Page 23 of 33 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast
Results 463 to 483 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #463
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Ce ai zis despre reddit.
    Atentie, dawg, nu confunda r/sports (care e o ... mizerie) cu r/nba. Acolo sunt oameni with know-how si mult insight de bun simt. Mi-amintesc cand a postat unul care a dat try-out pentru NBDL si a pus nitel lucrurile intr-o lumina noua (de cat de talentati sunt cu adevarat jucatorii din NBA). Oricum, eu iti recomand sa lurk-uiesti nitel pe r/nba, macar sa intri zilnic si sa urmaresti discutiile (si sa urmaresti cum exemple pe care le-ai dat tu sunt downvotate masiv), respectiv linkurile postate. Enjoy!

    @Sun: Inca nu ma declar convins de cine e MVP-ul anul asta. Pot sa zic clar ca, fata de anul trecut, acum e mult mai stransa treaba.

    Si, btw, ai spus urmatorul lucru:
    Quote Originally Posted by sun View Post
    asa de istoric o sa fie sezonu asta pentru LeBron ca stats dar adevaru ii ca fara coechipierii sai si fara antrenor nu ar fi contenderi la mai mult decat Conference finals. Pune-l pe Bron la Boston sau Cleveland ( sa nu zic Brooklyn sau NY ) si mai mult de 2nd round playoffs nu face, oricat de bun ar fi.
    Iar eu am spus ca a facut deja asta (a ajuns in finala) cu o echipa mai proasta decat CLE acum (sa zicem ca il inlocuiesti pe Irving cu Bron) si clar mai proasta ca BOS de acum. Plus, e mai bun acum decat a fost in 2007.

  2. #464
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Cartier Martin cam facea banca pe la Wizards acum 2-3 ani , il tot luau de la waivers. (pe vremea cand era Jordan Crawford si Wall in backcourt)..
    Obye dropping some knowledge.
    Me likey.


    Asta tineam si eu minte de el, ca a fost la Wizards acum citiva ani.

    @KingMJames: I will give it a try. SI nu-ti bate capu cu oameni fara minte.
    E o lectie pe care si eu am invatat-o greu, dar e un proces fara rezultate si fara satisfactii. Si o pierdere de timp. In timpul ala mai bine te uiti la "Divertis - Despre prostie" pe youtube.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #465
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    lebron coasting grav sezonul asta, nu i-as da mvp la momentul actual. a facut unele meciuri slabe, in special acasa impotriva echipelor modeste, unde a fost mult prea pasiv. principala problema o am cu rebounding-ul ( doar ce ii cade in mana poate lua la momentul actual ) si cu defense-ul ( mai slab decat anul trecut imo ).


    and i'm maybe his biggest fan here.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  4. #466
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Obye dropping some knowledge.
    Me likey.
    +1

    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    lebron coasting grav sezonul asta, nu i-as da mvp la momentul actual. a facut unele meciuri slabe, in special acasa impotriva echipelor modeste, unde a fost mult prea pasiv. principala problema o am cu rebounding-ul ( doar ce ii cade in mana poate lua la momentul actual ) si cu defense-ul ( mai slab decat anul trecut imo ).
    exact asta ii ziceam si eu lui Caseta fo cateva zile in urma... are acelasi talent si atleticism ca in anii trecuti insa pare sa fie putin in scadere de forma... nu mult, insa suficient incat eu sa pot zice ca acu fo 2 ani "arata" mai bine, insa eu zic ca revine la forma aia in scurt timp.
    .
    nothing to see here. move along!

  5. #467
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Eu cred că doar nu trage tare momentan, e pe cruise control. În playoff o să fie altă treabă

    Posibil să se fi strâns și oboseala.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  6. #468
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    A vazut ca in playoffs ca sa nu intre in "choke-mode" trebuie sa traga tare , respecta asta acum si d-aia nu baga si ultima viteza...
    + ca are si supporting cast.

    Veste buna pentru Bynum: am auzit ca Kim Jong-un s-a plictisit de Rodman ...

    Asta pentru voi asa , mie mi-a smuls un zambet ....
    http://www.washingtonpost.com/blogs/...at-look-small/
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  7. #469
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  8. #470
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    A vazut ca in playoffs ca sa nu intre in "choke-mode" trebuie sa traga tare , respecta asta acum si d-aia nu baga si ultima viteza...
    + ca are si supporting cast.

    Veste buna pentru Bynum: am auzit ca Kim Jong-un s-a plictisit de Rodman ...

    Asta pentru voi asa , mie mi-a smuls un zambet ....
    http://www.washingtonpost.com/blogs/...at-look-small/
    Heat fac cam ce speram/ma asteptam sa faca: o iau lejer in sezon incercind sa evite accidentarile (macar alea grave), acumularea de oboseala si fatigue (fizic si mental).

    Nu ar fi prima echipa care face asta. Rockets in 95 si Lakers in 2001 au luat-o extrem de usor in sezon, si (in special Lakers in 2001) au rupt in playoffs.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #471
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    PS: Si pe mine m-au facut sa zimbesc pozele alea.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #472
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    PS: Si pe mine m-au facut sa zimbesc pozele alea.
    si crezi ca ne intereseaza atat de mult incat sa merite un post dublu?

    glumesc, chiar sunt amuzante pozele te troll-ez doar pentru ca din posturile tale inteleg ca esti un comentator 100% obiectiv, dar si ca toti pasionatii de folbal, cum spuneti voi, sunt idioti... si mie nu prea imi iese socoteala asta

    in rest, nu prea am nimic util de zis... poti sa ma bagi in categoria celor carora ai invatat sa nu le raspunzi

    pentru cand mai pui oameni la ignore:


  11. #473
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Intreb si eu ca am o dilema si sunt 0 in advanced stats + ca vreau si parerea celorlalti.
    Din Stars and future stars PGs care vi se pare cel mai bun defender (real and/or stat wise) !

    ex: rondo,westbrook,rose,wall,kyrie,jrue etc. (nu i-am pus in nici o ordine)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #474
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Intreb si eu ca am o dilema si sunt 0 in advanced stats + ca vreau si parerea celorlalti.
    Din Stars and future stars PGs care vi se pare cel mai bun defender (real and/or stat wise) !

    ex: rondo,westbrook,rose,wall,kyrie,jrue etc. (nu i-am pus in nici o ordine)
    am urmarit foarte mult nba in ultimii 2 ani, multe meciuri care nu il implica pe lebron fara sa ma uit pe nici un stat, deci doar eye-test din anul 2013 si 2014: ( pun la calcul si pe cei accidentati )

    1. FOARTE SLABI - SLABI:

    Kyrie Irving
    Steve Nash
    Jose Calderon
    Greivis Vasquez
    Mo Williams

    2. SUB MEDIOCRU:

    Deron Williams
    Kemba Walker
    Isiah Thomas
    Goran Dragic
    Nate Robinson
    Raymond Felton

    3. MEDIOCRII:

    Step Curry
    Damien Lillard
    Brandon Jennings
    Mario Chalmers
    Darren Collison
    Ty Lawson

    4. DECENTI - OK:

    Ricky Rubio
    Kyle Lowry
    Jrue Holiday
    Jeremy Lin (yep)
    Kirk Hinrich (desi e overrated de multe ori)
    Patrick Beverley

    5. BUNI - F BUNI:


    Derrick Rose
    Chris Paul (nu-mi place ca e uneori abuzat de cei mai buni pg din liga)
    Eric Bledsoe
    Tony Parker (underrated)
    John Wall
    Mike Conley
    George Hill

    6. ELITE:

    Russell Westbrook
    Rajon Rondo

    repet fara stats, probabil synergy, defensive rating sau total defensive plays sau alte chestii aparute de curand vor spune altceva
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  13. #475
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Si in advanced stats unde trebuie sa ma uit ? Si dupa ce anume trebuie sa ma uit...

    Ms frumos pentru raspuns...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  14. #476
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    The Golden State Warriors have acquired Jordan Crawford and Marshon Brooks for Toney Douglas and part of their traded player exception in a three-team trade with the Boston Celtics and Miami Heat.

    The Warriors have been looking to improve their backcourt depth, with discussions also taking place for Kyle Lowry and Kirk Hinrich.

    The Heat will acquire Douglas, while sending Joel Anthony to the Celtics.

    The Celtics will also receive the protected future first round pick of the Philadelphia 76ers from the Heat, along with a future second round pick. The pick from the 76ers is lottery protected in 2014 and 2015 and then becomes a second rounder.

    Brian Windhorst of ESPN reports that the deal will likely save upwards of $10 million for the Heat in salary and luxury tax.
    This is shocking.
    Warriors au upgrade la 1 !
    Celtics .. picks
    Heat - cap space ( + Toney)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  15. #477
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Strict sentimental, imi pare rau ca a plecat The Warden.

  16. #478
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Oden se misca bine, dar Miami are o prima repriza groaznica. Bine, la Wizards toti sunt on fire, ceea ce e frustrant pentru biletele mele de la pariuri

  17. #479
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jos View Post
    si crezi ca ne intereseaza atat de mult incat sa merite un post dublu?

    glumesc, chiar sunt amuzante pozele te troll-ez doar pentru ca din posturile tale inteleg ca esti un comentator 100% obiectiv, dar si ca toti pasionatii de folbal, cum spuneti voi, sunt idioti... si mie nu prea imi iese socoteala asta
    Sunt convins ca-s pasionati de fotbal care pricep ceva si din sportul ala si care pricep mai mult din basket decit majoritatea fanilor de basket. E o generalizare, ai dreptate, si nu e corecta 100% (ca orice generalizare).

    Si daca OLS m-ar lasa sa dau edit dupa mai mult de 10 min, n-ar fi 2 posturi la rind.

    PS: in timp ce noi o aburim aici, Wizards le-au dat 43p lui Heat IN PRIMUL SFERT. 26p dif. Iar acum sunt 29p dif.

    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    Strict sentimental, imi pare rau ca a plecat The Warden.
    +1

    Ma intreb insa daca asta nu inseamna ca urmeaza inca o miscare pt Heat. Douglas e PG, ca si Mason JR. Eu inca sper ca Okafor sa se vindece la timp ca sa fie released de Suns (mai ales daca intra in full tanking mode - posibil dupa accidentarea lui Bledsoe) si sa semneze cu Heat pt finalul sezonului si playoffs.

    Wait, is that ... ? NO WAY !!!! HE IS !!!!


    C'mon Greg.

    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #480
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    sezonul e lung bla bla dar heat nu castiga titlu fara HCA vs indiana si in the finals, mai ales ca s-a revenit la 2-2-1-1-1



    bosh chiar daca are o forma buna de o luna nu are nicio sansa cu gortat, drummond, hibbert, jefferson si centerii mari din liga.

    wade e acelasi din sezonul trecut, vacanta de vara nu l-a ajutat deloc sa fie sanatos...dar fara el in multe meciuri heat anul trecut pe vremea asta castigau 27. macar sa fie sanatos in playoffs.

    lebron slab pasiv, chiar nu imi place varianta asta. defense-ul si rebounding-ul care sunt decisive pentru heat sunt la pamant anul asta sa fiu sincer. coasting stiu dar cum am zis de la inceput nu castigi niciun titlu cu HCA in doua runde impotriva unor adversari foarte puternici.

    de la ei 3 trebuie sa vina jocul bun si schimbarea in bine la fel cum de la okc vine de la durant si westbrook.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  19. #481
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Si in advanced stats unde trebuie sa ma uit ? Si dupa ce anume trebuie sa ma uit...

    Ms frumos pentru raspuns...
    drating si d win shares sunt pe basketball-ref cele mai accesibile


    mai e d rapm, o formula complicata care e la moda printre unii

    https://sites.google.com/site/rapmst...defensive-rapm

    de la synergy sunt cele mai multe si probabil cele mai avansate dar iti trb subscription. au defensive sets by type of play ( p&r, offscren etc), allowed possesion with player x on/off floor etc. aveam un link dar nu-l gasesc.

    incearca si pe nba.com au bagat multe chestii noi dar nu am de gand sa intru pentru ca sunt aranjate si impartite execrabil. daca vrei sa afli ce a facut x in ultimele 10 jocuri sau cat are career high rebounds iti ia 3h sa gasesti.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  20. #482
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    bulls au deja al 2-lea triple overtime in doar cateva saptamani! I mean wtf macar pe asta l-au castigat
    .
    nothing to see here. move along!

  21. #483
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    au multe meciuri echilibrate / sunt incapabili sa builduiasca un lead mare si sa il tina / sunt destul de buni defensiv incat sa nu se lase condusi foarte des la multe puncte.

    Toate astea produc.. well .. mai multe palpitatii ale inimii decat la oricare alti fani

    nu te invidiez...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •