View Poll Results: Pronostic

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    2 25.00%
  • x

    3 37.50%
  • 2

    3 37.50%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Etapa 33: Concordia Chiajna - Pandurii Tg Jiu 0-1

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0

    Etapa 33: Concordia Chiajna - Pandurii Tg Jiu 0-1

    27.05.2013, Ora 19.30 DolceSport 1
    Discutii inainte si dupa meci.
    Last edited by Freek; 21st May 2013 at 17:57.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Castiga Pandurii.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    2.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Japca curata ce face liga . A programat acest meci pentru Luni la ora 19:30 , iar meciul Pandurii - Astra miercuri 21:30 . La nici 48 de ore

  5. #5
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    La cat de prosti is astia de la pandurii,cum naiba sa te bata aia de la brasov,care nu mai au nicio treaba in acest sfarsit de campionat,nu m-ar mira daca chiajna ar reusi prima victorie dupa 15 etape.Cu terminatii astia din tg jiu mergem in Europa league? La cat de slabi sunt,ii va elimina o echipa din slovacia.

  6. #6
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Daca sunt 2 echipe curate si se joaca pe bune, te bate, asta e , nu ca tarfa de steaua care face numai blaturi.
    Last edited by *Coco*; 21st May 2013 at 17:53.

  7. #7
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Daca sunt 2 echipe curate si se joaca pe bune, te bate, asta e , nu ca tarfa de steaua care face numai blaturi.
    Du-te ba la doctor!!!!!! Blaturile sunt apanajul altora. A alora care nu fac niciodata NIMIC in EUROPA.

    Mai ai frati pe acasa???!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #8
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Du-te ba tu la doctor.........incat poti spune si in ziua asta ca steaua - Viitorul nu a fost blat.............
    Last edited by Dario; 23rd May 2013 at 12:02.

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca a fost blat sau nu. Stiu doar ca golurile lui Chitu au fost imparabile. Este adevarat, Bratu a fost cea mai mare petarda, insa acesta nu inseamna neaparat ca ne-am dat la o parte. Si chiar, sa spunem ca a fost. Nu Steaua a beneficiat de cele 3 puncte. La sfarsit de campionat, se mai intampla, daca intr-adevar s-a intamplat, sa apara si astfel de meciuri. Unii le fac in plin campionat. Nu e cazul Stelei, insa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Hei hei Pandurii!

  11. #11
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    lupta coana Chiajna!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #12
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    La cat de prosti is astia de la pandurii,cum naiba sa te bata aia de la brasov,care nu mai au nicio treaba in acest sfarsit de campionat,nu m-ar mira daca chiajna ar reusi prima victorie dupa 15 etape.Cu terminatii astia din tg jiu mergem in Europa league? La cat de slabi sunt,ii va elimina o echipa din slovacia.
    Chiar is slabi rau astia de la Pandurii ce-i drept, macar de ar avea suporteri pentru Europa daca tot vor in cupele europene. Dar astia nici macar galerie nu au la ei acasa.

    La fel si cei de la Chiajna sunt vai mama lor, unul din satelitii Stelei sper sa retrogradeze in liga 2!

  13. #13
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    diferenta de valoare o sa ne impunem lejer..

    app mitica la puscarie!! penal ce face pe finalu` asta de sezon oare cat a primit de la negoita
    În ultima etapă a campionatului, Pandurii și Astra se întâlnesc în meci direct, iar de la aceeași oră, miercurea viitoare va juca și Petrolul Ploiești. Liga Profesionistă a dat-o din nou în bară și nu a luat în calcul în mod voit sau nu și pe Dinamo. Printr-o conjunctură a rezultatelor, Dinamo poate ajunge în cărțile pentru Europa League, fapt care e trecut cu vederea de cei care fac programărilela Ligă.Trebuiespus și faptul că Dinamo beneficiază de un program lejer, iar cu două victorii și cu rezultate nefavorabile al altor echipe, ar ajunge pe furiș în Europa. De exemplu, în ultima etapă, Pandurii și Astra joacă la aceeași oră cu Petrolul, în timp ce Dinamo va juca cu o zi mai devreme. În mod normal, Dinamo ar fi trebuit programată să joace tot miercuri seara de la 21.30, însă legea e lege doar pentru unii.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  14. #14
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Chiejnenii vor imbina utilul cu placutul. Vor trage si pt ei si pe banii altora. Asa cred, in ultimele etape se practica premierile, valizele, plasele, etc Mai au un avantaj, cutia de chibrituri pe care disputa jocul ii avantajeaza sa joace la hartuire.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  15. #15
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    picior in cap .. nici galben dat de arbitru ...
    oricum 1-0 conducem
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    hai pandurii aici !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    avem nisto portari
    si in liga a 2 gasesti mai decenti...
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    final 0-1 *liga si cine a avut interes in programarea asta de *****.. in 2 zile 2 meciuri pt noi
    ramane miercuri .. meciu decisiv cu astra unde o sa revina si ceva titulari absenti astazi
    Last edited by leodacin; 27th May 2013 at 21:35. Reason: atentie la limbajul vulgar
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  20. #20
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Limitat rau de tot Pustai asta. Am vazut in ultimele 2 jocuri ale Pandurilor o echipa de Liga secunda. E incredibil modul cum joaca dupa ce conduc pe tabelaSa te lasi dominat si sa nu ti de minge absolut deloc cand ai in teren numai jucatori tehnici care stiu sa tina de minge.

    La cat e de fricos Pustai parca vad ca in meciul cu Astra face o tactica de tot kktul si se apara tot meciul...

  21. #21
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    nu cred ca le zice pustai asta.... jucatorii sunt limitati nu sunt obisnuit cu presiunea(loc de europa) si singuri se retrag
    frica de succes.. sper sa le treaca mai repede
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •