Page 7 of 40 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 823

Thread: Sezon 2013

  1. #127
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Wow, ce final la Rockets - Spurs. 3p shootout cu Lin si Gary Neal.
    Pacat pt Rockets ca Delfino e cam batut in cap si a futut singur 2 faze.
    Altfel, pare ca Lin joaca mai bine cind Harden nu e pe teren. Fara Harden Rockets aproape ca i-au batut pe Spurs. Ma intreb daca e coincidenta sau nu. Harden nu mi se pare ball-hog sau ball-stopper, insa poate ar fi mai bine sa fie mingea mai mult la Lin decit la Harden.

    Si in seara asta am inteles de ce nu-s overly concerned cu startul relativ slab al lui Heat, in special on D. Au incasat o tona de 3p de la adversari sezonul asta insa, ca si acum cu Hawks, au avut si ghinion, in sensul ca adversarii au bagat contested 3's peste contested 3's si au bagat shots cu % peste normal. Nu cred ca asta se justifica doar prin faptul ca sunt toti motivati sa joace impotriva campioanei, ci este o anomalie statistica, pt ca altfel vezi si wide open 3p shots ratate, chiar de catre shooteri buni. The law of averages zice ca in mod normal it will even out. Si daca adversarii n-ar baga 3's in stil de video game, Heat's D ar fi aratat mult mai bine (dpdv statistic).
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #128
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Pai vreau. Dar nu Lakers
    Spurs, Grizzlies, Nets.

    PS: U MAD ?
    Vad ca sezonul asta nu-ti pica prea bine. Daca nu te-as stii mai bine, as zice ca nu-ti place de Mike D'Antoni si ca esti ofticat pe Lakers.
    eu sunt mad ca nu a fost numit phil jackson...si asta era singura ocazie sa il mai vad antrenand vreodata.

    mad ca pierd lakers? NU. vreau sa piarda ca sa realizeze ce greseala au facut si poate il dau afara pana la urma...
    chiar daca nu vine phil anul asta..macar sa se intoarca la triunghi(shaw...rambis) asa cum au facut in 2004-2005.

    hm...eu daca imi amintesc bine ...ziceai ca nu esti mad ca lakers i-au adus pe howard si nash. ca vrei competitie...
    atunci vroiai niste lakersi puternici? si acum nu?
    stiam eu ca nu esti prea sincer atunci.

    ps: in general...sezonul asta imi pica foarte bine. eu spre deosebire de tine ma uit la meciuri/finale chiar daca echipa mea favorita nu e pe acolo(in momentul asta nu am asa ceva)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #129
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg de unde are Spurs atata energie, sunt pur si simplu incredibili.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  4. #130
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    au antrenor foarte bun, sunt multi jucatori buni...si sunt odihniti.
    plus ca mingea trece pe la toti...si asta iti da un plus de energie
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  5. #131
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    hm...eu daca imi amintesc bine ...ziceai ca nu esti mad ca lakers i-au adus pe howard si nash. ca vrei competitie...
    atunci vroiai niste lakersi puternici? si acum nu?
    stiam eu ca nu esti prea sincer atunci.
    Nu ma deranjeaza competitia. Insa prefer sa nu vina din partea Lakers.

    Desi le recunosc meritele ca organizatie - aduc mereu staruri, au avut un run incredibil din 2000 pina acum (7 finale, 5 titluri) - nu imi plac. Nu imi place Kobe si cred ca e overrated - foarte longeviv si a avut noroc de echipe foarte bune, insa peak-ul lui a fost sub al altora (inclusiv Wade IMO), egoist, overrated dpdv al toughness, bad teammate etc. Nu mi-a placut Bynum. Nu mi-a placut Shaq (si am zis ca cred ca Heat ar fi luat titlul si cu echipa pe care tocmai o construiau cu Odom si Caron Butler). I-am considerat idioti cind l-au luat pe Mike Brown in loc de Adelman, si dublu idioti cind l-au luat pe Mike D in loc de Phil.

    Daca e ok pt tine sa te bucuri ca-i vezi ca-si dau singuri cu tesla-n coaie, nu vad de ce n-ar fi ok pt mine ?

    Si cred ca incepind cu venirea lui Mike Brown fanii Lakers culeg niste bine-meritata karma. Am mai zis asta. La cit l-au criticat pe Lebron si l-au slavit pe Kobe si au mincat ***** laudindu-l pe Mike Brown si la faza cu The Decision (eu zic ca The Parking Lot Movie aka "Get your Bulls jerseys, fellas" aka "fuck Bynum" a fost mult mai urit), nu pot sa zic ca nu ma bucur acum sa-i vad cum fierb in suc propriu, mai ales dupa ce vara trecuta cockiness era la 174% si erau siguri ca ies campioni.

    (cind zic fani, ma refer in general, nu la tine in particular, ca stiu ca nu esti ca gloata)

    Repet:

    1. nu am fost mad ca Lakers i-au luat pe aia 2.
    2. nu ma deranjeaza competitia
    3. ma bucur sa-i vad pe Lakers pierzind (in special pt ca arata ca am avut dreptate)

    Nu vad unde se contrazic afirmatiile astea. M-am bucurat sa-i vad pe Lakers swept de catre OKC si Mavs si fara sa ia FA's in vara.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    sezonul asta imi pica foarte bine [...] echipa mea favorita [...] in momentul asta nu am asa ceva


    Sunt convins ca-ti pica bine sezonul care te-a facut sa renunti la echipa cu care tii de 15+ ani. Yeap. Juuuuuust great.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #132
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Sunt convins ca-ti pica bine sezonul care te-a facut sa renunti la echipa cu care tii de 15+ ani. Yeap. Juuuuuust great.
    nba nu inseamna doar lakers pentru mine....
    am fost extrem de suparat/nervos cand mi-a fost luata sansa sa il mai vad pe phil jackson antrenand....dar asta nu inseamna ca nu ma pot bucura in continuare dupa o pauza de 1 an intreg....de un sezon regulat.

    imi place mult mai mult sezonul asta....bucurandu-ma cand pierd lakers....decat anu trecut cand ma bucuram pentru lakers dar echipele jucau 3 meciuri in 3 zile si calitatea nu mai era aceeasi.

    m-am ofticat prea tare in anii 90 si inceputul anilor 2000(ca multi altii de pe aici) pentru ca pierdeam o gramada de meciuri...si vedeam la protv cum aparea in partea de jos a ecranului(next: spurs vs blazers, lakers vs spurs...bla bla) si eu trebuia sa ma uit pe internet(asta in cazul fericit...daca nu...teletext )doar ca sa vad cum evolueaza scorul. nu o sa il las eu pe jim buss/jerry buss care dracu a luat decizia asta idioata....sa imi ia bucuria sa ma pot uita la cate meciuri vreau.

    sigur ca totul ar fi fost mult mai frumos pentru mine daca phil era antrenor la echipa asta...dar asta e.
    ma uit la spurs si vad cum joaca un baschet extraordinar....
    ma uit la wolves...mai ales dupa ce revine rubio..
    il vad pe thibs pe bulls...

    nu iti face griji) am multe chestii pozitive pentru care imi pica bine sezonul asta
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  7. #133
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    BTW, daca ai impresia ca ma uit doar la Heat, te inseli. Pe cit pot, ma uit si la alte echipe (Spurs, Bucks, Grizzlies printre ele), doar ca nu mai am atita timp cit aveam inainte. Sigur ca daca am timp doar de 1 meci, ma uit la Heat, dar altfel nu ma lua cu din astea:

    eu spre deosebire de tine ma uit la meciuri/finale chiar daca echipa mea favorita nu e pe acolo(in momentul asta nu am asa ceva)
    ca singura finala la care nu prea m-am uitat a fost 2010, si asta tot din cauza ca eram prea rupt de oboseala si nu aveam timp.

    Si degeaba incerci sa te convingi singur ca esti fine. Esti pissed. Esti mad. Admit it. Deal with it. Si dupa aia devii fan Spurs and get this shit over with. Pina in 2-3 ani cind se retrag Pops si Duncan.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #134
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    BTW, daca ai impresia ca ma uit doar la Heat, te inseli. Pe cit pot, ma uit si la alte echipe (Spurs, Bucks, Grizzlies printre ele), doar ca nu mai am atita timp cit aveam inainte. Sigur ca daca am timp doar de 1 meci, ma uit la Heat, dar altfel nu ma lua cu din astea:
    nu ma refeream la meciuri in general...ci la finale de nba/conferinte dupa disparitia echipelor preferate
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ca singura finala la care nu prea m-am uitat a fost 2010, si asta tot din cauza ca eram prea rupt de oboseala si nu aveam timp.

    Si degeaba incerci sa te convingi singur ca esti fine. Esti pissed. Esti mad. Admit it. Deal with it. Si dupa aia devii fan Spurs and get this shit over with. Pina in 2-3 ani cind se retrag Pops si Duncan.

    aha. eu ma gandeam ca nu te-ai uitat la aia din cauza echipelor implicate...

    i'm fine...oricat ai incerca tu sa ma iriti. daca d'antoni ar castiga titlul...cu stilul asta atunci as fi pissed.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  9. #135
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    De ce te uiti la Bucks, caseta? Ce naiba iti place acolo? Nu-mi zice ca Ellis...

  10. #136
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    aha. eu ma gandeam ca nu te-ai uitat la aia din cauza echipelor implicate...
    Pai avea si aia o influenta. Adica daca jucau Wade sau Lebron in finala, poate reuseam sa fac un efort, dar fiind 2 echipe care mi-erau indiferente, si care oricum aveau deja cite un titlu recent, am preferat sa ma odihnesc. Am vazut totusi secvente + g6, parca, ala cind s-a rupt Perkins.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    i'm fine...oricat ai incerca tu sa ma iriti
    Fac si eu ce pot

    http://uploads.mattersolutions.com.a...lface.svg_.png

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    daca d'antoni ar castiga titlul...cu stilul asta atunci as fi pissed.
    Pai daca ar lua titlul, nu ar insemna ca l-a meritat ? Si ca nu e asa praf cu zici tu ?

    Vezi ca in ultima vreme nu-l mai critic atit pe Spoelstra ? Nu inseamna ca nu-i mai vad defectele, insa in finala a facut treaba buna, asa ca ii acord ceva "breathing room".
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #137
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Pai daca ar lua titlul, nu ar insemna ca l-a meritat ? Si ca nu e asa praf cu zici tu ?
    nu-l suport. poti sa zici ca-s d'antoni hater. nu ma consider lebron hater...dar d'antoni hater da. inca de pe vremea cand era la suns deci nu e ceva nou.

    in al2-lea rand nu suport stilul asta de joc...
    d-aia am zis "cu stilul asta". daca se apuca si implementeaza triunghiul(ipotetic..ca practic nu are cum) atunci era altceva...
    dar nu suport stilul lui cu 0 defense....+run&gun.
    nu e problema ca joaca fast...ci problema e ca pune mingea in mana unui singur jucator...ca nu face post-up....ca in halfcourt...e doar iso si p&r etc...
    fix ce urasc eu la echipele de bashet.

    el cand pierde vorbeste de running...efort...si eventual de venitu inapoi. dar rotatii in defensiva...scheme defensive(nu are niciuna) NICIODATA.
    nici phil nu punea baza la antrenamente pe defensiva dar...mentalitatea lui era cu totul alta.
    cand tu in afara de run run run nu ai nimic altceva in cap...


    si nu se compara cu showtime in niciun fel(ma refer la ofensiva ca la defensiva nu are rost). aia probabil ca jucau fast vreo 30-40%. asta vrea sa joace 90%....
    e o mare mare diferenta...


    daca asta castiga titlul cu asa ceva... eu ma las de bachet kidding...dar toate chestiile pe care le urasc la un antrenor...d'antoni le are.

    el daca ar avea atleti africani in echipa ar fi cel mai fericit. pentru el cel mai important e sa alergi inainte si inapoi. in rest nu conteaza
    Last edited by Kobe24; 11th December 2012 at 15:27.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  12. #138
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    De ce te uiti la Bucks, caseta? Ce naiba iti place acolo? Nu-mi zice ca Ellis...
    Initial m-am uitat sa-l vad pe Ellis, ca-l am si la fantasy.
    Si dupa aia am vazut ca nu joaca rau Bucks, desi Skiles tot moron e on offense, si ma cind joaca cu alta echipa buna. De ex finalul de la Nets - Bucks a fost suuuuuper tare. Gerald Wallace a rupt, Nets au revenit de la -20 la -6, dar pe final au pierdut.

    Anyways, iti repet: Ellis nu e asa rau cum ai tu impresia.
    E intr-un shooting slump si ofensiva lui Skiles nu-l prea ajuta.
    Pina acum aveai tendinta sa overrate players (te-ai bucurat la Gooden si nu mai stiu care). Acum ai cazut in extrema ailalta ?

    In plus, ar trebui sa fii foarte multumit cu Ellis, tinind cont ca alternativa era un Bogut care a avut microfracture surgery in primavara, si asta necesita aprox 2 ani pt a te reface - DACA te refaci pe aproape de forma dinainte. Un mare DACA.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #139
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Initial m-am uitat sa-l vad pe Ellis, ca-l am si la fantasy.
    Si dupa aia am vazut ca nu joaca rau Bucks, desi Skiles tot moron e on offense, si ma cind joaca cu alta echipa buna. De ex finalul de la Nets - Bucks a fost suuuuuper tare. Gerald Wallace a rupt, Nets au revenit de la -20 la -6, dar pe final au pierdut.

    Anyways, iti repet: Ellis nu e asa rau cum ai tu impresia.
    E intr-un shooting slump si ofensiva lui Skiles nu-l prea ajuta.
    Pina acum aveai tendinta sa overrate players (te-ai bucurat la Gooden si nu mai stiu care). Acum ai cazut in extrema ailalta ?

    In plus, ar trebui sa fii foarte multumit cu Ellis, tinind cont ca alternativa era un Bogut care a avut microfracture surgery in primavara, si asta necesita aprox 2 ani pt a te reface - DACA te refaci pe aproape de forma dinainte. Un mare DACA.
    Tot ce ma bucura in acel trade e ca s-a facut loc pt Sanders.

    Pt Jackson m-am bucurat nu pt Gooden.

  14. #140
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Kobe sezonul asta:

    http://memberfiles.freewebs.com/93/1...logspot%20.gif

    Doar ca adversarii lui Kobe nu se arunca singuri pe jos ca inamicii lui Arnold in filme.

    Lakers at 9-13.
    In mod normal o echipa poate fi cit de cit evaluata dupa 20-25 games. In cazul lor, l-au dat afara pe Mike Brown dupa 5, D'Antoni a venit dupa inca 4-5, cu accidentari & stuff sa zicem ca au avut mereu scuze. Dar chiar si "doar" Kobe + Dwight ar trebui sa fie macar la .500, mai ales ca n-au avut schedule asa greu pina acum.

    Daca rateaza playoffs dupa ce i-au adus pe Dwight si Nash in vara, vor intra in istorie, and not in a good way. As zice ca ar fi un fail mai mare decit ce au facut Bobcats sezonul trecut.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #141
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    lakers,lol....

  16. #142
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Nu rateaza playoff-ul imo, dar nici nu le dau sanse sa treaca de 2nd round, asta in cazul in care au matchup bun in 1st round.

    Echipa aia nu e construita pe stilul lui Dan Toni, oricine poate observa asta. Chiar si cu Nash back & healthy nu-i vad acolo sus.

    Iar legat de Dan Toni ca si coach, sunt intr-o oarecare masura de acord cu Kobe24. Spre deosebire de el, eu cred ca Dan Toni daca are jucatori potriviti pt. run and gun echipa lui ar fi fun to watch, chiar daca nu va ajunge nicaieri Oricum nu l-as vrea la echipa preferata/cu care tin.
    Last edited by T-Mac89; 12th December 2012 at 13:56.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  17. #143
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    d'antoni nu e facut sa lucreze sub presiune.
    faza cu tj simers de azi arata asta inca o data. asa cum nu a reusit sa faca treaba la NY din cauza presiunii....asa si acum. de data asta treaba e mult mai serioasa decat la knicks pentru ca lakers chiar au castigat ceva in ultima vreme si echipa e pe foaie mult mai buna.

    @t-mac
    ar fi fun to watch pentru unii(nu si pentru mine) dar rezultatele conteaza.
    ce face el nu e foarte complicat si a facut-o altii mai bine ca el. nu e vreun guru al jocului de genul asta: mike woodson face o treaba mai buna ca el...alvin gentry a facut o treaba mai buna. cred ca multi antrenori puteau sa faca o treaba mult mai buna decat ce a facut el la phoenix.
    nu e nicio diferenta intre el si vdn. vdn pune mingea in mainile lui cp3...si il lasa sa faca ce vrea. pringles ii da mingea lui nash si il lasa sa faca ce vrea. doar ca le zice sa alerge cat pot de repede....
    0 in ofensiva 0 in defensiva
    se pierde cand e supus presiunii...
    mincinos...
    da vina DOAR pe jucatori
    ii jigneste pe jucatori cand nu e cazul....si nici nu obtine nimic.


    http://espn.go.com/video/clip?id=espn:8738749

    pentru cine nu a vazut
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #144
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1


    He's fuckin' clueless. Deci scapam de Mike Brown si dam de tipu' asta ... greeeeeat

    Oricum, mi-a placut maxim ultimul comment:

    allenlovemusic 58 minutes ago

    trade Gasol for lin
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  19. #145
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1


    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  20. #146
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://espn.go.com/los-angeles/nba/s...lize-pau-gasol

    Magic is right.
    Nu-s mereu de acord cu Magic, dar imi place ca nu e corporate-man. Isi spune parerea sincer. Un fel de Barkley-light. Desi parca nici Barkley nu mai e asa "taios" cum era mai demult.

    Pe de alta parte, as zice ca vina e 99% a lui Lakers. Ei stiau ca D'Antoni are un anume stil de a antrena, ca are un anume sistem, si ar fi trebuit sa stie ca sistemul lui nu se potriveste cu roster-ul lor. Nu stiu prea multe despre caracterul lui, deci n-am cum discuta despre asta, dar altfel nu pot sa zic ca-l blamez prea tare. Insa e clar ca-si arata limitele, ca nu stie sa antreneze decit intr-un singur fel si nu stie - si nici nu vrea - sa se adapteze la jucatorii pe care ii are.
    Last edited by caseta; 12th December 2012 at 17:10.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #147
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    http://sports.yahoo.com/news/nba--ke...200009299.html


    kevin doesnt give love to front office

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •