Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast
Results 337 to 357 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #337
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Cum ar fi Rondo la Pacers ?
    That would be scary !
    That would actually kill their spacing and help other teams better defend Hibbert and West.

    Hill e suficient ca PG, zic eu, mai ales ca are 3p shot decent.
    Daca Granger accepta sa fie 6th man (gen Manu sau Harden - oficial 6th man, practic joaca mai mult decit 1-2 titulari), Pacers mi se par o echipa foarte echilibrata - mai echilibrata decit Heat - si le-as da cele mai mari sanse sa prinda finala.

    Daca Granger vrea sa plece, un 3p shooter si defender @ SG ar fi foarte util + un back-up SF.

    Am zis si in timpul playoffs ca Indiana mi se par mai buni decit Bulls (chiar cu Rose sanatos) si Knicks, acum ca l-au luat pe Scola mi se par cei mai buni din East.

    Din nou, daca Miami sunt la 100%, as avea mai multa incredere, dar pina acum nu i-am vazut sa fie 100% decit in primul playoff, cind au pierdut finala din cauza prostiei lui Spoelstra.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #338
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Din toate discutiile pe care le-am urmarit Stephenson e vorba sa fie off the bench. Adica un lineup format din Hill George Granger West si Hibbert. Eu as prefera ca George sa accepte un rol ca cel al lui Ginobili la SA ( cand Ginobili inca mai juca ceva ... ). Stephenson e prea ”instabil” sa fie sixth man in timp ce George ar profita foarte mult din asta ca ar juca cu lineupuri mai slabe si ar putea fi mai dominant. Desigur multa lume il vede pe George mai bun decat pe Granger, eu insa consider ca George e mai bun cu second team considerand ca second team nu prea are scoring si playmaking. Acum sa vedem cum o sa fie, dar daca Heat nu fac nici un upgrade si ambele echipe sunt la 100%, my money is on the Pacers in 5 in the conference finals

  3. #339
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    Din toate discutiile pe care le-am urmarit Stephenson e vorba sa fie off the bench. Adica un lineup format din Hill George Granger West si Hibbert. Eu as prefera ca George sa accepte un rol ca cel al lui Ginobili la SA ( cand Ginobili inca mai juca ceva ... ). Stephenson e prea ”instabil” sa fie sixth man in timp ce George ar profita foarte mult din asta ca ar juca cu lineupuri mai slabe si ar putea fi mai dominant. Desigur multa lume il vede pe George mai bun decat pe Granger, eu insa consider ca George e mai bun cu second team considerand ca second team nu prea are scoring si playmaking. Acum sa vedem cum o sa fie, dar daca Heat nu fac nici un upgrade si ambele echipe sunt la 100%, my money is on the Pacers in 5 in the conference finals
    George se presupune ca e cel mai bun jucator al lui Pacers (si unii il vad viitor superstar - eu nu-s de acord), asa ca nu poti sa ii ceri celui mai bun jucator sa fie 6th man.

    In schimb ii poti cere lui Granger, care anul trecut parea sa fi acceptat ca nu mai e echipa lui.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #340
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    ^ Nu doar pare sa fi acceptat, e constient acum ca PG si Roy sunt 1A si 1B.
    http://www.beyondthebuzzer.com/2013/...o-paul-george/
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  5. #341
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    http://www.nba.com/2013/news/08/02/a...eat/index.html
    "Obviously the chance to play with the best player in the world and compete for a championship was a big selling point," Oden told me. "But more than that, what I really liked was how they thought I could really add something to their team. They’ve won back-to-back championships without me, so for them to pursue me as hard as they did meant a lot, especially given all that I’ve gone through."

    http://crankuptheheat.net/wp-content..._5854083_n.jpg

  6. #342
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @Phil_11 aka Kobe24

    There:

    http://basketball.realgm.com/wiretap...2-3-More-Years

    Jim Buss admitted Dwight Howard let the Los Angeles Lakers know that he did not want to play with Kobe Bryant for multiple years, if the All-Star center elected to re-sign with them.

    "Dwight didn't want to play with Kobe for 2-3 more years," Buss said. "I'm going to stand behind Kobe because of his history with the franchise."
    Howard also reportedly was adamant he did not want to play for Mike D'Antoni.
    Acum poti accepta si recunoaste ca Dwight a plecat nu doar pt ca nu voia sa joace pt Mike D'Antoni, ci si pt ca nu voia sa mai joace cu Kobe.
    Ne-am contrazis 2-3 luni pe tema asta.
    Daca nici acum nu recunosti, nu stiu ce-ti mai trebuie. Poate sa vina Dwight pina la tine acasa, sa-ti zica personal dupa care sa iti dea o marturie scrisa si semnata in triplu exemplar + copie dupa certificatul de nastere, de casatorie, dupa buletin, carnetul de conducere, actul de casa, foaia matricola din scoala generala etc.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #343
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  8. #344
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Si eu as fi la fel, probabil, daca as trai in familia aia.

    TMZ zice ca lipseste de 72 de ore. Oarecum, imi pare rau de el...

  9. #345
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    http://espn.go.com/nba/story/_/id/96...-overseas-next
    Probabil va merge in china.Ce rahat de transfer sa mergi in china..sa mergi intr-un campionat de rahat, doar pentru bani.Mai bine ar veni in Europa, la o echipa care se lupta pentru euroleague.Deron Williams pe perioada lock-out s-a distrat la besiktas.Desigur , nu a avut problemele medicale ale lui o grady,still..n-a mers in china,lol.

  10. #346

  11. #347
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    n am prea urmarit NBA in ultima vreme,cine mi spune si mie cine a venit si a plecat de la tauri......vad ca Nets a au facut niste miscari interesante

  12. #348
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Si eu as vrea sa aflu starterii de la Bulls.N-am mai urmarit NBA de la sezonul 07-08 cand erau Nocioni,Hienrich,Wallace etc. Good old times!
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  13. #349
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    n am prea urmarit NBA in ultima vreme,cine mi spune si mie cine a venit si a plecat de la tauri......vad ca Nets a au facut niste miscari interesante
    Google

    Quote Originally Posted by Jew View Post
    Si eu as vrea sa aflu starterii de la Bulls.N-am mai urmarit NBA de la sezonul 07-08 cand erau Nocioni,Hienrich,Wallace etc. Good old times!
    http://bit.ly/15TQHFZ
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #350
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Mersi caseta
    Wow,si Deng si Hinrich mai sunt in roster.Ma asteptam sa fi "zburat" deja la alte echipe.
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  15. #351
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jew View Post
    Si eu as vrea sa aflu starterii de la Bulls.N-am mai urmarit NBA de la sezonul 07-08 cand erau Nocioni,Hienrich,Wallace etc. Good old times!
    Good?

    Hinrich a fost plecat o vreme. Si-a dus talentele prin DC si Atlanta.
    We wont be out-tanked!!!

  16. #352
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Good in sensul ca urmaream calumea basket,daca e vorba de prestatia echipei din acel sezon...eh
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  17. #353
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

  18. 10th October 2013, 18:49

  19. #354
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    We wont be out-tanked!!!

  20. #355
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    /\ superstar potential, nu ?

    e perioada aia a anului cand dupa un meci un juctor poate sa fie extraordinar dupa 2 pase bune si 2 cosuri.

    asteptati oameni buni, fani ai baschetului macar 3-4 meciuri si dupa veniti cu pareri, nu zic cateva luni ... ma refer in general aici nu la postul de mai sus.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  21. #356
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    cum il chema pe PG ala de la Rockets, parca, care a avut 1-2 meciuri cu nu stiu cite ast, si deja oamenii il vedeau next John Stockton ...

    dupa care cred ca n-a jucat 100 min in total in NBA.

    same stupid shit every year.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  22. #357
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    /\ superstar potential, nu ?

    e perioada aia a anului cand dupa un meci un juctor poate sa fie extraordinar dupa 2 pase bune si 2 cosuri.

    asteptati oameni buni, fani ai baschetului macar 3-4 meciuri si dupa veniti cu pareri, nu zic cateva luni ... ma refer in general aici nu la postul de mai sus.
    am pus doar un link, nu am zis nimic. calmeaza-te
    We wont be out-tanked!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •