Pt ca pt unele echipe a inceput deja offseason-ul, un thread nou.

Si stiri proaspete:


Pistons Fire Lawrence Frank


Cavaliers Fire Byron Scott


Lakers ....


wait for it ....


wait for it ....


wait for it ....


... To Keep Mike D'Antoni For Next Season

Nimic surprinzator pina acum, desi Frank nu ma asteptam sa fie dat afara cind Pistons au o varza de echipa. Daca ar trebui dat cineva afara ar fi probabil Dumars, care dupa treaba excelenta de pina in 2004-05 a facut numai dude (Flip Saunders, extensia lui Rip, trade-ul lui Billups - cind ar fi trebuit sa fie traded Rip si Billups lasat sa expire, al 3-lea coach la rind care nu supravietuieste mai mult de 1-2 ani si mai sunt citeva chestii care-mi scapa acum).

Frank si Scott sunt antrenori decenti, sunt in mod sigur mai buni decit citiva antrenori care inca au job acum. Insa eu sunt curios daca e cineva suficient de destept sa-l ia pe Stan. Si sper sa ajunga la o echipa cu sanse la titlu, ca altfel daca ajunge ca Adelman la Wolves si-ar irosi aiurea timpul.

Dintre semi-contenders Nets par o destinatie plauzibila. Sau OKC, daca il dau afara pe Scott. Desi nu cred ca ar fi fair sa-l dea afara, chiar daca nu prin finala, ca nu el l-a dat pe Harden ca sa nu cumva sa i se diminueze profiturile.

Iarasi interesant daca Kings ajung in Seattle si Phil se baga ca GM si/sau coachm asa cum se zvoneste. Ar fi interesant de vazut. Probabil ca Nets vor mai incerca sa-l convinga pe Phil, si ar fi si asta interesant, daca ar ajunge Phil la Nets.