View Poll Results: Pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    8 42.11%
  • x

    5 26.32%
  • 2

    6 31.58%
Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 323

Thread: Etapa 33: Petrolul - Steaua 0-0

  1. #43
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    oricum... mai bine pt voi sa stati acasa si de data asta. chiar nu avem nevoie de voi la celebrarea celor 90 de istorie glorioasa a clubului Petrolul Ploiesti..pe stadion vor fi doar 15 000 de lupi galbeni. PAA!!!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  2. #44
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    ....
    Last edited by Duba; 15th May 2014 at 17:19.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #45
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Poate ne spui si de cate zeci ani nu ne-ati mai batut? Eventual si pasivul de infrangeri in confruntarile cu supercampioana Romaniei, Steaua Bucuresti?

    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    ... chiar nu avem nevoie de voi la celebrarea celor 90 de istorie glorioasa a clubului Petrolul Ploiesti.
    Minciunile gogonate nu le cred nici prescolari ga(o)zare! Termina-te cu promovarea unei istorii inexistente pt. voi. Istoria voastra incepe fix acum 62 de ani, mai precis in 1952.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #46
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Duba, pe voi ce v-a impedicat sa invingeti Rapidul 10 ani in Ghencea? M-am tot tinut sa te intreb asta

  5. #47
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Si pe voi ce v-a impiedicat sa nu ne eliminati in sfertul UEFA din 2006? De 8 ani m-am tot tinut sa te intreb asta

    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    esti pe langa....dar esti stelist si esti de inteles.
    Stii vorba aia "generalizarea e mama prostiei"?

    Ce dracu sa-i mai raspunzi unuia cu asemenea creier? Trebuie sa-l lasi sa se pregateasca de meciul vietii lui, de derbyul secolului, ca de-l privezi si de asta nu mai are pt ce sa traiasca
    Last edited by eventHorizon; 15th May 2014 at 17:32.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  6. 15th May 2014, 17:31

  7. #48
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    @Cristy RVD
    10 ani??????!!!!!!!! Cred ca aberezi. Eu stiu ca v-am frecat la voi sub pod. Ca sa nu mai spun de sferul ala ... stii tu.

    Si inca ceva, stii ce pasiv aveti in fata noastra?????

    P.S. On topic se vorbeste, totusi, de prima liga.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #49
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ca de obicei, unii bateți câmpii și deviați mult de la subiect. Cert este că acest meci nu are o miză reală, poate doar Petrolul să mai poată spera la locul 2. Și să joace din orgoliu, cât or avea acești jucători. Rog un petrolist să îmi spună care este situația jucătorilor, câți pleacă în vara asta, cum se va schimba lotul? Mulțumesc anticipat!

  9. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Rezultatul de aici nu are nicio treaba cu cel de la meciul cu Viitorul din etapa trecuta. Acolo a fost vorba, se spune, ca ar fi la mijloc o suma colosala de peste 300.000 de euro
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Moment unic pe un stadion din Romania: show total la Petrolul - Steaua! Ce se va intampla inainte sa inceapa meciul
    Iata cum se trece de la "facem blaturi" la "dar avem coregrafii mishto".
    Ca si cum ai da cu deodorant peste rahat, ce tupeu sa ai sa te lauzi cu o coregrafie dupa ce iti acuzai echipa de blat.

    Apropo, de cand e 300k o "suma colosala" in fotbal?

    Cat despre rapidisti, aveti mai multe retrogradari decat titluri. Sferturi de finala Uefa, cea mai mare performanta a voastra in Europa este o eliminare in fata Stelei. Sunteti campioni la injuraturi si brichete, nu discutam fotbal si performante cu voi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #51
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da frate. republicanii pana sa fie mediatizati nu prea isi suportau suporteri.
    btw micule muc : mereu am luat toate biletele in deplasare. nici o problema, deplasare cu grad mic de risc.
    retired.

  11. #52
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cat despre rapidisti, aveti mai multe retrogradari decat titluri. Sferturi de finala Uefa, cea mai mare performanta a voastra in Europa este o eliminare in fata Stelei. Sunteti campioni la injuraturi si brichete, nu discutam fotbal si performante cu voi.
    Titlurileeeee, sa curga titlurileee.

    Ti-ai da si un plaman pentru un campionat, nu e asa? Doar e performanta

    Gata, va las sa va certati cu republicanii

  12. #53
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Petrolistii au fost intorsi aiurea din drum, e normal sa apara resentimente.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #54
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Duba, pe voi ce v-a impedicat sa invingeti Rapidul 10 ani in Ghencea? M-am tot tinut sa te intreb asta
    jucam in ligi diferite corsicane, asta ne-a impiedicat

  14. #55
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Iata cum se trece de la "facem blaturi" la "dar avem coregrafii mishto".
    Ca si cum ai da cu deodorant peste rahat, ce tupeu sa ai sa te lauzi cu o coregrafie dupa ce iti acuzai echipa de blat.

    Apropo, de cand e 300k o "suma colosala" in fotbal?

    Cat despre rapidisti, aveti mai multe retrogradari decat titluri. Sferturi de finala Uefa, cea mai mare performanta a voastra in Europa este o eliminare in fata Stelei. Sunteti campioni la injuraturi si brichete, nu discutam fotbal si performante cu voi.
    Cam pionule, te bagi singur in seama ca mai apoi sa-ti incordezi fesieri si sa-ti ridici pieptul inainte? Unde-i vorba despre rapidisti aici?
    Stai lin, cand jucam noi o finala de cupa europeana, nici macar Duba nu era nascut!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #56
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Petrolistii au fost intorsi aiurea din drum, e normal sa apara resentimente.
    Boala e veche. Se intampla ca la meciurile nationalei de la Ghencea, spurkatii sa-i altoiasca pe naivii care veneau din provincie sa sustina Romania. Asa si-au luat-o timisorenii, asa v-ati luat-o si voi pe la inceputul anilor '90. De atunci s-a radicalizat boala voastra pe ei.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #57
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Stai lin, cand jucam noi o finala de cupa europeana, nici macar Duba nu era nascut!
    O competitie in care au participat 3 tari nu este competitie Europeana, cel mult a intrecere regionala.
    Se organizeaza turnee de amicale prin Cipru si Spania pe timpul pauzei competitionale in care participa reprezentante din cel putin 5, 6 tari.

    Steaua a ajuns in semifinalele Cupei Uefa la care au participat echipe din aproximativ 50 de tari. Erau mai putine tari in Europa pe vremea cand castigam Cupa Campionilor, dar era competitie Europeana in adevaratul sens al cuvantului.

    Ca fapt divers, la cupa balcanica nici macar jumatate din tarile balcanice nu au participat. Daca e sa sparg firu-n patru, aia nici macar cupa balcanica nu se poate numi
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #58
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #59
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ca fapt divers, la cupa balcanica nici macar jumatate din tarile balcanice nu au participat. Daca e sa sparg firu-n patru, aia nici macar cupa balcanica nu se poate numi
    Sigur ca nu se poate numi astfel, in primul rand pentru ca era Cupa Europei Centrale!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #60
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Sigur ca nu se poate numi astfel, in primul rand pentru ca era Cupa Europei Centrale!
    Corect, aia era marea competitie cu 3 tari
    De ce nu s-a numit world cup?

    Ia uite ce de finale si ce de competitii majore ati castigat...

    Sunt mai multe tari in Europa Centrala decat sunt tari Balcanice, deci chestia asta nu face decat sa-mi intareasca si mai mult ideea. Daca incepand de maine organizam un turneu Bulgaria, Ungaria si Romania pentru echipe de club, crezi ca s-ar numi competitie Europeana?

    Hai sa fim seriosi, competitiile alea nu aveau absolut nici o valoare.
    Baietii astia din Grupa B nici nu s-au prezentat la meciuri...
    http://www.sharkscores.com/Cups/Defa...ason=1963/1964
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #61
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Stii bine ca pe vremuri nu exista UEFA sau vreo alta structura coerenta care sa organizeze competitii europene si ca totul era mai haotic & fragmentar.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #62
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Stii bine ca pe vremuri nu exista UEFA sau vreo alta structura coerenta care sa organizeze competitii europene si ca totul era mai haotic & fragmentar.
    Inteleg cat de cat si punctul tau de vedere, Cupa Mondiala a avut doar 13 echipe participante in prima editie si totusi Uruguay o are in palmares... dar totusi sa te lauzi cu o competitie la care au participat 3 tari? Plus ca nu era o competitie nou formata, in 1940 era la al 14-lea sezon deja...

    Inteleg ca si Razboiul Mondial a afectat competitia, cu atat mai mult nu era o competitie functionala la momentul acela.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  22. #63
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    boala petrolistilor pe noi a venit o data cu "moda" asta de se manifesta in ultimul timp. si cu cealalta "**** bucuresti"
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •