Page 28 of 38 FirstFirst ... 182627282930 ... LastLast
Results 568 to 588 of 786

Thread: Diverse 2014

  1. #568
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Daca cele spuse de Gazeta sunt adevarate si Gabi Szabo chiar a facut cele ce i se imputa, atunci...
    Nu imi dau seama cum pot decade atat de mult din cauza politicii unii oameni pe care generatii de copii, si nu numai, le-au considerat modelele lor. Dezgustator

  2. #569
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu sunt scarbita de ceea ce i s-a zis dl Bellu.. Trist ca valorile adevarate din Romania sunt ponegrite astfel..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  3. #570
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    http://m.mediafax.ro/sport/presedint...-tine-12665609
    Iar daca Gabi Szabo a procedat asa cum au scris cei de la "Gazeta sporturilor" rusine, pacat ca o mare campioana s-a compromis in asemenea fel
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #571
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Am stiut din momentul in care Morariu l-a impins in fata pe individul asta numit Alin bla bla ca domnul Bellu are sanse mici, dar nu mi-am putut imagina atata mizerie umana.

    Nu stiu ce i-as putea spune acum domnului Bellu. Doar atat: Va rugam sa reveniti in sala. Fetele au nevoie de dvs, gimnastica are nevoie de dvs, noi avem nevoie de dvs.

  5. #572
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    Salutare forumisti! nu am mai intrat demult pe pag de gimnastica pt ca pb personale nu mi-au permis, dar am fost cu sufletul alaturi de voi, de gimnaste, de antrenori si de toti cei care iubesc acest sport.
    Nu pot sa nu imi ascund scarba, tristetea si dezamagirea fata rezultatul alegerile pt COSR, iar gandul ca dnul Bellu ar putea renunta la lotul de gimnastica ma ingrozeste. Octavian Bellu nu a fost ales in fruntea acestui organism pt ca este OM, si nu orice fel de OM, ci unul de mare valoare. Oamenii nu isi gasesc locul alaturi de politruci, creaturi insalubre lipsite de coloana vertebrala si care nu au nicio valoare morala la care sa se raporteze. Nu putem schimba rezultatul unor alegeri murdare, dar putem sa-l convingem pe acest mare OM sa ramana in sala de gimnastica, caci fetele au nevoie de domnia sa. gimnastica romanesca are nevoie de Octavian Bellu, Romania are nevoie de acest antrenor. Octavian Bellu este respectat si iubit de romani, iar cei care l-au umilit nu reprezinta intreaga natiune.
    Asa ca, Domnule Bellu va rog sa nu renuntati!!!
    Scuze pt incoerenta, sunt obosita si trista
    Subscriu intru totul. Pacat. Este umilitor ce se intimpla. Si nu numai Dl Bellu se simte umilit si folosit, sint o gramada de romani valorosi dar " ai nimanui, fara apartenenta politica " care patesc la fel.

  6. #573
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Sunt teribil de bulversata de ceea ce i s-a intamplat domnului Belu. Si eu care credeam cu toata sinceritatea ca lucrurile la noi in tara merg spre bine...., spre normal

    Intamplarea face ca in ziua in care au fost publicate rezultatele sa vad un film chiar despre lupta unui om idealist cu jocurile politice: "Mr Smith in senat"
    Nu mai am nimic de zis: sunt super trista, si nu imi mai trece.

  7. #574
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Si eu sunt foarte trista, nu m-am gandit ca si-a dorit atat de mult aceasta functie dar nici nu poate fi vorba ca nu o merita.

    Omul asta face parte din mana aia de oameni (extrem de putini) alaturi de care ne mai putem mandri in strainatate si nu numai. Din mana lui, foarte important, au iesit rezultate excelente, fapte concrete!

    Si noi ce facem?.....ca de obicei ne batem joc si umilim!

    Nu vad viitorul tarii decat in haos cu astfel de atitudine fata de valori
    Tara e în ha haos acum, nu în viitor.

  8. #575
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #576
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #577
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    http://www.agerpres.ro/sport/2014/06...-arad-13-20-49

    Ce modestă e Emilia Eberle;întotdeauna a fost o prezență discretă.

  11. #578
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #579
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Ce liniste s-a lasat pe aici... Sper din toata inima sa ramana B&B la lot, avem asa de mare nevoie de ei... Si intre timp nu am mai vazut nicio informatie despre ei.

  13. #580
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Ce liniste s-a lasat pe aici... Sper din toata inima sa ramana B&B la lot, avem asa de mare nevoie de ei... Si intre timp nu am mai vazut nicio informatie despre ei.
    Bunaa tuturor.Sa speram ca vor ramane!!!Oricum......toate functiile sunt ...politice!Si noi stim ca cine intra in politica ...la noi....e stropit putin ..cu noroi.Oricum dl.Bellu ramane o persoana de exceptie care face cinste Romaniei si ar fi meritat fara indoiala acea pozitie numai ca la noi lucrurile stau altfel....

  14. #581
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    http://www.mediafax.ro/sport/petrach...bliga-12751105

    Da' știu că are tupeu acest Petrache,din punctul meu de vedere o nulitate în materie de olimpism.Să fie foarte clar,domnul Bellu și doamna Bitang nu au nicio datorie față de nimeni,alții ar avea datorii față de dânșii.

  15. #582
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  16. #583
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #584
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ca sa pun din timp in calendar, nationalele seniorilor de anul asta vor fi in perioada 29-31 august la sala Polivalenta din Bucuresti ?

    Asa am vazut pe romgym.

    Voi stiti ceva? Afara de informatia asta, eu nu.

  18. #585
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Buna Adelina. Da, Nationalele sunt stabilite pentru perioada 29 - 31 august la Bucuresti. Momentan nu s-au anuntat schimbari.
    www.fangymnastics.com

  19. 9th July 2014, 13:52

  20. #586
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    http://actiunea2012.ro/licitatie?ult_auc_id=3942 Tricou oferit de Monica Rosu la licitatie, carte cu autograf Andreea Raducan http://actiunea2012.ro/licitatie?ult_auc_id=3622

  21. #587
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Heeeeeei, de pe TAA, se pare ca s-a postat ordinea de intrare in calificari la mondiale.
    La fete incepem la sarituri in subdiviziunea 10.
    La baieti la paralele tot in subdiviziunea 10.
    Sa ne fie cu noroc. Ceea ce imi aduce aminte de faptul ca nu mai sunt decat vreo 2 juni si jumatate pana la mondiale. Ce repede trece timpul!!!!! Iuhuhuhuuuu, de-abia astept!

  22. #588
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Mai știe cineva ceva de Anuța?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •