View Poll Results: Pronostic

Voters
17. You may not vote on this poll
  • 1

    10 58.82%
  • x

    4 23.53%
  • 2

    3 17.65%
Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 200

Thread: Etapa 10: Petrolul Ploiesti - Vointa Sibiu 4-1

  1. #85
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    da' p-aia cu "cine sare / lupii sare" nu o ai ?
    ma gandesc ca daca dinamo v-a dat 5-1, steaua nu se lasa mai prejos si da 6.
    sa vezi atunci ce cantati

  2. #86
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Am facut din nou spectol pe stadion. Sunt convins ca ciorelele, cainii si stelistii s-au uitat din nou cu unghia in gat la meciul nostru si mai ales la galeria lupilor galbeni.
    Te-ai gasit si tu acum...
    Dinamo are probleme acasa, dar ei cand vor au galerie;
    Steaua n-are casa momentan, dar si ei cand vor sa aiba galerie, au;
    De Rapid ai zis si tu ca sa le zici pe toate trei ca altfel nu vad legatura, dar nu-i nimic.

    Apropo de ciori, ca fapt divers, sti ca sunt printre cele mai inteligente pasari? Folosind unelte?

  3. #87
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    da' p-aia cu "cine sare / lupii sare" nu o ai ?
    ma gandesc ca daca dinamo v-a dat 5-1, steaua nu se lasa mai prejos si da 6.
    sa vezi atunci ce cantati
    HAHA! CE PROST ESTI! Te-am lasat prima data cand ai zis, dar vad ca te repeti cu prostia. DACA TOT NE-AI ADMIRAT LA TV, MACAR SA O FACI ATENT. Strigarea inspaimantatoare pentru orice galerie adversa este defapt, ia aminte si invata: CINE SARE, LUPII GALBENI! AEE! AEE!(numele galeriei lupilor galbeni). Nu cred ca stii cum se simte cand peste 3000 de suporteri sar si striga impreuna in peluza noastra. Ciau!

  4. #88
    senior amrevenitptozi's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    cine sare lupi sare. lupii e cele mai inteligente mamifere
    [COLOR="Red"]Castig[/COLOR][COLOR="Lime"] orice meci[/COLOR] [COLOR="Blue"]in fata ta[/COLOR] [COLOR="Lime"]iti dau[/COLOR][COLOR="MediumTurquoise"] scor[/COLOR], [COLOR="DarkOrange"]iar[/COLOR] [COLOR="Magenta"]dac-o dau [/COLOR][COLOR="Red"] in bara[/COLOR] [COLOR="MediumTurquoise"]am grija[/COLOR] [COLOR="Magenta"]sa fie [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]bara-gol ![/COLOR]

  5. #89
    senior amrevenitptozi's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    HAHA! CE PROST ESTI! Te-am lasat prima data cand ai zis, dar vad ca te repeti cu prostia. DACA TOT NE-AI ADMIRAT LA TV, MACAR SA O FACI ATENT. Strigarea inspaimantatoare pentru orice galerie adversa este defapt, ia aminte si invata: CINE SARE, LUPII GALBENI! AEE! AEE!(numele galeriei lupilor galbeni). Nu cred ca stii cum se simte cand peste 3000 de suporteri sar si striga impreuna in peluza noastra. Ciau!
    "cine sare....." sau "pe ei pe mama lor" sau "cand va bateti cu noi" sunt expirate. Doar pe sate se mai folosesc.
    [COLOR="Red"]Castig[/COLOR][COLOR="Lime"] orice meci[/COLOR] [COLOR="Blue"]in fata ta[/COLOR] [COLOR="Lime"]iti dau[/COLOR][COLOR="MediumTurquoise"] scor[/COLOR], [COLOR="DarkOrange"]iar[/COLOR] [COLOR="Magenta"]dac-o dau [/COLOR][COLOR="Red"] in bara[/COLOR] [COLOR="MediumTurquoise"]am grija[/COLOR] [COLOR="Magenta"]sa fie [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]bara-gol ![/COLOR]

  6. #90
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by amrevenitptozi View Post
    cine sare lupi sare. lupii e cele mai inteligente mamifere
    lupii e cei mai inspaimantatori suporteri.

  7. #91
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 1924 View Post
    pe SPIRITUL acestui club , ne bazam !
    Chivuletele e spiritul Petrolului?

  8. #92
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Ce amuzanti au fost sibienii. Si-au mascat neputinta dand vina pe arbitrii. Oricum ii bateam si cu arbitrii si fara arbitrii. Scorul de 4 - 1 pentru noi spune totul. Si mai puteam marca de cel putin 3-4 ori in plasa lor.
    Stai ca am inteles acuma.

    Voi trebuia sa va inaugurati noul stadion cu o victorie de rasunet si cum la primul meci ori ati fost neputinciosi ori ati vandut 3pct lui Dinamo, ati gasit sa va bateti joc de o echipa care oricum nu trebuia sa joace in liga 1.

    Oricum, o sa fiti echipa de liga a doua cu cel mai frumos stadion din tara.
    beleafer

  9. #93
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Am si un filmulet cu dedicatie directa pentru steaua, dinamo si rapid. Ceva mai incolo. Dar sunt convins ca le-au ajuns deja la urechi pana acum. PESTE 2 ETAPE VINE STELUTZA PE ILIE OANA! II SUIM PE GARDURI.
    Adevarul e ca pana mai ieri nici garduri nu aveati.
    beleafer

  10. #94
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Am vazut secvente pe gsp, arbitrul are acoperire regulamentara, de ex. la primul rosu a pedepsit intentia,
    Bai, intentia se sanctioneza cel mult cu GALBEN, nu cu ROSU.

    apoi uite pe comentariul live la gsp. minutul 2

    http://www.gsp.ro/meciuri-live/petro...-300-1972.html

    Iulian Popa se resimte după ce Pompiliu Stoica l-a lovit cu crampoanele în față

    aici n-a fot intentie? daca l-a lovit cu crampoanele in fata chiar in inceputul partidei.

    Abia astept sa vad cand Vointa va avea arbitraj +5% macar.
    beleafer

  11. #95
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Portarul Sibiului e erou. Slabi petrolistii, mici șanse sa evite retrogradarea. Ei cu Chiajna si Sibiul sunt deja retrogradate

  12. #96
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    ...Petrolul ,Sportul si Muresul sunt sub Vointa ca joc .
    Nu ma raportez la arbitri,stadion,lot etc strict ca joc.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. 16th October 2011, 01:18

  14. 16th October 2011, 01:19
    Reason
    jigniri

  15. #97
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Portarul Sibiului e erou. Slabi petrolistii, mici șanse sa evite retrogradarea. Ei cu Chiajna si Sibiul sunt deja retrogradate
    Normal, deci motiv dublu sa fure meciul asta, pe langa "inaugurarea" stadionului cu victoire (nu la primul meci, dar cine mai sta sa socoteasca) trebuie neaparat luat puncte de la contracandidate.
    Macar daca furau "cinstit", elegant, dupa modelul galatenilor, dar nici sa-si bata joc de alta echipa.
    Last edited by TheIceMan; 16th October 2011 at 01:39.
    beleafer

  16. #98
    sport legend
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    584
    Reputatie
    1
    trebuia sa ia cineva atitudine
    oricum
    cat de penibili sunt oamenii astia care se bucura de asa o victorie
    foamea...
    Bertrand Russell: "Problema cu lumea este ca proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli".
    Tu in ce tabara esti?

  17. #99
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Ba gata ca nu mai pot cu voi faceti atata tam-tam pe un penalty dat la 3-1 in min 93 ca domne s-a intors taranushu ala din sibiu cu spatele (deci practic un penalty care nu conteaza). Mai aveti sa ziceti ca Petrolul e noul cefere sau ceva de genul, ati uitat cand a fost furat in meciul cu Vaslui(eliminare gratuita) sau in meciul cu U Cluj, la fel eliminare gratuita, HOPA, daca s-a gresit (desi n-am vazut reluari, ca am fost la meci) stati linistiti ca nu are Petrolul bani de blaturi.
    Salariul maxim la Petrolul e 4k euro pe luna. Hopa cu conspiratiile astea.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  18. #100
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Si daca arbitrajul a fost pro Petrolul...noi, suporterii avem vreo vina? De parca noi am comandat un anume arbitraj...Plm...noi sa fim sanatosi...
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  19. #101
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Petrolul a obținut în această seara prima victorie de pe noul "Ilie Oană"! Ploieștenii au invins Voința Sibiu cu scorul de 4-1, golurii fiind marcate de catre Stojmirovic și Oprița (hat-trick). Din păcate am vrea să spunem că am fost martorii unei evolutii fantastice dar n-a fost vorba despre așa ceva.Vivi a inceput cu Zimi in poarta, Tudor pe partea dreapta iar in centrul apărării au făcut cuplu Melinte și Sipovic. La mijloc au fost trimiși Enescu si Dumitru in timp ce-n fața au stat Stojmirovic, Borza, Negru și Oprița.In față unor suporteri devotați Petrolul nu avea cum să nu inceapă această partidă decăt in atac. Primele emotii pentru sibieni au apărut incă din minutul 4 dar Negru a fost surprins de o pasă a lui Oprița. Patru minute mai târziu Borza a inșirat 3 jucători sibieni pătrunzând in careu și a urmat pasa perfectă către Stojmirovic, aflat in 6m, care nu a iertat! 1-0 pentru găzari și nu se putea un start mai perfect. Oaspeții ies și ei la joc dar nu reușesc decăt niște șuturi defectuase. Jocul capătă uzură și este animat doar spre finalul primei reprize când Bunea, de la sibieni, intră periculos la Oprița și este eliminat. Deși ne-am fi asteptat la un forcing pe final al ploiestenilor - acest lucru nu s-a intamplat preferându-se conservarea rezultatului până la pauză.Ieșiti de la cabine mai motivați jucatorii lui Vivi Răchită infing pumnalul in inima brănzarilor: lansare pentru Stojmirovic scapat singur cu portarul - dă mingea pe lângă acesta dar este faultat. Inițial arbitrul lăsase jocul sa continuie dar mingea nu a ajuns in poartă. Astfel, Miron este eliminat și Sibiul rămâne in 9. Execută Oprița si scorul devine 2-0! Paradoxal sibienii sunt cei care conduc jocul si contrar cursului jocului marcam din nou : centrare Fl.Dumitru și Oprița ii ia fata portarului, in 6m, ducănd scorul la 3-0. Nu trec 2 minute si oaspetii inscriu si ei din penalty: 3-1. Cu 30 de minute inainte de final ne-am fi asteptat la un spectacol din partea a lor nostrii ori, măcar, să-i pună la respect pe oaspeți. Uluitor - nu s-a intamplat asta - tot sibienii fiind cei care atacau, trecând de câteva ori pe lângă golul de 3-2. Avea să fie 4-1 pentru noi la un nou penalty, corect acordat de arbitru in minutul 90, la care portarul advers nu s-a miscat (initial sibienii dorind să părăseasca arena in semn de protest).Oprița și-a desăvârșit hat-trick-ul intr-o partidă in care singurul lucru bun a fost obținerea celor 3 puncte.CRAINIC?Sincer, era mult mai bine cu cel de la Strejnic (se zicea ca era tatăl lui Andi). Actualul crainic ne dovedește că n-are nicio treabă cu Petrolul - se comoportă de fiecare data de parcă ar fi crainicului unui meci disputat de stadion neutru: "gol pentru echipa Petrolul" e doar una dintre prostiile etalate la microfon. De fiecare data când intervine - mai mult irită asistența.5984 SPECTATORIAvând turnicheți se poate prezenta, de fiecare dată, cifra exactă a spectatorilor prezenti la meci. Astfel, la meciul cu Sibiu au fost aproximativ 6 000. Tribuna a doua a fost aproximativ plină (cu exceptia sectoarelor marginașe), peluza galeria plină iar peluza opusă mai po****tă decât tribuna intâi. Felicitări celor ce si-au incurajat echipa la acest meci și ii asteptam sa stea si sa se bată pe biletele de la meciul cu Steaua cu turiștii. Daca ar fi fost să estimăm fără să știm cifrele exacte - am fi spus 8-10 000.MESAJ PENTRU SPECTATORII DIN PELUZĂVă informăm ca la acelaș preț, de 10 RON, se pot procura bilete și la peluză cealaltă. Marele avantaj ar fi că acolo nu veți fi nevoiti să stati in picioare ori să cântați. In plus, nu ii veti mai irita pe cei ce doresc să vină intr-o peluză unde se cântă.CASETA TEHNICĂPETROLUL: Zimmerman - M. Tudor, Sipovici, Melinte, P. Stoica - D. Enescu, Fl. Dumitru - Borza, V. Negru, Stoimirovici - Oprița
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  20. #102
    junior
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Invidia trebuie sa fie mare pe la unii. Daca n-aveti tupeul sa recunoasteti ca suporterii (pe plan ultras) Petrolului Ploiesti au fost cei mai tari din sezonul asta pana in momentul de fata, sunteti ori batuti in cap, ori idioti. Ce sa faci, asa se intampla atunci cand esti pe primul loc.

  21. #103
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Deci exista fair play,nu ne consideram mari invigatori, dar nici nu avem vreo vina pt arbitraj (desi arbitrul are acoperire la fiecare decizie). Jenant e faptul ca au avut ocazii si cu 2 oameni in minus...
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  22. #104
    junior
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza jocul, dar mi se pare nesimtire sa vina o OAIE proasta aici si sa-mi zica mie de suporterii Petrolului. Pai ba, eu nu va vad pe niciun stadion. Voi stati in fata calculatorului si comentati ca niste oi bete. La fel si mega-fanii echipei dinamu.. Puteti sa va duceti sa behaiti in alta parte, va rugam frumos.

  23. #105
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Am fost la o petrecere in seara asta si a venit si un petrolist care venise direct de la meci. Era foate sceptic ca Petrolul scapa de retrogradare. In ciuda scorului, cica echipa a jucat jalnic. Acum, mie mi-ar parea mega rau sa se intample asa, resimt pentru echipa asta o antipatie, insa una pur sportiva. Decat sa avem in liga 1 echipa fara nicio identitate sau sclave ale celor doua sinistre echipe moscovite, eu prefer de o mie de ori Petrolul. Desi am alergie la canide, le urez succes lupilor.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •