Page 12 of 19 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 232 to 252 of 386

Thread: Playoffs 2014

  1. #232
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    obye tu esti fan okc de multi ani, 4-5 ani dar vad ca esti primul care ii critica mai mereu. what gives?
    Sunt Obiectiv boss !

    OKC sunt construiti in jurul defensivei. Defensiva in echipa.
    Iar ofensiva se sprijina pe 3/4 jucatori din tot lotul.

    Daca miezul(core-ul,nucleul) defensiv este Ibaka , si tot Ibaka e a 3a optiune in ofensiva , ce devine OKC ?

    Iti zic eu ... NYK !

    Urlu pe forum de 3 ani de zile ca suntem muci in frontcourt.

    Apreciez ce face un vet. de genul lui Collison.Chiar si ce face Perk.
    Dar pentru 8 mil/ani Perk e o nebuloasa in roster.
    Mai e S.Adams care e in primul an si a facut mai multe decat trebuia.
    Nu l-au dezvoltat suficient pe Lamb. Daca nu face parte din plan TRADE HIM !


    Asta e , asa se intampla in market-urile mici !
    Mai au 1 an in afara de asta , daca nici la anul nu apar rezultate o sa apara frustrari si o sa fuga si KD si RW.

    Sa faca naibii management-ul un push !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  2. #233
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Obye, Presti nu are ce face mai mult de atit. Bennett e un cheap mother fucker, si asta ii limiteaza pe OKC. Bennett nu vrea sa-l plateasca pe Perkins ca sa joace in alta parte, deci nu au putut sa-l amnestieze, nu vrea sa plateasca lux tax, deci a trebuit sa-l dea pe Harden pt un expiring si dupa aia sa-l lase pe expiring sa plece etc.

    Asta e rosterul si de acum incolo in afara de Durant, WB si Ibaka vor fi doar cheap role players si jucatori pe rookie contracts.
    Cu rosterul asta au nevoie de ceva noroc ca sa cistige un titlu, si pina acum 2 ani la rind au avut ghinion (accidentarea lui WB si acum Ibaka).

    Ca sa faca ceva ar trebui sa aiba mare noroc in draft si/sau eventual sa gaseasca un alt antrenor. Nu am vazut suficient ca sa-l judec pe Brooks, dar banuiesc ca nu e nici cel mai bun, nici cel mai slab antrenor. Ca sa faca un pas/salt inainte OKC ar avea nevoie de un antrenor de elita, dar asta presupune nu doar sa-l gasesti (ceea ce deja e greu de tot) ci si sa vrei sa-l platesti cit face.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #234
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    nu-i o pp mai simpla, fata de ce s-a pomenit pe aici, ca hibbert a fost off drugs, iar acum e iar on.

    funny - cat de mult a scazut activitatea pe forum. sa fie comment-urile nasoale sau baschetul a devenit plicticos.
    p.o-ul asta a fost slab, doar 4-5 echipe joaca fain (fara okc, cu ibaka cu tot), restul tzurca.
    Last edited by arpagic; 23rd May 2014 at 09:01.

  4. #235
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    [...]
    funny - cat de mult a scazut activitatea pe forum. sa fie comment-urile nasoale sau baschetul a devenit plicticos.
    [...]
    Noi astia care avem habar mai putin de baschet, care facem caterinca pe 'fotbal' n-o sa lasam sectiunea asta sa moara.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  5. #236
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    nu-i o pp mai simpla, fata de ce s-a pomenit pe aici, ca hibbert a fost off drugs, iar acum e iar on.

    funny - cat de mult a scazut activitatea pe forum. sa fie comment-urile nasoale sau baschetul a devenit plicticos.
    p.o-ul asta a fost slab, doar 4-5 echipe joaca fain (fara okc, cu ibaka cu tot), restul tzurca.
    fanii lakers din romania, care defapt sunt kobe dickeaters nu mai au motive sa posteze. in ROMANIA nu exista niciun fan lakers adevarat, niciun roman nu tine cu echipa ci tine cu superstar-ul bean bryant. * motivele pentru care ai avea ca idol o persoana care a fost judecat pt viol, nu le discutam acum*



    pierde lebron in finala sa vezi cum apar sobolanii. ce am scris eu sau fie le e rusine ca au spus ca rubio > lebron ca basketball iq si acum nu mai vor sa auda de onlinesport.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  6. #237
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Right. Exista doar fani heat adevarati. In niciun caz dickeaters al lui Lebron

  7. #238
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Ce faci mai koko daca King Bronu ajunge la Lakers? huh ?

    si referitor la PO, au fost super tari in 1st round, apoi 3 din 4 mismatches in 2nd Round, si acum in Conf finals Pacers are blowing ass, OKC - Spurs merge in 7 meciuri si o sa fie epic.

    NBA Finals, epic de asemenea.

    Acuma inteleg ca Bryantu , Irvingu, Rondou, si Melou nu is in playoffs niciunu, da mai da-i in pwla calului ca nu is dumnezei sa faca din PO de rahat PO de aur doar cu 1st round (sweep) exit . Ca atata ar putea oricare din ei la potential maxim acum.

  8. #239
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Right. Exista doar fani heat adevarati. In niciun caz dickeaters al lui Lebron
    fanii heat exista in romania. eu unul nu sunt fan heat, nu a spus asta niciodata.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Ce faci mai koko daca King Bronu ajunge la Lakers? huh ?

    not going to happen, nici daca joaca pana la 40 de ani king james.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  10. #241
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    fanii heat exista in romania. eu unul nu sunt fan heat, nu a spus asta niciodata.
    So... In Romania sunt fani Heat 'adevarati'. Fani Lakers nu. Pentru ca.... Asa zici tu. Ok

  11. #242
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Dudes, chill. Doar incercati sa va bucurati de posibilitatea sa vedem un jucator ca LBJ. Sau ca Durant, sau Kobe. Fiecare se simte mai apropiat de un anumit jucator si/sau echipa.

  12. #243
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Iar discutia asta cu fani adevarati ?
    Ce-s aia fani adevarati ?

    Aia care baga bani in buzunarele patronului desi patronul ori e imbecil ori e prea calic ca sa plateasca pt o echipa competitiva, desi face zeci de milioane in profit an de an de pe urma fanilor ?

    Eu numesc asta prostie, si nu mi se pare de laudat.
    Am mai facut comparatia asta o data: nu te-ai intoarce mereu la un magazin daca de fiecare data iti vinde produse de proasta calitate si scumpe si refuza sa schimbe ceva, si cine face asta e privit ca imbecil. In schimb, daca tot bagi bani in buzunarul unei echipe care e incompetenta de zeci de ani (Cavs, Bucks, Wolves sunt citeva exemple), esti "fan adevarat" si esti un erou, un martir.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #244
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    let's talk about b-ball

    VEST: Ref. la Spurs-OKC
    - Pops trebuie sa faca ceva. Spurs trebuie sa inceapa sa joace ce stie, cat a lipsit Ibaka i-au macelarit sub panou, acum Parker parca nu isi mai face de cap cand stie ca il asteapta Ibaka acolo - revenirea lui Ibaka pare mai mult decat mi-am imaginat (e de bine - poate vedem G7)

    - Nu prea am vazut P&R intre Parker si Duncan (au fost doar putine si atunci Duncan a ramas singurel, trebuia sa faca mai multe) - cred ca "de vina" e si apararea OKC - nu mai sunt asa visatori

    - RW e demential si in aparare, daca ar fi fost mai atenti cu mingea cei de la Spurs, RW facea faulturi, nu steal-uri - e foarte instinctiv si din cauza asta il poti pacali si faulteaza (jucatori ca Manu, Parker, Green care sunt mai cerebrali ca RW ar trebui sa stie asta).

    - Cand faci ISO cu Duncan care nu mai e la fel ca acum 20 ani, pana si Adams il mananca. In acest moment Duncan e nimicitor pe scheme, nu in ISO. De vreo 2 ori parca au vrut sa-l faca de rusine coechipierii, l-au bagat intentionat in iso , parca nici el nu vroia asta - de l-au capacit ba Ibaka , ba l-a blocat Adams (vorbesc de G4 ca asta e mai proaspat in minte).

    EST: Ref. la Ind-Heat
    - Indiana in G4 a fost obosita, ceea e a dus la o lipsa de vointa, letargie, cel putin eu asa am simtit G4

    - Nu stiu ce trebuie sa faca Indiana sa intoarca seria - chiar daca iau G5, Heat are prea multa experienta sa le scape G6, care se joaca in Miami.

    - Lebron a ajuns sub panou (dunkuri) cand a vrut, a tras de la distanta de fun in G4.
    Last edited by Razvan P; 28th May 2014 at 13:51.

  14. #245
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    indiana are nevoie de pg, de vreo 2-3 ani. cu mana stanga, hill nici macar nu poate sa bata mingea, darmite sa paseze.
    rar mi-a fost dat sa vad, printre jucatorii bagati in seama, pe unul mai slab decat e tipul asta.

    nu te astepta la prea multe de la popovich; singura lui sansa e sa joaca westbrook ofensiv mizerabil.

    cine face mai des peste 2 pasi: lebron, parker ori durant?
    as zice ca lebron, greu de spus.
    peste 3? de aici incolo parker se distanteaza. ma intreb daca a facut vreodata doar 3 pasi.

  15. #246
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    So... In Romania sunt fani Heat 'adevarati'. Fani Lakers nu. Pentru ca.... Asa zici tu. Ok
    Hi, my name is Mihai and i am a Miami Heat fan. Da, sunt fan Heat, adevarat. Am tinut cu ei de la inceputul anilor 2000, Mourning a fost primul meu jucator preferat, dupa D-Wade (care este si in ziua de azi jucatorul meu preferat). So yeah, exista fani adevarati ai unei echipe. De exemplu la fotbal, sunt fan Poli Timisoara inclusiv acuma cand e in Liga a 4-a (bad example for this Forum ).
    Retards...Retards everywhere...

  16. #247
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    Nu stiu ce trebuie sa faca Indiana sa intoarca seria
    simplu: sa termine iar pe 1 (sau pe 2) ca sa ii intalneasca si in 2015 in ECF sper ca nu la seria actuala te refereai totusi. no chance
    .
    nothing to see here. move along!

  17. #248
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1

    Cool



    There's not much you can do to save this guy ) DAT reaction by LeBron .. priceless.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  18. #249
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Hi, my name is Mihai and i am a Miami Heat fan. Da, sunt fan Heat, adevarat. Am tinut cu ei de la inceputul anilor 2000, Mourning a fost primul meu jucator preferat, dupa D-Wade (care este si in ziua de azi jucatorul meu preferat). So yeah, exista fani adevarati ai unei echipe. De exemplu la fotbal, sunt fan Poli Timisoara inclusiv acuma cand e in Liga a 4-a (bad example for this Forum ).
    te duci la meciuri sa o vezi pe poli timisoara in liga a4-a?
    daca e dat meciul la tv, te uiti la el? traiesti meciurile alea?(mie mi se pare imposibil)

    daca raspunsu e da, atunci poti sa zici ca esti fan.

    din 2000 incoace miami a avut niste constante: arison si riley

    daca patron era dolan, gm isiah si antrenor...sa zicem mike d'antoni, nu stiu daca mai erai fan. caseta sigur nu mai tinea cu ei
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #250
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Wallachia
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    fanii lakers din romania, care defapt sunt kobe dickeaters nu mai au motive sa posteze. in ROMANIA nu exista niciun fan lakers adevarat, niciun roman nu tine cu echipa ci tine cu superstar-ul bean bryant. * motivele pentru care ai avea ca idol o persoana care a fost judecat pt viol, nu le discutam acum*



    pierde lebron in finala sa vezi cum apar sobolanii. ce am scris eu sau fie le e rusine ca au spus ca rubio > lebron ca basketball iq si acum nu mai vor sa auda de onlinesport.
    Cat de inrait esti ma, baiatule.cata rautate se citeste in posturile tale..rar vezi. ai suferit enorm in anii cand kobe a castigat titluri si lebron o sfeclea an de an de ajunsese bascalie pe internet(asta ca sa te mai aprind un pic). Ai adunat atata ura in tine, incat tu nu te mai bucuri pt realizarile lui lebron efectic, ci esti ca un ultras, vrei de fapt sa sufere dusmanii tai inchipuiti – fanii lui kobe. Iti dai seama cat de mic si maruntel esti pt anii pe care-i ai. Citesc forumul desttul de des, deci nu ma leg doar de postul asta. de fapt de asta iti raspund, ca esti obositor.

    Ca un copil care a plans cand lebron pierdea si kobe castiga, si era tinta mistourilor colegilor si s-a adunat atata ura in el, ca a facut obsesie sa poata si el sa le-o intoarca. Si de cand a castigat lebron, doar asta a facut si a uitat de fapt de ce a inceput sa=I placa basketul si lebron. Singura lui satisfactie e sa bata lebron ca sa moara dusmanii de ciuda

    Sigur ca exista intre fani mistouri, intepaturi dar exista si o intelepciune, o maturitate, mai ales cand ai niste ani cat ai tu. Poti sa mai arunci o intepatura, dart u esti pesonajul negativ, care raspunde la o ironie fina cu invective si grosolan.

    asa ca daca te-ai mirat de ce nu-ti raspunde lumea si nu intra in polemica, vezi, asta e raspunsul

  20. #251
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    te duci la meciuri sa o vezi pe poli timisoara in liga a4-a?
    daca e dat meciul la tv, te uiti la el? traiesti meciurile alea?(mie mi se pare imposibil)

    daca raspunsu e da, atunci poti sa zici ca esti fan.

    din 2000 incoace miami a avut niste constante: arison si riley

    daca patron era dolan, gm isiah si antrenor...sa zicem mike d'antoni, nu stiu daca mai erai fan. caseta sigur nu mai tinea cu ei
    1. Nu ma duc la meciuri in Liga a 4-a deoarece nu sunt in Timisoara ci la 400+ km distanta. Dar daca vin aproape de noi, merg la meci. Nu sunt meciuri la TV, dar am trait un meci amical vs ASA Targu Mures cu inca 400 de fani veniti de la Timisoara. Sunt fan, am ramas fan inclusiv la retrogradare, inclusiv in Liga a 4-a si nu am acceptat solutii de complezenta gen ACS Recas.

    2. Din 1995 exista acea constanta, de cand Riley a venit si l-a expediat pe Glen Rice instant pentru 'Zo. Ce nu intelegi ca eram fan oricand? Am fost fan in 2007 cand au avut 15-67. Voi fi fan daca pleaca Riley si vine oricine (chiar daca ii voi critica pentru deciziile proaste luate). Daca pleaca LeBron tot voi ramane fan Miami and that's that.
    Retards...Retards everywhere...

  21. #252
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post

    2. Din 1995 exista acea constanta, de cand Riley a venit si l-a expediat pe Glen Rice instant pentru 'Zo.
    mersi pentru lectia de istorie, nu e nevoie

    am zis 2000 pentru ca atunci ai zis tu ca ai devenit fan.
    de ce doar din 2000 atunci? inainte cu cine tineai? sau nu te uitai?

    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Ce nu intelegi ca eram fan oricand? Am fost fan in 2007 cand au avut 15-67. Voi fi fan daca pleaca Riley si vine oricine (chiar daca ii voi critica pentru deciziile proaste luate). Daca pleaca LeBron tot voi ramane fan Miami and that's that.
    nu trebuie sa inteleg nimic. daca pleaca lebron sunt convins ca ramai fan miami...
    in schimb, nu stiu cu riley si arison.
    dolan+thomas cred ca ar putea sa faca minunea, dar nu vom afla niciodata probabil.

    atunci ce te leaga de echipa daca nu riley, arison, wade,zo etc?
    culorile nu se pun
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •