Quote Originally Posted by Jaymz View Post
eu sunt in Chicago si eram in gloata aia ieri... insa stii ca e vorba de titlul la hochei, nu? fanbase'ul e mult mai mare la hochei in US decat la baschet. la un meci in finala cel mai ieftin bilet a fost $800 langa tavan
si eu m-am convertit la hockey e f spectaculos si se pot intampla surprize ca de ex anul trecut cand LA locul 8 in regular a luat titlul.
in play-off sunt destule surprize si HCA nu prezinta mare lucru
hockey fanbase sunt in crestere avand in vedere ca e un sport canadian si sunt multe echipe canadiene in liga si la canadieni e singurul sport daca ii pui si pe ei in ecuatie s-ar putea ca hockeyul sa detroneze basketul in America de Nord. La toate meciurile de hockey la Washington sala e cel putin 90% pe cand la NBA...

ca fapt divers polarizarea mai multor vedete la Miami a facut ca sportu' asta sa nu mai aiba asa mare interes in alte zone.
Vroiam sa castige totusi Bostonu dar poate la anu' desi si anul asta a fost oarecum o susrpiza la modul cum a intors rezultatul in prima serie cu Tor. Pana cand incepe sezonu la hockey ne focusam pe baseball. si football.