Page 12 of 39 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 802

Thread: Playoffs 2013

  1. #232
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Ha ha ha

    Tin minte anul trecut si toata vara cum fanii Celtics il pupau in cur pe Avery Bradley si explicau ca daca juca Bradley, Celtics ii bateau pe Heat, si daca le ziceai ca si Heat au fost fara Bosh, iti ziceau ca Bradley e mai "important" pt Celtics decit Bosh pt Heat (practic ziceau ca Bradley e mai bun decit Bosh). Bill Simmons included. Ce homeri penali.

    Tipic fanilor: cum are un jucator a good streak, gata, viitor superstar. Si iar imi aduc aminte de Collison si cum era el suficient de bun ca sa-l dea Hornets pe CP3. Collison ala care nici macar de starting PG nu e suficient de bun ar fi trebuit sa fie la fel de bun ca cel mai bun PG din liga.

    Butler pina acum pare solid, dar trebuie sa mai invete multe ca sa nu fie doar un alt Thabo Sefolosha.
    Last edited by caseta; 10th May 2013 at 13:08.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #233
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Butler pina acum pare solid, dar trebuie sa mai invete multe ca sa nu fie doar un alt Thabo Sefolosha.
    logic. nu a zis nimeni pe'aici ca e viitor superstar. told ya before, stop reading stupid forums with stupid fanbois
    .
    nothing to see here. move along!

  3. #234
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Dar o sa fie Solid Role Player ! Lafel si Iman...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  4. #235
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Bulls , in teren Belinelli (cin'dracu e asta, dpdv baschetbalistic), Nate Rob., Noah, Boozer si Jimmy Butler (la asta m-am uitat peste rosterul lui Chicago sa-i scriu numele corect) - mai vine de pe banca Taj Gipson (si cam atat) , Nazr, Daequan Cook (si la asta i-am luat numele cu copy-paste) , Marquis Teague (cica fratele mai cunoscutului Teague de la Atl)
    VS
    Lebron, Wade, Bosh, Ray-Ray , S.Battier, M.Miller (nu ii pun pe lista pe Mario, N.Cole, R.Anderson, Haslem)

    Sa fim seriosi , daca Bulls mai ia un meci , va fi WOW din punctul meu de vedere. Oricum e remarcabil ce au facut pana acum (seria cu Nets si G1 vs Heat).

    IMO si seria OKC-Grizz e cam dezechilibrata fara Westbrook.

  5. #236
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    deci tu judeci (dez)echilibrul dintre 2 echipe dupa cat de mult cunosti TU jucatorii acelei echipe?
    that's some thorough analysis! good job
    .
    nothing to see here. move along!

  6. #237
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Mangina tot nu vrea sa-si fractureze himenul. D'oh.
    http://hangtime.blogs.nba.com/2013/0...ing-in-game-3/
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  7. #238
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    lasa mah prostiile. mai bine sa imi zica cineva care idiot a calculat calendarul in asa fel incat echipele care au jucat miercuri joaca iar vineri (1 zi pauza) iar cele care au jucat marti joaca iar sambata (3 zile pauza)? mi se pare aiurea!
    .
    nothing to see here. move along!

  8. #239
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Bulls iau o gramada de decizii aiurea. Zici ca-s o echipa de retarzi.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  9. #240
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    doar Noah... si Nazr cu impinsul lui insa de ala nu imi pare chiar atat de rau cat de nervii lu Noah care par sa nu se mai termine
    .
    nothing to see here. move along!

  10. #241
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    S-a terminat. Bulls ar fi avut o sansa daca nu ar fi facut atatea greseli idioate.
    Oricum rose e un mare nesimtit. Nu se poate ca coechipierii tai sa isi dea viata pe teren si pe tine sa te doara in cur si sa vii cu scuze penibile. Eu in locul celor de la bulls as astepta sa revina si sa joace un pic si dupa aia trade

    Bulls nu vor niciodata finala cu rose lider pentru ca el nu e lider
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #242
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    lasa'l mah pe rose. toata lumea speculeaza de toate si nimeni nu stie adevarul... bulls au probleme mai mari decat aia... nu vezi ca belinelli si noah insista sa fie fouled out cand mai sunt 16 sec doar ca sa il mai faulteze inca o data pe lebron?
    Last edited by Jaymz; 11th May 2013 at 05:53.
    .
    nothing to see here. move along!

  12. #243
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Pai nu e nicio speculatie...
    Doctorii i-au dat voie sa joace de 2 luni....
    Restu sunt scuze
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #244
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    poate nu vrea thibs sa il joace... poate i'a zis owneru sa nu intre ca si asa nu poate face mare branza si mai bine sa fie fully recovered pentru next season... de unde sa stim noi ce vorbesc aia...
    .
    nothing to see here. move along!

  14. #245
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    Bulls , in teren Belinelli (cin'dracu e asta, dpdv baschetbalistic), Nate Rob., Noah, Boozer si Jimmy Butler (la asta m-am uitat peste rosterul lui Chicago sa-i scriu numele corect) - mai vine de pe banca Taj Gipson (si cam atat) , Nazr, Daequan Cook (si la asta i-am luat numele cu copy-paste) , Marquis Teague (cica fratele mai cunoscutului Teague de la Atl)
    VS
    Lebron, Wade, Bosh, Ray-Ray , S.Battier, M.Miller (nu ii pun pe lista pe Mario, N.Cole, R.Anderson, Haslem)

    Sa fim seriosi , daca Bulls mai ia un meci , va fi WOW din punctul meu de vedere. Oricum e remarcabil ce au facut pana acum (seria cu Nets si G1 vs Heat).

    IMO si seria OKC-Grizz e cam dezechilibrata fara Westbrook.
    Si cu tot cautatul pe net si tot i-ai futut numele lui GiBson.



    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Bulls iau o gramada de decizii aiurea. Zici ca-s o echipa de retarzi.
    Presiunea.
    Noah cu o gramada de dumb shit tonight. Nu ma asteptam de la el.
    Au fost si citeva bad calls in defavoarea lui Bulls spre final, dar oricum cred ca pierdeau.

    De laudat totusi cum reusesc sa stea aproape de Heat pina la final.
    A fost ca in g1, Heat au ratat open 3's si Bulls au bagat circus shots peste circus shots.


    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    S-a terminat. Bulls ar fi avut o sansa daca nu ar fi facut atatea greseli idioate.
    Oricum rose e un mare nesimtit. Nu se poate ca coechipierii tai sa isi dea viata pe teren si pe tine sa te doara in cur si sa vii cu scuze penibile. Eu in locul celor de la bulls as astepta sa revina si sa joace un pic si dupa aia trade

    Bulls nu vor niciodata finala cu rose lider pentru ca el nu e lider
    Sunt de acord ca Rose e dezamagitor (dar cred ca se poate cistiga cu el si ca daca-l dai, nu iei mai nimic pe el - mereu trades sunt cistigate de cei care obtin cel mai bun jucator dintre cei implicati).

    And on cue, Lee intra si face off reb si and1.
    David Lee is a MAN. Cine ar fi zis acum 1 an ca Lee e mai man decit Rose ?
    Si in timp ce scriu eu astea, si un J.

    Pina la urma, Rose si ownership-ul lui Bulls se merita unii pe altii. Poate ca Bulls au draftat fix starul pe care il meritau.


    Pacat doar de efortul celorlalti din echipa. Fanii Bulls sunt in mare parte (aia de pe realgm) niste cretini si ownership-ul e shit, insa cei mai multi dintre jucatorii lor imi plac - cu exceptia lui Krik si Rip.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #246
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Remember when Parker didn't have a jump shot ?
    In prima jumate a rupt de la semi.

    Ca si acum multi ani de zile, trebuie sa le acord credit lui Spurs. Stiu sa joace, joaca team-ball, si acum chiar joaca frumos. Insa ca si acum multi ani, moaca lui Duncan dupa ce comite faulturi clare si flopping-ul lui Ginobili (atunci era si jegul lui Bowen) ma dezgusta, si m-as bucura sa piarda, chiar daca am zis Spurs in 5.

    Daca Duncan si Ginobili nu ar face ce fac (moaca si flopping-ul), chiar mi-ar placea Spurs, probabil chiar mult de tot.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #247
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Warriors par done.
    Dupa ce Warriors au dominat primele 2 meciuri (si au pierdut prosteste g1), Spurs turned it up a notch si pare gata seria.

    De cind l-au pus pe Green pe Curry, s-a terminat cu FG% mari, cu open looks etc. Mai rau, Curry si-a busit se pare si o glezna.
    Ca sa mai ia vreun meci in seria asta, ar trebui sa prinda altul de la Warriors o seara mare, cum a prins Thompson in g2. Pt ca nu vad ce adjustments ar putea sa faca Mark Jackson ofensiv.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #248
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://i191.photobucket.com/albums/z...psd6b1f414.jpg

    Ce penal e Thibs:



    Really ? Flop ?
    Cind Mohammed ii da brinci cit poate de tare, e flop ?
    Nu e de mirare ca jucatorii si fanii sunt niste whiners inraiti, care se pling de refs chiar cind Bulls sunt aia care joaca mai fizic si faulteaza mai mult si chiar cind Bulls au mai multe FT's decit Heat.

    Au fost bad calls de ambele parti, si missed calls de ambele parti. Dar n-au pierdut de asta, ci pt ca n-au un star. Ma intreb unde o fi starul lor ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #249
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Da, foarte slab arbitraj la nivelul asta. Insa nu a fost dezavantajata doar Bulls, a fost efectiv un arbitraj penibil, care per total nu a schimbat oricum nimic.

    Probabil Thibodeau ar fi vrut, ca jucand acasa, sa primeasca mai multe call-uri inexistente. Asa fiind arbitraj slab de ambele parti, ce sa zica si el.. normal ca se leaga si de arbitraj.

    Cat despre Rose not playing, eu personal ii inteleg decizia, INSA cea mai mare abureala e nu ca nu joaca, ci de ce mai planeaza asupra lui intrebarea daca ar juca. Practic toata lumea stie de pe la inceputul lui aprilie ca Rose nu revine sezonul asta. Trebuia sa zica clar, macar de atunci, daca nu mai devreme, ca nu revine sezonul asta si cu siguranta nu si-ar fi primit atatea critici. Lumea ar fi inteles mult mai usor si acum nici macar nu s-ar mai fi vorbit de Rose in seria asta. Ar fi scapat si de presiunea psihologica si de toate *****urile la care a fost supus. Si daca voia sa ajute, putea oricand to step in si era privit ca un salvator, curajos etc. Acum e privit ca o fetita speriata.

    Insa probabil n-a facut toate astea pentru ca nu-i pasa de ce cred fanii (sau altii in general), ceea ce nu e chiar OK, dar pana la urma nu e nici rau. E viata lui, cariera lui, noi nu putem decat sa comentam. O revenire la inceputul sezonului viitor mi se pare un safe bet destul de sigur la o accidentare de asta, mai ales la stilul lui de joc. Macar stie ca a stat indeajuns de mult si a facut tot rehabul necesar, luandu-si toate precautiile necesare pentru o eventuala recidiva.

    Eu tot o sa raman fanul lui, indiferent ca n-a jucat acum. Si as vrea sa-l vad pe vechiul Rose MVP level cu lethal penetrations (nu stiu daca mai e posibil asta, tinand cont ca aparent si-a pierdut pwla, couldn't help it ) decat un Rose cu decent jumpshot si good playmaking, average Joe si fricos restul carierei. Si cred ca toti fanii ar prefera asta, iar cea mai mare sansa sa se intample asta e ca el sa revina treptat cu inceputul unui nou sezon regulat.

    Ce e cel mai interesant e ca Bulls is (was) quite a story sezonul asta chiar si fara Rose si Deng. Iar asta cred ca e meritul 100% a lui Thibs.

  19. #250
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    deci tu judeci (dez)echilibrul dintre 2 echipe dupa cat de mult cunosti TU jucatorii acelei echipe?
    Da dupa ce as putea sa ii judec ?
    Nu am pierdut un meci de 8-9 ani (ma refer la box-score, +/-, etc .. - consider ca meciurile lui Magic , Jordan nu m-au invatat nimic, decat mi-au marit pasiunea pentru baschet, pt. ca atunci nu stiam sa citesc un box-score) stii ce inseamna asta ? 82 de meciuri de echipa numai in sezonul regulat. (de vizonat doar 3/4 meciuri pe saptamana - mai multe in play-off)
    Avantajul meu fata de tine (ca fan Bulls) e ca nu sunt predispus sa supraevaluez unii jucatori. Vad totul f. rece si destul de obiectiv (cateodata f. cinic). Statistica se pacaleste greu pe termen lung. Te rog sa ma intelegi , in acest moment apreciez ce face Bulls cu jucatorii de care dispune vs Miami, dar daca ia 1 meci va fi ceva DEOSEBIT.

  20. #251
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    Da dupa ce as putea sa ii judec ?
    Nu am pierdut un meci de 8-9 ani (ma refer la box-score, +/-, etc .. - consider ca meciurile lui Magic , Jordan nu m-au invatat nimic, decat mi-au marit pasiunea pentru baschet, pt. ca atunci nu stiam sa citesc un box-score) stii ce inseamna asta ? 82 de meciuri de echipa numai in sezonul regulat. (de vizonat doar 3/4 meciuri pe saptamana - mai multe in play-off)
    Avantajul meu fata de tine (ca fan Bulls) e ca nu sunt predispus sa supraevaluez unii jucatori. Vad totul f. rece si destul de obiectiv (cateodata f. cinic). Statistica se pacaleste greu pe termen lung. Te rog sa ma intelegi , in acest moment apreciez ce face Bulls cu jucatorii de care dispune vs Miami, dar daca ia 1 meci va fi ceva DEOSEBIT.
    Sa urmaresti strict statistica te ajuta doar sa castigi fantasy-uri.

    Nu e chiar ok sa judeci doar dupa statistici, mi se pare o prostie. Statistic nu ai de unde sa stii in ce "conditie" se afla un jucator sau o echipa intr-un moment anume. Statistic in sezonul regulat a fost 2-2, Heat-Bulls, statistic Knicks le-a dat 3-1 in sezonul regulat etc. Rezultate care conteaza mult prea putin.

    Cat despre Butler, de exemplu, personal cred ca a fost cel mai bun jucator de la Bulls din seria asta (poate alaturi de Robinson), chiar daca altii "baschetbalistic" sunt mai buni, dar el s-a aparat foarte, foarte bine la James (sincer, n-am vazut tot sezonul mai mult de 2-3 oameni sa se apere la fel de bine la el, caseta can help here, ca el are lupa pe James), a adus un aport ofensiv important (nu ma asteptam) si n-a facut prostii inutile gen Noah, prin care sa-si anuleze toate chestiile pozitive.

    Si evident toata lumea de pe forum, inclusiv Jaymz care e mare fan Bulls a zis clar ca Heat e favorita sa castige (chiar si dupa 1-0), nu a negat nimeni asta. Si nu cred ca l-am vazut pe Jaymz supraevaluand jucatori de la Bulls, cred ca s-a pastrat mai mereu intr-o limita a obiectivitatii.

  21. #252
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    Nu am pierdut un meci de 8-9 ani (ma refer la box-score, +/-, etc ..
    eu nu m-as lauda cu asta.
    mai era cineva pe aici care considera suficient box score+ highlights(nu mai stiu cine)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •