Page 24 of 38 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast
Results 484 to 504 of 786

Thread: Diverse 2014

  1. #484
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    E greu de atins nivelul Mustafinei. Mai degraba reusesti sa construiesti o gimnasta dupa modelul american decat sa o egalezi pe aceasta rusoaica. Este iesita din comun cu tot cu suruburile ei. Americancele zici ca-s fabricate pe banda, dar Musti asa s-a nascut.
    www.fangymnastics.com

  2. #485
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Apropo de "chibitareala" si de chestii bazate pe nimic...aproape 90% dintre cei care scriu pe acest forum au facut ceva pt gimnastica din Romania: ba un blog, ba o revista, ba un poster pt competitiile nationale, ba o donatie pt anumite cluburi, unii au promovat concursurile nationale cand nici macar televiziunile n-o faceau, au sustinut sportivii din sali (si nu-i usor sa vii din capatul tarii si sa stai peste noapte pe undeva pt 2 zile de concurs) si ce au primit la schimb? Secretomanie! Nu se stie de ce se retrag sportive, de ce se accidenteaza, singura emisiune in care mai vedeam imagini din sala s-a dus, fetele nu comunica cu fanii, nu se stie ce elemente pregatesc, nu au voie sa divulge "secrete" din antrenamentele lor, reportajele din sala de gym se fac o data la 2 luni si dureaza max. 1 minut in care te chinui sa intelegi cine ce element executa, nu exista fotografii oficiale din competitii, etc....Si atunci fiecare a incercat si incearca sa afle toate aceste raspunsuri prin diferite cai pe care normal ca nu le va spune in mod public. E simplu: citesti si crezi sau nu, e alegerea fiecaruia. Zicea cineva ceva de open mind? Asta lipseste la noi....

  3. #486
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Stiu ca nu se poate ca Mustafina Dar sunt sigura ca fiecare gimnasta ar putea avea un potential maxim de atins cu mai mult creativitate

  4. #487
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ultimele voastre pastari m-au facut sa ma uit la filmulete cu Madalina Blendea.. Ce talent si ce executii frumoase avea. Nu pot sa accept cum de s-a retras.. Poate inca nu e nimic oficial.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  5. #488
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Eu o vad pe Andreea Munteanu capabila de un sol gen Mustafina. S-ar putea creste dificultatea un pic. Poate chiar vine la europene cu ceva similar ar fi minunat.

  6. #489
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Eu o vad pe Andreea Munteanu capabila de un sol gen Mustafina. S-ar putea creste dificultatea un pic. Poate chiar vine la europene cu ceva similar ar fi minunat.
    Si eu. Andreea e una din junioare care va avea un viitor frumos
    Pt Rio vor mai fi Laura Jurca si Andreea Iridon, la fel cu potential ff bun.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  7. #490
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    e deja senioara Andreea M

  8. #491
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    e deja senioara Andreea M
    Da, stiu, vroiam sa subliniez ca si ca junioara a avut succes si ca asa va fi si la senioare
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  9. #492
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Pt Rio vor mai fi Laura Jurca si Andreea Iridon, la fel cu potential ff bun.
    Si tot pentru Rio mai sunt in momentul de fata o multime de junioare si tinere senioare, unele chiar cu potential mult mai bun, dar toate cu puncte forte si calitati ce asteapta sa fie puse in valoare. Totul e sa se vrea pentru fiecare in mod egal....
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #493
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Si tot pentru Rio mai sunt in momentul de fata o multime de junioare si tinere senioare, unele chiar cu potential mult mai bun, dar toate cu puncte forte si calitati ce asteapta sa fie puse in valoare. Totul e sa se vrea pentru fiecare in mod egal....
    Da, ai dreptate, sa se vrea pentru toate din lot si sa fie ferite de accidentari.
    Eu nu inteleg, de ce nu fac upgrade-uri toate fetele..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  11. #494
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Munteanu, Iridon, Ciurusniuc, Stoica si Butuc sunt gimnaste unde se poate specula codul si pe parte artistica pt ca au linii foarte frumoase.

    Sunt convinsa ca nu e asa usor sa faci o pirueta Y cu doua rotatii ca daca ar fi asa sigur era deja in integralul fetelor dar tot cred ca s-ar putea invata, parca e pacat sa ai acrobatica E, F si sa lasi sa intre in nota de plecare si C-uri la artistica.

  12. #495
    junior
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Nici eu nu inteleg cum de toata lumea invata apelul la sol si la barna cu mare usurinta inca de la junioare si la noi nu l-a incercat in ultima perioada nimeni , fie si intr-un concurs minor.
    Mi se pare destul de evident acest trend la nivel mondial de alterna elementele spre inainte cu cele spre inapoi , e vorba de variatie pana la urma.
    Rusoaicele au impresionat arbitrele si au juns la olimpiada si mondiale pe podium datorita acestor trei elemnte: Amanarul la sarituri , apelul la barna si sol (Komova , Mustafina ,Afanaseyeva) si Khorkina la paralele .

  13. #496
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Eu zic ca rusii au lansat moda amanarului dar americani au impresionat cu asta.

    La barna pe mine rusoiacele ma impesioneaza cu onodi si legarile lor inventive, apelul e spectaculos dar nu e asa rentabil ca 360 (Larisa si Andreea mai iau 0.2 din legarea de la 360, pe cand la apel mi se pare mai dificila legarea) daca as putea sa adaug ceva la barna fetelor noatre ar fi o legare de doua piruete simple sau o danilova + element artistic D

  14. #497
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  15. #498
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    mi-a placut mult de Liliana Cosma. E un miracol ca a ramas in tara. Sper sa reusim sa o pastram pentru gimnastica romaneasca

  16. #499
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    http://www.ueg.org/images/event/114/...fia%202014.pdf

    A dat federatia lista asta pentru Europene.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  17. #500
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Merci! Presupun ca e lista provizorie, si in functie de concursul din weekend ramane asa sau nu... Eu sper sa avem surprize placute

    Si eu ma intreb de ce fetele noastre nu fac arabian (la sol) - pare preferat de americance si rusoaice ca un element impus pentru toate...
    Stiu ca Ana Porgras a incercat dublu inainte la juniorat - dar nu am vazut sa-i fi iesit...

  18. #501
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Daca lista ramana aceea, Komova mai pierde un European, iar valoarea echipei ramane doar in mainile Mustafinei

  19. #502
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Zici ca rusii mi-au cerut parerea inainte sa trimita lista Komova out, Kramarenko in....si Melnikova la junioare. Ce pot sa cer mai mult ca simplu fan!

    Mi-as dori sa intre si la noi Teodoru + Ciurusniuc. Sper ca cele 2 sa aiba un concurs bun in acest weekend.
    www.fangymnastics.com

  20. #503
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Zici ca rusii mi-au cerut parerea inainte sa trimita lista Komova out, Kramarenko in....si Melnikova la junioare. Ce pot sa cer mai mult ca simplu fan!

    Mi-as dori sa intre si la noi Teodoru + Ciurusniuc. Sper ca cele 2 sa aiba un concurs bun in acest weekend.
    si eu le vreau pe Teodoru si Ciurusniuc la CE.

  21. #504
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Mi-as dori sa intre si la noi Teodoru + Ciurusniuc. Sper ca cele 2 sa aiba un concurs bun in acest weekend.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •