Page 6 of 33 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #106
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Awesome game by Paul George vs Knicks.
    Is curios daca o tine tot asa, pentru ca daca o tine, o sa fie in discutii reale pentru MVP.

  2. #107
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    cu un OT nu se face primavara insa e pe drumul cel bun deocamdata...
    .
    nothing to see here. move along!

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Tine careva minte cind ne uitam la NBA pe TVR2 si comentau diversi, printre care Ploaia de Stele ?
    Si daca spunea vreo timpenie si il corecta careva pe email se oftica ?

    Eh, in ultimele meciuri i-am auzit pe comentatorii lui Heat spunind ca i-a corectat cineva pe Tweeter si multumindu-le alora ca i-au corectat. Erau chestii la care eu nici nu m-am prins ca au gresit (de genul cine la ce colegiu a jucat si cind), si cum au primit corectia, cum au zis "am gresit, e asa si asa, multumim". Elegant.
    de departe cei mai ok comentatori locali din liga. impartiali mereu spre deosebire de cei de la clevaland care au luat-o razna dupa plecarea lui lebron, urla la fiecare faza
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  4. #109
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Am constatat ca aia de la Magic nu ma deranjeaza deloc.
    Nu stiu cit de impartiali sunt, dar cit i-am ascultat, au fost ok.

    Bucks parca au si ei comentatori ok, si parca si Raptors au unii ok.

    Enervanti sunt:
    1. cretinul ala de la Celtics: Heinsohn







    2. Color commentator-ul lui Knicks (Frazier, cred) - vocea e cam enervanta
    3. Drexler - homer masiv si cam full of himself
    4. Sean Elliott - homer masiv
    5. Stacey de la Bulls - oribil, homer, are impresia ca are fraze catchy in el, dar ma calca pe nervi
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #110
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Am constatat ca aia de la Magic nu ma deranjeaza deloc.
    Nu stiu cit de impartiali sunt, dar cit i-am ascultat, au fost ok.
    Nu-s cei mai buni, dar sunt ok, nu te scot din sărite și nu-s homeri exagerați.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    cei de la utah sunt oribili, asa ceva nu am mai vazut. mi-au ramas in minte acum cativa ani pur si simplu groaznic.

    altii buni ar fi cei de la new orleans.



    .......................


    sa asteptam acum sa vedem ce are rose, sanse sa fie chiar torn acl, ceea ce ar fi absolut groaznic.
    Last edited by koko88; 23rd November 2013 at 20:36.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  7. #112
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Jordan Bernfield ‏@JordanBernfield 30m
    Good source tells me #Bulls fear it's a torn right ACL for Derrick Rose. If so, unlikely he will ever be the same.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    pustiu rau pe aici, fanii lakers care defapt in romania nu exista si sunt fani kobe au parasit corabia sa speram ca se vor intoarce cand revine idolul lor.


    rose torn meniscus, operatie . metta world shit a revenit in 2 saptamani ( probabil a mancat mult peste in perioada aia ), aceasi accidentare care a avut-o westbrook in playoffs. 6-8 saptamani e in medie perioada in care lipseste.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  9. #114
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    cei de la utah sunt oribili, asa ceva nu am mai vazut. mi-au ramas in minte acum cativa ani pur si simplu groaznic.

    altii buni ar fi cei de la new orleans.



    .......................


    sa asteptam acum sa vedem ce are rose, sanse sa fie chiar torn acl, ceea ce ar fi absolut groaznic.
    Daca dupa primul ACL a revenit si a zis ca i-a crescut detenda cu 5 inches, acum ar fi putut sa vina inapoi cu 10 inches in plus la detenta.

    La modul serios, ACL-ul nu cred ca e asa o accidentare grava, in sensul ca poti reveni si nu e obligatoriu sa pierzi prea mult din calitatile atletice. Si dupa operatie sunt sanse mai mici sa ti se mai futa ACL-ul din nou, ca iti inlocuieste ligamentul cu tendon.

    Daca e cartilagiu, ala NU se reface. EVER. Daca-l scoti (ceea ce permite o revenire mai rapida), risti sa ajungi in timp sa se frece os pe os, ceea ce e naspa rau din cite am inteles. Cred ca risti nu numai sa ai o cariera mai scurta, dar sa ai probleme si dureri tot restul vietii.

    Si din cite stiu singura metoda de a reface cartilagiul (reface nu e chiar exact, ca ce se face acolo nu e acelasi lucru cu ce era inainte) e microfracture surgery. Care, chiar daca nu mai e sentinta la retragere care era acum ceva ani, tot e naspa, si tot pierzi 2 ani, si tot pierzi o circa din explozivitate si quickness si calitati atletice.

    Adica pe scurt, Rose se poate intoarce relativ repede, insa nu stiu cite de "buna" e accidentarea asta pt restul carierei lui si daca nu era preferabil un alt ACL.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #115
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Mda, Black Friday alright.

    E aceeasi accidentare ca si a lui Westbrook, care a ales metoda refacerii meniscului. Probabil asta va alege si Rose, lipseste 4-5 luni, deci ar trebui sa revina in playoff, de data asta for real I guess, nu ca sezonul trecut.

    Wade cand era in colegiu a ales sa-si scoata meniscul. De aici au rezultat toate problemele pe care le-a avut de-a lungul carierei. A si declarat ca regreta ca a ales optiunea asta, nu stiu daca ati citit articolul. http://espn.go.com/nba/truehoop/miam...emoved-college

    Oricum am lua-o, accidentarile astea nu-s un semn bun pentru cariera lui. Probabil n-a avut grija deloc de corpul lui pana la ACL, n-a avut preparatori fizici buni, a fortat mereu cu stilul lui super freakishly athletic etc. Ca sa aiba viata lunga in NBA si sa fie macar borderline all-star, trebuie sa incerce sa-si remodeleze cumva jocul, Jason Kidd-like. Pacat ca se intampla asa ceva unor jucatori care probabil nu-si vor putea maximiza niciodata potentialul. Chiar eram curios cum ar fi aratat un Rose fara toate problemele astea.

  11. #116
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Mda, am auzit ca Wade si-a scos cartilagiul in colegiu ca sa revina mai repede.
    Din pacate, el nu stia ce face si poate nici nu a avut pe cineva sa-l sfatuiasca. Medicina a evoluat enorm de atunci din cite am citit. Oricit de bizar ar putea sa para, in 10-15 ani s-a evoluat mult. Hardaway si Webber au fost terminati de microfracture surgeries, Kidd si Amare au revenit si au avut destui ani productivi dupa aia.

    PS: De la '90s Bulls nu am mai vazut intro atit de bun ca asta al lui Heat cu Seven Nation Army.
    Awesome.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #117
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce inceput de sezon pt portland.
    10 in row.
    da ce conteaza?
    e mai importanta accidentarea lui rose.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  13. #118
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    @Caseta: ai dreptate in legatura cu ACL-ul. Si uite o privire mai in detaliu a situatiei. Aparent sunt interconectate accidentarile: http://zigsports.wordpress.com/2012/...r-be-the-same/ .

  14. #119
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    shit. just plain shit
    .
    nothing to see here. move along!

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    ce baschet se joaca la nets-pistons.

    plumbee, alan anderson, livingston sau teletovici toti niste scrubs prind minute bune la nets.
    josh smith e de pe alta planeta, inca nu a renuntat la 3s nu e intamplator ca a fost tinut pe banca de antrenor in meciurile anterioare
    jennings e jennings, mai putin chucker ca in perioada bucks dar cu iq-ul la fel de scazut
    pierce si garnett sunt doar niste cadavre, m-as gandi serios la retrage dupa sezonul asta. un star big man care sa arate asa rau nu am mai vazut de la hakeem la toronto sau barkley in ultimul sau an.
    drummond e ' the worst FT shooter' pe care l-am vazut in viata mea. sa treci de high school, si de college si sa ajungi in sezonul 2 la pros si sa arunci in stilul ala...ouch
    jason kidd e total depasit, asa cum au spus si sursele saptamana asta.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  16. #121
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Doamne în ce pijamale infecte joacă Clippers. S-au tâmpit ăștia cu uniformele cu mânecă? Absolut oribil, wtf?
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  17. #122
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Heh.
    Asa am zis si eu, ca-s pijamale.

    In other news, Kobe takes a pay cut.
    De la 30 mil la "doar" 24.

    Le-a executat scurt sansele de rebuilding.
    Practic Lakers au sanse ZERO sa ia un titlu in urmatorii 3 ani, si banuiesc ca Kobe a ajuns la concluzia ca ce-i in mina nu-i minciuna si 5 titluri ii ajung. E ultimul lui contract, probabil, si chiar daca ar mai vrea sa joace dupa aia, cred ca mai mult de MLE nu i-ar mai da nimeni. Asa ca a ales 50 mil sigure in loc de un titlu potential - care, sa fim cinstiti, era mai mult un vis cu FO-ul actual al lui Lakers.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #123
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Cred ca doar mie mi se par awesome tricourile dar, sa ramana asa cum sunt, adica ceva ocazional, nu sa devina echipament permanent.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #124
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Uite la faza asta s-a vazut clar caracterul lui Kobe. Nu ca nu ne asteptam, desi eu credeam sincer ca o sa accepte un salariu undeva pe la 15-17 mil pe sezon, care tot era multicel la 36 de ani. Duncan a putut accepta in acelasi moment al vietii lui un contract pe 3 ani cu 10 mil/sezon, el nu.

    Si stiti de ce a luat 24? Sa ramana inca 3 ani cel mai bine platit din NBA, cred ca e mega importanta chestia asta pentru el. Am observat si in alte sporturi ambitia asta de a fi cel mai bine platit. Yeah, inca o data se demonstreaza ca lui Kobe ii pasa doar de Kobe. Cred ca si-a gresit sportul, trebuia sa joace tenis sau ceva..

  20. #125
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    http://i44.tinypic.com/2upv9yb.jpg
    poza pusa de kobe pe contul sau de twitter

  21. #126
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    5 ani mai joaca kobe daca e aproape de recordul lui kareem. bani conteaza si ei nu ia chiar asa multi ca lebron din publicitate. astea sunt lucruri foarte importante pentru el.

    e o regula cu peste 34 sau 36 de ani, jucatorii din categoria asta nu pot semna pe mai mult de 2 ani. ceva de genul nu mai stiu exact, ca altfel semna pana facea 40.

    diferenta dintre el si duncan e ca de la cer la pamant, cam toata lumea s-a prins de asta. aici ma refer la tot, unul are sanse serioase la titlu altul o sa se zbata in mediocritate.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •