Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 131

Thread: yahoo! fantasy basketball '12-'13

  1. #106
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    pina acum pare ca-s 2 echipe disponibile.
    verific diseara, ca mai e un "candidat" la preluat echipe.

    retarzii aia 2 nici macar la mesaje nu raspund.
    asa-mi trebuie daca-s nice guy si zic "hai sa-l bag si pe el, sa fim mai multi, sa fie fun", chiar daca instinctul imi zice "e un retard, ignora-l".
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #107
    incepator
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    salut,

    am verificat mesajele. Daca vor fi doua locuri libere, propun sa tragi la sorti echipele pentru mine si Mike. Ciao!

  3. #108
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Am vazut ca e cineva cu Lowry si Calderon de vanzare.Nu stiu cum sa trimit mesaj dar daca vrea, sa arunce o privire la mine, poate il intereseaza ceva.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #109
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    e a mea echipa ... dar n-ai ce sa-mi oferi ca m-am uitat cand mi-ai oferit tradeul ala ...

  5. #110
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Mike, Bugus: trebuie sa-mi dati adresele de email.

    Nu mi-e clar daca Clau21 a abandonat sau nu, dar de raspuns la mesaje vad ca nu raspunde, asa ca o sa consider ca a abandonat. Jew ala .... o lepra. A abandonat din prima zi. Din partea mea, sa-l prinda urmasii lui Himmler, ca face umbra pamintului degeaba. Probabil nici macar jew nu e, caz in care merita sa fie si circumcis pe viu.

    Asa ca-s 2 echipe. O sa le trag la sorti si vi le aloc in seara asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #111
    incepator
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    ce prafalai am in echipa... pff

  7. #112
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    I know.
    Probabil ca sansa ta ar fi sa iei ceva jucatori care-s accidentati cu speranta ca vor reveni curind (si in forma) + trades.

    Am fost eu prea intelegator si blind.
    De la anu, 25 euro taxa de participare, pe care ii primesti inapoi doar daca nu renunti pina la final.
    Si daca o sa fim doar 5 in liga, so be it.
    Prefer 5 care sa joace toti decit 20 si sa joace doar 5 din ei.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #113
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    poate era frumos ca noi, ceilalti, sa dam drop cate unui jucator (si sa luam unul praf) pentru a le spori cat de cat si lor sansele. Totusi, a anul eu propun sa nu mai depasim 15 echipe. Cine e lent ramane pe dinafara si gata
    We wont be out-tanked!!!

  9. #114
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    M-am gindit si eu la un expansion draft ....

    Avem 13 jucatori, sa putem "proteja" 11 sau 12 si el sa-si aleaga din aia 1-2 ramasi la fiecare echipa.
    Pe de alta parte, strategia mea in draft a fost tocmai sa nu iau jucatori scumpi si dupa aia ieftini, ci sa fie mai toti ceva mai apropiati ca valoare. Poate as putea sa renunt la 1 jucator. Dar daca ramin 2 jucatori disponibili in expansion draft, m-ar lovi un pic.

    Numarul de echipe nu are nici o legatura.
    Nu vreau 15 din care 5 sa renunte dupa 1 luna, ca e acelasi *****.

    Poa' sa fie 20, daca platesc taxa de 25 euro.
    Daca 19 renunta, ramine 1 sa ia premiul. Care in cazul asta ar fi de 500 euro. Not bad
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #115
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Meh echipa mea e ok, vom vedea ce iese. La anul facem serios treaba si cu asta basta. Ma bag de la inceput, platesc taxa, jucam pe premii ca sa stimulam oamenii 25 de euro, 25 de lei, same shit. Important e sa fie un premiu...

    EDIT: Just saw i have LeBron LOL
    Retards...Retards everywhere...

  11. #116
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Nu stiu cine e cu Chi-Town Ballers but i need David West
    Retards...Retards everywhere...

  12. #117
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    eu am echipa Chi-Town ballers dar nu accept decat oferte cu acelasi numar de jucatori. Am un inceput de sezon f bun si daca revine Ridnour curand am sanse la locul 1 . Ceea ce e total neasteptat considerand ca la draft ramasesem cu vreo 22 $ si am crezut ca facusem un draft f prost

  13. #118
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Ok am dat trade cu acelasi numar de jucatori Am nevoie de un PF, mi-am primit echipa cu 5 accidentati
    Retards...Retards everywhere...

  14. #119
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Meh echipa mea e ok, vom vedea ce iese. La anul facem serios treaba si cu asta basta. Ma bag de la inceput, platesc taxa, jucam pe premii ca sa stimulam oamenii 25 de euro, 25 de lei, same shit. Important e sa fie un premiu...

    EDIT: Just saw i have LeBron LOL
    25 euro o sa fie taxa de participare, care se returneaza la finalul sezonului DACA respectivul nu a abandonat.

    Fondul de premii va fi separat.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #120
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    eu am echipa Chi-Town ballers dar nu accept decat oferte cu acelasi numar de jucatori. Am un inceput de sezon f bun si daca revine Ridnour curand am sanse la locul 1 . Ceea ce e total neasteptat considerand ca la draft ramasesem cu vreo 22 $ si am crezut ca facusem un draft f prost
    la fel si eu, dar daca revine brandon knight nu-ti dau sanse sa ma intreci

    wow, am uitat aseara sa-mi fac echipa si am pierdut cele 9 assists a lui Iggy.
    Last edited by Bogeyman; 15th November 2013 at 08:41.
    We wont be out-tanked!!!

  16. #121
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    da, tu ai o echipa f buna si knight e mai bun ca ridnour. am sanse la locul 1 cum am sanse si la locul 5 ... daca nu futeam eu 25$

  17. #122
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Caut blocks si un pg mediocru.
    Echipa mea e Flogging Molly,in caz ca are cineva de vanzare ce caut eu
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  18. #123
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Sa fiu sincer, eu am fost foarte multumit la finalul draftului. Mi-a parut rau doar de 2 chestii:

    * m-am aruncat la Bargnani, ca a fost doar 4 lei, si mi-a mincat un roster spot, pe care l-as mai fi umplut cu careva de pe lista mea, ca tot imi ramasesera 10 lei (cu 4 dati pe Bargnani, as fi putut cheltui 14). Si uite ca acum, cu Chandler rupt, a avut citeva meciuri foarte bune - evident, DUPA ce i-am dat drop.

    * mi-au ramas 10 lei. Poate ca era mai bine sa-l iau pe Favors in loc de Kanter (dif a fost fix de 10 lei la preturi).

    Ca idee, uite "draft board-ul meu":

    http://i.imgur.com/YKulj1w.png

    Unii jucatori apar de mai multe ori, pt ca am facut un fel de cross selection, mai multe liste dupa mai multe criterii, si aia care apareau de mai multe ori erau mai sus pe wish list.

    Bifele albastre le-am adaugat acum - sunt jucatorii pe care chiar i-am luat.
    As zice ca am luat MARE parte din jucatorii pe care mi-i doream.

    Acum nu ramine decit sa cistig liga, ca sa-mi validez draft board-ul.


    PS: Lipseste o bifa la Chalmers.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #124
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Am I winning yet ?

    (aparent nu a fost prea inspirat postul meu despre winning, ca aseara am pierdut 5 puncte si am cazut pe 7. [sadface])
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #125
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Si eu am draftat in genul tau.Fara superstaruri si cu ideea de a avea 13 jucatori care sa contribuie serios.Singurele greseli pe care le-am facut au fost Nash (chiar credeam ca mai poate un 10/7) si faptul ca nu am plusat la Turner si/sau Hawes.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  21. #126
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Am ezitat intre stilul asta si sa risc sa iau 2 jucatori scumpi (Lebron si inca unul) cu aprox 150, ca sa-mi las cam 4-5 dolari/pozitie goala, pt ca spre final poti sa prinzi ceva chilipiruri daca poti licita o data sau de 2 ori. Daca ramii cu 1 dolar per pozitie, esti cam futut, ca nu poti licita decit cind propui tu, si cind propui tu ti-l poate lua careva cu 2 lei.

    De ex de data asta Bargnani a fost 4 lei. Nu poti zice ca nu face mai mult de atit. Nu e all star, dar a avut ceva meciuri bune, mai ales de cind s-a rupt Chandler. Puncte, reb, si chiar BLK, cu FG% spre 50%. Si Chandler nu e chiar un iron man, asa ca Bargnani ar putea avea un sezon bun dpdv fantasy macar.

    Bine, la noi a dat copilul ala cretin 118 pe Lebron, dar altfel ai putea sa-i iei pe Lebron si Love cu 150, zic eu.
    Dupa aia:
    Bargnani 4
    Chalmers 4
    Afflalo 6
    MCW 8
    Sullinger 5
    Asik 5
    Stuckey 3
    Gibson 2
    Vince Carter 1
    Frye 1
    Corey Brewer 1

    Si mai ramii si cu 10 lei.
    Daca e sa cheltui tot, poti lua un Gortat sau Boozer in loc de Stuckey sau Asik asu Gibson.
    Desi Asik cred ca va produce stats frumoase dupa ce va fi traded. Depinde cind va fi aia, insa.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •