View Poll Results: Unde se va opri Simona Halep?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Turul patru

    1 5.56%
  • Sferturi

    4 22.22%
  • Semifinale

    6 33.33%
  • Finala

    3 16.67%
  • Castiga primul ei GS

    4 22.22%
Page 62 of 88 FirstFirst ... 1252606162636472 ... LastLast
Results 1,282 to 1,302 of 1847

Thread: WTA GS: Roland Garros

  1. #1282
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #1283
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Eu deja o sa pun de azi pronosticul pentru sambata. 7-5 6-2 Simona
    sa ai gura aurita !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #1284
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FanTasting View Post
    http://i58.tinypic.com/2e56s8y.png



    HAHAHAHAHAHAHAHAAHA!!!
    normal, si ei sunt mandrii ca sunt romani.
    beleafer

  4. #1285
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cica e prima finala de GS dupa AO 2000 cand ambele finaliste n-au invins nicio jucatoare de top 10.
    si eu ma gandeam la asta, performanta Simonei nu e chiar atat de mare deoarece a avut si noroc de adversare pe care le-a invins in 2 seturi. nu vreau sa-i iau din merite, a jucat f. bine dar conteaza si pe cine invinge.
    Last edited by Taquito; 5th June 2014 at 22:19.

  5. #1286
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Chiar daca fac propaganda macar cei de pe A3 si B1 vorbesc despre aceasta performanta. Pe posturile tv de sport nu se pomeneste nimic. Doar gargara despre fotbal.

  6. #1287
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    si eu ma gandeam la asta, performanta Simonei nu e chiar atat de mare deoarece a avut si noroc de adversare pe care le-a invins in 2 seturi.
    Cand esti pe locul 4 WTA, poti avea doar 2 ADVERSARE DIN PRIMELE 10 pana in finala. Nu minimiza aceasta performanta uriasa. Simona joaca la un nivel exceptional. Are perspective sa fie la topul tenisului feminin ani buni de aici incolo. E noul numar 3 WTA!
    Muzzwrinka

  7. #1288
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    Chiar daca fac propaganda macar cei de pe A3 si B1 vorbesc despre aceasta performanta. Pe posturile tv de sport nu se pomeneste nimic. Doar gargara despre fotbal.
    cred ca nu au copyrightul...

    Roland Garros pentru noi e ca World Cup pentru voi (nemti, italieni, brazilieni)
    beleafer

  8. #1289
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Cand esti pe locul 4 WTA, poti avea doar 2 ADVERSARE DIN PRIMELE 10 pana in finala.
    Mai trage un loz
    beleafer

  9. #1290
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    si eu ma gandeam la asta, performanta Simonei nu e chiar atat de mare deoarece a avut si noroc de adversare pe care le-a invins in 2 seturi. nu vreau sa-i iau din merite, a jucat f. bine dar conteaza si pe cine invinge.
    Fiind cap de serie 4, pina in sferturi oricum nu putea intilni o jucatoare de top 10.

    In sferturi, jucatoarea de top 10 pe care ar fi trebuit sa o intilneasca era Kvitova, invinsa de Kuznetsova, care oricum e o jucatoare mai buna pe zgura si pe care Simona a batut-o clar.

    In semifinale ar fi fost Na Li, meci teoretic foarte greu. Dar daca a batut-o Mladenovic, sigur o putea bate si Simona.

    Performanta este foarte mare indiferent de jucatoarele pe care le-a intilnit, macar din 3 motive:

    1. Singura si-a facut clasamentul care i-a permis sa joace cu jucatoare mai slab clasate, prin rezultatele fenomenale din cursul ultimului an... practic culoarul si rezultatele obtinute sint este incununarea unui an de vis.
    2. A batut clar toate adversarele, in minim de seturi, chiar daca nu cele mai grele posibil.
    3. Niciodata pina acum nu trecuse de turul 2 la RG.

  10. #1291
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergiu View Post
    De-abia anul trecut a debutat în WTA și a fost declarată cea mai bună debutantă. Iar fix înainte de Roland Garros a câștigat și primul turneu, de săptămâna viitoare va fi pe 12 și are tot viitorul înainte.
    Ai de basca mea, stiam ca e tanara Bouchard dar nu stiam ca e debutanta. Abia astept un meci Halep-Bouchard.

  11. #1292
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Mai trage un loz
    In 3 sferturi din cazuri
    Muzzwrinka

  12. #1293
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    mblue A fost la Indian Wells parcă.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  13. #1294
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Am crezut ca glumiti cu A3.
    Am discutat cu Gadea, mi-a confirmat ca meciu va fi pe Varan TV, sambata, ora 15.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  14. #1295
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Mai trage un loz
    Lozul tras cred ca e bun. In semifinale poti sa dai de o jucatoare din primele 4, in sferturi de o jucatoare din primele 8, iar in optimi cred ca capii de serie 10 si 9 nu se pot interesecta cu primii 4 capi de serie, ci cu cei de la locul 5 la8(cel putin asa cred eu).

  15. #1296
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue View Post
    Ai de basca mea, stiam ca e tanara Bouchard dar nu stiam ca e debutanta. Abia astept un meci Halep-Bouchard.
    Bouchard a debutat, la nivel de turnee WTA, pe 26.07.2008, in calificari la Montreal, pierzind la Abigail Spears, conform tennisexplorer.

    In anii urmatori a adunat citeva prezente in calificari la turneele canadiene, insa din 2011, pe linga o particpare mai numeroasa in turneele ITF, a intrat inclusiv pe tabloul principal la Washington (probabil WC), cistigind si un meci, coincidenta, tot pe 26.07

    In 2013 a 'explodat', insa nu a debutat propriu-zis. Nu e vreun copil minune. A jucat inca de la 14-15 ani, reusind ca la 19 ani sa ajunga la un nivel inalt, iar la 20 la cel mai inalt

  16. #1297
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergiu View Post
    mblue A fost la Indian Wells parcă.
    Nelamurirea initiala era cum de nu e in Top 10 chiar daca are 2 semifinale de GS, acum am inteles ca debutat anul trecut si practic asta explica tot.

  17. #1298
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Pe tennis forum vad ca Simona e vazuta favorita. Si acolo sunt foarte multi hateri SImona.

  18. #1299
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Felicitari Simona, fara cuvinte!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  19. #1300
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue View Post
    Lozul tras cred ca e bun. In semifinale poti sa dai de o jucatoare din primele 4, in sferturi de o jucatoare din primele 8, iar in optimi cred ca capii de serie 10 si 9 nu se pot interesecta cu primii 4 capi de serie, ci cu cei de la locul 5 la8(cel putin asa cred eu).
    Mda, cred ca ai dreptate, my bad. Locul 4 se pare ca e "protejat" pana in 4th sa nu aiba adversar alt top 10, dupa care poate intalni 3 top 10, inclusiv finala.
    beleafer

  20. #1301
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Si tot legat de asta, ce vina au finalistele pt ca Azarenka nu a participat, Na Li a pierdut in primul tur iar Serena a pierdut in turul2? Uneori si constanta te poate aduce sus. Privind in spate, cred ca Sharapova a avut adversari mai puternici (aici intra Muguruza si Bouchard,chiar si Stotsur).

  21. #1302
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ultimul pas ! Eu zic ca se poate. Putin efort si o zi inspirata poate duce victoria catre Halep chiar si-n doua seturi. Tactica care trebuie folosita se stie: mingi lungi cat mai puternice, schimbari de directie a mingii frecvente, orice pentru a o face pe Sharapova sa alerge cat mai mult si s-o puna in pozitii incomode.
    Sper acum ca Simona sa nu se simta prea realizata in acest turneu. Ultimul meci trebuie castigat cu orice pret.

    Hai Simona !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •