Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 316 to 336 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #316
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    bullshit.



    o zona reala se misca mereu si se ajusteaza in functie de pozitia mingii pe teren, de pozitia adversarilor, etc. zona face overload on the strong side, si trebuie sa te misti mereu. daca esti "ball watcher" si-ti pierzi omul on man D, nu vei face ajustarile necesare nici la zona.
    la zona nu ai cum sa iti pierzi omu...ca nu ai om...ai zona ta. poti sa pierzi omu din zona ta...dar aia e altceva...si e mai greu de pierdut

    Quote Originally Posted by caseta View Post

    mie mi se par scuze astea cu "nu ar arata asa rau on D daca ar juca zona". si eu as arata superb daca as fi mereu inconjurat de unii mai grasi si mai uriti. daca ai fi obiectiv, ai recunoaste ca e slab on D, nu ai cauta scenarii in care poate nu ar arata asa de rau.
    cateodata intri intr-o gaura neagra din care nu mai iesi...
    nu caut scenarii.... nu am zis ca e o scuza...
    era un argument pentru team D
    daca era praf la toate capitolele de team D era praf si in zona...dar cum nu e asa...inseamna ca e praf la altceva...adica aparare la shooters. cum dracu sa fie scuza cand eu spun unde e cu adevarat slab si care e cauza. ca team D e foarte complex..sunt zeci de categorii
    dar cand vezi doar ce vrei tu....

    si vrei sa iti mai zic ce problema mai are kobe in aparare?
    iese la interceptie aiurea cateodata...si evident pierde pozitia.
    chestia asta nu e atat de frecventa si de enervanta ca aia cu ball watching-ul dar exista...

    banuiesc ca si asta e o scuza

    pentru ca asta nu inseamna ca e slab la toate capitolele ce tin de defensiva...ci la chestia asta...dar dupa logica ta....si asta trebuie sa fie o scuza...pentru ca eu nu vorbesc de general ci de chestii particulare...detaliate

    si mai are o chestie foarte nasoala...pasele din saritura.
    alea cand ies sunt extraordinare...dar cand nu ies
    hmm...dar kobe nu e praf in atac...e praf la chestia asta...alta scuza..

    damn cate scuze pot sa gasesc


    howard nu exceleaza la apararea la om la om...dar asta nu inseamna ca e slab la D

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ce am zis a fost ca dau vina pe antrenor, care nu stie/nu i-a explicat cum sa atace zona. lebron l-a avut pe geniul ofensiv mike brown drept antrenor, asa ca nu e de mirare ca stia sa joace mai mult ISO si hero-ball - asta ii cerea mike brown.
    aha...la tine nu sunt scuze... sunt argumente. am uitat...my bad
    la tine scuzele si argumentele sunt alea doar pe care tu le accepti...

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    eu tin minte cum prin 2010 si 2011 doar ziceai ca lebron nu e in stare sa joace off the ball si nu va invata asta, ca nu va invata post-up etc etc etc. nu ii gaseai scuze, ca lui kobe, doar ziceai ce nu face bine si ca nici nu va invata vreodata. sooooo, cine-i hateru ?
    again...nu caut scuze...doar argumente tactice
    kobe nu are nicio scuza pentru chestiile astea...doar ca eu nu generalizez
    si daca eram hater ca tine...nu recunosteam nici acum progresul lui lebron.
    nu il puneam pe primul loc nici macar dupa 2 titluri(cum faceai tu)...
    daca era sa fiu hater eram pana la capat...

    si nu mai intru in discutii cu lebron si mike brown...si de ce nu juca el inainte bla bla...ca am vorbit destul...si nu are rost

    deja am pierdut prea mult timp aiurea

    crezi ce vrei...ramai tu cu ideile tale. n-are niciun sens sa continuam discutia asta daca facem ca aia de la fox news... luam ce vrem si cum vrem din argumentele altora...
    am alte chestii mai bune de facut
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  2. #317
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    nu credeam ca le...bron are nevoie de context...

    merge si nu va juca never, ca doar propozitia e in romana... cand imprumuti un cuvant, nu imprumuti... si sintaxa, caci atunci propozitia in romana ar folosi cuvinte... englezesti... cu sintaxa din engleza ... well, i lost my train of thought... here

    cat despre caseta ... sincer nu prea pot sa-l iau in serios (ca ..., si in general) de cand am vazut asta:
    cat despre ice cube... sincer nu prea pot sa-l iau in serios (ca gansta rapper, si in general) de cand am vazut aia
    cat despre... sincer...mint.
    (am descoperit si un four point play, precedat de ....logic)

  3. #318
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    nu credeam ca le...bron are nevoie de context...

    merge si nu va juca never, ca doar propozitia e in romana... cand imprumuti un cuvant, nu imprumuti... si sintaxa, caci atunci propozitia in romana ar folosi cuvinte... englezesti... cu sintaxa din engleza ... well, i lost my train of thought... here

    cat despre caseta ... sincer nu prea pot sa-l iau in serios (ca ..., si in general) de cand am vazut asta:
    cat despre ice cube... sincer nu prea pot sa-l iau in serios (ca gansta rapper, si in general) de cand am vazut aia
    cat despre... sincer...mint.
    (am descoperit si un four point play, precedat de ....logic)

  4. #319
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    @arpagic
    http://cdn.memegenerator.net/instanc...0/37316554.jpg

    Daca postam stiri despre Ice Cube inseamna ca ne intereseaza si parerea lui Spike Lee.
    WELL I DON'T

    The-Great-Nate signs a two year deal with Nuggets. 3rd PG? Really .
    In spatele lui Ty si Miller ? Bad move for him !
    Acum Nuggs cica vor sa il semneze si pe Mike Miller...

    @caseta
    Oden la Heat ? How about that...

    Intrebare pentru cine stie , Captain Jack e sub contract sau e FA ?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  5. #320
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    @arpagic

    Intrebare pentru cine stie , Captain Jack e sub contract sau e FA ?
    Se pare ca a fost waived de San Antonio in aprilie, deci e FA.

  6. #321
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Robinson, în vârstă de 29 de ani, este și un mare fan al fotbalului, idolul acestuia fiind vedeta Barcelonei, argentinianul Lionel Messi. Cu o înălțime de doar 1,75 de metri, Robinson se consideră cel mai bun baschetbalist mic de statură, așa cum este cazul și lui Messi.

    "Am de gând să port tricoul cu numărul 10 pentru Messi, este jucătorul meu preferat din fotbal. Am jucat de multe ori în ultima vreme jocul FIFA și m-am uitat la meciuri. El este cel mai bun fotbalist mic de statură, așa cum este cazul meu în baschet", a spus Robinson
    http://www.digisport.ro/Sport/BASCHE...olul+lui+Messi

  7. #322
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Eu nu pot sa vad ultima pagina din topic !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  8. #323
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Eu nu pot sa vad ultima pagina din topic !
    Acum poti
    We wont be out-tanked!!!

  9. #324
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Bucks tocmai l-au schimbat pe unul dintre cei mai slabi PG's cu cel mai slab. Good tanking job
    We wont be out-tanked!!!

  10. #325
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Knight aduce mult cu Jrue Holliday , e late bloomer , o sa vezi ...
    A jucat cu Stuckey , W.Bynum si Calderon (in ultima perioada) si d-aia nu a "explodat".
    Pistons nu i-au acordat incredere pentru development.

    E atletic , are 3pt stroke ... ii trebuiesc doar meciuri pentru a prinde experienta.
    Poate sa joace si 2 guard si sincer se potriveste bine cu "the greek freak" (care este un soi de Magic - gen point forward) care si el are nevoie de mingie.

    BTW: it has to be awesome sa ai un jucator pe care il cheama "Γιάννης Αντετοκούνμπο" !
    Good luck with spelling that !
    Last edited by obye; 1st August 2013 at 09:30.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #326
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Knight aduce mult cu Jrue Holliday , e late bloomer , o sa vezi ...
    A jucat cu Stuckey , W.Bynum si Calderon (in ultima perioada) si d-aia nu a "explodat".
    Pistons nu i-au acordat incredere pentru development.

    E atletic , are 3pt stroke ... ii trebuiesc doar meciuri pentru a prinde experienta.
    Poate sa joace si 2 guard si sincer se potriveste bine cu "the greek freak" (care este un soi de Magic - gen point forward) care si el are nevoie de mingie.

    BTW: it has to be awesome sa ai un jucator pe care il cheama "Γιάννης Αντετοκούνμπο" !
    Good luck with spelling that !
    Cum n-a avut sansa mai, joaca peste 30 mpg din prima zi. Are ball handling oribil, nu e chiar atat de bun shooter, court vision foarte slab si nu e un excelent finisher. E pur si simplu slab, sper sa nu ma contrazica.
    We wont be out-tanked!!!

  12. #327
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Bucks tocmai l-au schimbat pe unul dintre cei mai slabi PG's cu cel mai slab. Good tanking job
    Bucks ?
    Tanking ??



    Nope. That's their attempt at making the playoff again.
    7th seed = Bucks ceiling.
    Asta e viziunea owner-ului.

    Daca voiau sa faca tanking, faceau ca Sixers, Jazz, Suns, Magic sau Celtics.
    Nope, my friend. This is the Bucks trying to compete.
    Si cum o sa fie tanking mare anul asta, au toate sansele sa prinda playoffs si sa rateze loteria intr-un an (aparent) loaded.

    Apropo de tanking, mi se pare penibil ce fac Pistons, Pelicans, Bucks (de fapt, la ei e normal) si inca citeva echipe fac sezonul asta, adica faptul ca incearca doar sa prinda playoffs.

    E clar ca mai mult de 1st round nu prea au fata, de contenders nici nu mai vorbesc, si dau cu piciorul sansei de a prinde un superstar in draft. E aberant si stupid.

    Si chiar daca au mandat de la owners sa fie "competitivi", cel mai penibil a fost (din nou) Dumars. Greu de crezut ca acum 10 ani a construit o campioana si era top 3 GMs in liga.

    De 2 ori a avut cap space gramada pina acum:
    - prima oara l-a spart pe Ben Gordon si Charlie Villanueva
    - a 2-a oara l-a spart pe Josh Smith si Brandon Jennings

    Spectacularly bad.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #328
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    care si el are nevoie de mingie.
    Quote Originally Posted by obye View Post
    care si el are nevoie de mingie.
    Quote Originally Posted by obye View Post
    care si el are nevoie de mingie.
    Quote Originally Posted by obye View Post
    care si el are nevoie de mingie.
    http://img24.imageshack.us/img24/4294/44t.gif
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  14. #329
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Bucks ?
    Tanking ??



    Nope. That's their attempt at making the playoff again.
    7th seed = Bucks ceiling.
    Asta e viziunea owner-ului.

    Daca voiau sa faca tanking, faceau ca Sixers, Jazz, Suns, Magic sau Celtics.
    Nope, my friend. This is the Bucks trying to compete.
    Si cum o sa fie tanking mare anul asta, au toate sansele sa prinda playoffs si sa rateze loteria intr-un an (aparent) loaded.

    Apropo de tanking, mi se pare penibil ce fac Pistons, Pelicans, Bucks (de fapt, la ei e normal) si inca citeva echipe fac sezonul asta, adica faptul ca incearca doar sa prinda playoffs.

    E clar ca mai mult de 1st round nu prea au fata, de contenders nici nu mai vorbesc, si dau cu piciorul sansei de a prinde un superstar in draft. E aberant si stupid.

    Si chiar daca au mandat de la owners sa fie "competitivi", cel mai penibil a fost (din nou) Dumars. Greu de crezut ca acum 10 ani a construit o campioana si era top 3 GMs in liga.

    De 2 ori a avut cap space gramada pina acum:
    - prima oara l-a spart pe Ben Gordon si Charlie Villanueva
    - a 2-a oara l-a spart pe Josh Smith si Brandon Jennings

    Spectacularly bad.
    O sa faca tanking neintentionat, cred si sper. Mayo si Ridnour/Knight nu ii duc nicaieri si daca Sanders se accidenteaza o sa fie bottom 5 defense and so, top 10 pick garantat.

    Heat, Knicks, Pacers, Brooklyn, Chicago, Hawks, Wizards, Detroit, Cleveland fara accidentari majore sunt peste Bucks. Toronto si Charlotte e discutabil. So, I predict lottery, desigur nu cazul ideal cu top 5 pick but you never know.

    I mean, uite ce rotatie au la SF, Delfino, Middleton si un Rookie de 18 ani. Desigur Hammond inca incearca sa construiasca echipa precum au facut Pacers insa trebuie sa si draftezi bine. Mi-e frica insa deoarece mai au vre-o 8 mil cap space si multi bigs si 2nd rounders ce pot fi traded si s-ar putea sa-l vrea pe Gay.
    Last edited by Bogeyman; 1st August 2013 at 13:10.
    We wont be out-tanked!!!

  15. #330
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Pacers chiar au facut treaba buna. Daca Granger poate revenii la macar 75% din ce era si cu Scola ( un jucator care-mi place f mult ) off the bench with some force echipa arata chiar bine. Acum eu as alege ca George sa fie sixth man, nu Stephenson, desi probabil cel din urma va veni off the bench. Cele mai bune mutari au fost ca au reusit sa-l tina pe West si sa-l aduca pe Scola aproape gratis, dunkerul Green si pogostick Hansbrough chiar nu erau asa importanti. De asemenea CJ Watson e un mic upgrade comparativ cu DJ Augustin.

    Nu-mi fac iluzii, nu e tocmai echipa sa castige un campionat dar top 5 NBA e cu siguranta si daca le pica ceva matchupuri favorabile au sanse. In seria cu Miami tocmai big off the bench le-au lipsit, si cu Scola are si jump shot, si forta si e un rebounder ( ca sa nu zic recuperator ca suna urat ) foarte bun. I”m really hyped about the Pacers

  16. #331
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    O sa faca tanking neintentionat, cred si sper. Mayo si Ridnour/Knight nu ii duc nicaieri si daca Sanders se accidenteaza o sa fie bottom 5 defense and so, top 10 pick garantat.

    Heat, Knicks, Pacers, Brooklyn, Chicago, Hawks, Wizards, Detroit, Cleveland fara accidentari majore sunt peste Bucks. Toronto si Charlotte e discutabil. So, I predict lottery, desigur nu cazul ideal cu top 5 pick but you never know.

    I mean, uite ce rotatie au la SF, Delfino, Middleton si un Rookie de 18 ani. Desigur Hammond inca incearca sa construiasca echipa precum au facut Pacers insa trebuie sa si draftezi bine. Mi-e frica insa deoarece mai au vre-o 8 mil cap space si multi bigs si 2nd rounders ce pot fi traded si s-ar putea sa-l vrea pe Gay.
    Isn't that cute ?
    (ma refer la cit de inocent e Bogey si cum an de an el gaseste o modalitate sa creeze sperante pt Bucks).

    Practic tu zici ca vor fi prea incompetenti sa prinda locul 7-8. In mod normal as fi de acord ca Bucks sunt incompetenti, insa anul asta sa vedem cine va prinde playoffs in East si cine va merge sigur (cu sanse mari) la loterie:

    playoffs:
    Heat
    Pacers (really REALLY nice moves, le-as da sanse mai mari decit lui Heat sezonul asta - mai putin daca Heat sunt 100% sanatosi in playoffs)
    Bulls
    Nets
    Knicks


    lottery:
    magic
    raptors
    sixers
    celtics
    bobcats


    se bat pt playoffs:
    pistons
    bucks
    hawks
    wizards
    cavs

    ramin 3 locuri de playoff, care as zice ca se duc la bucks, wizards si hawks.
    bucks sunt prea loaded (cu jucatori mediocri) ca sa rateze sansa de a fi mediocri.

    bonus:
    - cavs vor fi echipa de loterie din nou, dar late lottery, ceea ce ar trebui sa le inchida gura alora care tot abereaza ca Lebron ar avea mai multe sanse cu Cavs decit cu Heat din 2015. Cu sau fara Lebron, Heat ar fi echipa de playoffs.

    - Dumars arunca zeci de milioane aiurea din nou, pt a prinde playoffs, si nu face decit sa isi reduca sansele in loterie. Dumars a fost praf de cind i-a extins contractul lui Rip si l-a dat pe Billups in loc sa-l dea pe Rip si sa-l lase pe Billups sa expire. It was all downhill from there.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #332
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    My OKC is sinking BAD !
    Gomes si Fisher !
    Are you f* kiddin me ?

    vorba lu caseta , KD anu viitor cere trade !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  18. #333
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    Pacers chiar au facut treaba buna. Daca Granger poate revenii la macar 75% din ce era si cu Scola ( un jucator care-mi place f mult ) off the bench with some force echipa arata chiar bine. Acum eu as alege ca George sa fie sixth man, nu Stephenson, desi probabil cel din urma va veni off the bench. Cele mai bune mutari au fost ca au reusit sa-l tina pe West si sa-l aduca pe Scola aproape gratis, dunkerul Green si pogostick Hansbrough chiar nu erau asa importanti. De asemenea CJ Watson e un mic upgrade comparativ cu DJ Augustin.

    Nu-mi fac iluzii, nu e tocmai echipa sa castige un campionat dar top 5 NBA e cu siguranta si daca le pica ceva matchupuri favorabile au sanse. In seria cu Miami tocmai big off the bench le-au lipsit, si cu Scola are si jump shot, si forta si e un rebounder ( ca sa nu zic recuperator ca suna urat ) foarte bun. I”m really hyped about the Pacers
    nu stiu cat de ok ar fi granger cu un role de 6th man.
    daca granger nu accepta sa fie rezerva mai bine i-ar da trade si ar lua un pg(cj watson nu e suficient) si un sg. au nevoie de oameni care sa limiteze TO. daca le faci un pressing mai agresiv incep sa aiba probleme serioase.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #334
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Pe Granger ar putea lua mai mult decat un backup PG ...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  20. #335
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    pai ori pg+sg...
    ori
    pg titular
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  21. #336
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Cum ar fi Rondo la Pacers ?
    That would be scary !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •