Page 14 of 33 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 274 to 294 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #274
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Din cite stiu, merge search-ul pe OLS.
    Cauta si vezi de cite ori i-am criticat si pe Wade (mai ales pe Wade), si pe Lebron si pe Bosh.
    Sau ai memorie de pestisor de acvariu la treburi d'astea ?
    Tii minte doar cind ma iau de Rose.

    Iar cu Bosh, nu zic ca nu merita criticat. Uneori merita. Dar recent vad ca e un trend sa se ia fanii de el, in special pe motiv de rebounds. Si ma seaca, ca Hibbert e cu un cap mai inalt, dar abia face juma de def reb in plus pe meci, dar e considerat bun rebounder.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #275
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    caseta, you know Jaymz is trolling you

    Sincer vorbind acuma, e mai capos caseta, dar e unul dintre putinii care-si argumenteaza fiecare post. Si asta imi place la el. Ca e vorba de Rose, de LeBron, de oricine, omul stie baschet si stie argumenta. In final e ca in Drept, conteaza cine convinge mai bine Si da, e homer si ii place de LeBron si poate asta-l face mai "prone to love posting", dar de cand am intrat pe acest Forum si pana acuma, e unul dintre putinii care scriu lucruri care imi vine sa le citesc. Chiar daca sunt din punctul lui de vedere "homer"...Spre deosebire de posturi de la persoane gen milanezu care scriu 3 randuri o data la 3 ani si iti vine sa iti tai venele cand le citesti...

    No, i do not love caseta :|
    Retards...Retards everywhere...

  3. #276
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Kobe Bryant is playing point guard and will guard Russell Westbrook tonight vs Thunder, coach Mike D'Antoni says.


    http://imageshack.com/a/img543/9508/cpgn.gif
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  4. #277
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Wow, Frank Vogel la interviul dinaintea meciului a folosit ”you know” cum a folosit Iverson practice ... daca gasesc zilele urmatoare pe youtube pun aici.
    parea un timp mai inteligent de atat, sa folosesti you know ca semn de punctuatie e dezamagitor

  5. #278
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    No, i do not love caseta :|
    stai linistit! we don't, either

    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    Kobe Bryant is playing point guard and will guard Russell Westbrook tonight vs Thunder, coach Mike D'Antoni says.
    cannot wait to see that one too!
    .
    nothing to see here. move along!

  6. #279
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    you know si mai ales 'i mean'. unii chiar raspund la intrebari chiar din start cu 'i mean' ceea ce e destul de funny. nu neparat la baschet se intampla asta ci cam peste tot.



    mda. kobe se apara la robertson ( who? ), de ce mai mananci caca dan tony inainte de meci atunci ??
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  7. #280
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    No, i do not love caseta :|
    Now I have a sad.

    http://onwardstate.com/wp-content/up...013/04/sp4.jpg
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #281
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Nici nu s-a intors bine Kobe, si a inceput sa-l ia la **** pe Pau:
    http://basketball.realgm.com/wiretap...To-Lose-Weight

    Eu sunt 80-90% sigur ca Pau pleaca de la Lakers in vara. 40-50% ca merge la Heat pe un discount major.

    Lakers (inclusiv Kobe) l-au tratat ca pe un *****.
    Pau a fost practic house nigger-ul lui Kobe.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #282
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Bogut is shitting all over Dwight. Si ca de obicei, Warriors trebuie sa recupereze in sfertul 4. E al treilea meci pe care-l vad in ultimele 2 saptamani cu ei si de fiecare data s-au aflat in situatia asta.
    We wont be out-tanked!!!

  10. #283
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    MDJ clearly doesn't know how to tank.. Greu de crezut ca Bulls din playoff au ajuns pe locul 7 in conferinta de est..
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #284
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    MDJ clearly doesn't know how to tank.. Greu de crezut ca Bulls din playoff au ajuns pe locul 7 in conferinta de est..

    Play dumb to get Smart!

    http://i1062.photobucket.com/albums/...ps8d590130.gif
    We wont be out-tanked!!!

  12. #285
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    http://www.nba.com/pacers/audio/pace...-frank-vogel-7

    si l-am gasit doar ca nu varianta video, doar audio ...

  13. #286
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Nici nu s-a intors bine Kobe, si a inceput sa-l ia la **** pe Pau:
    http://basketball.realgm.com/wiretap...To-Lose-Weight

    Eu sunt 80-90% sigur ca Pau pleaca de la Lakers in vara. 40-50% ca merge la Heat pe un discount major.

    Lakers (inclusiv Kobe) l-au tratat ca pe un *****.
    Pau a fost practic house nigger-ul lui Kobe.
    Adevarul e ca la ce numere de MVP are, chiar nu merita. 14.4 PPG on 13.9 FGA (42% !!) cu defense la fel de slab ca a lui Kobe, gen, Amir Johnson si Kosta Koufos au avut career nights vs. him. Da, probabil e vina altora.

    Anul trecut se plangea ca nu primeste mingea in the post pe buna dreptate. Anul asta primeste mingea absolut unde vrea on offense si tot nu-i multumit. D'Antoni e de vina ca nu-i in stare sa bage un simplu hook si ca incearca numai jumpers. Din partea mea sa-l ia Heat acum. Orice scrub e bine venit pentru tank, dar Caseta, oh ce mi-as dori sa ajunga la Heat sa vad ce mai zici atunci cand o sa vezi ca nu mai poate nimic. Sa-l auzi cum urla cand airballs a hook. Oh, si cand o sa vezi ce rim protection are Heat cu el in teren, dar anyway...

    Legat de articol, nu vad sa-l ia la ****. Chiar el a zis ca a venit cu 270 de pounds fata de 255 sau cat avea, dar tu-l urasti pe Kobe/Lakers (?) deci inteleg.

  14. #287
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    in ultimele luni m-am pus bine la punct cu tot ce a inseamnat nba si cum a fost baschetul in ultimii 50 de ani. interviuri si multe meciuri la calitate mare au aparut pe youtube.

    ...

    http://youtu.be/8vnQ7c1y-vM?t=11m50s

    lumea cam uita cat de bun a fost ghita al nostru si-l aduce aminte doar ca fiind cel mai inalt din nba si din film. el a jucat 76 meciuri ''in his peak'' cu 14.5 ppg, 9.6 rpg si 2.4 bpg on 58 fg% ceea ce in ziua noastra ar insemna max contract ( evident ar fi greu sa se integreze in small-ball-ul de azi, dar stats-urile alea inseamna max )



    o echipa frumoasa cu juwon howard, chris webber si mark price

    poate sunt subiectiv insa cati centeri sunt in liga in ziua noastra cu talent mai mare? evident wilt exagereaza insa poate in alte conditii si ajutat de alt corp ar fi facut mai multe.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  15. #288
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    Adevarul e ca la ce numere de MVP are, chiar nu merita. 14.4 PPG on 13.9 FGA (42% !!) cu defense la fel de slab ca a lui Kobe, gen, Amir Johnson si Kosta Koufos au avut career nights vs. him. Da, probabil e vina altora.

    Anul trecut se plangea ca nu primeste mingea in the post pe buna dreptate. Anul asta primeste mingea absolut unde vrea on offense si tot nu-i multumit. D'Antoni e de vina ca nu-i in stare sa bage un simplu hook si ca incearca numai jumpers. Din partea mea sa-l ia Heat acum. Orice scrub e bine venit pentru tank, dar Caseta, oh ce mi-as dori sa ajunga la Heat sa vad ce mai zici atunci cand o sa vezi ca nu mai poate nimic. Sa-l auzi cum urla cand airballs a hook. Oh, si cand o sa vezi ce rim protection are Heat cu el in teren, dar anyway...

    Legat de articol, nu vad sa-l ia la ****. Chiar el a zis ca a venit cu 270 de pounds fata de 255 sau cat avea, dar tu-l urasti pe Kobe/Lakers (?) deci inteleg.
    Subscriu. Si da, in ofensiva a scazut foarte mult dar defensiva este inexistenta. Absolut nici un fel de rim protection.

  16. #289
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    in ultimele luni m-am pus bine la punct cu tot ce a inseamnat nba si cum a fost baschetul in ultimii 50 de ani. interviuri si multe meciuri la calitate mare au aparut pe youtube.
    Exista ceva channel cu meciuri sau pur si simplu le-ai cautat ?

  17. #290
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    Adevarul e ca la ce numere de MVP are, chiar nu merita. 14.4 PPG on 13.9 FGA (42% !!) cu defense la fel de slab ca a lui Kobe, gen, Amir Johnson si Kosta Koufos au avut career nights vs. him. Da, probabil e vina altora.

    Anul trecut se plangea ca nu primeste mingea in the post pe buna dreptate. Anul asta primeste mingea absolut unde vrea on offense si tot nu-i multumit. D'Antoni e de vina ca nu-i in stare sa bage un simplu hook si ca incearca numai jumpers. Din partea mea sa-l ia Heat acum. Orice scrub e bine venit pentru tank, dar Caseta, oh ce mi-as dori sa ajunga la Heat sa vad ce mai zici atunci cand o sa vezi ca nu mai poate nimic. Sa-l auzi cum urla cand airballs a hook. Oh, si cand o sa vezi ce rim protection are Heat cu el in teren, dar anyway...

    Legat de articol, nu vad sa-l ia la ****. Chiar el a zis ca a venit cu 270 de pounds fata de 255 sau cat avea, dar tu-l urasti pe Kobe/Lakers (?) deci inteleg.
    Nu-l urasc pe Kobe, dar il consider overrated (mai ales cind unii il compara cu Jordan si il baga in discutia pt GOAT), un bad teammate si opusul a ceea ce consider eu ca trebuie sa fie un leader.

    Daca ar fi sa urasc pe cineva, e o lista scurta: Bowen, Bynum, Garnett, poate Perkins (care ma enerveaza, dar nu cred ca pot sa zic ca-l urasc) si poate inca 1-2.

    Despre cum joaca Pau, n-am zis ca joaca la nivel de superstar. Stiu ca a jucat de multe ori slab, inclusiv (sau in special) in playoffs. Insa nu ma mira ca nu straluceste in sistemul lui D'Antoni, sau ca rateaza mult. La virsta lui nu cred ca poate juca in sistemul lui D'Antoni. Si asa nu cred ca a fost el vreodata foarte rapid.

    Dar daca vine la Heat pe bani putini, oricum ar fi un upgrade.
    Mai ales ca Battier se retrage, si poate si Ray Allen, asa ca Heat vor avea nevoie sa mai ia ceva jucatori.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #291
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    doar mie nu-mi merge LP ???
    cind sa dau login imi da un mesaj cretin, ceva cu error code 0
    si dupa aia pare ca sunt logged in, insa cind dau pe meci, imi da **** si-mi zice ca nu e available.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #292
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    Exista ceva channel cu meciuri sau pur si simplu le-ai cautat ?
    pe sport-scene gasesti insa nu la o calitate buna, p youtube asta vara erau multe insa sunt nelistate si nu le gasesti cu search pt ca cum afla nba-ul cum le scoate pt copyright.


    debutul lui kaj:



    vazusem seria bulls-jazz pe un canal de youtube asta vara la calitate buna insa nu mai exista din motivele de mai sus.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  20. #293
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

    faza e pe bune?pare mai degraba un fake de wrestling...
    Din comentariile postate pe link, chelu ar fi police officer la un high school...
    Last edited by SwedishMafia; 15th December 2013 at 18:12.

  21. #294
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    regizate, la fel ca si asta:



    funny, s-a vazut ca toata lumea din zona aia s-a simtit bine in ambele clipuri.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •