani sub max ar mai trebui sa sacrifice si acum si sa ia din nou cat Wade si Bosh ?? Cand acum e peste ei muuult mai mult decat acum 4 ani cand s-a format echipa.


    Si legat de Pau, tot aud ca ar putea sa mearga la Heat. Nu mi se pare good fit absolut deloc. Un jucator lent care defensiv a cazut enorm in ultimii ani si care e meh de la midrange. Si nici intr-un lineup cu Bosh nu vad cum ar merge bine.
    Singurul lucru ar fi ca i-ar creste motivatia si poate ar trage mult mai tare in defensiva. Dar nu prea cred.
    Da, in a perfect world mi se pare normal ca LeBron sa ia 50 de milioane pe sezon. Orice echipa si-ar scoate banii si cu un salariu atat de mare. DAR, si un mare DAR, omul vrea (in teorie), pe langa Wade si Bosh, un better supporting cast. In aceste conditii, cum poate Pat Riley sa aduca acel supporting cast?

    In momentul de fata Miami are 2 jucatori pe payroll, Norris Cole si Justin Hamilton. Plus Napier, ma rog. Hai scenariu negativ: Bosh ia 18 (ca vrea si el mai mult), Wade se sacrifica si ia 11, iar LeBron ia 22. Cu salariile deja existente sunt aproximativ 54 de milioane de dolari din cap salary. Raman sub 10 milioane din salary cap si ai nevoie de inca 12 jucatori. Semnezi cativa jucatori la minumum salary, tot nu-ti ajung ca sa creezi acel supporting cast pe care LeBron il vrea. Numai Shane Battier a avut 6 milioane sezonul trecut. Chalmers 7 milioane. Si gandeste-te cati oameni trebuie sa ia. Daca renunta la 4 milioane, cu banii aia poti lua un Tony Allen, ceva. Zic si eu. Eu unul asa gandesc si asa as gandi si in situatia lui.
    Retards...Retards everywhere...

  3. #129
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    http://ll-media.tmz.com/2014/06/25/0...nt-ramey-3.jpg

    Hai ma ca nu-i asa gras. It was just a bad angle...

    Anyway, Melo pls stay in NY.

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    melo pls go to lakers


    nash
    kobe
    melo
    ?
    pau

    spurs 155-lakers 109
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  5. #131
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Eu sincer sper ca Lebron sa se intoarca la CLE si sa joace acolo cat o mai fi in his prime. A castigat 2 titluri cu MIA, acum ramane de vazut daca poate sa castige si intr-un smaller market. Nu de alta, dar un titlu la CLE ar avea o pondere mai mare in legacy-ul lui decat unul la MIA.

    Intr-adevar, nu stiu ce ar trebui sa faca CLE pentru a mai echilibra la pozitii lotul, dar mie, sincer, mi-ar placea sa revina. Mi-e dor, intr-un fel, de emotiile pe care le simteam cand jucau cu DET, WAS sau BOS. Aduce putine a masochism, stiu... Dar parca simt ca asta ar fi miscarea potrivita pentru a-si duce cariera la nivelul urmator.

  6. #132
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    +1
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  7. #133
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    melo pls go to lakers


    nash
    kobe
    melo
    ?
    pau

    spurs 155-lakers 109
    Randle.

  8. #134
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    Eu sincer sper ca Lebron sa se intoarca la CLE si sa joace acolo cat o mai fi in his prime. A castigat 2 titluri cu MIA, acum ramane de vazut daca poate sa castige si intr-un smaller market. Nu de alta, dar un titlu la CLE ar avea o pondere mai mare in legacy-ul lui decat unul la MIA.

    Intr-adevar, nu stiu ce ar trebui sa faca CLE pentru a mai echilibra la pozitii lotul, dar mie, sincer, mi-ar placea sa revina. Mi-e dor, intr-un fel, de emotiile pe care le simteam cand jucau cu DET, WAS sau BOS. Aduce putine a masochism, stiu... Dar parca simt ca asta ar fi miscarea potrivita pentru a-si duce cariera la nivelul urmator.
    de acord doar ca heat sunt si ei small market. wiggins + salarii pt love.


    kyrie
    waiters
    lebron
    love
    varejao/thompson

    dai bennett pt un pg sau sg si poate si zeller pt un spot up shooter. not going to lie, imi doresc foarte mult sa se intoarca la cavs
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  9. #135
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    cica rockets vor sa-i dea lui bosh un contract pe 4 ani, pentru un total de 88 de milioane de dolari. sper ca nu face greseala de a nu accepta...omu are deja 2 titluri, acu iei banetu, ca nu o sa mai aiba prea multe contracte in cariera de jucator.in plus, rockets au o echipa destul de buna, nu stiu daca se bat la titlu, insa nu e precum daca ar merge la o echipa de genu pistons sau kings .
    http://espn.go.com/nba/story/_/id/11...contract-offer

    danny granger a semnat cu heat, sursa yahoo sports.
    Last edited by SwedishMafia; 7th July 2014 at 22:59.

  10. #136
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    mcbob, wade si legranger new big 3 ?!
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  11. #137
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Cu bosh la rockets, unii il vad pe melo mergand la heat, sa joace cu le bron.Melo e intr-o situatie nasoala.Perfomanta vs familie. Pe deoparte vrea sa castige, insa orasele unde ar avea sanse sa castige, ar pune frana carierei nevestei sale Daca merge la Lakers sau ramane la Knicks, slabe sanse sa castige titlu,insa nevasta sa isi continua cariera actoriceasca. Ce alegi: performanta sau familie ?

  12. #138
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    prostu nostru de patron nu intelege nimic,macar sa faca ceva cu chifla aia de Boozer ca nu l mai suport

  13. #139
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    prostu nostru de patron nu intelege nimic,macar sa faca ceva cu chifla aia de Boozer ca nu l mai suport

    LeBron daca nu are gand sa semneze pe mai multi ani cu cavs, ar face bine sa nu mearga doar pt 1 an...dupa ce i-a lasat balta acum 4 ani , daca ii mai lasa balta si peste 1 an , aia din Cleveland or sa-l urasca si mai mult. iar LeBron nu cred ca e imun la ce crede fanii nba despre el, si mai ales cei din Cleveland

  14. #140
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  15. #141
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Nu se intampla nimic cu Boozer, Bosh si poate chiar cu Love pana nu muta Melo si LBJ. Iar LBJ e ( dupa mine ) 50-50 intre Cleveland si Miami. La Miami ar fi title contender imediat in urmatorii 2 ani ( chiar si cu Deng/Ariza in locul lui Bosh ), la Cleveland ar fi mai bine in long term ( younger core, more picks )

    E aproape sigur ca nu va merge in Vest la nici o echipa, si tot aproape sigur ca ii face enorma placere sa vada cat se discuta despre decizia lui ( again ) si cat de multe echipe/mutari asteapta dupa el. Nu i se zice 'King' degeaba. Toata lumea e la picioarele lui.

  16. #142
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    Eu sincer sper ca Lebron sa se intoarca la CLE si sa joace acolo cat o mai fi in his prime. A castigat 2 titluri cu MIA, acum ramane de vazut daca poate sa castige si intr-un smaller market. Nu de alta, dar un titlu la CLE ar avea o pondere mai mare in legacy-ul lui decat unul la MIA.

    Intr-adevar, nu stiu ce ar trebui sa faca CLE pentru a mai echilibra la pozitii lotul, dar mie, sincer, mi-ar placea sa revina. Mi-e dor, intr-un fel, de emotiile pe care le simteam cand jucau cu DET, WAS sau BOS. Aduce putine a masochism, stiu... Dar parca simt ca asta ar fi miscarea potrivita pentru a-si duce cariera la nivelul urmator.


    Daca se duce la Cavs, nu mai prinde nici finala.
    Cit e el de bun, pe atit de praf sunt Cavs, nu neaparat la roster dar ca organizatie.

    FYI, abia ieri au scos Cavs scrisoarea lui Dan Gilbert de pe site-ul lor.
    Lebron e prost gramada daca se duce la Cavs doar pt ca niste unii (fani, analisti tv si "analisti tv") fac pe sentimentalii.

    Daca se duce, creste valoarea lui Cavs cu 100-200 mil si ii cresc exponential profiturile lui Dan Gilbert. De ce crezi ca era asa pissed off Gilbert cind a plecat Lebron ? De ce crezi ca dadea Gilbert din gura ca Detroit Pistons ar trebui sa se numeasca Auburn Hills Pistons sau sa se mute in centrul Detroit-ului ? Pt ca Gilbert a cumparat teren in centrul Detroit-ului, si acum vrea ceva care sa creasca valoarea investitiei - cum Rattner ala i-a mutat pe Nets ca sa ii creasca lui investitia din Brooklyn.

    Simmons, Barkley si o tona de altii (inclusiv fani) dau inainte ca ar fi frumos sa mearga la Cavs, dar daca se duce si nu prinde nici finala, a 2-a zi tot ei vor incepe cu "Is Lebron on the decline ?" si "Can Lebron carry a team anymore ?".

    Care din voi s-ar intoarce pe motive sentimentale la un patrol cu care nu s-a inteles, care ii dadea o tona de munca si zero ajutor si care atunci cind a plecat l-a injurat in presa ????

    Fanii dau din gura despre ce ar trebui sa faca jucatorii, chiar daca ei nu ar face personal asa ceva niciodata. Asta se numeste ipocrizie.
    Last edited by caseta; 8th July 2014 at 13:55.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #143
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Heat sign Josh McRoberts and Danny Granger

    Not bad for a first move. McRoberts mi-a placut intotdeauna cand au jucat Bobcats vs Heat...Granger gives you a solid 8-10 points off the bench...Si ai o rezerva pentru LeBron...

    NEXT?
    Retards...Retards everywhere...

  18. #144
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Granger a fost praf sezonul trecut. Solid o laie balaie.

    In plus, amindoi au avut "vorbe" cu Lebron in trecut. Ciudate alegeri.
    L-as fi preferat pe Gasol.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #145
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    granger e unul din cei mai slabi jucatori din nba, as we speak.


    2.6 ppg on 27 fg% in 13 meciuri in playoff in 10 minute.

    mcbob e overrated, a dat 10 pase frumoase si gata e boris diaw pt unii


    vreau lebron la cavs din ce in ce mai mult. dupa sunt sanse mari sa il aduca pe love, care ar semna o extensie daca lebron aterizeaza acolo.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  20. #146
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    2GSW mai au un pic si isi dau o mana si un picior pentru love, cu tot cu k.martin la pachet. daca zvonistica cu lbj la cavs tinde sa se adevereasca s-ar putea emotiona si sa ii cante in stuna lui flip numai ca sa nu il piarda. bine, cu lebron acolo ar putea pleca foarte bine la anu la cavs.

    eu, sincer, daca nu e sa fie la gsw pentru un pret rezonabil, m-as bucura sa il vad jucand undeva cu lebron.

  21. #147
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post


    Daca se duce la Cavs, nu mai prinde nici finala.
    Cit e el de bun, pe atit de praf sunt Cavs, nu neaparat la roster dar ca organizatie.... .. ... ...
    I know, dawg, I know. I totally dig what you're sayin'. Si partea mea rationala e de acord cu tine. Dar, spre rusinea mea, sunt si eu parte din acei sentimentali. Dupa parerea mea, e high risk, high gain situation. Storyline-ul e mai frumos decat daca ar ramane la MIA, unde oricum nu va fi la fel chemistry-ul dupa offseason-ul asta.

    Si trebuie sa recunosc ca mi-ar placea sa il vad pe Kyrie, cu Lebron si Wiggins. Da, vreau sa ii vad in aceeasi echipa si mi s-ar parea mai fun, chit ca nu ajung in finala. In cele din urma, vreau sa aleaga ce-i mai bine pentru el, oricum ramane jucatorul meu favorit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •