Page 7 of 33 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #127
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    Uite la faza asta s-a vazut clar caracterul lui Kobe. Nu ca nu ne asteptam, desi eu credeam sincer ca o sa accepte un salariu undeva pe la 15-17 mil pe sezon, care tot era multicel la 36 de ani. Duncan a putut accepta in acelasi moment al vietii lui un contract pe 3 ani cu 10 mil/sezon, el nu.

    Si stiti de ce a luat 24? Sa ramana inca 3 ani cel mai bine platit din NBA, cred ca e mega importanta chestia asta pentru el. Am observat si in alte sporturi ambitia asta de a fi cel mai bine platit. Yeah, inca o data se demonstreaza ca lui Kobe ii pasa doar de Kobe. Cred ca si-a gresit sportul, trebuia sa joace tenis sau ceva..
    Sunt de acord cu aproape tot ce s-a zis aici despre kobe cu contractul asta al lui. Dar asta ? Caracterul lui care e ? Vrea sa fie platit pt cat a muncit sau care e ?

    Si da, si eu ma asteptam (speram) un contract in jur de 10-12-15 mil/an dar nu e chiar asa de groaznic deal-ul pt lakers. Daca offseason-ul asta nu ii dau max lui Melo (din nou sper), in vara din 2015 ar fi love si rondo dar westbrook si durant si alte contracte mai interesant expira dupa ce se termina actualul contract a lui Kobe.

    Si nu cred ca va mai juca si dupa actualul contract mai ales daca nu o sa fie la nivelul anului trecut (sau doar putin mai scazut) dar asta ramane de vazut.

  2. #128
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    In primul rind, ma bucur sa vad ca mai postezi si tu din cind in cind.
    Nu ar fi rau sa postezi si tu un pic mai des.
    Cind am venit pe OLS erau ceva posters de calitate, dar multi au plecat incet incet.
    Au mai si venit oameni noi, dar sunt unii care nu mai posteaza si care aveau contributii interesante si a caror lipsa se simte.

    nu te-ai intrebat niciodata de ce s-a intamplat asta?
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #129
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    o fi din cauza mea ?

    :-/
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #130
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Sunt de acord cu aproape tot ce s-a zis aici despre kobe cu contractul asta al lui. Dar asta ? Caracterul lui care e ? Vrea sa fie platit pt cat a muncit sau care e ?
    Ca e selfish si nu-i pasa decat de el, am zis-o mai jos, n-ai citit tot? Platit pentru cat a muncit, da, cu siguranta a fost cu varf si indesat pana acum, la 36 de ani.

    Dar platit cu banii aia pentru ce va urma? Ball hogging, stats chasing.. toate in detrimentul viitorului echipei? Ok, no. Si stii bine ca a si declarat ca nu vrea sa fie niciodata jucator de sub 20 ppg. Daca lua bani mai putini si Lakers avea spatiu de manevra mai mare, n-avea siguranta ca nu ar fi fost un sidekick daca ar fi venit Melo langa el sau alt superstar de anul viitor. S-a asigurat cu contractul asta ca va fi the man pana la 38 de ani ca sa-si urmareasca telurile individuale, fara sa fie tras la raspundere. Un superstar probabil nu va fi adus langa el, oricum nu stie sa colaboreze cu ei, poate maxim 1 star si bineinteles.. 1st round exit guaranteed.

    Ca marketing management nu e o miscare rea, Lakers isi va scoate banii de pe Kobe, dar per total se putea ajunge la un consens mult mai agreabil din partea ambelor tabere. Parerea mea ca e enorm un contract de 48 de milioane de dolari pe 2 ani, la 36 de ani, indiferent ca te numesti Kobe Bryant sau Michael Jordan.

  5. #131
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Cine n-are Kobe , sa-si cumpere
    Lakers a avut unul, si a mai dat banii PE UNUL.

    Kobe e un jucator mare , dar orgoliul lui e si mai mare

    etc ...

    Intre timp, afirmatia mea de inceput de sezon ca Indiana e peste Bulls nu imi mai rostul. Pacat. As fi vrut sa vad o serie Indiana- Bulls , cu Rose pe teren, pt. ca nu e exclus sa vedem, in conditiile in care estul arata asa :Miami/Indiana dupa care e prapastie

  6. #132
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    o fi din cauza mea ?

    :-/
    normal! ai un caracter ca al lui kobe
    .
    nothing to see here. move along!

  7. #133
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    o fi din cauza mea ?

    :-/
    Din ce am discutat cu unii cu care au plecat, ai si tu contributia ta.
    eu zic ca sunt 3 cauze:
    - lipsa de timp: multi au inceput sa scrie pentru halfcourt si numaibaschet si probabil ca nu mai simteau nevoia sa intre pe forum, exprimandu-si ideile acolo(chestie pe care am simtit-o si eu in timpul cat am scris pentru halfcourt)
    - aparitia unor useri mai putini avizati, si mai ales aparitia "fotbalistilor" cu limbajul specific(pentru mine chestia asta a fost cea mai suparatoare, motiv pentru care nu mai postez asa des ca inainte)
    - si al3-lea...certurile...la care ai contribuit si tu
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #134
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Ca e selfish si nu-i pasa decat de el, am zis-o mai jos, n-ai citit tot? Platit pentru cat a muncit, da, cu siguranta a fost cu varf si indesat pana acum, la 36 de ani.
    Tu crezi ca vreun superstar e platit pt cat valoreaza el sau cati bani face el ? Daca nu era cap ca in MLB, Bryant lua dublu si Lebron triplu cel putin.
    Si eu ii admir pe jucatorii care iau mai putin cand ar putea lua mai mult, gen lebron sau bosh sau duncan, dar nu pot sa ii acuz pe cei care iau cat merita. Preferam si eu sa fie Kobe ca unul din aia enumerati mai sus dar nu pot sa il acuz atata timp cat eu nu stiu ce as face in locul lui.

    Si stii bine ca a si declarat ca nu vrea sa fie niciodata jucator de sub 20 ppg.
    '' A declarat ''. Si ce ? Nu cred ca poti sa iti pui baza in declaratiile lor.

    Daca lua bani mai putini si Lakers avea spatiu de manevra mai mare, n-avea siguranta ca nu ar fi fost un sidekick daca ar fi venit Melo langa el sau alt superstar de anul viitor
    .

    Sunt bani la anul pentru Melo chiar si cu contractul asta imens.

    Un superstar probabil nu va fi adus langa el, oricum nu stie sa colaboreze cu ei, poate maxim 1 star si bineinteles.. 1st round exit guaranteed.
    Care sunt superstarii aia de care vorbesti tu ? Dwight ?

    Ca marketing management nu e o miscare rea, Lakers isi va scoate banii de pe Kobe, dar per total se putea ajunge la un consens mult mai agreabil din partea ambelor tabere. Parerea mea ca e enorm un contract de 48 de milioane de dolari pe 2 ani, la 36 de ani, indiferent ca te numesti Kobe Bryant sau Michael Jordan.
    Perfect de acord. Si mie mi se pare mult mai ales oferit inainte sa joace un meci dupa accidentarea asta groaznica. Nu reusesc sa inteleg de ce au facut mutarea asta si mai ales de ce asa repede.

  9. #135
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Din ce am discutat cu unii cu care au plecat, ai si tu contributia ta.
    eu zic ca sunt 3 cauze:
    - lipsa de timp: multi au inceput sa scrie pentru halfcourt si numaibaschet si probabil ca nu mai simteau nevoia sa intre pe forum, exprimandu-si ideile acolo(chestie pe care am simtit-o si eu in timpul cat am scris pentru halfcourt)
    - aparitia unor useri mai putini avizati, si mai ales aparitia "fotbalistilor" cu limbajul specific(pentru mine chestia asta a fost cea mai suparatoare, motiv pentru care nu mai postez asa des ca inainte)
    - si al3-lea...certurile...la care ai contribuit si tu
    De acord, si stiu ca m-am certat cu oameni pe forum.
    Cind eram mai tinar, eram mai infierbintat


    Acum le dau ignore.

    Dar aia de care zic eu ca e pacat ca nu mai posteaza sunt dintre cei cu care nu m-am certat niciodata. Poate si pt ca nu spuneau prostii non-stop. Nu eram de acord cu tot ce ziceau ei, dar macar nu erau aberatii crunte.

    Si daca tin eu bine minte, au fost citiva care au recunoscut dupa citiva ani pe forum ca ce ziceau la inceput erau aberatii crunte. Si bravo lor ca au recunoscut. (BTW, si eu incerc sa mentionez de cite ori gresesc ceva - INCERC, nu inseamna ca reusesc mereu )
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #136
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Is Paul Geoge fooling everybody or is he THAT good ? :-s

    Pacers au si bench au si trade chip to improove that bench (Granger).
    *3 big meni buni (west - hibbie - scola)
    good defensive/hustle players
    decent shooters.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #137
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Trebuie sa recunosc ca nu credeam ca Paul George sa fie asa bun.
    Credeam ca va fi ca Deng - bun, borderline All Star, dar nu aproape de superstar.

    E un articol interesant pe Grantland despre el.
    Se pare ca pe moment are niste % care nu prea sunt sustenabile, dar chiar si asa, tot e FOARTE bun.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #138
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    ^Eu inca mai astept un an, sa intre concret de tot in MVP discussion, just so I can rub it in your face it better, ca tot ziceam anul trecut ca PG are potential de superstar si Indiana de echipa care sa defileze pana in ECF.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  13. #139
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Pai in MVP discussion o sa fie tot anul, pt ca Indiana va avea probabil W/L > Miami, si daca termina primii in East iar in West primii vor fi Spurs, il vad pe George cu sanse mari la MVP (doar daca nu cumva ii vor da unii MVP-ul lui Duncan ca un fel de consolare pt finala pierduta).

    Si sa nu crezi ca haterii lui Lebron au disparut - media voteaza pt MVP, si-s destui hateri acolo.
    In ultimii 2 ani n-au avut de ales, ca a jucat Lebron fantastic si a luat si titluri.

    Dar daca apare vreunul care macar pare sa-i ameninte pe Lebron si pe Miami, sa vezi cum sar sobolanii in barca lui.
    Ca Simmons, care ii daduse pe Bulls no1 in sezon si campioni (si eu am zis ca vor termina pe 1 in East, ca ma asteptam ca dupa atita timp Rose sa fie refacut si sa joace de sa rupa, insa campioni ... nu).
    Facem pariu ca Simmons zice acum ca Pacers vor lua titlul ? (chiar daca atunci cind i-a dat pe Bulls no 1, i-a pus pe Pacers dupa Heat).
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #140
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    kobe aduci venituri anuale de 60-70 mil de $, celor de lakers.ar fi fost culmea sa-i dea 10-12

  15. #141
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Pai in MVP discussion o sa fie tot anul, pt ca Indiana va avea probabil W/L > Miami, si daca termina primii in East iar in West primii vor fi Spurs, il vad pe George cu sanse mari la MVP (doar daca nu cumva ii vor da unii MVP-ul lui Duncan ca un fel de consolare pt finala pierduta).

    Si sa nu crezi ca haterii lui Lebron au disparut - media voteaza pt MVP, si-s destui hateri acolo.
    In ultimii 2 ani n-au avut de ales, ca a jucat Lebron fantastic si a luat si titluri.

    Dar daca apare vreunul care macar pare sa-i ameninte pe Lebron si pe Miami, sa vezi cum sar sobolanii in barca lui.
    Ca Simmons, care ii daduse pe Bulls no1 in sezon si campioni (si eu am zis ca vor termina pe 1 in East, ca ma asteptam ca dupa atita timp Rose sa fie refacut si sa joace de sa rupa, insa campioni ... nu).
    Facem pariu ca Simmons zice acum ca Pacers vor lua titlul ? (chiar daca atunci cind i-a dat pe Bulls no 1, i-a pus pe Pacers dupa Heat).

    O sa fie, dar nesustenabil. O sa ii scada FG%-ul, 3PT%-ul, pentru ca inca e tanar si ia multe decizii in the flow of the game, are undeva pe la 85% din aruncari si decizii calculate, restul ala de 15% sunt genul ala de aruncari ca cele unde a fost faultat de Wade in G1 sau de Shump saptamana trecuta. Si Hibbert are problema asta, vad. Pierde constant blocks din cauza ca sunt called ca faulturi.

    Eu ti-am zis in vara, daca ne referim doar la stats, George ar trebui sa bage 23-8-4, ceea ce e doable, dar nu cred ca ia MVP-ul cu doar 23 PPG, chiar daca Indiana are +60 de victorii. Voter fatigue o sa il avantajeze pe Durant, pe CP3, daca ii duce pe Clippers iar aproape de 60 de victorii, George mai asteapta un an. Media o sa fie prostita ca Durant incepe sa bage "LeBron-esque stats" desi e 3-9 sau 4-11, cand de fapt, sulfa vantul si Durant primeste call.

    Pacers nu iau titlul si nu ma intereseaza ce zice Simmons, desi am vazut ca il considera pe PG in primii 7-8 din liga. E in primii 5. Roy e undeva in primii 20, pentru ca nu stie offense decat cand are in fata echipe cu positionless basketball. Nu e combo de titlu. Doar daca nu se trezeste Lance gandindu-se ca e bastardul unui 1/2 din, IMO, cel mai smecher combo care n-a luat titlu.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  16. #142
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Pai in MVP discussion o sa fie tot anul, pt ca Indiana va avea probabil W/L > Miami, si daca termina primii in East iar in West primii vor fi Spurs, il vad pe George cu sanse mari la MVP (doar daca nu cumva ii vor da unii MVP-ul lui Duncan ca un fel de consolare pt finala pierduta).

    Si sa nu crezi ca haterii lui Lebron au disparut - media voteaza pt MVP, si-s destui hateri acolo.
    In ultimii 2 ani n-au avut de ales, ca a jucat Lebron fantastic si a luat si titluri.

    Dar daca apare vreunul care macar pare sa-i ameninte pe Lebron si pe Miami, sa vezi cum sar sobolanii in barca lui.
    Ca Simmons, care ii daduse pe Bulls no1 in sezon si campioni (si eu am zis ca vor termina pe 1 in East, ca ma asteptam ca dupa atita timp Rose sa fie refacut si sa joace de sa rupa, insa campioni ... nu).
    Facem pariu ca Simmons zice acum ca Pacers vor lua titlul ? (chiar daca atunci cind i-a dat pe Bulls no 1, i-a pus pe Pacers dupa Heat).
    So you think Indiana will have more W/L than Heat? Hmmm, interesting bet I'll take it Da, Indiana au o echipa fantastica. Dar tine cont ca daca nu era aruncarea aia de 3 a lui Jeff Green cu 0.6 secunde inainte de final, Heat erau pe la 11 victorii consecutive. Deja joaca ca o echipa care se vede ca e de mult timp impreuna. Cate sferturi 4 n-a jucat LeBron in ultima perioada? Au peste 100 puncte in fiecare meci. Si n-au nevoie sa mearga sub panou pentru asta (acolo ar intampina probleme vs Indiana). LeBron devine tot mai constant la 3 puncte si mid-range, Wade joaca de parca are 20 de ani din nou...Sper doar sa-l tina genunchii...

    So yeah, nu cred ca Indiana va termina peste Miami...Dar sunt destul de sigur ca finala Estului va fi intre ele doua.
    Retards...Retards everywhere...

  17. #143
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    pacers trebuie sa faca ceva neaparat cu granger, sa ia acum ceva pe el daca se poate. un pg eventual


    anul trecut am zis ca in vest finala o sa fie spurs-okc, sau lakers-okc. acum 2 ani inainte de prima accidentare a lui rose eram cu toti 100% ca o sa avem din nou bulls-heat in ecf anul asta pacers-heat pare batuta in cuie. orice e posibil.

    pacers nu le dau mari sanse vs spurs dar sanse considerabile vs heat.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  18. #144
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    So you think Indiana will have more W/L than Heat? Hmmm, interesting bet I'll take it Da, Indiana au o echipa fantastica. Dar tine cont ca daca nu era aruncarea aia de 3 a lui Jeff Green cu 0.6 secunde inainte de final, Heat erau pe la 11 victorii consecutive. Deja joaca ca o echipa care se vede ca e de mult timp impreuna. Cate sferturi 4 n-a jucat LeBron in ultima perioada? Au peste 100 puncte in fiecare meci. Si n-au nevoie sa mearga sub panou pentru asta (acolo ar intampina probleme vs Indiana). LeBron devine tot mai constant la 3 puncte si mid-range, Wade joaca de parca are 20 de ani din nou...Sper doar sa-l tina genunchii...

    So yeah, nu cred ca Indiana va termina peste Miami...Dar sunt destul de sigur ca finala Estului va fi intre ele doua.
    1. E vorba de regular season. Nu am zis ca Pacers ii vor bate si in playoffs. Dar nu e exclus.

    2. Wade a jucat ca la 20 de ani DOAR UN MECI. A lipsit insa vreo 3.

    3. Daca nu era aruncarea lui Green ... daca nu era aruncarea lui Ray Allen, Heat nu aveau acum 2 titluri. Dar a fost. Si cu Celtics, care-s praf, nu trebuiau sa ajunga in situatia aia

    4. N-au nevoie sa mearga sub panou deocamdata. Daca nu le mai intra de la 3p, vor avea nevoie.

    Esti overconfident, cum sunt multi fani.
    Si fanii Bulls se spargeau in basini pe realgm acum 1 saptamina.
    Iar acum 1 luna majoritatea l-ar fi luat pe Rose inaintea lui Lebron.
    Acum sunt la un pas de sinucidere.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #145
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Bynum e asa un egoist. Avea om COMPLET LIBER sub panou, dar a vrut el sa-l post-up pe Bosh.

    Si la ce jeg de om e, e unul dintre putinii pe care imi doresc sa ii vad accidentati cu career ending injury si broke ass, sucking dick for crack under a bridge.

    Chiar mi-ar placea sa se rostogoleasca unu din greseala in genunchii lui, sa ii rupa definitiv pe amindoi. Ideal, in meciul asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #146
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    you need help. professional help
    .
    nothing to see here. move along!

  21. #147
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    1. E vorba de regular season. Nu am zis ca Pacers ii vor bate si in playoffs. Dar nu e exclus.

    2. Wade a jucat ca la 20 de ani DOAR UN MECI. A lipsit insa vreo 3.

    3. Daca nu era aruncarea lui Green ... daca nu era aruncarea lui Ray Allen, Heat nu aveau acum 2 titluri. Dar a fost. Si cu Celtics, care-s praf, nu trebuiau sa ajunga in situatia aia

    4. N-au nevoie sa mearga sub panou deocamdata. Daca nu le mai intra de la 3p, vor avea nevoie.

    Esti overconfident, cum sunt multi fani.
    Si fanii Bulls se spargeau in basini pe realgm acum 1 saptamina.
    Iar acum 1 luna majoritatea l-ar fi luat pe Rose inaintea lui Lebron.
    Acum sunt la un pas de sinucidere.
    1. Am inteles, si eu m-am referit la sezonul regulat.

    2. Make that 3 games or something...Si in seara asta, 10-14 FG, 22 points. He's rejuvenated.

    3. De acord, am adus in discutie doar ca sa subliniez faptul ca din ce vad pana acum, Heat joaca foarte bine ca si ECHIPA, nu fiindca ii cara LeBron. Beasley joaca bine, Wade, Bosh, isi permit sa odihneasca meci de meci un jucator important. Azi a fost Battier.

    Nu sunt overconfident. Doar vad cum joaca Heat si de la Indiana ma astept la o opozitie serioasa. Dar nu ii vad destul de puternici sa duca 82 de meciuri cum au dus pana acum. That's just MY opinion.
    Retards...Retards everywhere...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •