Page 43 of 43 FirstFirst ... 33414243
Results 883 to 901 of 901

Thread: Rivalitatea dintre "U" si CFR

  1. #883
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Angelina Jolie View Post
    Eu inteleg ca CFR-istii ar trebui sa va urasca. Si-ti spun si de ce. Pt ca 28 de ani am fost umiliti de voi, v-am dat jucatorii cei mai buni, chiar si antrenorii. Nu de mult a plecat de la CFR Coca cu Iepure, Oncica si inca unul parca la voi. Ca vezi Doamne erati in A iar noi prin B.Pentru aceste lucruri avem tot dreptul sa va uram, in schimb la voi nu prea vad motivele. Ca am fi promovat prin blaturi nu e cazul. Ca facem Clujul de rusine nu e cazul pt ca nu suntem ciuca batailor. Deci care e motivul urii voastre? Eu nu vad altul decat ca va simtiti amenintati de o echipa care reprezinta Clujul in A. Si ati simtit amenintarea asta de cand am promovat in B. Pt ca ati vazut ca exista bani si dorinta de promovare si ati stiu ca nu peste mult timp va vom lua locul in A. Bineinteles ca se mai vorbeste si de voi pt ca ati fost prea mult in A si noi prea putin. Astfel in constiinta romanului a intrat ideea ca cluj=u. Dar stai sa mai treaca niste ani, sa stati si voi in B si mai vorbim dupa. Vedem noi atunci cati uisti mai raman.
    Ma sclavule tu tot o tzi pe ata aci da tu ai zis ca timp de 100 de ani atzi fost sclavii nostrii , neatzi dat jucatori si etc , atunci de cand atzi ajuns voi "mandria ardealului" umpletziash gura!! atzi fost , suntetzi si vetzi ramane sclavii Mereu ! Daca noi suntem inima clujului , Shefii vostii , cum sa acceptam ca nicste compostori ca voi sa fie in fatza noastra , sa se vb la televizor de campionii(portughezi) ca voi suntetzi niste looseri , facetzi de rusine cuvantul suporter , si mai ales acest orash ! atzi face bine sa disparetzi dp fatza pamantuluio pana nu va facem noi sa disparetzi, ascundetzi , si unde ai mai vazut tu ca un suporter sa mearga la un meci acasa , cu fularu bagat in chilotzi?! strutzilor ! cfr m**e cfr ! m**e frana!

  2. #884
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    eu cred ca singurii care se comporta jenant sunteti voi doi...habar nu aveti ce inseamna adevaratul spirit studentesc....habar nu aveti ce inseamna U Cluj cu adevarat...in afara de a injura nu stiti nimic...
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  3. #885
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Hai sa pun si eu niste poze cu ultras cfr !

    Membrii ULTRAS de la voi din Galerie

    http://img229.imageshack.us/img229/5...i022wm1mv7.jpg

    http://img147.imageshack.us/img147/6...c0010rese1.jpg

    http://img147.imageshack.us/img147/5...6resizegb1.jpg


    Si in final un MEMBRU AL GRUPARII KVSC !!!

    http://img293.imageshack.us/img293/2019/imag022td0.jpg

    Revin cu mai multe poze
    Last edited by aLEX_U_1919; 10th May 2008 at 23:18.

  4. #886
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    asta ultimului ii huligan.....in rest bune blondele alea :ras-plans:
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  5. #887
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by InimaClUjUlUi View Post
    Ma sclavule tu tot o tzi pe ata aci da tu ai zis ca timp de 100 de ani atzi fost sclavii nostrii , neatzi dat jucatori si etc , atunci de cand atzi ajuns voi "mandria ardealului" umpletziash gura!! atzi fost , suntetzi si vetzi ramane sclavii Mereu ! Daca noi suntem inima clujului , Shefii vostii , cum sa acceptam ca nicste compostori ca voi sa fie in fatza noastra , sa se vb la televizor de campionii(portughezi) ca voi suntetzi niste looseri , facetzi de rusine cuvantul suporter , si mai ales acest orash ! atzi face bine sa disparetzi dp fatza pamantuluio pana nu va facem noi sa disparetzi, ascundetzi , si unde ai mai vazut tu ca un suporter sa mearga la un meci acasa , cu fularu bagat in chilotzi?! strutzilor ! cfr m**e cfr ! m**e frana!
    Ce spirit universitar emana postul tau!
    Un vocabular intre un mircoman de internet face de acum 10 ani si un viitor candidat la o celula la Gherla!
    Cred ca se rasuceste tata in mormant daca vede cine a ramas sa duca mai departe echipa draga lui, un staff in cantonament la DNA si suporteri certati cu cele mai elementare reguli sociale!

  6. #888
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Ce spirit universitar emana postul tau!
    Un vocabular intre un mircoman de internet face de acum 10 ani si un viitor candidat la o celula la Gherla!
    Cred ca se rasuceste tata in mormant daca vede cine a ramas sa duca mai departe echipa draga lui, un staff in cantonament la DNA si suporteri certati cu cele mai elementare reguli sociale!
    Lasa ca treaba cu DNA ii foarte buna pentru ca s-au luat acte de la club si acuma o sa se vada cat o furat BANCEU CU VADANA din banii publici si sper sa ii bage la parnaie
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  7. #889
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Sa va zic eu cum vad rivalitatea asta: sunt 3000 clujeni care vor tine doar cu U indiferent de liga si loc, si care nu vor putea sa tina cu cfr. Din astia 3000, sunt 500 care vor recurge mereu la scandari anti-cfr, violenta etc. In rest, cfristi sunt vreo 1000 care la fel nu vor tine cu U veci pururi. Peste asta, mai sunt 20 000 clujeni sau 30.000 maxim care sunt pasionati de fotbal si care vor merge in gruia sa vada campioana si meciuri de liga. Acestia din urma in cazul in care cfr peste 10 ani va fi in B si U Cluj pe locul 3 in liga I vor merge la U la meciuri. Per ansamblu, suporterul clujean nu este nascut sa fie fanatic, nu are mentalitate de suporter adevarat al vreunei echipe. consider de asemenea ca noi uistii ar cam trebui sa incetam cu orice scandare anti -cfr de azi inainte pentru ca si asa parem deja penibli si exagerat de frustrati. mai degraba trebuie sa ne rugam sa nu se desfiinteze U Cluj si sa speram ca o data si odata la U cluj nu se vor mai fura banii clujenilor. Daca situatia va continua in asa hal, prefer sa se desfiinteze U Cluj decat sa fie doar un mecanism de spalat bani si propaganda

  8. #890
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Sa va zic eu cum vad rivalitatea asta: sunt 3000 clujeni care vor tine doar cu U indiferent de liga si loc, si care nu vor putea sa tina cu cfr. Din astia 3000, sunt 500 care vor recurge mereu la scandari anti-cfr, violenta etc. In rest, cfristi sunt vreo 1000 care la fel nu vor tine cu U veci pururi. Peste asta, mai sunt 20 000 clujeni sau 30.000 maxim care sunt pasionati de fotbal si care vor merge in gruia sa vada campioana si meciuri de liga. Acestia din urma in cazul in care cfr peste 10 ani va fi in B si U Cluj pe locul 3 in liga I vor merge la U la meciuri. Per ansamblu, suporterul clujean nu este nascut sa fie fanatic, nu are mentalitate de suporter adevarat al vreunei echipe. consider de asemenea ca noi uistii ar cam trebui sa incetam cu orice scandare anti -cfr de azi inainte pentru ca si asa parem deja penibli si exagerat de frustrati. mai degraba trebuie sa ne rugam sa nu se desfiinteze U Cluj si sa speram ca o data si odata la U cluj nu se vor mai fura banii clujenilor. Daca situatia va continua in asa hal, prefer sa se desfiinteze U Cluj decat sa fie doar un mecanism de spalat bani si propaganda
    Ai mare drepatate...........
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  9. #891
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    Lasa ca treaba cu DNA ii foarte buna pentru ca s-au luat acte de la club si acuma o sa se vada cat o furat BANCEU CU VADANA din banii publici si sper sa ii bage la parnaie
    Chiar la asta ma gandeam si eu in momentul cand am auzit ca se ridica actele contabile de la club! Ar fi superb sa se intample ce zici tu insa mi-e frica de o interventie a lui Boc si a altor consilieri in caz ca sa nu intre si ei la cacao!
    E inadmisibil sa ne minta astia ca au dat 3 bulioane de euro la "U" si in retur nu mai au bani de platit salarii! Si asta fara banii de la ceilalti actionari si sponsori!
    Cineva s-a imbogatit serios pe spatele clubului!

    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Sa va zic eu cum vad rivalitatea asta: sunt 3000 clujeni care vor tine doar cu U indiferent de liga si loc, si care nu vor putea sa tina cu cfr. Din astia 3000, sunt 500 care vor recurge mereu la scandari anti-cfr, violenta etc. In rest, cfristi sunt vreo 1000 care la fel nu vor tine cu U veci pururi. Peste asta, mai sunt 20 000 clujeni sau 30.000 maxim care sunt pasionati de fotbal si care vor merge in gruia sa vada campioana si meciuri de liga. Acestia din urma in cazul in care cfr peste 10 ani va fi in B si U Cluj pe locul 3 in liga I vor merge la U la meciuri. Per ansamblu, suporterul clujean nu este nascut sa fie fanatic, nu are mentalitate de suporter adevarat al vreunei echipe. consider de asemenea ca noi uistii ar cam trebui sa incetam cu orice scandare anti -cfr de azi inainte pentru ca si asa parem deja penibli si exagerat de frustrati. mai degraba trebuie sa ne rugam sa nu se desfiinteze U Cluj si sa speram ca o data si odata la U cluj nu se vor mai fura banii clujenilor. Daca situatia va continua in asa hal, prefer sa se desfiinteze U Cluj decat sa fie doar un mecanism de spalat bani si propaganda
    Cam asa e!
    Last edited by ensic; 11th May 2008 at 16:16.

  10. #892
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Cineva s-a imbogatit serios pe spatele clubului!
    Pai nu e admisibil sa versi in clubul asta 10 milioane de euro in 3 ani si clubul sa fie tot la pamant! Pai cu banii astia un manager priceput facea din U club de cupa UEFA. Cat despre Boc, si-a luat aseara portia de injuratur. De eram acolo aruncam cu o grenada dupa el

  11. #893
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    Lasa ca treaba cu DNA ii foarte buna pentru ca s-au luat acte de la club si acuma o sa se vada cat o furat BANCEU CU VADANA din banii publici si sper sa ii bage la parnaie
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Sa va zic eu cum vad rivalitatea asta: sunt 3000 clujeni care vor tine doar cu U indiferent de liga si loc, si care nu vor putea sa tina cu cfr. Din astia 3000, sunt 500 care vor recurge mereu la scandari anti-cfr, violenta etc. In rest, cfristi sunt vreo 1000 care la fel nu vor tine cu U veci pururi. Peste asta, mai sunt 20 000 clujeni sau 30.000 maxim care sunt pasionati de fotbal si care vor merge in gruia sa vada campioana si meciuri de liga. Acestia din urma in cazul in care cfr peste 10 ani va fi in B si U Cluj pe locul 3 in liga I vor merge la U la meciuri. Per ansamblu, suporterul clujean nu este nascut sa fie fanatic, nu are mentalitate de suporter adevarat al vreunei echipe. consider de asemenea ca noi uistii ar cam trebui sa incetam cu orice scandare anti -cfr de azi inainte pentru ca si asa parem deja penibli si exagerat de frustrati. mai degraba trebuie sa ne rugam sa nu se desfiinteze U Cluj si sa speram ca o data si odata la U cluj nu se vor mai fura banii clujenilor. Daca situatia va continua in asa hal, prefer sa se desfiinteze U Cluj decat sa fie doar un mecanism de spalat bani si propaganda
    cele mai corect posturi de pe thread
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  12. #894
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1

    Istoricul Gheorghe Bodea: "Poți fi mândru și de c****"

    Istoricul Gheorghe Bodea, autorul, între altele, al cărții "Agora", a fost categoric în privința transformării lui CFR într-un brand la Clujului. "Cine? Mercenarii Clujului? Da, ei reprezintă o anumită parte a orașului. E foarte frumos că se aude de Cluj, m-am bucurat. Însă nu poate fi un brand. Mai degrabă ar putea fi Universitatea clujeană, ca instituție de cultură, de știință, nu o echipă de mercenari care în doi, trei ani va dispărea fulgerător", a detaliat Bodea.

    Întrebat dacă e mândru de performanțele echipei clujene, istoricul a replicat: "Poți fi mândru și de c**** uneori: poate sunt frumoase, apetisante, au succes".

    Imi pare rau dar acestea nu sunt vorbele mele, ci ale unui mare istoric al Clujului care a scris destule carti (mai ales despre "U").
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  13. #895
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    61
    Reputatie
    0
    U Cluj, ca si echipa nu are legatura cu UBB-ul.
    Istoricii nu scriu carti despre fotbal. Dar o sa scrie, ca in 2-3 ani U de desfinteaza. Are grija Oncos de asta.
    Pana una-alta, marti CFR va invinge a 12-a ora in ultimele 13 meciuri!
    A, sa nu uitam, CFR are un titlu de campioana, ceea ce U nu o sa aiba niciodata, a jucat (inca mai joaca) in UCL, ceea ce pentru U e doar un vis erotic samd.
    Problema suporterilor lui U e ca ei nu pot tine cu U daca nu jignesc pe CFR! Ma rog, nivelul intelectual al celor de la U iese din nou la suprafata.

  14. #896
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Nu face catalogari de genul asta! Suporterii sunt oameni de toate felurile si la "U" si la altii. Ce e adevarat e ca la "U" in ultima vreme au iesit cam cei mai nepotriviti in atentia publica.

  15. #897
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Nu face catalogari de genul asta! Suporterii sunt oameni de toate felurile si la "U" si la altii. Ce e adevarat e ca la "U" in ultima vreme au iesit cam cei mai nepotriviti in atentia publica.
    ensic doar presa doreste sa produca numai scandaluri
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  16. #898
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    ensic doar presa doreste sa produca numai scandaluri
    Ca presa ii promoveaza pentru ca e flamanda de scandal si senzational e foarte adevarat.

  17. #899
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Ca presa ii promoveaza pentru ca e flamanda de scandal si senzational e foarte adevarat.
    Asta s-a vazut si la meciul din cupa unde au incercat sa scoata tot raul in fata.
    Presa este de ....!
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  18. #900
    manager
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    face bine rivalitatea, ura nu face decat rau

  19. #901
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    pacat ca nu se va termina niciodata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •