View Poll Results: Pronostic

Voters
14. You may not vote on this poll
  • 1

    5 35.71%
  • x

    2 14.29%
  • 2

    7 50.00%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 72

Thread: Etapa 33: Dinamo - Sageata 4-1

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0

    Etapa 33: Dinamo - Sageata 4-1

    Discutii inainte si dupa disputarea partidei .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    Vineri, 16 mai 2014, 19:30/Digi
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Sunt curios daca pierd din nou blatistii astia.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #4
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Echipe de valori apropiate, meci de 1, X, 2.
    Eu mizez pe X totusi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #5
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    sper din tot sufletul sa bata sageata sa ramanem si noi cu 1 echipa in L1 dar... fara un "" meci de culise"" nu cred se poate desi ... sageata ar avea potential sa faca un meci bun la dinamo !
    Libera La LAZIO !

  6. #6
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAŖI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    2 solo!!

    Sageate e pe val
    dinamo e pe ... mal ( cu un singur L)
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  7. #7
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Dinamo e setata pe blaturi pe acest final de campionat, deci e meci de 2.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Bati campii! Daca nu castiga acest meci, si e posibil pt. ca n-au valoare, dinamo nu va juca in cupele europene. Asa ca 100% se va juca pe bune.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #9
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bati campii! Daca nu castiga acest meci, si e posibil pt. ca n-au valoare, dinamo nu va juca in cupele europene. Asa ca 100% se va juca pe bune.
    Sorry, dar s-ar putea sa bati tu campii.
    dinamo poate sa piarda ambele meciuri pe care le mai are si tot se poate califica pe loc de europa league, depinde ce face CFR.

    Meciul cu sageata nu este decisiv.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  10. #10
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    1 solist
    Noi murim, "U" niciodata!

  11. #11
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sorry, dar s-ar putea sa bati tu campii.
    dinamo poate sa piarda ambele meciuri pe care le mai are si tot se poate califica pe loc de europa league, depinde ce face CFR.

    Meciul cu sageata nu este decisiv.
    Se poate califica, dar pot pierde si a locul de Europa League daca nu obtin cel putin 2 puncte.

    Da, nu e decisiv, insa daca-l pierd sau fac egal, apoi pierd si la Botosani (echipa, dar si conducerea mi se par extrem de serioase) ... adio Europa.

    Ideea era ca nu au cum sa dea meciul si ca se va juca pe bune. CFR-ul este in stare sa bata aproape oriunde, inclusiv la Constanta, cu Sageata. Asta a fost ideea.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #12
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bati campii! Daca nu castiga acest meci, si e posibil pt. ca n-au valoare, dinamo nu va juca in cupele europene. Asa ca 100% se va juca pe bune.
    Da, vor juca pe bune, asa cum au jucat la Brasov.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #13
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Da, vor juca pe bune, asa cum au jucat la Brasov.
    Ce te face sa crezi ca la Brasov nu s-a jucat pe bune??? Palavrele din presa???? Sau ca asa cred niste ignoranti care merg la meci si nu inteleg absolut nimic din ce se intampla pe teren?
    Brasovul puteau sa bata pe Astra, nu si pe dinamo, asa-i? Acelasi Brasov a condus Petrolu', au mai avut alte cateva mari ocazii. Abia dupa ce arbitrul a eliminat gratuit un jucator al Brasovului, Petrolul a egalat in cea de-a doua repriza. Brasovul e chiar o echipa buna, care merita sa ramana in prima liga.
    Hai ca am impresia ca te pricepi la jocul de fotbal la fel ca galeria lui dinamo. O seara buna!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #14
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ce te face sa crezi ca la Brasov nu s-a jucat pe bune??? Palavrele din presa???? Sau ca asa cred niste ignoranti care merg la meci si nu inteleg absolut nimic din ce se intampla pe teren?
    Brasovul puteau sa bata pe Astra, nu si pe dinamo, asa-i? Acelasi Brasov a condus Petrolu', au mai avut alte cateva mari ocazii. Abia dupa ce arbitrul a eliminat gratuit un jucator al Brasovului, Petrolul a egalat in cea de-a doua repriza. Brasovul e chiar o echipa buna, care merita sa ramana in prima liga.
    Hai ca am impresia ca te pricepi la jocul de fotbal la fel ca galeria lui dinamo. O seara buna!
    Potolitiva cu aberatiile ca la brasov a fost un blat care a mirosit pana la constanta .. Dar.. sa vedem daca si dinamo face jocurile cuiva .. adica.. sa bata pt cineva gen brasov.. sau viitorul .. oricum .. daca cumva otelul face un pas gresit cu viitorul este retrogradata .. 80% la fel ca poli ... sageata zic eu .. este obligata sa castige aici daca mai vrea sa ramana si la anul in L1 .. dar din ce stiu ... acolo investitiile continua.. chiar daca se retrogradeaza stadionul este in constructie ... o sa fie din ce am vazut cu 8 mii de locuri acoperite ..
    Last edited by LazioRoma; 14th May 2014 at 01:37.
    Libera La LAZIO !

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    1 solist aici, in pasi de dans spre europa !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    1 solist aici, in pasi de dans spre europa !
    Care europa ? nauzi ca au intrat in insolventa ?
    Libera La LAZIO !

  17. #17
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    3-0 sec.

  18. #18
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    da, pai sunteti si vreo forta voi ca sa bateti cu scoruri seci
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #19
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pliscu mic.

  20. #20
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    insolventilor
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #21
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    desfiintarea!
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •