Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 211 to 231 of 271

Thread: Offseason 2014

  1. #211
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Mda, au fost si afirmatiile alea aiurea despre genunchiul lui Wade. Acum , problema se pune daca Dwyane l-a luat in serios sau nu si daca tine rāca.
    probabil ca nu. Crawford e decent, dar nu stiu daca e de starting SG pentru o echipa ce vrea sa emita pretentii. Wade e cam gata, din pacate, si numarul de pauze va creste de la an la an.

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    nu ii vad terminand pe heat pe 3. dupa ce a plecat lebron dla cavs am spus aici ca o sa termine in playoffs fara prea mare problema...m-am inselat grav.

    mike, nu iti face iluzii ca o sa traiesti deziluzii


    chalmers o achizitie proasta, parca facuta asa sa revina toti, sa nu zica lumea ca au luat-o la vale.

    iei napier, ce rost mai are sa il iei inapoi pe chalmers ? stim cu totii ce se intampla cand chalmers si cole sunt ambii pe teren, adica unul din ei se apara la opposing SG.

    banca e teribil de proasta, birdman imi place enorm, dar contract pe 2/3 cat a primit inseamna ca o sa-l prinda 38-39 de ani la heat. el a fost bun in primul an si atat, cine s-a uitat la meciuri ca mine stie ca anul trecut a fost intr-un regres.

    apropo de regres de abia astept sa il vad pe deng.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  3. #213
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    koko si pe cine vezi terminand peste Heat intr-o conferinta atat de slaba? Nu e vorba de iluzii, incerc sa analizez competitia si sa vin cu o "predictie".
    Retards...Retards everywhere...

  4. #214
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    koko si pe cine vezi terminand peste Heat intr-o conferinta atat de slaba? Nu e vorba de iluzii, incerc sa analizez competitia si sa vin cu o "predictie".
    nu cred ca o sa aveti meciuri usoare cu Wizards acum ca sunteti fara za king.
    nici inainte nu aveati in regular...
    n-as garanta nici ca Miami mai castiga divizia in conditiile actuale.

  5. #215
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    daca am in vedere $/an, contractul lui bosh are sanse serioase sa fie cel mai prost pe care l-am vazut vreodata.
    si ca valoare absoluta, prinde topul fara probleme.
    naiba stie, poate o fi chiar bun si am eu o pata aiurea pe el.

    birdman, chalmers, napier - ii dau dreptate lui koko.
    deng - asta mai joaca baschet? parca s-a lasat dupa ce i "s-a facut rau" in playoff acum cativa ani. o raceala, ceva.

    as vrea sa-l vad pe lance in echipa cu westbrook in orice echipa.
    Last edited by arpagic; 15th July 2014 at 06:56.

  6. #216
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Nu-mi vine sa cred ca unii l-ar prefera pe Jordan fuckin Crawford in locul lui Lance Stephenson. wow
    We wont be out-tanked!!!

  7. #217
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    De ce nu-ti vine a crede? Are 25 de ani Jordan Crawford, medii ok tinand cont cate meciuri a jucat in fiecare sezon, good 3 point player. Lance Stephenson IMO este overrated. Plus ca, repet, are un caracter de *****. Daca tie ti se pare normal ca un jucator care a facut tot posibilul sa atace Miami Heat sezoanele trecute (incluzand si jucatorii), ar fi bun la Miami Heat....e parerea ta. Plus ca am vazut meciuri cu el si NU MI SE PARE ATAT DE BUN. Parerea mea...
    Retards...Retards everywhere...

  8. #218
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    poate ca Vogel nu a stiut sa scoata zama din el

  9. #219
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    De ce ti se pare overrated? A fost all-star? I s-a oferit max contract? Cum anume e overrated? Doar ca tu il consideri slab il face overrated de ceilalti?

    Stephenson e all-around player, glue guy (pe teren) si da, personalitatea lui nu e de cetatean model, dar nu e un cancer pentru propria echipa. Daca era la Miami avea aceleasi declaratii la adresa Indianei spre exemplu.
    Si Jason Kidd si-a batut nevasta si a condus beat plus alte rahaturi...

    Sezonul asta s-a referit Hibbert ca unii colegi sunt egoisti (tintindu-l pe Lance) but hell, Lance dadea 5-6 assists/game si era a treia optiune in ofensiva desi baga 50% din aruncari. Hibbert bocea dupa minge, pivot fiind cu 43% din actiune si 6.6 rebs. Wtf, Stephenson recupera mai multe mingi decat pivotul echipei. Si nu poti spune ca e un magar lenes in defensiva, ba chiar e bun si da tot ce poate sa se apere.

    Jordan fuckin Crawford e un chucker care nici macar nu incearca sa se apere la un scaun. Starting SG my ass, niciodata nu va fi starter la o echipa calumea decat la echipe care fac tanking. Cum a fost de altfel si pana acum.
    We wont be out-tanked!!!

  10. #220
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Hey, fiecare cu parerea lui. Eu, din cate m-am uitat la meciurile Indianei, mi-am format o parere proasta de el. Un fel de Nate Robinson, un wannabe show off care poate ii intra, poate nu. Si asta nu suport la unii jucatori. E ok daca LeBron e show off fiindca stii ca noapte de noapte iti va face un meci bun. Dar Stephenson e diferit.

    Cand il vad cu moaca aia a lui, cum se crede mare jucator, imi vine sa inchid stream-ul. Am spus-o si in primul post, e PAREREA MEA. O fi avand talent, o fi jucator bun, dar nu il suport. Si nu cred ca sunt singurul care nu-l suporta. Either way, vedem ce va face Pat...
    Retards...Retards everywhere...

  11. #221
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Hey, fiecare cu parerea lui. Eu, din cate m-am uitat la meciurile Indianei, mi-am format o parere proasta de el. Un fel de Nate Robinson, un wannabe show off care poate ii intra, poate nu. Si asta nu suport la unii jucatori. E ok daca LeBron e show off fiindca stii ca noapte de noapte iti va face un meci bun. Dar Stephenson e diferit.

    Cand il vad cu moaca aia a lui, cum se crede mare jucator, imi vine sa inchid stream-ul. Am spus-o si in primul post, e PAREREA MEA. O fi avand talent, o fi jucator bun, dar nu il suport. Si nu cred ca sunt singurul care nu-l suporta. Either way, vedem ce va face Pat...
    M-ai inchis. Congrats
    We wont be out-tanked!!!

  12. #222
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    =))))) Yeah yeah You don't stand LeBron
    Retards...Retards everywhere...

  13. #223
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    nu il ascultati pe boogie, cunostintele lui despre baschet sunt aceleasi cunostinte pe care un borcan de muraturi le are despre sportul asta minunat iar tot ce spune el despre jucatori este exact invers sau daca prezice ceva se intampla opusul.

    acestea fiind spune nu spun ca jordan crawford e mai bun ca lance spun doar ca lance e exemplul perfect de jucator aflat in paying year la contract. e exact jr smith de acum 3 ani, aceleasi probleme le are e mai putin chucker dar e mai ''periculos'' in vestiar. daia parsons ia 15 si el nu a luat nimic pana acum, pt ca sunt analizate si alte lucruri in afara de ce poti sa oferi pe teren cand ai coechipieri foarte buni on D.


    exercitiu de imaginatie:

    lance stephenson la o echipa de loterie avand un contract pe 4 ani de peste 50 milioane.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  14. #224
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Retards...Retards everywhere...

  15. #225
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Wade a semnat cu heat pe doi ani, cu salariul pe primul an 16 mil. MLE-ul merge la Udonis, asa ca asta nu le mai lasa foarte mult loc de manevra, cred. Vorba umbla prin oras ca ar astepta amnesty-ul lui Boozer sa incerce sa il semneze. J. Crawford arata din ce in ce mai bine in conditiile astea, dar nici de el nu sunt convins ca mai e loc pe roster.
    Last edited by dolby; 15th July 2014 at 23:36.

  16. #226
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Intr-o emisiune de pe espn, un jurnalist american a spus ceva..ciudat.Cica, daca cavs l-ar lua pe love, si ar castiga titlul sezonul urmator, e posibil ca LeBron sa-i lase pe cavs, pe textul "v-am adus titlul dorit. ma duc sa imi inchei cariera in alta parte".Suna SF

  17. #227
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dolby View Post
    Vorba umbla prin oras ca ar astepta amnesty-ul lui Boozer sa incerce sa il semneze.
    it's a done deal now!
    http://basketball.realgm.com/wiretap...-Carlos-Boozer

    chew on this, Caseta you never believed it would happen
    .
    nothing to see here. move along!

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    mike miller a semnat cu cavs.

    e inca platit de heat cu 6 milioane( care au si un first rounder pt cavs, top 10 protected sezonul urmator ). a renuntat la oferte mai bune pt a juca cu lebron, si se spune ca e cea mai buna conditie fizica din ultimii ani. unu din jucatorii mei favoriti, pe care te poti baza in momentele grele si importante. i-a omorat pe okc acum 3 ani.

    sper sa vina si ray allen si aceasti poveste din ultimii 8 ani la o echipa cu lebron ... un big man cu D & R
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  19. #229
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    2nd round exit still cu tot cu ray allen.

    LeBron daca mai pleaca de la cavs dupa tot circu asta chiar ar fi de tot rasu, dar totusi e posibil sa o faca daca nu va ajunge macar in finala in astia 2 ani. Il vad pe LeBron ducand ring chansingu la un alt nivel dupa 34 de ani. Shaq a fost mic copil.

    Washington au o echipa excelenta pe hartie, iar experienta de anul asta + pierce ii va ajuta enorm. I'm a fan of Wall+Beal backcourt.
    Atenshan incoming mesigi

  20. #230
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Se pare ca Lance a semnat cu Hornets 3/27 mil. Interesant ca pleca de la Pacers pe cam aceeasi bani pe an si pe un contract cu doi ani mai scurt, si pe deasupra al treilea fiind team option.

  21. #231
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    2nd round exit still cu tot cu ray allen.

    LeBron daca mai pleaca de la cavs dupa tot circu asta chiar ar fi de tot rasu, dar totusi e posibil sa o faca daca nu va ajunge macar in finala in astia 2 ani. Il vad pe LeBron ducand ring chansingu la un alt nivel dupa 34 de ani. Shaq a fost mic copil.

    Washington au o echipa excelenta pe hartie, iar experienta de anul asta + pierce ii va ajuta enorm. I'm a fan of Wall+Beal backcourt.
    a little salty aren't you?

    shaq a schimbat 4 echipe in ultimii 4 ani de cariera, in ce fel o sa duca ring chasingul la alt nivel? schimba 8 echipe in 4 ani? probabil esti putin suparat ca a plecat de la heat.


    lebron din 2003 pana acum niciodata nu a spus ca o sa semneze cu echipa la care joaca si nu a facut. cand era la cavs nu a zis niciodata de-a lungul anilor ca o sa stea toata viata in acelasi loc sau ca o semneze. la fel si la heat.


    acum insa a spus ceva de genul: o sa fie un proces lung, mai lung ca la heat, m-am intors acasa, de abia astept sa ii ajut pe altii sa creasca. contractul e semnat pe 2 ani pt a lua mai multi bani cand vine noul contract tv in 16 si salary cap-ul creste. bani pe care ii merita 100%.
    Last edited by koko88; 16th July 2014 at 15:50.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •