Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #295
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Am vrut si eu sa postez ala ...
    Nelly is da shit.
    Nu am eu treaba cu muzica lui, insa dude stie sa-si exprime o opinie si sa aduca (ceva) argumente. Si nici nu s-a lasat influentat de tipatul de macac al lui SAS.

    Nu neaparat pt punctul de vedere, ci pt cum ii face praf pe aia 2 distrusi.
    SAS doar gura mare, Bayless nici macar gura nu mai are.
    N-au fost in stare sa numeasca starterii lui Magic in 2009
    (recunosc ca luat asa brusc nu mi-am adus aminte imediat de Lee si de faptul ca parte din playoffs starter a fost Alston, insa ei cred ca nici de Hedo si Rashard nu stiau).

    Iar pitipoanca aia .... cica e fan Lakers, dar se pare ca nu l-a vrut pe Dwight de la inceput, ceea ce e semn clar de fan-Kobe: ii e frica sa nu-l depaseasca cineva pe Kobe. Probabil ca-l uraste din tot sufletul pe Lebron.

    I won't lie, though: I'd hate fuck her. Repeatedly.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #296
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    E distrus Kobe daca vine Melo la Lakers.

  3. #297
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    fratica da astia sunt fucked up rau de tot....

    p.s. sunt de acord cu ce zice nelly aka black caseta

  4. #298
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ChosenOne View Post
    E distrus Kobe daca vine Melo la Lakers.
    LoL.

    In nici un caz. Daca iese cineva sifonat din asta, va fi Melo.
    Eu am tot zis ca dupa 2004-06 Kobe a invatat cum sa se joace cu media, si acum media (in special din LA) il trateaza ca pe un semi-zeu. Exact cum zicea si Nelly, btw.

    In US e si cultul asta al invingatorului, si Kobe are 5 rings, asa ca poate sa se duca sa se pise pe Statuia Libertatii, si media o sa dea vina pe aia ca nu s-a dat la o parte. E o chestie cretina, pt ca cu putin ghinion Hakeem ar fi putut sa ia ZERO titluri (Starks baga 3 sau 4 din 18 in loc de 2, ceea ce poate inseamna no Drexler anul urmator. No Drexler, no 1995 title either), si ar fi fost tratat de loser in timp ce Kobe de king, asta in timp ce (at least in my book), Hakeem a fost un jucator mai bun decit Kobe.

    Asta explica partial de ce media ii bea transpiratia de pe coaie lui Kobe de parca ar fi nectarul zeilor. Melo, care in NY e adulat (pt ca Knicks nu au vazut winners de 40+ ani si mai au putin si dau inele alora care ajung in 2nd round in playoffs), ar fi whipping boy in LA pt ca nu are nici un inel. Si cum echipa (previzibil) ar fi destul de praf (2 chuckers care nu joaca D in aceeasi echipa ar fi mai varza decit ce a fost anul trecut), indiferent ce ar face Kobe, Melo ar fi criticat. Nu ca Melo nu ar avea de ce sa fie criticat oricum, dar in LA ar fi scape goat.

    -----

    Apropo de Melo, vad pe net idioti care au inceput sa speculeze ca poate big 3 vor mai accepta un paycut la anul pt a aduce un al 4-lea star, si vorbesc despre cum ar putea fi ala Melo si cit de unfair ar fi.



    Melo la Heat, chiar si cu ceilalti 3, ar strica chemistry, ar strica D, si i-ar face pe Wade si Bosh si mai nefericiti, pt ca Melo nu e ala care sa faca sacrificii on O si sa traga mai putin. El face sacrificii on D, adica acolo ii lasa pe altii sa joace D in locul lui.

    Imi vine sa ii bitch slap pe toti tembelii astia care au impresia ca daca arunci niste jucatori buni impreuna, gata, ai o echipa care rupe. Problema e ca e ok pt niste copii fara experienta sa creada asta, insa sunt unii care dupa zeci de ani de vazut basket tot nu au priceput nimic.

    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #299
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    dar nimic de cei care viseaza ca lebron se intoarce in cleveland ? probabil tot aia care ardeau tricouri.

    am vazut afirmatii de genul "a promis ca ne aduce macar un inel" )

  6. #300
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    @caseta
    Merge o echipa din asta doar la All-Star. Cel mai potrivit pentru Heat ar fi Rajon Rondo, cu toate ca a spus ca nu va juca NEVER pt. Heat, insa acolo il vad eu. Si asa nu mai are pe nu stiu cine la Celtics.

  7. #301
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr3tz View Post
    dar nimic de cei care viseaza ca lebron se intoarce in cleveland ? probabil tot aia care ardeau tricouri.

    am vazut afirmatii de genul "a promis ca ne aduce macar un inel" )
    Daca e vreunul care ii ardea tricoul si acum il vrea inapoi, are probleme mai grave decit faptul ca nu pricepe nimic din basket.

    Quote Originally Posted by ChosenOne View Post
    @caseta
    Merge o echipa din asta doar la All-Star. Cel mai potrivit pentru Heat ar fi Rajon Rondo, cu toate ca a spus ca nu va juca NEVER pt. Heat, insa acolo il vad eu. Si asa nu mai are pe nu stiu cine la Celtics.
    Faci EXACT ce fac aia cu Melo, doar cu alt nume (Rondo in loc de Melo) si un alt set de probleme.

    Rondo nu are J, asa ca ofensiva lui Heat ar avea probleme MARI de spacing cu Rondo fara J si cu Wade fara 3p range (si ezitant sa traga de la semi).

    Heat nu au nevoie de playmaking, Lebron si Wade can handle it, au nevoie de un PG care poate sa spot up la 3p si care poate juca D. Chalmers e destul de bun pt rolul asta, doar ca uneori e inconstant - dar cam asa sunt majoritatea role players, ca altfel nu ar mai fi role players.

    PS: In engleza dubla negatie = afirmatie. Asa ca ori zici "EVER", ori ramii pe romana si zici "niciodata".
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #302
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Stiu. Mi-am dat seama dupa de greseala,dar nu am mai editat.

  9. #303
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    tweet de pe contul lui kobe
    "I wish d12 the best honestly. I just find it hard to follow players that wanna kick my teams ass #thatsjustme"

    "I didn't even know they gave social media awards! Feels good to win SOMETHIN this year thou!!"
    Are simtul umorului
    Last edited by SwedishMafia; 20th July 2013 at 15:23.

  10. #304
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Maybe it's OK?

  11. #305
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Exact ce spunea si caseta. Il considera un zeu pe Kobe. Lakers nu o sa mai castige niciun championship .

  12. #306
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Wow. Aruncarea de 3 puncte a lui Ray Ray aproape o egaleaza pe cea a lui Michael Jordan:
    >au mai ramas 5.2 secunde
    >era WIN OR GO HOME
    Diferenta e ca Jordan a castigat meciul, pe cand Allen l-a trimis in OT. Oricum Ray e CLUTCH.

  13. #307
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Il mai stiu eu pe unul care s-a suparat (in Comic Sans, nu pe scena) cind un superstar a plecat de la echipa lui si a prezis ca echipa lui va lua un titlu inaintea superstarului respectiv. Nu mai tin insa minte exact ce s-a intimplat cu previziunea aia ....

    Cit despre Ice Cube ... sincer nu prea pot sa-l iau in serios (ca gansta rapper, si in general) de cind am vazut asta:

    http://www.trendyink.net/blog/wp-con...e-but-then.jpg
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #308
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1



    unde e thread-ul din 09 dupa cele 55 de puncte ?? sunt si eu un fel de baba vanga din titan, nu? cand altii vedeau potential de superstar eu ziceam exact ce a urmat.

    http://img842.imageshack.us/img842/7972/30u.gif
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  15. #309
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    am mai zis de nu stiu cite ori
    chestia pe care o apreciez cu adevarat e faptul ca e hard worker.

    in tinerete era un jucator defensiv foarte bun, insa de prin 2006-07 s-a blazat si nu mai juca smart D. chiar daca putea sa se apere f bine on the ball, team D era slab (nu zic eu, zicea tex winter).
    vroiam sa zic mai demult asta...dar nu am apucat...
    alt caz de standarde diferite
    tu te luai de noi "haterii" ca scoatem din context vorbele lui lebron...bla bla...dar tu faci acelasi lucru


    tex a zis ce a zis prin 2007 care a fost cel mai slab an dpdv defensiv al lui...dar asta nu inseamna ca asa a fost din 2005 pana in 2013

    kobe e ball watcher...ceea ce nu inseamna neaparat ca e slab la team D. pune-l sa se apere zona si vezi ce se intampla... aia tot team D e.
    si nu e nici chestie de lene(desi se mai intampla si din astea)...
    pune-l sa stea langa un om care nu se misca deloc...si kobe o sa plece de langa el....si ala o sa ramana liber. pune-l sa alerge dupa minge si o sa alerge.

    chestia asta e inca adevarata...si a cam fost dintotdeauna...dar daca iei cate putin din fiecare chestie....sigur ca poti sa zici ca in ultimii 10 ani kobe nu a jucat niciodata team D...sau ca nu a jucat deloc D.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #310
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    A jucat la All-Star, cand l-a capacit de 2 ori pe LeBron.

  17. #311
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ChosenOne View Post
    A jucat la All-Star, cand l-a capacit de 2 ori pe LeBron.
    GTFO. Again.

    Mai zic unii despre astia ca tine ca au cel mult 15 ani, dar tu, chiar cred ca ai. N-ar fi lucru rau, daca te-ai uita la basket open-minded si de mai mult decat de (probabil) cateva luni.

    REALLY? Sa fii shot-blocker nu inseamna ca esti si bun defender. Sunt zeci de jucatori buni shot-blockeri, dar aparatori slabi.

    McGee face tone de swat-uri din alea tampite, cand trimite mingea in randul 25.

    Durant face multe chasedown blocks, din cauza ca are mainile alea de mutant, are mai multe BPG decat LeBron, la fel de multe ca Gasol (DPOY) dar e un defender ok cel mult.

    Aportul defensiv, chiar si multi inside players, NU se masoara neaparat prin BPG. DeAndre Jordan e un aparator putred ca un bustean, desi e shot-blocker si atletic. Asik nu face multe blocks, dar e unul din cei mai buni aparatori din liga pe pozitia lui, in principal, din cauza ca el sau Gasol au ceva ce Jordan sau McGee, desi mult mai atletici, cu upside mai mare, nu au. BBALL IQ.

    /rant.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  18. #312
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ChosenOne View Post
    A jucat la All-Star, cand l-a capacit de 2 ori pe LeBron.
    Pt ca acolo conteaza D-ul.


    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    vroiam sa zic mai demult asta...dar nu am apucat...
    alt caz de standarde diferite
    tu te luai de noi "haterii" ca scoatem din context vorbele lui lebron...bla bla...dar tu faci acelasi lucru


    tex a zis ce a zis prin 2007 care a fost cel mai slab an dpdv defensiv al lui...dar asta nu inseamna ca asa a fost din 2005 pana in 2013

    kobe e ball watcher...ceea ce nu inseamna neaparat ca e slab la team D. pune-l sa se apere zona si vezi ce se intampla... aia tot team D e.
    si nu e nici chestie de lene(desi se mai intampla si din astea)...
    pune-l sa stea langa un om care nu se misca deloc...si kobe o sa plece de langa el....si ala o sa ramana liber. pune-l sa alerge dupa minge si o sa alerge.

    chestia asta e inca adevarata...si a cam fost dintotdeauna...dar daca iei cate putin din fiecare chestie....sigur ca poti sa zici ca in ultimii 10 ani kobe nu a jucat niciodata team D...sau ca nu a jucat deloc D.

    Kobe NU e prea bun la team-D. Alearga dupa minge = man D. Exact ce am zis si eu. Bun on ball defender, slab team D. Nu o fi fost asa tot timpul din 2005 pina in 2013 (nici nu cred ca am zis asta, am zis doar ca incepuse sa fie delasator on D de mult, nu de acum 1-2 ani), insa Tex a zis exact ce am zis si eu si ce i se reproseaza si acum lui Kobe: one man zone.

    Iar scuza cu "pune-l sa se apere zona" e bullshit, and you know it. Defensiva nu se face in functie de cum prefera Kobe sa se apere. Defensiva o stabileste antrenorul in functie de ce crede el ca e mai bine. Daca antrenorul crede ca un sistem defensiv e mai bun, ar trebui sa joace totusi zona ca sa arate Kobe mai bine ? Nu e nevoie sa raspunzi, stiu raspunsul deja ;-) (Kobe can't do no wrong).

    Inca o dovada ca Nelly avea dreptate: "Kobe nu e slab on D, e ball watcher". Asta e ca republicanii care nu zic "rich people", zic "job creators". Same shit. Daca e un role player care e "ball watcher", he'll do a lot of ball watching from the bench.

    Daca stau sa ma gindesc, in momentul asta cred ca Kobe poate fi comparat cu Amare on D. Ca si ala e "ball watcher", nu joaca help D, nu vine sa ajute, nu nimic, dar (cel putin la Suns) era ok man defender. Si macar Amare are (poate) o scuza: nu pricepe sistemul defensiv. Kobe sunt convins ca-l pricepe. He just doesn't give a fuck.
    Last edited by caseta; 22nd July 2013 at 03:56.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #313
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Kobe NU e prea bun la team-D. Alearga dupa minge = man D.
    nu neaparat
    poti sa te aperi in functie de minge chiar daca nu te aperi efectiv la omu care are mingea(vezi zona)

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Exact ce am zis si eu. Bun on ball defender, slab team D. Nu o fi fost asa tot timpul din 2005 pina in 2013 (nici nu cred ca am zis asta, am zis doar ca incepuse sa fie delasator on D de mult, nu de acum 1-2 ani), insa Tex a zis exact ce am zis si eu si ce i se reproseaza si acum lui Kobe: one man zone.
    tu ai zis mai mult decat tex
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Iar scuza cu "pune-l sa se apere zona" e bullshit, and you know it. Defensiva nu se face in functie de cum prefera Kobe sa se apere. Defensiva o stabileste antrenorul in functie de ce crede el ca e mai bine. Daca antrenorul crede ca un sistem defensiv e mai bun, ar trebui sa joace totusi zona ca sa arate Kobe mai bine ? Nu e nevoie sa raspunzi, stiu raspunsul deja ;-) (Kobe can't do no wrong).
    am zis eu ca asta e o scuza?
    ziceai de mine fac strawman si ca il distrug dupa aia....
    aia cu zona era un exemplu de team D.
    nu am zis nicaieri ca apararea trebuie facuta dupa el...

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Inca o dovada ca Nelly avea dreptate: "Kobe nu e slab on D, e ball watcher". Asta e ca republicanii care nu zic "rich people", zic "job creators". Same shit. Daca e un role player care e "ball watcher", he'll do a lot of ball watching from the bench.

    e un bad habit...un punct slab. asta nu inseamna ca e slab on D....inseamna ca are un un punct slab....
    asa cum unii habar nu aveau sa atace un anumit tip de defensiva...asa are si asta punctul slab(nu il pui la shooters). lebron era slab in ofensiva in 2010-2011 pentru ca nu stia sa atace zona? era praf prin 2005 2006 pentru ca nu stia sa arunce??? NU
    dar da...eu sunt homeru si tu esti ala obiectiv
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  20. #314
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    nu neaparat
    poti sa te aperi in functie de minge chiar daca nu te aperi efectiv la omu care are mingea(vezi zona)
    bullshit.
    si in man defense trebuie sa te aperi tot in functie de unde e mingea.
    daca esti "ball watcher", esti la fel si la zona. sau poate zona de care vorbesti tu e aia de pe playground, unde oamenii au impresia ca zona inseamna 2mp din care nu te misti indiferent ce ? (la fel cum cred ca man D inseamna "tu te aperi la X, eu la Y, daca inscrie X e probl ta, eu nu am nici o treaba cu el").

    o zona reala se misca mereu si se ajusteaza in functie de pozitia mingii pe teren, de pozitia adversarilor, etc. zona face overload on the strong side, si trebuie sa te misti mereu. daca esti "ball watcher" si-ti pierzi omul on man D, nu vei face ajustarile necesare nici la zona.



    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    tu ai zis mai mult decat tex

    am zis eu ca asta e o scuza?
    ziceai de mine fac strawman si ca il distrug dupa aia....
    aia cu zona era un exemplu de team D.
    nu am zis nicaieri ca apararea trebuie facuta dupa el...
    mie mi se par scuze astea cu "nu ar arata asa rau on D daca ar juca zona". si eu as arata superb daca as fi mereu inconjurat de unii mai grasi si mai uriti. daca ai fi obiectiv, ai recunoaste ca e slab on D, nu ai cauta scenarii in care poate nu ar arata asa de rau.


    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post

    e un bad habit...un punct slab. asta nu inseamna ca e slab on D....inseamna ca are un un punct slab....
    asa cum unii habar nu aveau sa atace un anumit tip de defensiva...asa are si asta punctul slab(nu il pui la shooters). lebron era slab in ofensiva in 2010-2011 pentru ca nu stia sa atace zona? era praf prin 2005 2006 pentru ca nu stia sa arunce??? NU
    dar da...eu sunt homeru si tu esti ala obiectiv
    si pt ca ai adus vorba de lebron, eu nu am zis de el ca "ar arata mai bine daca ar juca mai mult iso".

    ce am zis a fost ca dau vina pe antrenor, care nu stie/nu i-a explicat cum sa atace zona. lebron l-a avut pe geniul ofensiv mike brown drept antrenor, asa ca nu e de mirare ca stia sa joace mai mult ISO si hero-ball - asta ii cerea mike brown.

    kobe n-are scuza asta, ca phil, pe linga ca e un superb antrenor ofensiv, e un foarte bun antrenor defensiv (chestie pierduta in tot hype-ul cu triunghiul).

    in plus, la lebron era nestiinta, insa la kobe e lene - de fapt e nepasare, pt ca vrea sa se pastreze pt ofensiva.

    eu tin minte cum prin 2010 si 2011 doar ziceai ca lebron nu e in stare sa joace off the ball si nu va invata asta, ca nu va invata post-up etc etc etc. nu ii gaseai scuze, ca lui kobe, doar ziceai ce nu face bine si ca nici nu va invata vreodata. sooooo, cine-i hateru ?

    diferenta e ca lebron a invatat toate astea (as i said he would), pe cind kobe nu mai are ce invata, ca nu e vorba de lipsa de cunostinte. e vorba de prioritati, si la el ofensiva a avut mereu o prioritate mult mai mare decit orice altceva. am zis ofensiva ? am vrut sa zic scoring-ul, ca ofensiva inseamna si pase, si setting screens etc.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #315
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Cit despre Ice Cube ... sincer nu prea pot sa-l iau in serios (ca gansta rapper, si in general) de cind am vazut asta:

    http://www.trendyink.net/blog/wp-con...e-but-then.jpg
    nu-ti place la el ca joaca in comedii ? ...sau nu stiai ca e si actor ?
    Maybe it's OK?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •