Page 34 of 38 FirstFirst ... 243233343536 ... LastLast
Results 694 to 714 of 786

Thread: Diverse 2014

  1. #694
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    E lasa ca vorbim deocamdata de un antrenament oficial, mai sint si emotiile la mijloc daca antrenorii reusesc sa le mobilizeze pe fete in asa fel incit sa stea pe aparate o sa fie bine. Cred ca obiectivul la echipa este calificarea. Si apoi nici eternele noastre rivale - rusoaicele, nu s-au stresat prea tare la antrenamentul oficial.

  2. #695
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    A aparut si swiss timing - http://live.swisstiming.com/CisWebApp/

  3. #696
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    pe site-ul tvr au pus deja programul pe saptamana viitoare. se transmite pe tvr1
    Where there's a will, there is a way !

  4. #697
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    E lasa ca vorbim deocamdata de un antrenament oficial, mai sint si emotiile la mijloc daca antrenorii reusesc sa le mobilizeze pe fete in asa fel incit sa stea pe aparate o sa fie bine. Cred ca obiectivul la echipa este calificarea. Si apoi nici eternele noastre rivale - rusoaicele, nu s-au stresat prea tare la antrenamentul oficial.
    Si totusi....sa aliniezi un paralel cu coborare dublu echer in anul 2014 ...la un campionat mondial de senioare...

  5. #698
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Si totusi....sa aliniezi un paralel cu coborare dublu echer in anul 2014 ...la un campionat mondial de senioare...
    bine punctat!!!
    nu inteleg cum pot unii sa vada negrul alb in ciuda evidentei. pur si simplu nu pot sa pricep. tb sa recunoastem ca aliniem o echipa slaba, poate cea mai slaba trimisa vreodata la un CM. la acest nivel nu mai merge cu "sa gandim pozitiv", " e doar un antrenamet pe podium", " in calificari va fi altceva" etc....

  6. #699
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    bine punctat!!!
    nu inteleg cum pot unii sa vada negrul alb in ciuda evidentei. pur si simplu nu pot sa pricep. tb sa recunoastem ca aliniem o echipa slaba, poate cea mai slaba trimisa vreodata la un CM. la acest nivel nu mai merge cu "sa gandim pozitiv", " e doar un antrenamet pe podium", " in calificari va fi altceva" etc....
    Cristina cred ca acesti oameni doresc sa nu le descurajeze pe fete...cu atat mai putin inainte de debutul conscursului.
    Remarca mea se refera la antrenori, pe care chiar daca ii plac nu inseamna ca ii si inteleg intotdeauna. Din punctul meu de vedere e cam inadmisibil sa nu reusesti sa-ti inveti (toate) senioarele, pe care le ai in mana de cand erau junioare sa faca un dublu intins sau o Tsukahara avand in vedere ca totusi au in bagaj desprinderi si cate o Shaposhnikova deci au calitati,potential..

  7. #700
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Cristina cred ca acesti oameni doresc sa nu le descurajeze pe fete...cu atat mai putin inainte de debutul conscursului.
    Remarca mea se refera la antrenori, pe care chiar daca ii plac nu inseamna ca ii si inteleg intotdeauna. Din punctul meu de vedere e cam inadmisibil sa nu reusesti sa-ti inveti (toate) senioarele, pe care le ai in mana de cand erau junioare sa faca un dublu intins sau o Tsukahara avand in vedere ca totusi au in bagaj desprinderi si cate o Shaposhnikova deci au calitati,potential..
    tot la antrenori m-am referit si eu. daca elevii sunt slabi e vina profesorilor.in opinia mea sunt prea putini antrenori la lot. ideal ar fi ca fiecare gimasta sa aiba antrenor personal sau cel putin sa existe un antrenor la doua gimnaste, cred ca asta ar imbunatati in mod vizibil rezultatele. din pacate, mintile "luminate" din Federatie nu doar ca nu fac nimic in acest sens, dar il vantura pe Forminte ca posibil inlocuitor al lui Bellu.

  8. #701
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    http://v.youku.com/v_show/id_XNzk1NTg5NTk2.html ..la final Larisa la barna...a intepenit saltul intins cu 360, usor echerat insa

  9. #702
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am pregatit un thread pentru Mondial: http://www.onlinesport.ro/forum/show...36#post4081836
    www.fangymnastics.com

  10. #703
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    bine punctat!!!
    nu inteleg cum pot unii sa vada negrul alb in ciuda evidentei. pur si simplu nu pot sa pricep. tb sa recunoastem ca aliniem o echipa slaba, poate cea mai slaba trimisa vreodata la un CM. la acest nivel nu mai merge cu "sa gandim pozitiv", " e doar un antrenamet pe podium", " in calificari va fi altceva" etc....
    Nu are nimeni ochelari de cal Cu totii - si fetele, si parintii, si antrenorii stiu valoarea exercitiilor, daca nu s-a putut mai mult inseana ca au fost alte motive poate limite personale de ce nu.
    Mesajul meu era un mesaj de incurajare pentru ca pina la urma chiar daca dificultatea unora este mica (si au prin echipa pentru ca nu are cine sa le concureze) totusi daca fac exercitiile curat si elegant isi pot adduce aportul la calificarea echipei.
    Am speranta ca anul viitor va fi mai bine dar pina atunci echipa trebuie sa se califice.
    Eu le sustin neconditionat, sint copii daca ar fi fete destepte ar ignora toata forfota din jurul lor si si-ar face treaba cum stiu ele mai bine.
    Aici e nevoie de cuvintele de incurajare ale ntrenorilor.

  11. #704
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Sunt de acord cu tine, Antonia. Nu e ca si cum tot anul au prezentat tsukahara/dublu intins si acum brusc si-au scazut dificultatea si au venit cu dublu echer la Mondiale. Acestea au fost exercitiile prezentate toata vara, la Nationale si la amical. Trebuie sa luam in calcul si varianta ca s-ar putea ca mai mult sa nu poata, asta este. Imi pastrez speranta ca totusi vor mai reusi sa progreseze.

    Nu aliniem cea mai slaba echipa trimisa la Mondiale vreodata. Aliniem singura echipa pe care o avem disponibila in acest moment. Tinand cont de toate aceste aspecte, nu vad nimic rau in a gandi pozitiv. Imi doresc ca-n calificari, dar mai ales in finala pe echipe, fetele sa-si faca pana la capat exercitiile pe care le-au pregatit. Daca vor reusi acest lucru, atunci jos palaria in fata lor!
    www.fangymnastics.com

  12. #705
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Nu are nimeni ochelari de cal Cu totii - si fetele, si parintii, si antrenorii stiu valoarea exercitiilor, daca nu s-a putut mai mult inseana ca au fost alte motive poate limite personale de ce nu.
    Mesajul meu era un mesaj de incurajare pentru ca pina la urma chiar daca dificultatea unora este mica (si au prin echipa pentru ca nu are cine sa le concureze) totusi daca fac exercitiile curat si elegant isi pot adduce aportul la calificarea echipei.
    Am speranta ca anul viitor va fi mai bine dar pina atunci echipa trebuie sa se califice.
    Eu le sustin neconditionat, sint copii daca ar fi fete destepte ar ignora toata forfota din jurul lor si si-ar face treaba cum stiu ele mai bine.
    Aici e nevoie de cuvintele de incurajare ale ntrenorilor.
    Ai spus foarte bine.
    Sunt doar niste copii si se bucura de o vorba buna;normal ca nu asteptam de la ele titlul pe echipe,ce doresc eu pentru ele este sa-si faca exercitiile curat,sa fie multumite,sa se califice in toate finalele in care pot sa se califice si pentru mine vor fi campioane.

  13. #706
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    esecul lui bellu la cosr se poate sa fie explicat cu articolul asta? cit de veridic pare din ce stiti voi din Romania? http://www.onlinesport.ro/jocuri-oli...aign=last-news

  14. #707
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    esecul lui bellu la cosr se poate sa fie explicat cu articolul asta? cit de veridic pare din ce stiti voi din Romania? http://www.onlinesport.ro/jocuri-oli...aign=last-news
    Răspund și eu ca rabinul: pare foarte plauzibil, despre veridicitate nu mă pot pronunța - asta e treaba procurorilor. E adevărat că Bittner-Petrache-Cocoș fac de mai bine de 10 ani "afaceri" foarte bănoase cu statul, ale căror rezultate în binele comun (lucrări publice, infrastructură, locuri de muncă) sunt discrete sau lipsesc cu desăvîrșire. E la fel de plauzibilă o înțelegere politico-"afacerească" în privința COSR, dacă ne aducem aminte ce s-a întîmplat cu alegerile pentru LPF (http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal...oliticieni.htm). Și e 100% adevărat că, în România, dacă ești supra-calificat într-un domeniu (așa cum este domnul Bellu), conjurația mediocrităților o să te mănînce de viu.
    Last edited by stere78; 5th October 2014 at 16:04.

  15. #708
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Eram după păreri locale, mersi

  16. #709
    incepator
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    2
    Reputatie
    1

  17. #710
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aurat View Post
    deci frg au ajuns la fundul sacului. uraaaaa.

    nimeni nu face nimic deci aveti verde sa continuati. jos palaria frg, e clar ca voi stiti romanii mai bine ca mine.

  18. #711
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Pai...cred ca s-ar impune sa sarbatorim cu niste coliva

  19. #712
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Cu toata galagia de aici pana la urma Forminte e antrenorul junioarelor. Federatia isi vede nestingherita de treaba ei
    Sunt foarte curioasa cum va fi in viitor.
    Nu-mi place foarte mult personajul dar nici nu pot sa fiu atat de inversunata cand stiu ca sistemul e putred.
    Interesanta declaratia privind paralelul. Vom vedea oare ceva progrese?

  20. #713
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Sunt foarte curioasa cum va fi in viitor.
    cum e acum la handbal. de fiecare data cind joaca comenteaza astia: dom'le noi suntem cvadrupli campioni mondiali. si la sfirsitul meciului luam bataie de la Egipt.

    asa va fi.

  21. #714
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •