Page 11 of 39 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 802

Thread: Playoffs 2013

  1. #211
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Dupa 2011 Heat-Bulls.

    Si nu, clar n-au ce invata, astia asa vor ramane si daca echipa e varza rau si reusesc o victorie norocoasa impotriva celei mai bune echipe din liga. E bragging. Unii doar pentru asta tin cu o echipa.

    Astia de la Knicks si Bulls par asa pentru ca-s mai multi. E regula procentuala, cu cat sunt mai multi fani, cu atat sunt mai multi retarzi, dar sa fii sigur ca toate echipele ii au. Nu e o chestie caracteristica doar anumitor echipe.

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    2011, my bad.

    e clar ca fiecare echipa au retarzi, sunt constient de asta. poate e din cauza ca sunt cei mai multi de pe forumuri.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  3. #213
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    stai linistit ca si heat are destui fani retarzi doar ca heat fanbase e (inca) mic

    ...

    seria ind - nyk e atat de ugly incat imi vine sa throw up. in primul meci macar am vazut ceva D pacers, insa azi kkt. nimic
    .
    nothing to see here. move along!

  4. #214
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    yep. ma asteptam ca pacers-knicks sa fie cea mai frumoasa serie....dar pana acum e cea mai urata.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  5. #215
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Sincer, nu stiu de ce te asteptai la asta. Era de asteptat ca Melo sa joace Melo-ball si Pacers sa joace D si o ofensiva urita.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #216
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    George Karl COY...Well, e drept ca merita de ceva vreme si probabil si asta a intrat in calcul...Ca daca era de luat fix sezonul asta, era cam la egalitate cu Spoelstra. Dar data fiind diferenta mare de 1st place votes, ma gandesc ca din acest motiv...
    Retards...Retards everywhere...

  7. #217
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    niciodata nu mi-a placut karl ca antrenor. e o situatie similara cu cea a lui dirk de acum cativa ani. sper sa se bucure de el ca oricum e obisnuit la inceputul lui mai sa fie liber.


    in ultimii 14 ani ( mil si denver ) a avut 14 sezoane de 500 sau 500+. ei bine sa iesi de 11 ori in prima runda ( + 1 data nu a prins playoff-ul ) este absolut rusinos pentru un antrenor considerat bun.
    Last edited by koko88; 8th May 2013 at 17:46.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  8. #218
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    yep. ma asteptam ca pacers-knicks sa fie cea mai frumoasa serie....dar pana acum e cea mai urata.
    Pacers sunt cei mai inconstanti. Alaturi de Bulls dar diferenta la Pacers de la un meci la altul poate fi imensa. Uita-te si la seria cu Hawks. Eu am dat 4-3 pronostic deoarece nu ma asteptam sa ia vre-un meci in deplasare. Chiar credeam ca vor fi 7 blow-outuri.
    Si la seria cu Knicks nu ma astept sa fie vre-un meci foarte strans. Pariez pe cel putin inca un meci de-al Indianei in care dau sub 80 pct.
    We wont be out-tanked!!!

  9. #219
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    5 technicals si 1 flagrant in primele 15 min. marvelous
    .
    nothing to see here. move along!

  10. #220
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Old school basketball. Excelent.

    Insa e cam clar, Bulls si de fapt oricare alta echipa din NBA n-are nicio sansa in fata lui Miami intr-o serie daca le intra aruncarile de 3p la procentajul "normal".

  11. #221
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    buna serie pana acum. mult mult peste ce iesea daca erau nets in semifinala.

    wade si bosh par apatici, cine ar fi crezut ca dupa lebron cei mai buni jucatori din aceasta serie sunt butler si nate ?
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  12. #222
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Either way, LeBron's passing is outstanding. Behind the back, perfect court vision. Imi place cand joaca asa Wade atipic? 7-11 mi se pare ok tinand cont ca are problemele cu piciorul pe care le are. Si se gaseste cu LeBron pe teren perfect. Bosh s-a scos cu sfertul 3 in care a marcat vreo 10 puncte...
    Retards...Retards everywhere...

  13. #223
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Either way, LeBron's passing is outstanding. Behind the back, perfect court vision. Imi place cand joaca asa Wade atipic? 7-11 mi se pare ok tinand cont ca are problemele cu piciorul pe care le are. Si se gaseste cu LeBron pe teren perfect. Bosh s-a scos cu sfertul 3 in care a marcat vreo 10 puncte...
    apatic nu atipic


    cand am dat comment-ul era pauza si nu ma impresionase deloc. a dat vreo 3 dunkuri si incet incet si-a revenit.

    e cam macel, throw the towel already.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  14. #224
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    6 point play for Ray Ray, well you don't see that every day .

  15. #225
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    This game reminds me of this:
    http://www.basketball-reference.com/...806070CHI.html

    Doar ca atunci au fost mult mai putine fouls si din cite stiu nici un tehnic.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #226
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Iar joaca Warriors ca nebunii Curry 13 points, 2 3-pointers, Klay Thompson 17 points, 3 3-pointers...Conduc cu 12 puncte, sper ca nu *** si meciul asta
    Retards...Retards everywhere...

  17. #227
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Well, din ce vad eu pana acuma, caseta, Spurs nu-i prea invata pe Warriors. I-au invatat cum se poate duce un avantaj aproape instantaneu in primul meci si sper ca acuma nu vor mai repeta asta. Dar atat, Warriors i-au dominat COMPLET. And the fun fact is ca daca cumva castigau si primul meci, plus asta, cu cele doua de acasa unde Warriors nu vor pierde numai foarte greu, ar fi putut sa le dea un sweep memorabil celor de la Spurs
    Retards...Retards everywhere...

  18. #228
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    niciodata nu mi-a placut karl ca antrenor. e o situatie similara cu cea a lui dirk de acum cativa ani. sper sa se bucure de el ca oricum e obisnuit la inceputul lui mai sa fie liber.


    in ultimii 14 ani ( mil si denver ) a avut 14 sezoane de 500 sau 500+. ei bine sa iesi de 11 ori in prima runda ( + 1 data nu a prins playoff-ul ) este absolut rusinos pentru un antrenor considerat bun.
    Daca te uiti si ce jucatori a avut intre timp, parca nu mai e chiar asa rusinos.
    Daca east-ul nu era top heavy anul asta, Melo nu trecea nici anul asta de 1st round. Knicks in west erau 1st round exit garantat.

    Karl a prins o finala cu Sonics, insa a avut si ceva serii slabe in playoffs. E un antrenor mai bun pt sezon. Nu e la nivelul lui Phil sau Pops, clar, insa e pe undeva in 2nd tier. L-as pune sub Adelman si relativ la acelasi nivel cu Sloan si SVG. Subiectiv, l-as prefera pe SVG fara dubiu, insa obiectiv, nu pot sa zic ca a fost asa o mare diferenta intre ei.

    Iar anul asta a scos mult dintr-o echipa al carei cel mai bun jucator nu e probabil nici macar top 30 in liga. De fapt, daca intreb cine e cel mai bun de la Nuggets, nici nu voi obtine un raspuns unanim (sau macar semi-unanim). Lawson ? Gallinari ? Iguodala ? (ca idee, eu as zice Gallinari)

    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Well, din ce vad eu pana acuma, caseta, Spurs nu-i prea invata pe Warriors. I-au invatat cum se poate duce un avantaj aproape instantaneu in primul meci si sper ca acuma nu vor mai repeta asta. Dar atat, Warriors i-au dominat COMPLET. And the fun fact is ca daca cumva castigau si primul meci, plus asta, cu cele doua de acasa unde Warriors nu vor pierde numai foarte greu, ar fi putut sa le dea un sweep memorabil celor de la Spurs
    Trebuie sa recunosc ca-s surprins. Nu am vazut mai nimic din seria asta, pt ca m-a doborit oboseala, asa ca nu-mi explic de ce se intimpla ce se intimpla, insa din putinul pe care l-am vazut + ce am citit am impresia ca Spurs au furat primul meci (din cauza imaturitatii Warriors), insa overall Spurs au ajuns o echipa de sezon, fara extra-gear in playoffs, ca acum ceva ani (asta desi Pops era recunoscut exact pt stilul opus), in timp ce Warriors got HOT at the right time. Din ce am vazut aseara, Thompson nu rata mai nimic, off the dribble, step back 3's etc.

    Daca Warriors ajung in WCF o sa fie o mare realizare pt ei si cred ca Mark Jackson va primi mad props. Tin minte ca acum 1 an era criticat rau de tot si i-a fost greu sa obtina head-coaching job (inainte sa i se ofere job-ul de la Warriors nu il prea voia nimeni). Sunt curios daca va fi 1 day wonder, sau chiar e asa bun coach, insa pt a vedea asta trebuie sa mai asteptam ceva ani.

    Si ai dreptate ca meciul ala "furat" de Spurs s-ar putea sa conteze mult. Imi aduc aminte de seria Clippers - Grizzlies de anul trecut, cind Grizzlies au pierdut g1 ca niste imbecili, desi aveau vreo +27p in q4, si seria in 7. Daca Warriors continua sa-i domine in halul asta pe Spurs, o sa cistige relativ lejer in 5 sau 6, dar nimic nu e sigur. Dupa 2 meciuri (si 2-0) anul trecut si Spurs pareau ca-i domina pe OKC, si stim cu totii cum s-a terminat seria aia. Si daca Spurs isi revin si forteaza g7, Warriors vor plinge dupa g1 ala aruncat aiurea.
    Last edited by caseta; 9th May 2013 at 15:20.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #229
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    sas nu poate sa apere patrunderile, fie ca sunt ajutate de un screen, fie urmare a unui p&r -> toate cosurile de 3 incasate. pentru ca splitter este acum cel mai bun jucator defensiv de interior pe care-l au, cred ca e cazul ca duncan sa se retraga.

    cei care se apara la lebron si durant pe semicerc ar trebui sa incerce mai mult sa stea aproape de ei (asa a facut butler in game1); e destul de greu pentru niste tipi asa de mari sa-i ocoleasca repede si cu atat mai greu sa prinda viteza cand vor sa patrunda (evident, intotdeauna pe partea unde-i plasat centrul).

    boozer nu e deloc grozav, chiar nu are niciun punct bun - poate aruncarea, dar si aia pentru ca e om mare, ceea ce oricum nu e.

    mem ar avea o sansa reala la titlu daca l-ar avea pe manu; pana acum, credeam ca si sas ar fi fost in aceeasi situatie daca l-ar fi avut pe t.allen.

    marv: “jimmy butler had played 48, in the last three games, which is pretty amazing feat [...] and not fouled out too... that’s so extraordinary!”

  20. #230
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    marv: “jimmy butler had played 48, in the last three games, which is pretty amazing feat [...] and not fouled out too... that’s so extraordinary!”
    I've said it first here, Jimmy could spell the end of Deng in Chicago
    .
    nothing to see here. move along!

  21. #231
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    erau cretini care ziceau ca butler poate sa fie DPOY anul trecut.


    evdent unul din sutele de fani de pe forumurile straine. dar acum e mult mai bun decat credeam, peste bradley si iman imo.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •