Page 15 of 40 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 823

Thread: Sezon 2013

  1. #295
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Ce BB a putut sa scoata si Collison
    As zice frumos meci, dar sunt prea ocupat sa ii injur ca am pus la pariuri . Nu prea merita OKC sa castige la ce aparare cizma au avut timp de 3 sferturi si jumate.

  2. #296
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    http://basketball.realgm.com/wiretap...ng_Like_Koufos

    Bitch, please. Numai mie mi se pare că se exagerează la greu privind condiția fizică a lui Coward și că tipu' ăsta tot încearcă să atragă atenția cu declarații penibile?

    Că joacă slăbuț (?! mie mi se pare că ăsta e nivelul lui) n-are nicio treabă cu condiția fizică, imo e refăcut aproape complet. La el problema e că nu știe sa joace în sistemul lui D'Antoni și nici ăsta din urmă nu știe să-și ajusteze sistemul în așa fel încât Howard și Gasol să fie eficienți. Howard nici la Magic nu alerga pe fast break, părea delăsător la unele faze, făcea colecție de TOs și așa mai departe, nu e nicio noutate pentru cei ce l-au urmărit toată cariera la Magic. El a jucat 8 ani de zile într-un sistem total diferit, iar cea mai mare parte a carierei a fost strunit de SVG să fie ce este acum. Ar trebui să-i ridice o statuie lui SVG, datorită lui a luat titlurile de DPOY.

    Fanii Lakers și media parcă nu realizează că numerele lui din sezonul ăsta sunt comparabile cu cele de la Magic. Ffs, nu mai dați vina pe operație, atâta poate omul, mai ales într-un sistem run run run. Unde mai pui că aici e 3rd option în ofensivă și la Magic era the big fish. În plus, cu Nash pe teren inevitabil mai pui +2ppg.

    http://i.imgur.com/TaVD9.png

    Se dramatizează și exagerează la greu, ăștia care se așteptau ca Howard să aibă 28ppg și 15.5rbg sunt bătuți în cap.

    ----------------------------------------

    On the other hand, sunt curios câți jurnaliști care au apostrofat FO-ul lu' Magic că nu l-au luat pe Bynum și-au înghițit acum limba
    Last edited by T-Mac89; 28th December 2012 at 11:42.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  3. #297
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    ^
    Corect, si as mai adauga ca a fost supraestimat si din cauza lipsei evidenta de centers dominanti din liga, cel putin pe partea ofensiva.

    Totusi e bun, iar un Howard intr-un sistem ultra lent, gen Jeff Van Gundy/Thibodeau, ar fi excelent iar Lakers ar avea de departe cea mai buna aparare din liga. Chiar as fi vrut sa-i vad jucand asa si sa vedem macar o data o finala NBA Kobe vs LeBron, ar fi pacat sa nu se joace niciodata. Macar sezonul viitor daca nu asta, e cam ultima sansa.

    Dar oricum nu stiu cum se asteapta ei sa bata pe OKC, pe Clippers, sa nu zic de Miami cu sistemul asta lui D'Antoni, e stupid, si un copil de clasa a 5-a si-ar da seama ca nu au cum.

  4. #298
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Are totusi 5ppg si 2reb mai putin fata de 2010-11 (ultimul full season inainte sa se accidenteze).
    Si asta in conditiile in care Lakers au 3 posesii in plus per meci fata de Magic in 2011.

    Nu pot sa zic ca l-am vazut prea mult sezonul asta, dar intr-adevar pare ca nu mai e asa exploziv ca inainte.
    Poate nu se vede in stats, dar impactul lui major era on D. Nu neaparat in blks, cit in "deterrence". Apara f bine P&R (unlike Shaq), si era extrem de mobil. Era peste tot. Sa nu uitam ca a tinut in circa defensiva lui Magic cind restul jucatorilor de la Magic erau praf dpdv al individual D.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #299
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Detroit cu meciul vietii impotriva lui Miami.

  6. #300
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    James si Bosh cu 26-39, restul echipei 13-38.

    51% total si Miami pierde cu Detroit.

    Cam mult spanac au mancat baietii de la Pistons.

    EDIT: Spanac fiind un eufemism pentru altceva.

  7. #301
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Will Bynum a rupt. N-a contat ca a avut hand in the face, a bagat TOT. Pistons au bagat contested shots si Miami au ratat open shots.

    Intre timp am vazut un PF absolut ridicol called on Splitter. Duncan ii da peste miini unuia, Splitter nici macar nu-l atinge. Nu numai ca nu-l atinge, dar nu era nici p'aproape si nu-l atinge nici dupa faultul lui Duncan, sa zici ca au dat al 2-lea fault. Splitter e tot timpul la cel putin juma de metru de Harden, insa isi incaseaza PF pe un fault clar al lui Duncan (care, evident, face moaca aia a lui enervanta de Sheed de "Eeeeeuuuuuuu ? Nici macar nu eram pe teren, acum am intrat"). Faza tare e ca Splitter nici macar nu zice nimic, nici macar instinctiv, asa dresat e ca PF-urile lui sunt mult mai putin importante decit alea ale lui Duncan.

    http://i.imgur.com/N8sWW.png

    http://i.imgur.com/4orWj.png

    http://i.imgur.com/7e6f3.png
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #302
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Eu propun ca Rockets si Spurs sa joace un meci saptamanal.

  9. #303
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    N-as suporta atita overload de moacele lui Duncan si Harden.

    In other news, cum poate Jamal Crawford sa aiba +/- de -44 in doar 16 min ?
    On 2nd thought, calculele lui Yahoo sunt sigur praf, ca acum are -39 desi au marcat Jazz.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #304
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Are totusi 5ppg si 2reb mai putin fata de 2010-11 (ultimul full season inainte sa se accidenteze).
    Si asta in conditiile in care Lakers au 3 posesii in plus per meci fata de Magic in 2011.

    Nu pot sa zic ca l-am vazut prea mult sezonul asta, dar intr-adevar pare ca nu mai e asa exploziv ca inainte.
    Poate nu se vede in stats, dar impactul lui major era on D. Nu neaparat in blks, cit in "deterrence". Apara f bine P&R (unlike Shaq), si era extrem de mobil. Era peste tot. Sa nu uitam ca a tinut in circa defensiva lui Magic cind restul jucatorilor de la Magic erau praf dpdv al individual D.
    Duzilor, nu știu la ce Howard v-ați uitat voi în ultima vreme, dar el nu mai joacă la fel de exploziv de prin 2010, nu e o treabă recentă.

    Prin '08-'09 îmi părea mult mai dominant și feroce, la dunkuri nici nu mai zic. Acum a învățat să se poziționeze și să se apere mult mai bine overall, dar exploziv nu mai este la fel de ceva vreme.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  11. #305
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    mmmmmm....

    a vazut cineva declaratia lui Ellis?

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=7G9yS2-x5sA

  12. #306
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Vorbeste despre el la persoana a 3a! Nuff said ! MORON !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  13. #307
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Un rezumat al impactului lui Larry Sanders. Sper sa i se ofere o extensie pe masura si sa ramana la Bucks caci devine incet the face of the francise. Publicul il adora pur si simplu si la fiecare meci se scandeaza Larry Larry Larry!
    E posibil sa iasa si MIP sau de ce nu DPOY daca Bucks o sa fie top 4 in Est.

    Larry started rebounding (a lot), stopped fouling (quite so much) and kept blocking shots (at his usual astronomical rates). The Bucks are unfortunately still below average on the defensive boards (24th), but don't blame Sanders. He ranks 9th among 327 qualifying NBA players in defensive rebound rate (28.1%) and 13th overall (18.8%), while also tying reigning defensive player of the year Serge Ibaka for the league lead in shot-blocking (3.00 bpg) despite playing almost eight fewer minutes per game.

    Critical to all of this is that Sanders isn't fouling at *quite* the prodigious rate of seasons past. Sanders' 7.4 fouls/36 minutes last year led all qualifying big men, so dropping that figure by more than 25% (5.6) has had a very tangible effect on Scott Skiles' ability to keep him on the court. It's not to say Sanders doesn't have a problem anymore: he still leads the league in fouls per game (3.8). But last year he didn't play enough to even figure into that conversation, so in a weird way that's actually not the most damning stat in the world, especially given what we've seen from him over the past month. In December he's cut down his fouling to 3.3/game while upping his playing time to 27 mpg, helping him pile up some rather gaudy figure: 8.6 ppg, 10.2 rpg and 3.4 blocks per game.

    Advanced stats tell a similar story regarding Sanders' defensive impact. The Bucks continue to be vastly better defensively with Sanders on the court (9.7 pts/100 possession fewer allowed), he leads the league in defensive rating (93) and he's allowed just 0.50 points-per-play in the post, good for second among all NBA players this season (via MySynergySports.com). Opponents have made just 10/34 shots against Sanders in the post, and they haven't fared much better against his buddy Ekpe Udoh, who ranks third in the NBA with 0.56 PPP allowed on 8/31 shooting.
    We wont be out-tanked!!!

  14. #308
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Sanders ăsta îmi aduce aminte de Rodman ... nu știu dacă doar datorită faptului că seamănă fizic
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  15. #309
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Daca ia mai mult de 10 mil/sezon o sa fie overpaid. Si Bucks vor comite din nou o eroare mult prea des intilnita in NBA: un jucator care altfel e un role player are un sezon bunicel si e overpaid like crazy, si cind nu devine superstar si echipa se trezeste in salary cap hell se intreaba cum au ajuns acolo. Nu am acum timp sa dau exemple, dar cred ca sunt cel putin 50 in ultimii 10 ani.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #310
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Daca ia mai mult de 10 mil/sezon o sa fie overpaid. Si Bucks vor comite din nou o eroare mult prea des intilnita in NBA: un jucator care altfel e un role player are un sezon bunicel si e overpaid like crazy, si cind nu devine superstar si echipa se trezeste in salary cap hell se intreaba cum au ajuns acolo. Nu am acum timp sa dau exemple, dar cred ca sunt cel putin 50 in ultimii 10 ani.
    Peste 10 mil/sezon nu i-as da insa contractul actual a lui Gooden i l-as oferi fara sa stau pe ganduri. Bucks sunt de o tona de ori mai buni cu Sanders pe teren.

    Si nu cred ca e genul de jucator care o lasa mai moale dupa ce ia banii.

    http://www.youtube.com/watch?v=AUOtTFYTWpU
    Last edited by Bogeyman; 30th December 2012 at 22:06.
    We wont be out-tanked!!!

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Un rezumat al impactului lui Larry Sanders. Sper sa i se ofere o extensie pe masura si sa ramana la Bucks caci devine incet the face of the francise. Publicul il adora pur si simplu si la fiecare meci se scandeaza Larry Larry Larry!
    E posibil sa iasa si MIP sau de ce nu DPOY daca Bucks o sa fie top 4 in Est.
    exagerezi cu sanders la fel cum ai facut-o si ersan si jennings. joaca bine dar dpoy nu are cum sa primeasca...poate mip dar atat. sincer daca eram in locul tau imi alegeam alta echipa pe care sa o urmaresc. una cu backcourt-ul format din 2 chuckers insuportabili si cu un front office incompetent nu merita sustinuta decat daca esti in milwaukee.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  18. #312
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Duzilor, nu știu la ce Howard v-ați uitat voi în ultima vreme, dar el nu mai joacă la fel de exploziv de prin 2010, nu e o treabă recentă.

    Prin '08-'09 îmi părea mult mai dominant și feroce, la dunkuri nici nu mai zic. Acum a învățat să se poziționeze și să se apere mult mai bine overall, dar exploziv nu mai este la fel de ceva vreme.
    Aparent la acelasi ca si SVG:

    http://espn.go.com/los-angeles/nba/s...-lakers-center
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #313
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Vucevic 29 rebs vs Heat ... dafuq?!

    Anyway, la mulți ani!!
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  20. #314
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Dupa 18 infrangeri consecutive,bobcats castiga @ bulls... wizards parca avea o victorie, atunci cand au castigat acasa vs heat.La asa rezultate,daca s-ar fi intamplat in ro,ii banuiam de lucruri necurate...
    Vucevic cu cele 29 de rebs,a depasit franchise record pe care il detinea shaq,cu 28 de rebs.
    La Multi ani!

  21. #315
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    La multi ani, biatches!

    Durant ejected? c'mooooon, he's the definition of well behaving!
    .
    nothing to see here. move along!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •