View Poll Results: Pronostic

Voters
14. You may not vote on this poll
  • 1

    7 50.00%
  • x

    4 28.57%
  • 2

    3 21.43%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 38

Thread: Etapa 32: Petrolul Ploiesti - Astra Giurgiu 1-1

  1. #1
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1

    Etapa 32: Petrolul Ploiesti - Astra Giurgiu 1-1

    18 Mai 2013, 19:00 - Digi
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    x.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Trei puncte pentru echipa de langa rafinarie,merita din plin un loc de cupe europene.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Meci vital pt ambele echipe, lucrurile se pot simplifica daca se vor intalni si in finala Cupei. Cheferistii clujeni vor veni la Giurgiu ca disperatii, vor pune tunurile din Navarone pe soldateii de plumb ai lui Niculae Apa de Ploaie.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  5. #5
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Jegoasa echipa asta a ********ului.Ce simulau aseara; jucati ma, saraciilor fotbal, va aruncati ca in bazin, si asta impotriva unor pusti sufletisti.Sa nu mai zic ca au umblat si la fluierasi; Vama tot cu apucaturile alea de jagardea ai ramas, sobolanule.Sper sa le dea Petrol vreo 4, astia macar joaca fotbal.
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  6. #6
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Jegoasa echipa asta a ********ului.Ce simulau aseara; jucati ma, saraciilor fotbal, va aruncati ca in bazin, si asta impotriva unor pusti sufletisti.Sa nu mai zic ca au umblat si la fluierasi; Vama tot cu apucaturile alea de jagardea ai ramas, sobolanule.Sper sa le dea Petrol vreo 4, astia macar joaca fotbal.
    Hi,hi!!!! La rapid n-avea!!!! Sau ai uitat cand ne furati cu Augustus la cenreu si cu Constantin la tusa????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #7
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Hi,hi!!!! La rapid n-avea!!!! Sau ai uitat cand ne furati cu Augustus la cenreu si cu Constantin la tusa????
    Pai cu ce echipa tineai atunci, bunicule?
    Ca despre Steaua n-are cum sa fie vorba daca zici ca va fura Rapidul...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  8. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Pai cu ce echipa tineai atunci, bunicule?
    Ca despre Steaua n-are cum sa fie vorba daca zici ca va fura Rapidul...
    Ba chiar ne-a furat, cum de altfel ati facut-o si voi de f. multe ori. Stiu ei f. bine toate meciurile in care arbitrii au fost de partea lor. Inclusiv in ultimul, cand Coltescu nu l-a eliminat pe E. Dica si n-a dat penalty la Rusescu.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #9
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    A avut din nou grija arbitrul de casa al Astrei, celebrul HOTegan in meciul din etapa trecuta de la Chiajna, ca sa nu avem pe teren la meciul asta cativa din cei mai buni jucatori ai nostrii. La fel a facut-o si in turul campionatului cand acelasi HOTegan a anulat un gol perfect corect pe terenul celor de la Astra. Ca doar nu degeaba cei de acolo au prin conducere tot felul de arbitrii si conducatori dubiosi, Avram, Dinu Gheorghe.

    In asa conditii se anunta meci echilibrat de 1X2, ne lipseste si Marinescu, unul din cei mai buni mijlocasi, care a fost accidentat si scos din jos la Chiajna.

    Partea buna a lucrurilor, este ca nu ne mai poate arbitra din nou HOTegan, dar oricum si-a facut din nou datoria pentru cei de la Astra etapa trecuta cand i-au lasat pe taranii de la Chiajna sa accidenteze jucatorii nostrii fara sa acorde cartonase rosii lor, ci doar jucatorilor de la Petrolul.

    Oricum depinde doar de noi, e clar ca suntem mai buni decat aia de la Giurgiu, mai revine si Bokila, Geraldo, Sauvadet.
    Last edited by SpyS; 13th May 2013 at 19:01.

  10. #10
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ba chiar ne-a furat, cum de altfel ati facut-o si voi de f. multe ori. Stiu ei f. bine toate meciurile in care arbitrii au fost de partea lor. Inclusiv in ultimul, cand Coltescu nu l-a eliminat pe E. Dica si n-a dat penalty la Rusescu.
    E incredibil ce spui! Chiar i s-au intamplat Stelei lucrurile astea de ocara?!
    Norocul vostru ca va este foarte usor sa tineti minte toate meciurile in care Steaua a fost furata, chiar si cu lux de amanunte: cine a fost arbitru, ce infractiune incriminati, cine a fost implicat si chiar minutul in care aceasta s-a petrecut! E un lucru care se intampla atat de rar incat n-ai apucat sa strangi material pentru o carte, din '47 si pana in zilele noastre...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  11. #11
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Un rezultat de egalitate ar avantaja de minune pe Pandurii daca vor reusi sa invinga pe Brasov acasa, s-ar distanta la 4 puncte si pozitia secunda nu mai au cum sa o piarda.

  12. #12
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Mai bine ar fi sa invinga amandoua iar Pandurii s-o ia pe coaja de la Steagu.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #13
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Un rezultat de egalitate ar avantaja de minune pe Pandurii daca vor reusi sa invinga pe Brasov acasa, s-ar distanta la 4 puncte si pozitia secunda nu mai au cum sa o piarda.
    Mah, tu ori tii cu U Craiova ori cu Pandurii Tg Jiu! Hotaraste-te odata! Deh, asa-s toti suporterii, spectatorii de rezultat din liga I de la noi, majoritari stelisti dealtfel.

  14. #14
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Cu U prietene, dar asta nu inseamna ca nu m-as bucura pentru echipa orasului daca ar termina pe pozitia secunda

  15. #15
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Marinescu sta pe bara 6 luni dupa accidentarea suferita.

    Plus alte probleme de lot, exact ce ne "trebuia" in acest final de sezon.

  16. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    1 solist

  17. #17
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Petrolul da piept astazi cu echipa ********ilor Niculae, Vama si Buduru. Va fi greu fara Marinescu si Hoban dar va fi si usor cu 15.000 de suflete in spate
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  18. #18
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    meci interesant. Cred ca bate astra

  19. #19
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nayram View Post
    meci interesant. Cred ca bate astra
    N-are cum sa bata Astra, ar impotriva logicii
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #20
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    diferenta nu e chiar asa mare, petrolul ar fi favorita dar au vreo 2 absente asa ca merg pe surpriza

  21. #21
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Se pare ca si Astra are probleme in lot.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...rtida-10886297

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •