View Poll Results: Cine se califica?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Steaua

    32 62.75%
  • Dinamo

    19 37.25%
Page 16 of 34 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 316 to 336 of 714

Thread: Semifinala: Steaua - Dinamo

  1. #316
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Neata campionii!
    Am vazut meciul intr-o companie selecta. Inca un stelist si un ras, ca intre prieteni. Va spun, atata suferinta cat a aratat amicul ras, nici in salile de nasteri nu prea vezi. O placere sa stau langa el. Bineinteles ca a contestat patru goluri iar la final a decretat ca Steaua a avut noroc si ca era echitabil un egal. La plecare ne-am salutat cu "give me five" dar l-am simtit ca nu ar mai vrea sa vedem returul impreuna. S-a fofilat spunand ca merge pe stadion
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #317
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    neatza buna vanator de caini !

    bre, eu am avut o companie mult mai selecta, toti stelisti, cred ca peste 40 de mii
    a fost totul la superlativ


    edit.
    chiar acum am in fata postul unui catzelus cu ceva neuroni, ia si citeste

    "La ce prapastie este dpdv valoric intre jucatorii cumparati de Gigi si sclavii de pe plantatia lui Negoita, diferenta de scor e blanda. In Anglia, de ex. cand United pierde acasa cu L'Pool scor 0:3,ca fan Utd esti suparat 1 zi si jumatate, iar apoi abia astepti urmatorul derby, convins fiind ca jucatorii tai vor da totul pentru a-si lua revansa. Dupa meciul de asteara cu spurcatii, ma tem de ce va fi peste 3 saptamani"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #318
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Fara un caine la piciorul mesei la astfel de derby-uri, viata e pustiu,
    Cica de cand cu scorul asta, traficul pe FB a scazut dar sunt cresteri dubioase pe hi5. Tot mai multi dinamovisti si-au facut cont
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #319
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    Lasa-i pe aia, nu stii unde sunt cei de aici, le-a cazut netul ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #320
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu auzi ca s-au mutat pe hi5.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #321
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ba, da aurica, nu zice nimic? sau isi trateaza capul de la atatea lovituri aplicate zidului?

  7. #322
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    Hinghi, vad ca socializezi cu aurica, nu-l intrebi de ce ezita sa-si exprime un punct de vedere si aici ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #323
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    leodacin, mai ai tupeu?
    floian @ la nord problema e ca nu au o statie ceva ..
    retired.

  9. #324
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    cine-i floian ?

    ne spui si noua ultrasule, esti fericit sau tot dezamagit ?
    acu' sa-mi cer si scuze ca nu m-am inscris la cuvant cu tine, sau nu-i nevoie ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #325
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    dinamovistii iar au ramas fara conexiune de internet
    "Este bine să trecem peste acest meci. Atunci ești jucător mare, când treci peste momentele grele. Ne-a bătut o echipă mare, bună, dar cu noroc", a declarat Rotariu după meci."
    astia de la dinamo se drogheaza?mutu le-o fi trimis faina?
    Last edited by SwedishMafia; 28th March 2014 at 10:49.

  11. #326
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    leodacin, mai ai tupeu?
    floian @ la nord problema e ca nu au o statie ceva ..
    lasa, ca liderii puteau sa comunice si intre ei, plus ca pe langa acei indivizi care se autointituleaza "lideri" mai sunt si persoane care vin mereu la meciuri si stiu cum sta treaba, si se poate comunica daca se vrea, iar fazele de sincron cu cei de la Sud se faceau din timp, si nici inainte nu erau acele statii...in fine, e poveste lunga si e mult de discutat aici, si nu este locul potrivit
    Rapid NU MOARE!!!

  12. #327
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    cine-i floian ?

    ne spui si noua ultrasule, esti fericit sau tot dezamagit ?
    acu' sa-mi cer si scuze ca nu m-am inscris la cuvant cu tine, sau nu-i nevoie ?
    sunt impacat ...
    poate ca o sa facem ceva cu peluza. o reorganizam cand or sa vina vremuri mai grele
    retired.

  13. #328
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    e ok atunci, am inteles
    am totusi o intrebare, pot sa-ti zic lichea ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #329
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Sunt fericit si ma simt bine
    Sensul vietii l-am gasit
    Intalnindu-te pe tine.

    Meci la discretia magicei echipe din Ghencea, incheiat cu o diferenta mica de scor, raportat la marile ocazii ratate de Keseru@comp.

    In aceasta dimineata m-a sunat un amic. Mi-a spus ca-i suparat dupa meciul de aseara. Il intreb, de ce ma, ce ai, doar le-am dat 5 bucati. Zice, nu ma, trebuia sa-i spuberam. Trebuia sa le dam, sa nu mai poate sa latre ani multi de acum incolo.
    Concluzia. Am ajuns sa nu mai fim multumiti nici cand o umilim pe asa-zisa rivala. Dar, oare, aceasta caricatura, numita dinamo, o mai putem numi rivala????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #330
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    nu mai vin la nord ca astia nu stiu coordoneze o peluza. la un moment dat se cantau 3 cantece simultan.
    Numai din imaginile tv apareau vreo 4-5 lideri la nordul vostru, era si logic sa se cante pe mai multe voci deodata.

  16. #331
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Meci slabut, abordat superficial de ambele echipe.
    Miuta de cartier.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  17. #332
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    dario, eu nu am fixatii d-astea totalitariste : poti sa-mi spui cum vrei..
    retired.

  18. #333
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Am ajuns sa nu mai fim multumiti nici cand o umilim pe asa-zisa rivala. Dar, oare, aceasta caricatura, numita dinamo, o mai putem numi rivala????
    In Franta cand PSG-ul se batea la retrogradare si venea meciul cu Marseille, nimic nu mai conta si nimeni nu se intreba daca PSG mai poate fi numita rivala... unele lucruri nu pot fi schimbate niciodata. CFR sau Astra trebuie sa castige vreo 15 titluri ca sa ne faca sa ne razgandim, dar echipele astea gen libelula care traiesc putin si bine nu conteaza pe termen lung...


    Si un pronostic pentru retur...:
    dinam0 - 5teaua
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #334
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    dario, eu nu am fixatii d-astea totalitariste : poti sa-mi spui cum vrei..
    uiti de la mana pan' la gura, sanatate sa fie !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #335
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Dinamo este la doar 3 goluri distanta de finala Cupei si, serios vorbind, nu cred ca se poate impiedica de ... puncte puncte, scuzati expresia
    Last edited by Leul Oltean; 28th March 2014 at 12:09.

  21. #336
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,475
    Reputatie
    0
    Are dreptate argatul, glume oltenesti rasuflate

    Leule, vrei sa spui mai pe ocolite ca 5inamo este Barcelona sau Real, trei goluri, un nimic .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •