Page 39 of 40 FirstFirst ... 2937383940 LastLast
Results 799 to 819 of 823

Thread: Sezon 2013

  1. #799
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieşti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  2. #800
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    So, they're fucked.
    1st round exit.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #801
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    casata nu te supara ,dar cand ai de cand sa postezi treaba aia cu cobi si maic?

    nu de alta dar deja build up-ul tau e demn de meciurile de restling

    p.s. yes , lurking we are

  4. #802
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Promit ca incerc in seara asta. Se acumulase oboseala si ultimele 2 seri am avut ceva treaba dupa care am fost rupt.

    Oricum, mi-e ca o sa va dezamagesc, ca asa cum ai zis tu, e deja prea mult hype, cind intentia mea initiala cind am anuntat ca am un mare post semi-pregatit era sa-l trollez un pic pe Kobe24
    Probabil ca si Lebron a inceput la fel cu The Decision

    Asa ca va zic de acum, sa nu va asteptati la un articol demn de Pulitzer, pt ca e mai mult unul din rant-urile mele lungi si logoreice (si, se pare, presarate cu pleonasme ... si tautologii).
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #803
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Articol foarte tare despre Larry Sanders.

    http://sportsillustrated.cnn.com/vau...06/1/index.htm
    We wont be out-tanked!!!

  6. #804
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    http://espn.go.com/nba/playoffs/matchups

    What I think will happen in the 1st round:

    Heat vs Bucks (4-0)
    Knicks vs Celtics (4-1)
    Pacers vs Hawks (4-2)
    Nets vs Bulls (4-3)

    Thunder vs Rockets (4-1)
    Spurs vs Lakers (2-4)
    Nuggets vs Warriors (4-2)
    Clippers vs Grizzlies (2-4)

  7. #805
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    deci da, aveti idee daca lakers vor avea avantajul terenului propriu in finala cu bosta?

    #numaluainserios#lol#cumauprinsastialocul7?!?!!?!?




    Heat vs Bucks (4-0)
    Knicks vs Celtics (4-3)
    Pacers vs Hawks (4-0)
    Nets vs Bulls (2-4)

    Thunder vs Rockets (4-0)
    Spurs vs Lakers (4-0)
    Nuggets vs Warriors (4-1)
    Clippers vs Grizzlies (4-3)

  8. #806
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    se ofera careva sa faca concursul ca acum 2 ani?

    Heat vs Bucks (4-0)
    Knicks vs Celtics (2-4)
    Pacers vs Hawks (4-0)
    Nets vs Bulls (2-4)

    Thunder vs Rockets (4-0)
    Spurs vs Lakers (4-1)
    Nuggets vs Warriors (4-1)
    Clippers vs Grizzlies (2-4)
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  9. #807
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ca de obicei, ar trebui facut un thread separat, altfel se face muci thread-ul asta.


    edit: fuck it, fac eu thread-ul. mutati/copiati si voi posturile deja puse aici.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #808
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    facem subiect separat si pt playoff?

  11. #809
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Am putea.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #810
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    fuck it, fac eu thread-ul. mutati/copiati si voi posturile deja puse aici.
    there ya go oricum tu ai cel mai mult timp liber dintre noi toti!
    .
    nothing to see here. move along!

  13. #811
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Am putea.
    doar dupa ce pune caseta postul ala

  14. #812
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Echipa mea termina sezonul in genunchi. Nr.2 in conferinta si prevad repede un out cu Denver dupa 6 meciuri chinuite cu Lakers.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  15. #813
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    While the Cleveland Cavaliers said goodbye to Byron Scott on Thursday, they could be welcoming back former coach Mike Brown.

    With Scott out as coach, there is mutual interest between Brown and the Cavaliers for a possible reunion, according to multiple league sources.
    http://espn.go.com/nba/story/_/id/91...-scott-sources

  16. #814
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    In apararea lui D'Antoni:

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    asta e treaba antrenorului sa aiba grija de minutele tale.
    Pops e printre putinii care fac asta constant. De aia e si recunoscut pt asta. Restul ce fac maxim e sa ii odihneasca 1-2-3 meciuri inainte de playoffs cind echipa e locked intr-un seed si nu poate urca/cobori.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    la toate echipele cu antrenori sanatosi la cap...discutia e invers...si asa cum trebuie sa fie.
    Tu esti mare fan Thibs, si totusi, dupa ce s-a rupt Rose, multi l-au acuzat ca l-a tinut prea mult pe teren, ca meciul era deja cistigat. E drept, n-a fost o faza similara cu trainerul care sa ii zica ceva (sau nu stiu fanii asta), but still.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    daca d'antoni cerea timeout si kobe insista sa raman atunci era mai ok(atunci problema e ca nu poti sa fii antrenor daca nu te poti impune...dar asta e alta discutie). dar asa...
    ummm ....

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    jucatorii se roaga de antrenori sa fie lasati pe teren si antrenorii ii schimba(discutia funny dintre pops si parker..."I'm 29 years old...")
    Sa inteleg ca Pops nu e antrenor ?
    Parker a vrut sa joace, si Pops l-a bagat pe teren.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    nu te duci niciodata la antrenor in timpul jocului sa ii zici ca vrei sa fii schimbat...ca esti obosit...
    Depinde de jucator, dar ar trebui sa te duci. In primul rind, daca esti obosit, nu mai ai randament. Nu mai poti fugi on D, ai sanse mari sa ratezi aruncarile, sa pierzi recuperarile etc. si iti afectezi negativ echipa.

    Mai ales daca esti star. Un bench warmer, inteleg, ca nu stie cind mai vede minute in meci, dar un star poate sta 1 min sau 2 si dupa aia cind e gata ii zice antrenorului si-l baga la loc.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    joci pana dai totu din tine... tine de competivitate...pasiune etc...
    Iarasi depinde de jucator. Pierce probabil chema targa
    Si eu sunt genul care incerc sa joc cind sunt lovit (am incercat sa joc pe o entorsa de gradul 3 si dupa citeva minute pur si simplu simteam ca nu ma mai tine, ca nu am stabilitate, si a trebuit sa ma opresc), insa sunt si destui care la cea mai mica accidentare se opresc. Evident, la profesionisti majoritatea sunt mai competitivi si trec peste multe dureri.

    In plus tot auzim de la JVG si altii ca players know their bodies. E (si) responsabilitatea lor sa zica atunci cind simt ca ceva nu e ok.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Kobe se lovise de doua ori inainte in meciu asta. La a2-a lovitura vitti si-a dat seama ca e ceva in neregula si a sarit de pe banca si i-a cerut sa il scoata sau sa ceara timeout dar nesimtitu nici nu l-a bagat in seama.
    Asta cu Achilles, din cite tin minte ca am citit, se poate intimpla fara nici un contact, fara nimic. Oarescum ca ACL-ul lui Rose si al altora care si l-au rupt fara sa ii atinga careva.

    IIRC, Elton Brand si-a rupt achilles-ul aruncind un jump shot la incalzire.

    Accidentarile dinainte pot sa fi avut vreo legatura, sau nu. Si e la fel de posibil ca daca-l scotea aseara, sa si-l fi rupt in meciul urmator. Eu zic ca tine mult si de wear and tear, mai ales in cazul alora care se accidenteaza fara sa-i atinga careva.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Daca vitti ii zicea ca risca sa isi rupa tendonu sunt convins ca nu mai intra pe teren.
    Daca ii zicea asta ar fi putut sa ii zica si numerele cistigatoare la lotto, daca tot e Vitti ala Mama Omida. Cum ***** sa prevezi asa ceva ?

    Accidentarile sunt, in 99% din cazuri, ghinioane. Nu poti sa le prevezi. Chiar daca te-ai lovit la genunchi mai devreme nu inseamna ca iti sare tendonul de la glezna 5 minute mai tirziu.

    In plus, chiar Kobe a zis in interviul ala ca “I made a move I made a million times before”.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    La a2-a lovitura vitti si-a dat seama ca e ceva in neregula si a sarit de pe banca si i-a cerut sa il scoata sau sa ceara timeout dar nesimtitu nici nu l-a bagat in seama. Pur si simplu nu il interesa decat sa isi salveze pielea.
    In primul rind, are contractul garantat. Sa fiu antrenor NBA, mai ales unul care a cistigat deja 20-30 mil si care are contract garantat pe inca 4 ani, as zice ca SVG: "They fire me at 12:00 ? At 12:30 I’m gonna be at home and I'll have a great day."

    In al 2-lea rind, daca ne referim la imagine, as zice ca e in joc mai mult imaginea lui Jim Buss. Sunt sigur ca Buss pune enorma presiune pe D'Antoni sa prinda playoffs. Daca rateaza playoffs ar fi un failure monumental - pt toata organizatia. Chiar cu scuzele cu accidentarile - si au fost multe de tot - Lakers au fost major underachievers. E suficienta vina de impartit pt toata lumea: jucatori, antrenori, front office.

    Impotriva lui D'Antoni

    Astea-s clare, dar hai sa le enumar:

    * l-a jucat extended minutes pe Kobe in ultimele meciuri
    * nu l-a scos dupa primele 2 usoare accidentari, ca pina la urma ce rost are sa ajungi in playoffs daca iti este superstarul accidentat ?

    Dar, din nou, fix aceleasi lucruri i-au fost reprosate si lui Thibs, pe care il adori.
    Nu ii iau apararea lui D’Antoni, a fost (un pic) overrated cu Suns pt ca avea echipa perfecta pt sistemul lui, acum e un pic underrated (in special de catre fanii Lakers) si e scape goat pentru un sezon mizerabil si care a fost foarte aproape de cea mai mare catastrofa din istoria ligii (rezultat fata de asteptari si hype la inceputul sezonului).
    Sa fim seriosi, nu poti arunca toata haznaua in circa lui D’Antoni. N-a avut training camp deloc si nici pre-season si a trebuit sa incerce sa-si implementeze sistemul lui (bun, rau, cum o fi) din mers in conditiile in care echipa a fost lovita de accidentari aproape la fel de rau ca Bobcats acum vreo 5-6 ani, cind primii 7 oameni erau loviti si li s-a accidentat pina si mascota.

    Faptul ca are scuze nu inseamna ca a fost o alegere buna. Phil era alegerea ideala, si daca nu ai un antrenor ca lumea pregatit, lasa-l pe petarda de Mike Brown sa termine sezonul. Si asa jucatorii au nevoie de timp ca sa se obisnuiasca sa joace impreuna. Un pic de underachievement e de asteptat dupa un overhaul de roster. Asa lasi magareata pe capul lui Mike Brown, il dai afara, si-ti aduci antrenor nou in vara care sa aiba timp sa-si implementeze sistemul inainte sa inceapa sezonul.

    Apropo de Kobe

    Sunt convins ca e motivat sa revina - nu-mi place de el, cum am mai zis-o, dar respect cita munca a depus si cita determinare a avut.

    Insa la virsta asta nu-l vad revenind niciodata la nivelul de acum si, sincer, nici macar la 80-90% din asta. Si oricum nu-l vad revenind la nivel inalt si dupa doar 6 luni.

    Am mai zis parca, probabil pt Lakers ar fi cel mai bine daca el ar sta 1 an juma pe bara si ar reveni in 2014, iar Lakers l-ar amnestia si ar face un pic de tanking in 2013-14.

    Oricum, va fi foarte interesant, mai ales daca Kobe nu revine la 80-90%, cum va reactiona. Imi vine greu sa cred ca va accepta un rol redus (gen Wade sau Bosh linga Lebron). Pe cit il linge presa pe Kobe ca vrea sa cistige, da, vrea sa cistige, but on his own terms. Si old slow Kobe ar putea fi unul dintre cei mai toxici jucatori din liga pt un lockerroom. Nu m-ar mira sa ajunga la un conflict cu Dwight (pe care acum il vad 99.99% stind cu Lakers - va fi the man, va avea LA, spotlight & everything else) si de data asta sa fie el (Kobe) cel care e shipped away.

    Intr-un fel, ar fi un sfirsit cumva simetric pt cariera lui ca spre final de cariera sa se trezeasca ca trece prin ce a trecut Shaq acum 10 ani.

    Realist, probabil ca va reveni prin decembrie-ianuarie pe la 50-60%, dar nu-l vad ajungind inapoi la peste 70% din ce e acum. Iar Lakers ar putea fi stuck in NBA hell - o echipa mediocra, buna suficient cit sa prinda un 1st-2nd round in playoffs, dar nu suficient de buna cit sa cistige si nici suficient de proasta sau cu payroll suficient de mic ca sa aibe high draft picks sau sa poata lua FA’s importanti.

    Si probabil ca vom asista la inca un sezon sau 2 de LA-drama, de parca dupa Melodrama si Dwightmare mai aveam nevoie de vreo telenovela din asta.

    So there's the big post I was talking about.
    Now ....

    http://24.media.tumblr.com/tumblr_lv...ihfvo1_500.gif
    Last edited by caseta; 19th April 2013 at 02:28.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #815

  18. #816
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Hai ma ca gif-ul face tot postul...

  19. #817
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    O intrebare: meciul Celtics - Pacers, ala aminat din cauza bombelor din Boston .... se va mai juca vreodata ? Daca nu, ce se intimpla ? O sa ramina fiecare cu 81 de meciuri jucate sezonul asta ? That'd be weird. Sau ii pune sa-l joace sezonul viitor, doar pt statistici ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #818
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles eu nu se mai joaca. Indiferent de rezultatul meciului, clasamentul final nu este afectat.

  21. #819
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    stiu ca nu e afectat, insa e ciudat sa ai 2 echipe cu 81 de meciuri intr-un sezon. ar putea sa joace un meci in presezon si sa considere stats de la ala, or something. desi atunci e posibil sa fie rosterele schimbate mult.

    In other news, this shit is amazing:
    http://www.grantland.com/story/_/id/...cal-revolution

    Si daca era vreun dubiu apropo de cine e pe bune DPOY:

    That's brutal, and it's not a coincidence that the only team that consistently mirrors the help defense of its ghosts is Miami, Rucker says. The Heat have three of the best wing defenders in the league in Shane Battier, LeBron James, and Dwyane Wade, and the latter two are among the NBA's most gifted pure athletes. James can mimic DeRozan's hyperactive ghost in a way no other player can, Rucker says. "LeBron basically messes up the system and the ghosts," Rucker says. "He does things that are just unsustainable for most players."
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •