Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 271

Thread: Offseason 2014

  1. #106
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Daca e asa (nu stiu, nu stiu cum arata, nu am vazut o secunda cu el jucind), cel mai probabil nu o sa atinga "potentialul" pe care-l vad unii - bazat pe cum a jucat in colegiu. Sunt multi SF/PF tweeners care au jucat bine in colegiu, au fost draftati sus, dar au esuat lamentabil in NBA (Beasley, Derrick Williams sau cum il cheama pe ala pe care l-au draftat Wolves acum vreo 5 ani si mai sunt si altii).
    Anthony Bennett
    Thomas Robinson
    etc.

    Pentru mine McDermott pare o alternativa la Melo (in caz ca nu vine).
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  3. #108
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    The Cleveland Cavaliers are meeting with Gordon Hayward and are reportedly preparing a max contract offer sheet.
    We wont be out-tanked!!!

  4. #109
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    The Cleveland Cavaliers are preparing a maximum offer sheet for swingman Gordon Hayward, according to ESPN's Brian Windhorst. He's meeting with the team on Tuesday, as reported by Yahoo Sports, and a contract that lucrative would put the Utah Jazz in a tough position. They'd obviously rather he didn't leave for nothing, but is it really worthy investing that much money in him? You'd think they'd at least consider sign-and-trade scenarios.

    • Kyle Lowry is reportedly weighing an offer from the Toronto Raptors for four years and $44 million. They might up it to five years and $55 million. That sounds about right.

    • Avery Bradley accepted a four-year, $32 million offer from the Boston Celtics, who clearly didn't want to risk someone offering more in restricted free agency. Not sure how likely that would've been, but Bradley is young, improving and already a great defender.

    • The Orlando Magic agreed to a contract with Ben Gordon for two years and $9 million, which sounds kind of crazy. The second year isn't guaranteed, though, and it's not that's going to restrict what Orlando does this summer. You don't have to freak out about it. - See more at: http://www.prosportsdaily.com/articl....iKx9unNy.dpuf
    Laughable ! Ben Gordon 9/2ani (4.5 mil) , Lawry 44/4 ani (10 mil), Bradley 32/4 ani (8 mil)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  5. #110
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Gordon e team option pentru anul 2, Lowry mi se pare decent, Bradley si Meeks overpaid. Pistons gonna Pistons...

  6. #111
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Lowry 48 mil ,deci adio Heat,sa vedem ce alege Melo:Bulls,Lakers sau Rockets

  7. #112
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    Lowry 48 mil ,deci adio Heat,sa vedem ce alege Melo:Bulls,Lakers sau Rockets
    Melo :
    sau Knicks , Mavs

    Thunder sunt dupa Pau !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    lowry nu era cea mai buna varianta pentru heat cand l-ai luat pe napier. sigur, un jucator bun dar nu are rost sa ii dai 10+ mil cand echipa are 3-4 gauri mai mari. deng, dupa ce l-au bagat bulls in pamant, ca pe rose e o solutie mai buna, mai ii ia din responsabilitatile defensive lui lebron ... dar si asta vrea 10+.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    http://www.sbnation.com/lookit/2014/...t-kobe-forever


    ahahah, in afara de cap space kobe mai mananca si alte chestii. mai ii suna si pe lebron si melo sa vina la lakers degeaba ( https://twitter.com/bballforeverfb/s...27342690504704 ).


    am spus-o de un an jumate Kobe Bryant Is Done
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  10. #115
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    http://i58.tinypic.com/etyu1c.jpg
    kobe, in vacanta. Inteleg ca omu e in vacanta, insa nu poti sa arati in halul asta.

  11. #116
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Dirk Nowitzki and the Dallas Mavericks have agreed to terms on a new three-year contract believed to be in the $30 million range, according to sources close to the situation.
    http://espn.go.com/dallas/nba/story/...llas-mavericks
    frumos. isi va termina cariera la mavs, unica echipa pentru care a jucat

  12. #117
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    http://www.sbnation.com/lookit/2014/...t-kobe-forever


    ahahah, in afara de cap space kobe mai mananca si alte chestii. mai ii suna si pe lebron si melo sa vina la lakers degeaba ( https://twitter.com/bballforeverfb/s...27342690504704 ).


    am spus-o de un an jumate Kobe Bryant Is Done
    Adica done ? O sa joace ca Wade in finala ? mai rau ? nu mai joaca deloc ? ce inseamna done ?

  13. #118
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    De ce il vrea Bulls pe Pau ? Pau nu mai poate juca PF in momentul asta al carierei.

    Eu zic ca merge ori la Heat, ori la OKC asta in caz ca nu reuseste LAL vreo minune si-l aduce pe LeBron sau Melo, ca atunci cred ca ramane...

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Adica done ? O sa joace ca Wade in finala ? mai rau ? nu mai joaca deloc ? ce inseamna done ?
    trebuie sa ai probleme la mansarda sa crezi ca bryant o sa revina la nivelul la care era acum 4-3-2 ani. nici macar ca in sezonul cand s-a accidentat in aprilie cand a avut multe meciuri bune on O dar a fost un dezastru on D ( cu exceptia all star game cand l-a blocat pe lebron sau cand jennings si kyrie au fost anihilati ).



    wade a fost o gluma proasta tot anul, din noiembrie pana in aprilie si din aprilie pana in iunie. tot anul a stat back-to-backs si astfel echipa a fost inconstanta in performante cu cele 666 schimbari de lineups si minute.

    in playoffs a fost foarte slab, nu valoare negativa ca chalmers sau cole insa 15.2 - 3.8 - 2.6 in FINALA cu 44% este rusinos. lebron in 2011 a avut macar 18-7-7.


    daca lebron pleaca nu o sa imi para deloc rau.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  15. #120
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Deci trecand peste faptul ca unii or avea probleme la mansarda pentru ca... asa zici tu


    Ce inseamna ca Bryant e done ? Tot nu am inteles.

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Deci trecand peste faptul ca unii or avea probleme la mansarda pentru ca... asa zici tu


    Ce inseamna ca Bryant e done ? Tot nu am inteles.
    adica mult sub ce a fost inainte de accidentari. vrei stats? ma astept sa fie unul din cei mai slabi sg on D, puncte o sa dea pe procentaje MULT reduse sub ce a dat in 2013 cand a avut 27 ppg on 46fg%.



    simt ca nu esti de acord cu mine...crezi altceva sau ce ? face 36 de ani in 2 luni, daca fanii 'lakers' se asteapta la ceva de genul chiar au probleme la mansarda, tinand cont de probleme sale de sanatate.

    asa cum il vezi pe wade acum care e DONE asa o sa il vezi si pe kobe .
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  17. #122
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    De ce il vrea Bulls pe Pau ? Pau nu mai poate juca PF in momentul asta al carierei.

    Eu zic ca merge ori la Heat, ori la OKC asta in caz ca nu reuseste LAL vreo minune si-l aduce pe LeBron sau Melo, ca atunci cred ca ramane...

    LAL sunt destul de departe de a-l lua pe Melo. Cred ca au cele mai putine sanse din cele 4 care il curteaza acum.

    Parerea mea e ca o sa ramana la Knicks, pentru ca 129 mil si Phil.

  18. #123
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    adica mult sub ce a fost inainte de accidentari. vrei stats? ma astept sa fie unul din cei mai slabi sg on D, puncte o sa dea pe procentaje MULT reduse sub ce a dat in 2013 cand a avut 27 ppg on 46fg%.



    simt ca nu esti de acord cu mine...crezi altceva sau ce ? face 36 de ani in 2 luni, daca fanii 'lakers' se asteapta la ceva de genul chiar au probleme la mansarda, tinand cont de probleme sale de sanatate.

    asa cum il vezi pe wade acum care e DONE asa o sa il vezi si pe kobe .
    Nu nu sunt neaparat de acord cu tine dar eram doar curios ce crezi tu ca inseamna ca e done. Sub ce a fost inainte cred si eu ca o sa fie o sa vedem daca doar sub sau mult sub.

    La defense sunt de acord. Problemele la Bryant au aparut cam la aceeasi varsta la care apar si la Lebron adica in ultimul an. Legat de capitolul asta ma astept ca Lebron sa isi revina anul asta care urmeaza dpdv al defensivei si Bryant sa fie chiar mai slab decat anii trecuti.

  19. #124
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Nu nu sunt neaparat de acord cu tine dar eram doar curios ce crezi tu ca inseamna ca e done. Sub ce a fost inainte cred si eu ca o sa fie o sa vedem daca doar sub sau mult sub.

    La defense sunt de acord. Problemele la Bryant au aparut cam la aceeasi varsta la care apar si la Lebron adica in ultimul an. Legat de capitolul asta ma astept ca Lebron sa isi revina anul asta care urmeaza dpdv al defensivei si Bryant sa fie chiar mai slab decat anii trecuti.
    da, nivelul lui wade din final inseamna pentru mine done. nu sunt nebun sa zic ca bryant o sa ajunga un role player ala vince carter pentru ca nu o sa fie asa.



    ....



    situatia de la heat e cam nasoala. la 12 ore apar rumors ca bosh vrea max, lebron vrea max, pat riley ii vrea pe lawry si deng, ii rateaza, dupa apar alti jucatori, tensiuni intre big 3 si front office pentru ca mike miller eliberat pentru a evita tax, etc.


    sper sa se clarifice, mi-e teama sa nu ajunga lebron intr-o situatie de tot *****ul si sa resemneze cu heat unde wade o sa vrea si el vreo 14-15 iar bosh sa fuga pt max in alta parte.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  20. #125
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Nu ai ce face in situatia asta. Toti stiu care e situatia. Tensiuni nu cred ca sunt, problema e ca, pana acum, Heat au ratat o serie de jucatori care i-au dorit: Gortat, Lowry. Pau nu-l vad la Heat sa fiu sincer, dar nu se stie. In schimb mi se pare ipocrizie din partea lui LeBron. Castiga o gramada de bani din publicitate. A castigat din vanzarea Beats!. Vrea supporting cast langa el dar nu e de acord sa isi scada salariul si vrea max deal. Dar in acelasi timp se asteapta ca Wade si Bosh sa semneze pentru mai putin...

    Inca nu intelege ca absolut tot ceea ce face este analizat si daca vrea acea cariera si sa devina cel mai mare jucator din istorie, he's doing it SO WRONG...
    Retards...Retards everywhere...

  21. #126
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Nu ai ce face in situatia asta. Toti stiu care e situatia. Tensiuni nu cred ca sunt, problema e ca, pana acum, Heat au ratat o serie de jucatori care i-au dorit: Gortat, Lowry. Pau nu-l vad la Heat sa fiu sincer, dar nu se stie. In schimb mi se pare ipocrizie din partea lui LeBron. Castiga o gramada de bani din publicitate. A castigat din vanzarea Beats!. Vrea supporting cast langa el dar nu e de acord sa isi scada salariul si vrea max deal. Dar in acelasi timp se asteapta ca Wade si Bosh sa semneze pentru mai putin...

    Inca nu intelege ca absolut tot ceea ce face este analizat si daca vrea acea cariera si sa devina cel mai mare jucator din istorie, he's doing it SO WRONG...
    Nu ti se pare normal ca Lebron sa vrea max ? Nu ti se pare normal sa se astepte ca bosh si wade sa ia mai putin ??

    Pune-te tu in locul lui, nu neaparat de baschet vorbesc. Nu-mi place mie Lebron dar daca nici acum nu e normal sa ceara max nu stiu ce sa mai zic. Dupa ce a sacrificat 4 ani sub max ar mai trebui sa sacrifice si acum si sa ia din nou cat Wade si Bosh ?? Cand acum e peste ei muuult mai mult decat acum 4 ani cand s-a format echipa.


    Si legat de Pau, tot aud ca ar putea sa mearga la Heat. Nu mi se pare good fit absolut deloc. Un jucator lent care defensiv a cazut enorm in ultimii ani si care e meh de la midrange. Si nici intr-un lineup cu Bosh nu vad cum ar merge bine.
    Singurul lucru ar fi ca i-ar creste motivatia si poate ar trage mult mai tare in defensiva. Dar nu prea cred.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •