Page 13 of 19 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 386

Thread: Playoffs 2014

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenMan View Post
    Cat de inrait esti ma, baiatule.cata rautate se citeste in posturile tale..rar vezi. ai suferit enorm in anii cand kobe a castigat titluri si lebron o sfeclea an de an de ajunsese bascalie pe internet(asta ca sa te mai aprind un pic). Ai adunat atata ura in tine, incat tu nu te mai bucuri pt realizarile lui lebron efectic, ci esti ca un ultras, vrei de fapt sa sufere dusmanii tai inchipuiti – fanii lui kobe. Iti dai seama cat de mic si maruntel esti pt anii pe care-i ai. Citesc forumul desttul de des, deci nu ma leg doar de postul asta. de fapt de asta iti raspund, ca esti obositor.

    Ca un copil care a plans cand lebron pierdea si kobe castiga, si era tinta mistourilor colegilor si s-a adunat atata ura in el, ca a facut obsesie sa poata si el sa le-o intoarca. Si de cand a castigat lebron, doar asta a facut si a uitat de fapt de ce a inceput sa=I placa basketul si lebron. Singura lui satisfactie e sa bata lebron ca sa moara dusmanii de ciuda

    Sigur ca exista intre fani mistouri, intepaturi dar exista si o intelepciune, o maturitate, mai ales cand ai niste ani cat ai tu. Poti sa mai arunci o intepatura, dart u esti pesonajul negativ, care raspunde la o ironie fina cu invective si grosolan.

    asa ca daca te-ai mirat de ce nu-ti raspunde lumea si nu intra in polemica, vezi, asta e raspunsul
    http://www.ultraimg.com/images/Msfbl.gif
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  2. #254
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  3. #255
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Inainte de 2000 nu prea urmaream baschet sa fiu sincer. Nu il descoperisem inca, sau daca ma uitam, vedeam rar cate un meci. Stiam de Bulls, Jordan, dar nu stiam mai multe.

    La fel si cu Riley si Arison. As tine cu Miami, in principal din cauza orasului, e al doilea meu oras favorit pe glob si viitorul home-town (in vreun an). Pe langa asta nu stiu sa-ti spun, am simtit intotdeauna o apropiere fata de Heat. Poate din cauza ca prima mea experienta a fost vazand pasiunea lui 'Zo, poate din cauza ca mi-a cazut cu tronc Wade din prima.
    Retards...Retards everywhere...

  4. #256
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    koko, you just made a fool of yourself.

    Dar probabil cerem prea mult de la tine. De exemplu un raspuns coerent la un argument coerent. Tot ce ai facut a fost sa ii dai dreptate lui GreenMan prin tot ce a zis.

    Hai sa recapitulam, vrei?

    "Cat de inrait esti ma, baiatule.cata rautate se citeste in posturile tale..rar vezi. ai suferit enorm in anii cand kobe a castigat titluri si lebron o sfeclea an de an de ajunsese bascalie pe internet(asta ca sa te mai aprind un pic). Ai adunat atata ura in tine, incat tu nu te mai bucuri pt realizarile lui lebron efectic, ci esti ca un ultras, vrei de fapt sa sufere dusmanii tai inchipuiti – fanii lui kobe. Iti dai seama cat de mic si maruntel esti pt anii pe care-i ai. Citesc forumul desttul de des, deci nu ma leg doar de postul asta. de fapt de asta iti raspund, ca esti obositor.

    Ca un copil care a plans cand lebron pierdea si kobe castiga, si era tinta mistourilor colegilor si s-a adunat atata ura in el, ca a facut obsesie sa poata si el sa le-o intoarca. Si de cand a castigat lebron, doar asta a facut si a uitat de fapt de ce a inceput sa=I placa basketul si lebron. Singura lui satisfactie e sa bata lebron ca sa moara dusmanii de ciuda

    Sigur ca exista intre fani mistouri, intepaturi dar exista si o intelepciune, o maturitate, mai ales cand ai niste ani cat ai tu. Poti sa mai arunci o intepatura, dart u esti pesonajul negativ, care raspunde la o ironie fina cu invective si grosolan.

    asa ca daca te-ai mirat de ce nu-ti raspunde lumea si nu intra in polemica, vezi, asta e raspunsul"

    just sayin'

  5. #257
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1

  6. #258
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenMan View Post
    Cat de inrait esti ma, baiatule.cata rautate se citeste in posturile tale..rar vezi. ai suferit enorm in anii cand kobe a castigat titluri si lebron o sfeclea an de an de ajunsese bascalie pe internet(asta ca sa te mai aprind un pic). Ai adunat atata ura in tine, incat tu nu te mai bucuri pt realizarile lui lebron efectic, ci esti ca un ultras, vrei de fapt sa sufere dusmanii tai inchipuiti – fanii lui kobe. Iti dai seama cat de mic si maruntel esti pt anii pe care-i ai. Citesc forumul desttul de des, deci nu ma leg doar de postul asta. de fapt de asta iti raspund, ca esti obositor.

    Ca un copil care a plans cand lebron pierdea si kobe castiga, si era tinta mistourilor colegilor si s-a adunat atata ura in el, ca a facut obsesie sa poata si el sa le-o intoarca. Si de cand a castigat lebron, doar asta a facut si a uitat de fapt de ce a inceput sa=I placa basketul si lebron. Singura lui satisfactie e sa bata lebron ca sa moara dusmanii de ciuda

    Sigur ca exista intre fani mistouri, intepaturi dar exista si o intelepciune, o maturitate, mai ales cand ai niste ani cat ai tu. Poti sa mai arunci o intepatura, dart u esti pesonajul negativ, care raspunde la o ironie fina cu invective si grosolan.

    asa ca daca te-ai mirat de ce nu-ti raspunde lumea si nu intra in polemica, vezi, asta e raspunsul
    Oh, si credeam ca sunt singurul care crede asta
    We wont be out-tanked!!!

  7. #259
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Oh, si credeam ca sunt singurul care crede asta
    macar nu sunt ca tine, joaca unu un meci bun de la saracii aia de bucks si il faci zeu asa cum ai facut cu atatia jucatori. mai tii minte cand ti-am dat peste nas acum 3-4 ani cand a dat jennings 55 de puncte si erai in culmea fericirii pe aici ziceai ca are potential de superstar?


    nu mai zic cum ii ridicai in slavi pe bogut, sanders sau altii.


    apropo tine minte: the greek freak NU o sa fie nici macar un role player de calitate . nu m-ar mira ca pana la 28 de ani sa fie out.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  8. #260
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post


    There's not much you can do to save this guy ) DAT reaction by LeBron .. priceless.
    si nu e prima data cand s-a intamplat asta... tipul e clar irecuperabil
    .
    nothing to see here. move along!

  9. #261
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenMan View Post
    Cat de inrait esti ma, baiatule.cata rautate se citeste in posturile tale..rar vezi. ai suferit enorm in anii cand kobe a castigat titluri si lebron o sfeclea an de an de ajunsese bascalie pe internet(asta ca sa te mai aprind un pic). Ai adunat atata ura in tine, incat tu nu te mai bucuri pt realizarile lui lebron efectic, ci esti ca un ultras, vrei de fapt sa sufere dusmanii tai inchipuiti – fanii lui kobe. Iti dai seama cat de mic si maruntel esti pt anii pe care-i ai. Citesc forumul desttul de des, deci nu ma leg doar de postul asta. de fapt de asta iti raspund, ca esti obositor.

    Ca un copil care a plans cand lebron pierdea si kobe castiga, si era tinta mistourilor colegilor si s-a adunat atata ura in el, ca a facut obsesie sa poata si el sa le-o intoarca. Si de cand a castigat lebron, doar asta a facut si a uitat de fapt de ce a inceput sa=I placa basketul si lebron. Singura lui satisfactie e sa bata lebron ca sa moara dusmanii de ciuda

    Sigur ca exista intre fani mistouri, intepaturi dar exista si o intelepciune, o maturitate, mai ales cand ai niste ani cat ai tu. Poti sa mai arunci o intepatura, dart u esti pesonajul negativ, care raspunde la o ironie fina cu invective si grosolan.

    asa ca daca te-ai mirat de ce nu-ti raspunde lumea si nu intra in polemica, vezi, asta e raspunsul

    again, butonul de ignore are rolul lui.
    eu nu inteleg de ce ols te lasa dai ignore, dar nu iti da ignore la quote. ar fi buna si optiunea asta

    greenman, iti pierzi timpul. omul e "fotbalist" si este foarte frustrat, dar nu cred ca lakers si kobe sunt de vina pentru asta.

    legat de rubio. o mai zic o data: rubio are iq baschetbalistic > decat lebron. si asta nu pentru ca as fi lebron hater, ci pentru ca stiu ce stie rubio. nu sunt prea multi in nba care sa aiba iq mai mare ca el. dezamagirile legate de jocul lui, nu sunt legate de nivelul iq-ului baschetbalistic

    dar fotbalistu' nu prea stie baschet. ori nu a jucat vreodata, ori intra in categoria baschetbalistilor cu un iq mai scazut, sau vreo combinatie intre astea 2.

    daca am fi trait in anii '70 si ziceam atunci ca phil jackson are baschetbalistic mai mare decat walt frazier de ex(unul din cei mai inteligenti jucatori din perioada respectiva), fotbalistu nostru ar fi avut aceeasi reactie.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #262
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogeyman View Post
    oh, si credeam ca sunt singurul care crede asta :p
    +1
    Maybe it's OK?

  11. 30th May 2014, 16:25
    Reason
    spam

  12. #263
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    [lance stephenson], conducătorul de joc al lui Pacers

    cernat v2
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #264
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    La faza cu IQ-ul baschetbalistic raman la parerea ca e cel putin discutabila ideea. Inclin sa zic LBJ>Rubio, dar doar din cauza a ce au declarat toti antrenorii cu care a lucrat. Dar repet, e discutabil si inteleg de ce unii ar spune ca Rubio>LBJ.

  14. #265
    Soldat cu H2SO4 misterjinx's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    stephenson ar fi trebuit eliminat din joc. nu poți să faci așa ceva http://www.gfycat.com/OldfashionedThoroughBee și să scapi doar cu flagrant foul. e antisportiv ce face omul ăsta.
    [B]Niciodată n-o să am onoarea pătată, înconjurat de țărani care mă sapă [/B]

    [I]O singură forță, cum să-i faci față??
    Percepe-mi sunetul, nici o, nici o speranță...[/I]

    [B]Am praf în ochi pentru artiști, praf în nas pentru rockiști, [COLOR="Red"]PRAF DE PUȘCĂ PENTRU MANELIȘTI[/COLOR][/B]

  15. #266
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    au tras arbitrii cu okc meciul asta...

    infiorator arbitraj. meciul asta se compara cu lakers-kings 2002, heat-mavs 2006, lakers-celtics 2008 etc...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #267
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    La 38 de ani sa fure OT cu 7 puncte consecutive, wow.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  17. #268
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Apropos de furt, am inteles ca multi fani OKFC au sunat la 911 sa reclame furtul OT-ului de catre batrinelul cu o mega-bunaciune de prietena.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  18. #269
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

  19. #270
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    I laughed really hard at that one


    We, the Miami fans, are scared Why Spurs? Why them again? Sincer, cred ca preferam orice echipa in afara de Spurs. Dorinta de revansa + Pop + home court advantage = big problems for Miami
    Retards...Retards everywhere...

  20. #271
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Mike, nu prea aveti dreptul sa va plangeti de adversari. Last time I checked ati trecut de Bobcats in 4, jucati intr-o conferinta de kko si aveti cel mai bun jucator din lume.

    Its time to earn dat ring baby

  21. #272
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Nu se plange nimeni. Doar am mentionat faptul ca mi-e "teama" de Spurs. Of course they need to earn that ring. Nimeni n-a spus ca nu trebuie. Dar na, am zis si eu
    Retards...Retards everywhere...

  22. #273
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    [lance stephenson], conducătorul de joc al lui Pacers

    cernat v2


    Lasa mah, ca a bagat-o pe aia cu daruirea si cu lupta.
    Ma mir ca nu a zis ca Pacers erau inainte cu pregatirea si ca si-au dorit mai mult victoria.

    Cine crede ca Lance l-a afectat pe Lebron cu suflatul in ureche e aproape la fel de retard ca Lance (sau JR Smith, ca-s din aceeasi categorie). Nu suflatul lui Lance l-a tinut pe Lebron pe banca, ci call-urile aberante (Ed Malloy e un retard, si nu e prima oara cind il vad ca arbitreaza ca un cretin). Daca PG poate fi la 45 grade fata de podea, aruncindu-se in fata lui Lebron ca un bodyguard in fata glontului, si obtine off foul, atunci pot si eu fi cel mai bun defender din NBA, ca ma arunc asa in fata oricui si sa scot charge.

    Si cu Lebron pe bara Pacers abia au cistigat, si asta cu PG jucind out of his mind. S-a vazut in g6 cum stau lucrurile cu adevarat intre Heat si Pacers.


    Anyway, acum incepe distractia.
    Can't wait.

    Sper sa fie o finala la fel de curata ca anul trecut (IIRC record pt nr de faulturi in a 7 game series + no techs) si, evident, sper sa cistige Heat.

    Nu cred ca ma voi supara prea tare daca cistiga Spurs, mai ales daca Heat ramin impreuna si mai adauga ceva piese, insa ar fi pacat sa rateze sansa la 3peat.

    C'mon, Timmy, you got 4 rings. Let Lebron get his 3rd, ok ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •