Page 25 of 39 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast
Results 505 to 525 of 802

Thread: Playoffs 2013

  1. #505
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    De la Spurs nu mi-e frica de Duncan si nici de Parker (Chalmers si Cole ar trebui sa-l poata alerga, iar Bosh iese bine, nu ca Zach sau Gasol). Mi-e frica de cum plimba mingea si open 3's.

    Pe P&R ale lui Spurs as face:

    - daca e intre 2 jucatori de perimetru, switch

    - daca e intre Parker si Duncan, trap si omul lui Splitter vine sa ajute la Duncan, in timp ce ceilalti 2 de la Heat ramin lipiti de oamenii din colturi, care altfel ramin liberi la 3p

    - daca e intre Parker si Splitter, blitz si lasa-l pe Splitter sa faca roll-ul, ca nu o sa ii iasa prea des.

    Cel mai important insa e sa nu lase oameni liberi la 3p. Mai bine ii dau lui Duncan sau Splitter un mid-range J decit un open 3 pt Leonard sau Green.
    Nu stiu cate meciuri ai vazut sezonul asta de la Spurs, insa Duncan a fost mult mai agresiv decat anii trecuti, iar Parker a jucat un baschet ireprosabil per total, MVP-like. Evident ca nu e nimic de speriat, ca nu o sa faca ei singuri diferenta, dar daca e sa privim situational, Duncan va domina in paint, iar Parker va gasi oameni liberi la 3p si va avea destule patrunderi. The way to beat Miami. Daca ar trebui sa aleg cativa jucatori care sa se plieze bine pe apararea lui Miami, Duncan si Parker ar fi printre ei.

    Legat de open 3s, Spurs will have open 3s, destule spre multe as zice. Daca le baga, vor castiga, daca nu le baga, Spurs pierde. E aproape that simple. Si din pacate Miami nu vor avea la fel de multe ca in seriile de pana acum (care oricum nu prea le-au bagat asa per total, tinand cont de ce jucatori de 3p au), pentru ca Green desi e destul de big, e un aparator la perimetru excelent, decenta reactie si good movement. S-a vazut si in seria cu GSW. Tare mi-e ca daca Wade n-o sa fie mega agresiv si va juca la fel de soft ca pana acum in majoritatea meciurilor, va fi redus la un jucator de duzina. De aia zic, ca desi ciudat si atipic fata de jocul lui Miami din sezonul regulat cand plimbau mingea pentru open 3s (which they still should do most of the time), ISOs/penetrations si agresivitate pe atac s-ar putea sa fie o solutie decenta pentru Miami, pentru ca au cu cine sa le faca si sunt obisnuiti cu stilul asta, iar sub panou Spurs nu are chiar monstruleti ca Hibbert sau Noah. That could win them the series.

    Si repet, ca sa se echilibreze situatia in backcourt, LeBron va trebui sa se apere mult mai mult la perimetru (la Parker in mod special) decat pana acum. Cred ca ar fi inutil sa-l apere mai mult pe Duncan decat pe Parker. O sa fie uzat pe aparare. Insa el se descurca, sunt sigur. Au nevoie sa forteze turnovers. Also Wade and Bosh have to step up, asta nici nu mai avea rost sa o zic.

    2 hours left. Tic, tac.
    Last edited by Blu3red; 7th June 2013 at 02:28.

  2. #506
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    caseta se uita doar la heat
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #507
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    si la spurs ca deh, nu are de ales de data asta
    .
    nothing to see here. move along!

  4. #508

  5. #509
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce tot insista Miami cu 3-urile lui Bosh. Stupid.
    Inteleg ca ar putea fi o arma deadly, dar Bosh de abia isi baga mid range-urile. Nu e o solutie.

    Meritata victoria lui Spurs, 4 turnovers tot meciul? Incredibil! Miami a avut more rebounds (+9), better FG% si tot au pierdut din cauza ca Spurs a avut repet, DOAR 4 turnovers tot meciul. Practic toata fundatia apararii lui Miami se bazeaza pe forcing turnovers, daca n-o sa reuseasca sa faca asta le va fi fooooarte greu.

  6. #510
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    well, crap.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #511
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    Nu stiu de ce tot insista Miami cu 3-urile lui Bosh. Stupid.
    Inteleg ca ar putea fi o arma deadly, dar Bosh de abia isi baga mid range-urile. Nu e o solutie.

    Meritata victoria lui Spurs, 4 turnovers tot meciul? Incredibil! Miami a avut more rebounds (+9), better FG% si tot au pierdut din cauza ca Spurs a avut repet, DOAR 4 turnovers tot meciul. Practic toata fundatia apararii lui Miami se bazeaza pe forcing turnovers, daca n-o sa reuseasca sa faca asta le va fi fooooarte greu.
    - asa cum ma asteptam niciun alt big in afara de duncan nu a recuperat prea mult, dar nici chiar asa. splitter trebuie sa aiba mai mult de 2 recuperari.e mult prea putin pentru el.
    duncan a fost superb... 20 14 4 3. asta e timmy...chiar daca nu are procentaj grozav...e decisiv.

    - spurs au ratat prea multe wide open 3's. nu cred ca o sa se mai intample chestia asta prea des...mai ales in alea 3 meciuri din san antonio.

    - heat nu cred ca pot sa provoace prea multe TO cu spurs. asta e jocul echipelor lui pops...si au mult oameni care sa aduca mingea.

    - lebron trebuie sa fie mai agresiv...dar in acelasi timp sa nu uite de wade. amandoi trebuie sa fie agresivi....wade in sfertul 4 a disparut(de fapt nu a mai primit mingea). 18 reb si 10 ast sunt foarte multe...dar lebron trebuie sa inscrie mai mult de 18 pt. da-le dracu de statistici....si arunca la cos mai mult.
    e adevarat ca spurs(cu leonard in prim plan) se apara foarte bine....dar nu poti sa te bazezi pe altii ca o sa castige meciurile de genu asta.

    - ray allen a fost in mana azi....dar la cum il stim pe allen in ultimii ani....nu prea tine mana asta prea multe meciuri.


    heat au dat de adversari din ce in ce mai grei.
    - milwaukee - no comment
    - chicago echipa cu bigs...dar care nu pot sa inscrie foarte mult(boozer undersized)...si in general o echipa care se chinuia sa inscrie.
    - pacers echipa mai mare....si cu mai mult scoring...dar tot inscriau cu dificultate....plus ca faceau o caruta de TO.
    -spurs ...o echipa completa. fara TO....cu multi aruncatori de 3....si cu duncan sub panou.

    daca spurs nu mai rateaza atatea aruncari WIDE OPEN....si splitter contribuie mai mult(e capabil)....heat au probleme.

    probabil ca in meciul 2 lebron o sa fie foarte agresiv...si o sa scoata foarte multe faulturi(posibil sa il bage pe duncan in foul troube....si atunci s-a cam terminat pentru spurs)....si heat sa castige.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #512
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    si inca ceva...ce vroiam sa zic mai demult....dar daca n-am prea postat nu am apucat sa zic:

    parker>>>cp3
    best pg in nba
    acum puteti sa imi sariti in cap
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  9. #513
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Chillout dudes. Miami au pierdut G1 deja in a treia serie consecutiva. Nu e mare lucru, sa vedem G2.
    We wont be out-tanked!!!

  10. #514
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    cu pacers au pierdut in G2.
    diferenta e ca la spurs e loc de mult mai bine(nu a fost pe departe un meci la nivelul lor maxim)...
    bulls au jucat mult peste posibilitatile lor...
    iar la pacers....ala era nivelul lor maxim.

    heat probabil castiga meciul 2...dar o sa le fie foarte greu in san antonio
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #515
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1

  12. #516
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

  13. #517
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Dick Vitale ✔
    @DickieV

    @EvaLongoria @NBA your ex is AWESOME BABY - Mr Clutch!
    Build The Monster

  14. #518
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    si inca ceva...ce vroiam sa zic mai demult....dar daca n-am prea postat nu am apucat sa zic:

    parker>>>cp3
    best pg in nba
    acum puteti sa imi sariti in cap
    Not at all. You're right.
    Ambii au talent cu carul, insa Parker a avut norocul unui antrenor de exceptie.
    Faza antologica din G1 cu 5 secunde inainte de final este simptomatica. He kept the dribble alive, chiar daca era incoltit (Lebron was guarding him) and kept his cool to find the right solution. Faptul ca i-a si intrat este deja din alt film.
    Nu vad alt PG more mature right now in NBA. Asa, mingicari, gasesti cu galeata. Sau talente. Dar maturi, not so much.

    Ciudat G1. Miami a jucat f bine in primele 3 sferturi, chiar cand conduceau cu doar un punct, pareau very comfy. Le convenea tempoul rapid, cu fastbreaks, le convenea matchups, zburdau, l-au bagat chiar si pe Miller. In sf 4, tempoul s-a incetinit, Lebron a obosit parca. A cerut sa fie scos la inceputul sf 4, cred ca toate meciurile din Playoffs a jucat the whole second half. Sa fi fost tempoul prea rapid din primele 3 quarters?
    Altfel, stil total diferit de joc, f disciplinati Spurs. Si f bine antrenati. Au un sistem clar, fiecare isi stie locul. Daca lipseste unul, cel care ii tine locul face acelasi lucru. Un spirit altruistic evident, jucatorii sacrificati stiu de ce sunt sacrificati. Parker pare, cumva, mai greu de inlocuit. Foarte foarte bun in G1.
    Ca si Lebron. Desi a avut triple double, dupa meci, comentatorii spuneau ca daca ar fi si post-up, ar fi castigat. I se cere nu mai mult ci totul.

    Nu e decat meciul 1 si nu e deloc rusine ptr Miami sa fi pierdut. Rusine a fost sa se chinuie cu Chicago, o echipa de rezerve si sa piarda la Pacers, o echipa buna, insa cu un lot bine sub valoarea lui Miami.
    Oare e prea mult si prea devreme sa spun: "E o onoare sa pierzi la San Antonio?"
    Last edited by Jason Kidd; 7th June 2013 at 20:59.

  15. #519
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    cel mai mare ghinion posibil pentru miami a fost cand s-a accidentat westbrook. daca treceau de spurs, heat ar fi avut sanse foarte mari vs okc.




    lebron james trebuie sa faca absolut totul. deci rebounds, assists, scoring, defense. totul. si culmea nu poate sa arunce mult pentru ca trebuie implicat si domnul wade, care saracul nu e in stare de nimic. parerea mea ca daca nu ar juca ar fi cel mai bine, heat sunt mai buni cand el e pe banca. de bosh nu mai are rost sa spun nimic.

    spurs in 5, doar daca se intampla ceva extraordinar si bosh 'will rebound' si wade incepe sa joace macar la 75% din ce a jucat in RS.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  16. #520
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Aberezi grav, si tu si aia de pe realgm care vor ca Wade si/sau Bosh sa nu joace si Lebron sa se apere tot meciul la Parker.

    1. Nu ati invatat nimic din finala din 2011, cind Lebron a incercat sa faca totul si a fost prea rupt ca sa mai care ofensiva dupa ce l-a alergat de nebun pe Terry toata seria

    2. Nu ati invatat nimic din diferenta intre Cavs si Heat. Si la Cavs facea Lebron totul si au cistigat fix o laie balaie.
    In schimb, in g7 cu Pacers, cind Wade si Bosh au fost mai implicati, a fost blowout. Nu o sa zic ca Wade si Bosh joaca cum ar trebui, insa nu o sa-mi aiurezi ca mai bine joaca Joel si Battier sau James Jones. SPER !!!

    3. Lebron ar trebui sa aiba mingea mai putin in mina in ofensiva, mai bine se misca fara minge si face post-ups. Ofensiva a mers aseara mai bine cind aducea Wade mingea. Lebron are uneori tendinta sa revina la ce facea la Cavs: dribble dribble dribble 10-15 secunde la mijlocul terenului dupa care incearca sa patrunda sau, daca i se inchide culoarul, un fade-back J cu sanse mici de reusita.

    Asta fute tot ritmul ofensiv, pt ca restul stau sa se uite la el si apararea are timp sa se aseze, ba chiar sa dea o canasta si sa construiasca niste castele de nisip in caciula.

    Ofensiva merge bine cind merge mingea si cind se misca si oamenii: screens & cuts off the ball.

    Daca tu il vrei pe Lebron de la Cavs, vei obtine rezultatele de la Cavs.

    PS: Nu cred ca treceau OKC nici de Grizzlies, chiar cu Westbrook. Cu atit mai putin de Spurs.
    Am zis-o de vara trecuta: nu mai au nici un playmaker, asa ca-s haliti.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #521
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    este foarte ok ce spui.
    apararea lui lebron la parker e doar o variatie, altfel se dezechilibreaza toata defensiva.
    de cum il apara pe parker depinde totul; cel mai safe e switch-ul foarte des, care-l va limita cat de cat.
    si daca nu vor reusi, asta e. pur si simplu, ball movement-ul generat de parker si manu e prea bun, iar singura lor sansa ramane ofensiva.
    daca nici asta nu va merge, va fi iarasi sweep (ciudat pentru o echipa care a castigat peste 65 de meciuri).

  18. #522
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    va fi iarasi sweep
    ROFLMAO sa nu exageram totusi
    .
    nothing to see here. move along!

  19. #523
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    n-am zis ca e ceva probabil.

    putine flopuri in primul meci, iar arbitrajul a fost decent.
    regula cu banii pt flop nu doar ca nu functioneaza, dar e o aiureala. flop-ul trebuie sa aiba implicatii in timp real, deci greseala personala ar fi cel mai bine.
    greselile din baschet sunt definite si penalizate de regulile baschetului. altfel mi s-ar parea firesc ca duncan, dupa un fault comis, sa scoata cardul si sa se indrepte spre masa oficiala.
    dar de ce sa nu faca munca in folosul comunitatii, sau un turneu anitfloping prin scoli.

    streaky shooter nu inseamna ceva. toti aruncatorii sunt streaky, doar nu o sa dea una, ca apoi sa o rateaza pe urmatorea si tot asa.

    offtopic: cum se vede pe league pass? rezolutie, bitrate, fps, codec, o opinie despre calitate.
    ii multumesc cui are chef sa-mi raspunda.

  20. #524
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    San Antonio ar face bine sa castige cele 3 de acasa, ca daca se ajunge iara in Miami pentru G6 si G7, le va fi greu sa castige macar unu din ele.

    Deci e Spurs in 4 sau in 5 sau Miami in 6 sau in 7. ( Anybody following ? )

  21. #525
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    n-am zis ca e ceva probabil.

    putine flopuri in primul meci, iar arbitrajul a fost decent.
    regula cu banii pt flop nu doar ca nu functioneaza, dar e o aiureala. flop-ul trebuie sa aiba implicatii in timp real, deci greseala personala ar fi cel mai bine.
    greselile din baschet sunt definite si penalizate de regulile baschetului. altfel mi s-ar parea firesc ca duncan, dupa un fault comis, sa scoata cardul si sa se indrepte spre masa oficiala.
    dar de ce sa nu faca munca in folosul comunitatii, sau un turneu anitfloping prin scoli.

    streaky shooter nu inseamna ceva. toti aruncatorii sunt streaky, doar nu o sa dea una, ca apoi sa o rateaza pe urmatorea si tot asa.

    offtopic: cum se vede pe league pass? rezolutie, bitrate, fps, codec, o opinie despre calitate.
    ii multumesc cui are chef sa-mi raspunda.
    Chiar la citi bani cistiga jucatorii, 5000 sunt 5000, si nu le convine sa piarda 5000 pt un flop. As zice ca s-au redus considerabil flops fata de acum 5-6 ani, cind era teroare - vezi video-urile cu double flops cu manu, cu nash.


    LP e super ok cind merge bine (uneori mai da rateuri). Merge la 3000 de kbps(?) max. Stiu ca-s 3000, da zau daca mai stiu exact ce unitate de masura. Rezolutia e foarte buna. In mod normal ar trebui sa poti gasi detaliile tehnice pe site-ul lor daca vrei sa stii exact.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •