Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 232 to 252 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #232
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    bandwagon-ari !

    Macar tu ai scris ca LeBron's TEAM. Asa pot sa scriu si eu : "echipa care ia campionatu"
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  2. #233
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Ma, nu e nimic rau sa tii cu Heat. Si mie imi plac cat de cat.

    Dar asta cu "fan Heat din 2010" e ca "fanii" pe care ii are City la fotbal, din 2009 incoace, ca aia pe care ii au Penguins la hockey. Sau ca masele alea subite de fani care acum ceva timp au devenit din fani Colts, fani Broncos.

    There's a line between being a fan and going with the wind.
    IMO, daca tii cu echipa care e unanim privita ca cea mai buna, moare din suspans, din fiorul acela pe care il simti mai intens cu cat echipa ta avanseaza mai departe. O prezenta in ECF sau WCF, sau chiar Finals devine ceva de genul "meh, era de asteptat".
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  3. #234
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    si eu care credeam ca vorbiti de ultima achizitie a celor din LA

    http://tinyurl.com/nkm3jts

    muahahahaha .... not

  4. #235
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr3tz View Post
    si eu care credeam ca vorbiti de ultima achizitie a celor din LA

    http://tinyurl.com/nkm3jts

    muahahahaha .... not
    Auzisem eu ca vrea sa revina in NBA.

    Si app tin cu Heat mai mult din cauza lui LeBron. Am jersey de la Cavs.

  5. #236
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    bandwagon-ari !

    Macar tu ai scris ca LeBron's TEAM. Asa pot sa scriu si eu : "echipa care ia campionatu"
    obye, cut the crap! Pana in 2011 inclusiv am suferit. Deci merit, da? MERIT!!!!

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr3tz View Post
    si eu care credeam ca vorbiti de ultima achizitie a celor din LA

    http://tinyurl.com/nkm3jts

    muahahahaha .... not
    sacre, farmar si toti nebunii


    2014 lakers = 2008 knicks i'm scared now
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  7. #238
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Eu sunt curios cine va juca SF pt. Lakers

  8. #239
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Hey, i don't care if people are bandwagoners...Fiti seriosi si spuneti-mi, intr-o lume actuala, cata lume nu-si schimba echipele preferate? Ca e vorba de fotbal, ca e vorba de baschet. Uite, eu tin cu Poli Timisoara la fotbal. Inclusiv in momentul asta cand e in Liga a V-a...

    La baschet tin cu Miami de prin 2000, cand am descoperit cu adevarat baschetul. Am tinut in 07-08 cand au avut un record de 15-67...Si l-au luat pe phuckin' Beasley...So yeah, that was hard...

    Ideea e ca la romani e clara treaba, inclusiv pe Forum. Cei care urmaresc baschet de mult timp, au fost expusi unor doze de Bulls, Lakers si Celtics. Fiind cele mai po****re echipe din NBA si din lume, asta auzeam si noi prin anii '90...Astia sunt cei vechi care nu-si schimba echipele fiindca orice ar face, tot sunt "in top", an de an. Fanii noi, care au internet, etc, au posibilitatea sa-si aleaga echipele. Si nu e acelasi lucru. Te uiti, care castiga iti place...Sau iti place de LeBron, tin cu ei...Am prieteni carora le place de Melo, tin cu orice echipa la care Melo e.
    Retards...Retards everywhere...

  9. #240
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Ma, nu e nimic rau sa tii cu Heat. Si mie imi plac cat de cat.

    Dar asta cu "fan Heat din 2010" e ca "fanii" pe care ii are City la fotbal, din 2009 incoace, ca aia pe care ii au Penguins la hockey. Sau ca masele alea subite de fani care acum ceva timp au devenit din fani Colts, fani Broncos.
    City este echipa orasului. A avut mult suporteri din Macherster. In oras sunt mai multi sustinatori de la Ciry decat de la Utd.

    Jeff Teague has signed a four-year, $32 million contract offer sheet with the Milwaukee Bucks, according to sources.

    Teague is a restricted free agent, giving the Atlanta Hawks three days to match the offer.

    New Bucks coach Larry Drew coached Teague with the Hawks.
    @bogey ... ? pareri ?

    Andrew Bynum has decided to sign with the Cleveland Cavaliers.

    Bynum also considered the Dallas Mavericks and Atlanta Hawks.

    Adrian Wojnarowski reports that Bynum's deal will include $12 million in guaranteed money over two seasons and $6 million in Year 1. The Cavaliers hold an option for Year 2 worth $12.5 million.
    Pe hartie cavs arata binisor... dar in realitate ....
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  10. #241
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Hey, i don't care if people are bandwagoners...Fiti seriosi si spuneti-mi, intr-o lume actuala, cata lume nu-si schimba echipele preferate? Ca e vorba de fotbal, ca e vorba de baschet. Uite, eu tin cu Poli Timisoara la fotbal. Inclusiv in momentul asta cand e in Liga a V-a...

    La baschet tin cu Miami de prin 2000, cand am descoperit cu adevarat baschetul. Am tinut in 07-08 cand au avut un record de 15-67...Si l-au luat pe phuckin' Beasley...So yeah, that was hard...

    Ideea e ca la romani e clara treaba, inclusiv pe Forum. Cei care urmaresc baschet de mult timp, au fost expusi unor doze de Bulls, Lakers si Celtics. Fiind cele mai po****re echipe din NBA si din lume, asta auzeam si noi prin anii '90...Astia sunt cei vechi care nu-si schimba echipele fiindca orice ar face, tot sunt "in top", an de an. Fanii noi, care au internet, etc, au posibilitatea sa-si aleaga echipele. Si nu e acelasi lucru. Te uiti, care castiga iti place...Sau iti place de LeBron, tin cu ei...Am prieteni carora le place de Melo, tin cu orice echipa la care Melo e.
    Nu cred ca inainte de 2008 erau prea multi fani Celtics in Romania.

    Una e sa tii cu echipa lui Lebron....si alta e sa zici ca tii cu Heat din 2010 incoace.

    Arison, Wade si Riley sunt acolo demult...si orasul e acelasi...
    Daca iti placea ceva la franchisa trebuia sa iti placa si inainte de 2010.
    Daca tii pentru Lebron pui Lebron's team daca nu....vorba lui obye:"echipa care ia campionatu"
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #242
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    Eu sunt curios cine va juca SF pt. Lakers
    Jamison poate ? Nu mai exista altu...

  12. #243
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Jamison poate ? Nu mai exista altu...
    Ii Free Agent si nu cred ca Lakers il mai vor si cu atat mai mult nu cred ca el vrea sa se intoarca la ei...

  13. #244
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://basketball.realgm.com/wiretap...Paycut-In-2014

    "I’m not taking any at all – that’s the negotiation that you have to have," Bryant said. "For me to sit here and say, ‘Oh yeah, I’m just going to take a huge pay cut. Nah, I’m going to try to get as much as I possibly can.”
    So much for the Lakers' cap space in 2014.
    Oricum mi se pare ridicol cit de multi au impresia ca Lebron ar putea fi interesat de Lakers sau Cavs in 2014.
    Inclusiv cretinul de Bill Simmons are un "plan" pt Lakers care se invirte in jurul ideii de a avea ZERO salarii in 2014 ca sa-l poata lua pe Lebron.

    Iar fanii Lakers sunt penibili (in continuare). Pina sa plece oficial Dwight erau siguri ca nu pleaca nici un star de la Lakers. Acum sunt siguri ca "Lakers are never down for too long" si ca toti FAs vor continua totusi sa vina la Lakers.

    Newsflash, bitches: these Lakers are not the same Lakers. Lakers fans are in for a rude awakening. About fuckin time.

    Oh, and:

    http://basketball.realgm.com/wiretap/228817/Jeff-Teague-Signs-Four-Year-$32M-Offer-Sheet-With-Bucks

    De unde moloz au avut Bucks atita cap space ?
    Mi se pare ca au semnat 214 FAs, toti de ***** si overpaid. Chiar si Teague la 8 mil mi se pare mult. Mai bine decit Jennings la 12-14, dar parca tot destul de mult pt un undersized PG care nu prea are playmaking skills.
    Last edited by caseta; 11th July 2013 at 21:54.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #245
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Newsflash, bitches: these Lakers are not the same Lakers. Lakers fans are in for a rude awakening. About fuckin time.
    what the actual fuck. cred ca vorbesti despre haterii lebron care se dau fani lakers sau bryant.

    eu personal nu ma simt.

  15. #246
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr3tz View Post
    what the actual fuck. cred ca vorbesti despre haterii lebron care se dau fani lakers sau bryant.

    eu personal nu ma simt.
    Atunci de ce raspunzi ?


    Vorbesc despre fanii Lakers in general, dar nu despre toti. Pina si pe RealGm mai gasesti fani (ai oricarei echipe) care au ceva creier si emit pareri competente. Din pacate nu exista un mecanism sa ii marchezi pe aia ca "interesanti" or something si atunci posturile lor sa fie marcate cu rosu sau ceva clar vizibil, in loc sa fii nevoit sa dai ignore la 2000 de cretini ca sa mai cureti din ineptiile care ineaca orice parere avizata intr-un tsunami de cretinatate.

    Apropo de asta, ieri pe un thread despre pozele lui Farried dezbracat intr-o revista era unu care zicea ca daca nu esti scirbit sau nu te simti incomod intr-un vestiar cu alti barbati dezbracati sau vazind pozele unui barbat dezbracat, inseamna ca esti gay - ala probabil ca e inca in faza de negare, daca atunci cind vede barbati dezbracati se simte "ciudat".

    So yeah ... that's the kind of idiocy I am talking about.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #247
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://espn.go.com/los-angeles/nba/s...angeles-lakers

    Dwight Howard's distaste for the offense and approach of coach Mike D'Antoni is widely cited as the biggest trigger in his decision to leave the Los Angeles Lakers. But another key factor that led the All-Star center to the Houston Rockets was the Lakers' refusal to establish a clear timetable for moving on from the Kobe Bryant era
    Yo, Phil_11, I hate to say "I told you so", bu ... wait a minute. I don't hate it. I LOVE IT !!! I fuckin love telling people "I told you so". It's one of my favorite things ever.

    So, yeah, I TOLD YOU SO !!!

    (citeste tot articolul, ca sa vezi ca e exact cum ziceam: Dwight s-a simtit ne-apreciat de Kobe si voia sa fie el starul si nu i-a placut cum a fost tratat).
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #248
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    cum "I told you so?"
    asa pot sa iti zic si eu tie...
    ca tu ziceai ca d'antoni nu e o problema si eu iti ziceam ca e....si cum pringles a fost principalul motiv cred ca eu am avut mai mare dreptate asa ca mai usor cu "I told you so" ca nu meriti
    sau le iei asa cum iti convine? parca nu credeai in "surse"? ce s-a intamplat???
    ori crezi in sursa asta...si atunci d'antoni a fost principalul motiv...si atunci eu>tine ori nu crezi deloc si atunci nu are niciunu dreptate. alege
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #249
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    o sa aiba Lakers 5 oameni sa puna in teren ? Sau o sa joace Kobe singur ( intr-un picior ) ?

  19. #250
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    http://basketball.realgm.com/wiretap...Deal-With-Nets

    DEY SCARED NAW!

    @caseta: Da' p-aia care zic ca AK e platit de Prokhorov si baetii din mafia ruseasca pe care ii stie Prokhorov nu stiu cate milioane in plus, fata de MMLE, i-ai citit?

    @sun : Nash-Meeks-Kobe-Hill-Kaman. Playoff contention!
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  20. #251
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    As reported on @AroundTheHorn: @NerlensNoel3, per his family, wants to wear No. 5 in Philadelphia in honor of the teams that passed on him.
    Sa vedem .... daca celelalte echipe o sa planga sau WILL MOCK HIM !

    Boston Globe ... pentru Garnett si Pierce ...
    http://media.zenfs.com/en/blogs/sptu...@mattpep15.jpg
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  21. #252
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Boston Globe ... pentru Garnett si Pierce ...
    http://media.zenfs.com/en/blogs/sptu...@mattpep15.jpg
    O sa le multumeasca si pentru loialitate.
    Ring Chasers.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •