Page 2 of 43 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 901

Thread: Rivalitatea dintre "U" si CFR

  1. #22
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by roxana_cj
    Astilean? Da ce ma ala e jucator? Stii cate minute a jucat la CFR? ZERO!
    Ce va tot laudati atata cu Erji asta? Cred ca voi sunteti prieten cu el dar el nu e prieten cu voi! Esti penibil mai baiete! Daca te tine lauda-te cu muschii tai nu cu ai altcuiva!
    SUNTETI PENIBILI!


    Sa imi dea cineva un MP40!!!! Sa scapam fata de suferinta!!!

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Bai tata , de unde atata rivalitate intre CFR si U Cluj.
    Parca ati juca in Champions League si nu mai incapeti unii de altii...
    Nu incapem unii de altii , 85 de ani Clujul a avut o singura echipa , adica "U" , acuma au venit niste intrusi si se cred Clujul . Vom vedea ce va fi peste 2-3 ani (prietenii stiu ce !)
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  3. #24
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gruppo_centrale
    draga valy,
    mesajele tale mustesc de minciuni:

    Jucatori luati de la "u", aflat in dificultati financiare, pe bani de tigari: Rus, Vasaie, Paglisan, Astilean (toti din primii 11).

    ... ... am sters restul tampeniilor.
    V-am cumparat cativa jucatori. Daca au fost luati pe bani de tigari asta se datoreaza ilustrilor vostri conducatori In schimb de-a lungul anilor, daca socotiti cati jucatori de la CFR au jucat la voi cred ca se aduna de vreo zece echipe. Deci, din mesajul tau super "academic" am inteles ca voi urati CFR-ul pentru ca v-am cumparat cativa jucatori pe bani de tigari.
    Pentru un om care se invarte prin mediul medicilor din Cj ai un mod cam idiot de a raspunde unei simple intrebari. In loc de aiureala aia de mesaj puteai scrie doar: va uram pt ca ne-ati cumparat 4 jucatori pe bani de tigari, si era de ajuns.
    FORZA CFR! FORZA ACU ARAD!

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Priviti aceasta minunatie !!
    Attached Images Attached Images
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    p.S. Poza de mai sus nu e Ultras cfr partea a doua . E doar o poza !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Hai sa punem cartile pe fata si sa fim cinstiti. Aceasta rivalitate a existat de-a lungul timpului. Chestia e ca acum e mai mult o chestie pe care trebuie sa o urmam. Oricum din cauza unor incluti se creaza conflicte pentru care toti suporterii sufera. Eu personal daca e sa o luam asa nu prea am eu treaba cu U-stii. E clar ca ma deranjeaza cand ii vad, dar asta nu ma impiedica sa fiu om si sa ma comport ca atare. Aici pe net sau pe stadion, injuraturile si mai mult bascalia e ceva intr-un fel amuzant. Evident ca daca omul se simte atacat intr-un fel el riposteaza, si de aici se creeaza conflictele. Evident ca nu toata lumea este civilizata si mai sunt si animale printre noi. Pana la urma fiecare gradina cu uscaturile ei. Dar tocmai pentru ca suntem uniti trebuie sa fim alaturi de ai nostri. De aici se creeaza marele confilct, care in viata reala prea putine se soldeaza cu conflicte majore. Pana la urma si jucatorii de la U striga FORZA CFR si asta e sigur. Pana la urma nu conteaza parerea galeriei asa cum vor U-istii sa creada, ca doar nu ei decid pentru altii. Daca ar decide ei acum U Cluj ar fi in Uefa. Spuneai pe acolo Gruppo Centrale ca la voi asa si pe dincolo. Ei bine eu nu iti dau detalii despre ce se intampla la CFR dar te asigur ca nu suntem asa cum ne-ai facut. Asta e, ce sa-i faci azi nu sunt in toane de cearta. Asa ca nu ma iau de voi ca oricum ce scriu acuma nu e dedicat U-istilor. In rest mi se pare ca se pot scrie romane despre acest subiect, dar hai sa fim seriosi... Acum asta e soarta CFR reprezinta CLUJUL in divizia A de vreti de nu vreti. Voi aveti probleme mari pe care trebuie sa vi le rezolvati, si nu sa asteptati minunea. Si Hiv daca esti asa destept macar tradu-ti semnatura, doar ca sa vezi cat de cult esti. Cu toate ca U vrea sa reprezinte studentimea si cultura. Dar pacat ca acela e si nivelul vostru acolo unde e si echipa. V-am lasat cu bine. CFR CLUJ EXISTA!!!
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  7. #28
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    EXISTA SI FACE RAVAGII! In ciuda unora si altora.
    FORZA CFR si ACU ARAD!

  8. #29
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Rivalitate locala, din echipele astea 2 eu tin cu "U", e emblema Clujului cu suporteri adevarati, vb si de ora actuala dar si acu zeci de ani cand trenurile erau pline studenti care faceau deplasarea sa incurajeze echipa. Am auzit atatea povesti frumoase despre "U", ba de la tatal meu, care a fost student la Cluj, ba de la unchiul meu... Regret faptul ca m-am nascut si am trait in Dej si nu Cluj... Bafta "U"-istilor in lupta pt promovare si in razboiul contra CFR-istilor.

  9. #30
    junior gruppo_centrale's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    roxana, mami, astilean a fost CAPITAN la frinari! atita am auzit/citit si eu. nu e vina mea ca insusi coordonatorul echipei a jucat "zero" minute...
    paulica, dragutza, te uiti prea mult la tv. aici, la Cluj, mai intai vine "U", apoi tot ceea ce vezi tu pe canalele de sport. sa stii ca nu toata lumea traieste la Madrid sau Londra. te miri ca dupa ce a jucat Steaua Miorita Bucuresti tri meciuri in uefa sunteti undeva acolo, suuuus....!? (felicit echipa, dar vad evolutia de anul acesta doar ca rezultat al unei conjuncturi favorabile)
    (p.s.:cum sta Steaua cu eventul anul acesta? ca parca v-a ras din Cupa o trupa care nu prea are treaba cu UEFA, asa, de cadou la implinirea a 85 de ani de existenta... NUMAI "U"!)
    NUMAI "U"!!!

  10. #31
    junior gruppo_centrale's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    valy, caile ferate sunt viata ta, nu ma astept sa intelegi moralitatea faptului de a cumpara pe bani de nimic jucatori de baza ai unei echipe aflate in buda financiara. este echivalentul cumpararii apartamentului unei familii cu datorii pe bani de cel mult garsoniera. aia ajung in strada, iar tu ai invirtit un shmen pentru care Cel-de-Sus nu te bate cu bota, ci te trazneste cind ti-e lumea mai draga. nu pot neglija faptul ca pentru tine, valy, traversele sunt insasi sufletul tau, asa ca nu voi mai dezvolta evidenta faptului ca umbli la pescuit de cuvintzele, fara sa pricepi o fraza intreaga, in unicul scop de a te baga in seama pe linga cei care DISPRETUIESC steaua cfr ecomax gruia. sa nu cumva sa crezi ca te dispretuim PE TINE. cred ca si colegii HIV si AXAPHAT si DELIA sunt de acord cu mine ca, din punct de vedere ultras, NU EXISTATI pentru noi! agatati-va puternic de mesajele voastre schioape de pe net; ele sunt singura marturie despre trecerea voastra de-o zi prin lumea fotbalului. voi si ceahlaul, victoria buc., flacara moreni, gloria romblat b-ta, fulgerul bragdiru si alte trupe sustinute cu convocator!
    NUMAI "U"!!!

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by roxana_cj
    Pai iti zic eu! Cei de la u ii urasc pe CFR-isti dar nu stiu de ce! Atat!
    @gruppo Mai baiete nu generaliza ca si eu traiesc printre ingineri si nu toti ofteaza dupa u asa cum afirmi tu!
    Varianta corecta este: Cei de la "U" ii dispretuiesc pe cei de la cfr, ultimii nestiind de ce draq mai exista! "Atat!"
    Haide "U" Cluj, mereu te vom iubi!
    Haide "U" Cluj, nu te vom parasi!
    Haide "U" Cluj, iubire fara sfirsit!

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Vali (cu "y" ), ai ajuns mai rau ca Virusul! Iti dai seama ce inseamna asta?! (Macar de v-ati fi pus si voi cumva de acord, sa nu va bateti cap in cap...) Noroc cu tine, uratzelule, ca ACU si alte "fortze" forbalistice n-ar avea nici un suporter! Esti adevarat! Te asteapta ineul, sarmasagul, salonta, valea ierii, viisoara,... pana o sa uiti si de Frina! loooooool!
    Haide "U" Cluj, mereu te vom iubi!
    Haide "U" Cluj, nu te vom parasi!
    Haide "U" Cluj, iubire fara sfirsit!

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Virus
    . Si Hiv daca esti asa destept macar tradu-ti semnatura, doar ca sa vezi cat de cult esti.
    Esti sigur ca vrei sa iti traduc ? Sunt multe obscenitatzi , nici limba lu` astia verzi nu e degeaba sa stii .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  14. #35
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ultra-delia
    Vali (cu "y" ), ai ajuns mai rau ca Virusul! Iti dai seama ce inseamna asta?! (Macar de v-ati fi pus si voi cumva de acord, sa nu va bateti cap in cap...) Noroc cu tine, uratzelule, ca ACU si alte "fortze" forbalistice n-ar avea nici un suporter! Esti adevarat! Te asteapta ineul, sarmasagul, salonta, valea ierii, viisoara,... pana o sa uiti si de CFR! loooooool!
    ACU, ineul, sarmasagul, salonta, valea ierii, viisoara sunt adversarii vostri. Macar acum poate realizezi si tu in ce ***** va zbateti. Iar eu bineinteles tin cu orice adversar al echipei voastre.
    Iar la aurolacul de ultra central nu prea mai am ce sa ii raspund atata vreme cat el, amaratul, nestiind de ce dracu' exista ura asta pt CFR s-a apucat sa ma atace pe mine. Bai grupare, cu medici ca tine ne ducem pe p*$%.
    FORZA CFR si ACU ARAD bineinteles!

  15. #36
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gruppo_centrale
    roxana, mami, astilean a fost CAPITAN la frinari!
    Am gresit numele si recunosc. Ma gandeam la altcineva. Si te rog sa nu-mi mai zici mami.
    Lasa ca si u a cumparat in trecut foarte multi jucatori de la CFR. Asa ca nu mai fii iritat!
    @delia Citez: "Varianta corecta este: Cei de la "U" ii dispretuiesc pe cei de la cfr, ultimii nestiind de ce draq mai exista! "Atat!""
    Te credeam mai luminata decat atat! Si Axaphat e mai destept si mai matur ca tine!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

  16. #37
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by roxana_cj
    Si Axaphat e mai destept si mai matur ca tine!

    Pfoai tu, chiar te pricepi sa jignesti oamenii tu...probabil ca acum Delia va plange cu capu in perna...esti rea tu..

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Gruppo-Centrale doamne ajuta sa il prinzi odata pe valy asta la operatie la tine
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  18. #39
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    hivule, ce-mi doresti tu mie sa ti se intample tie. In rest HAI DESFIINTAREA!

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    E posibil sa ajung pe la Domnu` Doctor da pe mine nu mai omoara ca eu sunt de-al lui , in schimb tie nu iti garantez nimic .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  20. #41
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Pacat ca habar nu are cine sunt. Si totusi daca as avea nevoie de un doctor as prefera unul care are habar cu ce se mananca meseria asta.

  21. #42
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Axaphat
    Pfoai tu, chiar te pricepi sa jignesti oamenii tu...probabil ca acum Delia va plange cu capu in perna...esti rea tu..
    Lasa ca o consolezi tu! Tu stii foarte bine ca nu atac daca nu sunt atacata! Asa ca ar fi trebuit sa nu ma atace pentru ca eu nu am facut-o!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •