Page 14 of 18 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 274 to 294 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #274
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Howard nu va câștiga nimic cu el fiind 1st banana. Punct.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  2. #275
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Q: Are you sad that Metta World Peace is gone?

    Nash: Metta has been a great teammate. I'm really sad Metta's gone. Not so much sad about Dwight.


    wow....
    asta inseamna ca howard nici cu nash nu s-a inteles...
    Nash incepe sa ma cam calce pe nervi.
    L-am apreciat pt cum juca, si pt ca a avut oo sa faca statement-uri politice pe vremea cind a-l critica pe Bush era lèse-majesté.

    Insa nu cred ca e el ala care trebuie sa-l critice pe Dwight. Dwight macar a jucat desi avea 2 accidentari destul de naspa. Aia cu spatele mi se pare chiar naspa rau, sa nu-ti simti picioarele .... scary as fuck. Iar umarul ... intimplator se pare ca si eu am ceva similar: tear of the anterior labrum (sau ceva de genul asta), si e chiar naspa, mai ales cind vrei sa faci recuperari, sa dai baby-hooks, sa ridici mina direct in sus (ca de ex cind vrei sa blochezi pe careva) - adica fix miscarile pe care Dwight le face cel mai mult. La mine nu e foarte dureros, dar chiar si asa, it fuckin sucks. Si nu vreau sa ma gindesc cum se simte cind incerci sa ridici miinile si unul te prinde de ele si trage in jos.

    Nu mai zic ca faceau astia misto de el pe net ca e ipocrit, ca zice ca s-a dus la Lakers ca sa fie mai aproape de copii insa incearca sa o impiedice pe nevasta-sa sa se mute cu copiii in California:

    http://espn.go.com/los-angeles/nba/s...-phoenix-court
    (e drept ca cica ar putea sa ii ceara mai multi bani, but still)

    Si mai e ipocrit si pt ca acum ceva vreme zicea ca el nu va fugi dupa titluri, dar cind a avut ocazia, hop la Lakers.

    Si da, Dwight e diva, e nehotarit, e imatur. Asta nu inseamna ca nu a jucat excelent ani buni si nu a carat o echipa in finala. Chestie pe care Nash nu a facut-o.

    Ce mi se pare in special de ***** e ca-l lauda pe retardul de Artest. Sa zici ca Pau e mai ok decit Dwight, fine - chiar daca si Pau a fost cam diva in 2011. Dar Artest e un retard, lucru dovedit de multe ori in ultimii 10 ani.

    Nash e acum ca Shaq care se apuca sa dea in fosti teammates dupa ce pleca la alta echipa.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #276
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ron artest s-a inteles cu ny knicks.contract pe 2 ani.
    oden e infundat in datorii?omu vrea sa joace in nba.la ce probleme fizice a avut,oare cine se risca sa-l ia.

  4. #277
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    Cred ca il supraapreciati pe Howard sau mai exact IQ-ul lui, nu doar baschetbalistic.
    Din interviul acordat Hoopsworld imediat dupa ce a luat decizia, Catavencii ar face un serial de 10 episoade.
    He's just a monkey.
    Am vrut sa raspund la asta la vremea aia, dar am uitat.
    Am citit interviul, si am vazut si astea:





    Am impresia ca Dwight a inteles (pina la urma) ce Lebron a inteles in 2010 (sau mai devreme): ca nu ii poate face pe toti fericiti, si ca indiferent ce va face se vor gasi unii sa bitch & moan & cry.

    Acum a luat o decizie, decizia care il face pe el fericit - si asta e dreptul lui ca FA. Atita timp cit isi asuma deciziile luate, nu i se poate reprosa mare lucru.

    Nu stiu daca a fost well coached sau experienta asta l-a ajutat sa se mai maturizeze, insa mi-a placut cum a raspuns. In special partea de la final. Are dreptate, are o viata excelenta, fie ca cistiga un titlu sau nu (chestie pe care o zice si Barkley mereu).

    Iar aia care il critica pt "lipsa de motivatie" (eu as zice ca i-a lipsit maturitatea, nu motivatia) sunt niste verze. In primul rind, majoritatea intorc burgeri la fast food atunci cind nu se pling pe forumuri de lipsa de motivatie a lui Dwight. Dar banuiesc ca lipsa lor de motivatie in a face ceva mai mult in viata nu e relevanta.

    In al 2-lea rind, ma intreb citi de pe planeta ar fi motivati ca si cum viata lor ar depinde de asta atunci cind ar avea deja zeci/sute de milioane in banca si in fata lor s-ar deschide o lume la care azi nici nu viseaza: absolut tot ce iti doresti, cind iti doresti tu. Probabil ca nici nu s-ar mai prezenta la echipa, ar ramine acasa sa sparga banii pe femei, masini, droguri, barci, haine etc.

    Realist vorbind, Dwight are complet dreptate, si il consider un jucator motivat. Din nou, ii lipseste maturitatea, dar cel putin pare sa fie pe drumul cel bun. Iti asumi deciziile si consecintele lor, si nimeni nu poate zice nimic - in fine, de zis vor zice, pt ca e plin de haters, dar asta inseamna sa fii "a man": sa iti asumi deciziile si consecintele lor.

    /rant

    PS: Catavencii s-au dovedit niste mercenari care s-au vindut cit mai scump cui a sarit cu banul. Iar umorul lor s-a ofilit de tot pe undeva prin 2005-06. Iar cind au sarit in barca lui Iliescu (pe spatele caruia au facut cariera, criticindu-l), daca aveau vreo urma de decenta ar fi inceput sa poarte niqab ca sa nu ii mai recunoasca lumea pe strada.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #278
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Humphries la Celtics!

    Si ce a facut Kobe mi s-a parut total copilaresc. Nu cred ca un om ca si el ar trebui sa faca lucruri de genul asta.

  6. #279
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ChosenOne View Post
    cine zice asta?
    Asta era definitia la cancer adaptata de mine la Dwight !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  7. #280
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Apropo de discutia cu Nash, el vorbea (cred) despre chemistry cand a zis ce a zis de Dwight. Chemistry care o sa fie cu siguranta mai bun acum cu plecarea lui Dwight. Si nu spun asta pt ca Dwight ar fi fost de vina, nici pe departe.

    Si nu stiu daca atunci cand a venit in LA chiar a venit pt titlu. Avea aceeasi sansa sa mearga si in NY. Si nu stiu ce echipa parea mai atractiva la momentul acela. Cel putin la Knicks parea ca Nash era fi ce le lipseste lor pt a deveni serious contenders. De aceea eu chiar l-am crezut cand a zis ca principalul motiv a fost sa fie mai aproape de familie.

    Si cine il blameaza pe Dwight ca a plecat de la Lakers, problema lor. Cum ai zis si tu, avea dreptul sa faca orice. Doar ca, din pacate, istoria ne indica faptul ca Dwight o sa fie nemultumit si in Houston pt ca nu ii vad castigand vreun titlul in viitorul apropiat. Dar o sa vedem. Teoretic ar trebui sa fie chemistry mai bun la Houston la lotul actual si cu antrenorul la fel.

  8. #281
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Asta era definitia la cancer adaptata de mine la Dwight !
    Faina definitie!

    Poti adapta si definitia optimismului la Lakers?

  9. #282
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Optimismul la fanii Lakers trebuie sa existe. Nu sunt hater , doar realist. Le doresc doar binele , este o echipa care merita sa fie "acolo sus".

    Sincer sa fiu , daca Kobe se maturizeaza ar putea sa joace PG ... b'coz este probabil jucatorul cu cel mai mare bbl iq si are cel mai bun footwork din tot NBA-ul.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  10. #283
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    la lakers merge disillusioned nu optimism

  11. #284
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Optimismul la fanii Lakers trebuie sa existe. Nu sunt hater , doar realist. Le doresc doar binele , este o echipa care merita sa fie "acolo sus".

    Sincer sa fiu , daca Kobe se maturizeaza ar putea sa joace PG ... b'coz este probabil jucatorul cu cel mai mare bbl iq si are cel mai bun footwork din tot NBA-ul.
    Ti-am zis (de mai multe ori, cred) ca ai imbunatatit calitatea posturilor, insa mai scapi ineptii, ca aia cu Dwight. Exagerezi grav. Dwight a facut un pic pe diva, insa nu e el cea mai mare diva din LA. Nici de departe. De cind urmaresc eu NBA-ul LA-ul (in special Lakers) par sa fie diva-town.


    Cit despre Lakers, nu stiu de ce merita ei sa fie sus. Au meritat cit era Buss owner. Jimbo pare la fel de batut in cap ca si Dolan Jr. Merita sa fie sus in primul rind echipele carora le pasa de winning si ownerii care nu doar cheltuie, ci o fac si inteligent. Intr-o mai mica masura merita si cei care macar cheltuie, chiar daca o fac stupid, pt ca macar le pasa de winning.

    Cine-s astia ?

    In primul tier:
    Heat, Spurs, Celtics

    daca il pastrau pe Harden si erau de acord sa plateasca taxa 1-2 ani, ar fi fost si OKC aici. Dar nu-s, si uite ca nu au mai fost nici in WCF, si eu zic ca in 1-2 ani Durant pleaca. Nu pt ca vrea el big market (desi asa vor sustine cretinii + aia platiti de Bennett), ci pt ca OKC se comporta ca un small market team - cheap, nici macar nu vor sa incerce sa cistige

    I-as baga si pe Mavs, asa mai la coada, ca macar au scos o finala si un titlu.

    In 2nd tier:
    Clippers (par sa fi schimbat complet mentalitatea, insa inca nu-s sigur cit de inteligent cheltuie - vom vedea; si vom vedea si daca Sterling nu redevine cheap bastard in 1-2 ani. Insa daca ii tine, s-ar putea muta in 1st tier - facind rocada cu Lakers)
    Nets (probabil ca Presti la Nets ar fi fost killer, insa a nimerit la OKC, unde Bennett s-a dovedit cheap, pe cind la Nets, cu bani nelimitati, a ajuns *******ul de King - e drept ca incearca ceva, ce pot si ei, si ca n-au o echipa rea pt urmatorii 1-2-maxim 3 ani, insa au sacrificat 5-6 ani ulteriori pt asta)
    Lakers
    Knicks
    Pacers (ii pun desi nu-s sigur ca vor cheltui pt sansa la un titlu, insa ii pun (mult) inaintea lui Bulls, care au o tona de resurse si abia au platit o data Lux Tax si nu stiu daca o vor mai plati din nou, pe cind Pacers chiar au small market)
    poate Rockets acum
    pina acum 2 ani si Magic erau tot aici - cheltuiau, dar aveau un cretin la butoane
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #285
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post




    In primul tier:
    Heat, Spurs, Celtics
    Mie mi-a placut si ce a facut Memphis anul asta, chiar daca au pierdut cu 4-0 cu Spurs.
    Era ceva daca il mai aveau pe Gay.

  13. #286
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ChosenOne View Post
    Mie mi-a placut si ce a facut Memphis anul asta, chiar daca au pierdut cu 4-0 cu Spurs.
    Era ceva daca il mai aveau pe Gay.
    Daca iti place ce au facut, nu poti sa te plingi ca nu mai e Gay.
    L-au dat pe Gay (si ulterior au renuntat la Hollins) pt ca asta e noua lor filozofie (in care Hollinger joaca un rol aparent important) - respectiv sa nu tina jucatori platiti mult si care-s ineficienti dpdv al advanced stats.

    Problema lor majora e ca nu au facut rost de shooting vara asta. Korver ar fi mers perfect la ei, insa nu cred ca puteau sa ii dea citi bani a luat de la Hawks.

    Nu i-am bagat in nici o categorie pt ca nu stiu inca ce face noul ownership. Poate se vor dovedi cheap, ca Bennett, sau poate asteapta momentul potrivit sa "loveasca" (poate vara urmatoare).

    E posibil sa faca parte din primul grup, e posibil sa faca parte din grupul 3 (cheap, dar smart: OKC, Bulls) sau din grupul 4 (cheap and stupid: Wolves, Suns, Bucks).
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #287
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Ti-am zis (de mai multe ori, cred) ca ai imbunatatit calitatea posturilor, insa mai scapi ineptii, ca aia cu Dwight. Exagerezi grav. Dwight a facut un pic pe diva, insa nu e el cea mai mare diva din LA. Nici de departe. De cind urmaresc eu NBA-ul LA-ul (in special Lakers) par sa fie diva-town.


    Cit despre Lakers, nu stiu de ce merita ei sa fie sus. Au meritat cit era Buss owner. Jimbo pare la fel de batut in cap ca si Dolan Jr. Merita sa fie sus in primul rind echipele carora le pasa de winning si ownerii care nu doar cheltuie, ci o fac si inteligent. Intr-o mai mica masura merita si cei care macar cheltuie, chiar daca o fac stupid, pt ca macar le pasa de winning.
    Sunt curios de ce spui asta Nu ca as fi eu vreun fan al lui Jim Buss, nici pe departe.

  15. #288
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Heat l-au amnestied pe Mike Miller.
    That sucks.

    Inteleg ca e vorba de o tona de bani si ca Miller e mai mult accidentat, insa Miller le-a scapat curul de citeva ori in playoffs si nu e vina lui ca e lovit.

    Si mai grav, Pat Riley i-a vindut lui Lebron treaba cu "family" si Mike Miller a acceptat mai putini bani decit ar fi luat in alta parte ca sa vina la Heat. Nu cred ca Lebron apreciaza asta, pt ca mi se pare ca Heat sunt una dintre cele mai friendly echipe - in sensul ca au great chemistry, si faptul ca erau prieteni intre ei inainte sa vina la Heat a jucat un rol important.

    Diferenta dintre great chemistry si bad chemistry s-a vazut: Heat si Spurs in finala, Lakers abia au prins playoffs.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #289
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://espn.go.com/los-angeles/nba/s...ron-james-2014

    Nu cred ca Lebron se duce la Lakers, dar as vrea sa-i vad pe Kobe si Melo in aceeasi echipa.

    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #290
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Nu cred ca Lebron se duce la Lakers, dar as vrea sa-i vad pe Kobe si Melo in aceeasi echipa.

    FGM-FGA --> 19-50
    TO's --> 11 pe meci

    7th seed.

    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  18. #291
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    pe de alta parte nash va avea 25 de assisturi pe meci , priviti si partea plina a paharului

  19. #292
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    In 2014 "I will take my talent to....HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLYWOOD,BITCHES!"

  20. #293
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Jon Hamm (Mad Man) goes a la Ricky Gervais si-l mistocareste pe Dwight Howard la ESPYS. Wade se simtea bine de tot...


  21. #294
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •