View Poll Results: Pronostic

Voters
17. You may not vote on this poll
  • 1

    10 58.82%
  • x

    4 23.53%
  • 2

    3 17.65%
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 200

Thread: Etapa 10: Petrolul Ploiesti - Vointa Sibiu 4-1

  1. #64
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ideia este ca nu ajuta nici o echipa romaneasca daca ai pretentii sa joci cu cei tari.
    Te ajuta sa castigi mai facil,antrenorul rasufla usurat se terminta 3,4 la 0 si
    iti spui " Bai ce valorosi suntem"

    ...cand era mai ok sa o bagi in poarta prin fortele proprii.
    Pai da! Sa lasam penalty-urile, uita-te in meciurile din Europa cand joaca echipele noastre, l-a impins adversarul un pic mai tare, hop se tavaleste pe jos, arbitrul nu da nimic pentru ca nu are ce sa dea, iar jucatorul a pierdut balonul aiurea. Tot vina arbitrilor romani este, da-le in p*da matii un galben la fiecare faza de genul sa vezi ce se dezobisnuiesc...

  2. #65
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Se vede?



    Ma bucur ca te-am amuzat, dar nu, nu-s ironic.

    Gestul portarului sibian este exact o metafora, un simbol in care se regasesc toti suporterii nemultumiti de coruptia si incompetenta din fotbalul dambovitean.

    Adica clar omul s-a intors cu spatele spunand "Kiss my ass, sucker!"
    Era amuzant pentru ca existau doua sensuri, ca era poza prea mare si gestul portarului, detectand o farama de ironie (am detector nou, mai am garantie...).
    Sunt de acord cu tine, fuck the police (fotbalul romanesc in cazul nostru), dar sa faci gestul asta cand te arbitreaza un om fara valoare, fara sa stapanesca prea bine arbitrajul?
    Glumind acum, cand o sa fiti furati pe bune, cum mai face el gestul asta? unde e originalitatea?

  3. #66
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Circumstante clare de penalty care in Ch.Leag. si Europa League ne umple cu galbene pentru simulare.
    ...jucai cu PSV si aveai faza aceea de ieri desigur ca nu primeai penalty.
    ba eu zic ca puteai primi, fundasul loveste piciorul adversarului, il impiedica sa continue faza, de ce sa nu fie penalty? imprudenta se plateste, la orice nivel...
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  4. #67
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    ba eu zic ca puteai primi, fundasul loveste piciorul adversarului, il impiedica sa continue faza, de ce sa nu fie penalty? imprudenta se plateste, la orice nivel...
    In UCl si EL, erau sanse mai mari sa primeasca galben pentru simulare, desi putea sa lase sa jocul sa continue, pentru ca au ajuns ambii cam in acelasi timp la minge.
    A ca nimerea un arbitru ruda de gradul 17 cu arbitrul romana, da nimic de zis, penalty clar

  5. #68
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    cand te arbitreaza un om fara valoare, fara sa stapanesca prea bine arbitrajul?
    Da' ce? Ala-i acolo de capul lui? oricine poa' sa fie arbitu?? Nu se dau niste examene, nu-si asuma nimeni raspunderea ca un om fara valoare ajunge aici?
    Nu, gestul este adresat tuturor coruptilor si nulitatilor din CCA, LPF si FRF
    beleafer

  6. #69
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ca sa ne revenim in arbitraj trebuie sa treaca 5 ani.. creca 90% din arbitrii actuli din lotul a sunt promovati pe pile si nu ai pic de valoare... trebuie usor eliminati unu cate unu .. si luati pusti in locu lor

    ps de unu am scapat mai mult ca sigur craciunescu o sa-i zica pa
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  7. #70
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Craciunescu intra in paine luni, asta poate fi un motiv pt care arbitrii isi fac de cap, cavalerii lucreaza pe cont propriu.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  8. #71
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Da' ce? Ala-i acolo de capul lui? oricine poa' sa fie arbitu?? Nu se dau niste examene, nu-si asuma nimeni raspunderea ca un om fara valoare ajunge aici?
    Nu, gestul este adresat tuturor coruptilor si nulitatilor din CCA, LPF si FRF
    + parintilor lui, au si ei o parte din vina pentru IQ-ul scazut...
    Intr-un fel ai dreptate, de ce sa mint .

    Doi arbitrii incompetenti vazuti, azi la meciul asta si ieri la Rapid-Mioveni. Prosti, prosti, PROSTI, la propriu.

  9. #72
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    ba eu zic ca puteai primi, fundasul loveste piciorul adversarului, il impiedica sa continue faza, de ce sa nu fie penalty? imprudenta se plateste, la orice nivel...
    ...si cate penalty cunosti tu acordate pentru echipele romanesti in ultimii 10 ani?!
    ...sa vedem un exemplu,desigur nu exista .
    ....pentru toate fie s-a lasat jocul arbitrul sa curga nu s'a sichisit sa mai acorde galben fie am mai luat si cate un galben cand era prea nesimtit jucatorul.


    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    In UCl si EL, erau sanse mai mari sa primeasca galben pentru simulare, desi putea sa lase sa jocul sa continue, pentru ca au ajuns ambii cam in acelasi timp la minge.
    A ca nimerea un arbitru ruda de gradul 17 cu arbitrul romana, da nimic de zis, penalty clar
    Sunt de aceasi parere.
    ...nimereai poate turcul ala din Europa Leag care a macelarit CFR-ul acum 2 doi ani.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #73
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Am vazut secvente pe gsp, arbitrul are acoperire regulamentara, de ex. la primul rosu a pedepsit intentia, golul 1 si 3 au fost corecte, etc...
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  11. #74
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...si cate penalty cunosti tu acordate pentru echipele romanesti in ultimii 10 ani?!
    ...sa vedem un exemplu,desigur nu exista .
    Feyenoord-Rapid 1-1 gol din penalty
    Hertha-Rapid 0-1 gol din penalty
    si probabil mai sunt
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  12. #75
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    354
    Reputatie
    0
    Mi-a placut gestul portarului la penalty

  13. #76
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Feyenoord-Rapid 1-1 gol din penalty
    Hertha-Rapid 0-1 gol din penalty
    si probabil mai sunt
    ...nu prietene cu sintagma ''circumstante de penalty''. Daca am judeca cum judeci tu .
    Steaua se califica contra lui Boro,Romania se califica la Euro'1992 penalty in Bulgaria,ne calificam si la Euro 2004 contra Danemarcei etc.

    ...schimbam soarta fotbalului romanesc
    Arbitrii astia straini sunt tampiti si noi romanii avem numai ghinioane in meciuri internationale.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #77
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    Gestul portarului sibian este exact o metafora, un simbol in care se regasesc toti suporterii nemultumiti de coruptia si incompetenta din fotbalul dambovitean.

    Adica clar omul s-a intors cu spatele spunand "Kiss my ass, sucker!"
    de acord cu tine completand cu tot fotbalul national, nu numai dambovitean.

  15. #78
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,365
    Reputatie
    0
    Praf a facut meciul idiotul ala. Eu l-as suspenda 1 an din arbitraj. Si eu arbitram mai bine ca ala.

  16. #79
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Am facut din nou spectol pe stadion. Sunt convins ca ciorelele, cainii si stelistii s-au uitat din nou cu unghia in gat la meciul nostru si mai ales la galeria lupilor galbeni. http://www.doarpetrolul.ro/forum/ima...teag_stema.gif


    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Am vazut secvente pe gsp, arbitrul are acoperire regulamentara, de ex. la primul rosu a pedepsit intentia, golul 1 si 3 au fost corecte, etc...
    Ce amuzanti au fost sibienii. Si-au mascat neputinta dand vina pe arbitrii. Oricum ii bateam si cu arbitrii si fara arbitrii. Scorul de 4 - 1 pentru noi spune totul. Si mai puteam marca de cel putin 3-4 ori in plasa lor.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    ar putea sa fluiere deja finalul, nu ar mai baga nimeni in seama asta.
    In mod normal, voi Sibiul nici nu trebuia sa jucati in liga 1, ci Bihorul care a promovat fotbalistic de pe locul 2 in seria noastra. Voi in loc sa injurati federatia sau pe cine mai vreti voi, ar trebui sa le pupati mana si sa le ziceti multumesc ca aveti ocazia sa jucati cu noi in liga 1. Ok.

  17. #80
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Am facut din nou spectol pe stadion. Sunt convins ca ciorelele, cainii si stelistii s-au uitat din nou cu unghia in gat la meciul nostru si mai ales la galeria lupilor galbeni. http://www.doarpetrolul.ro/forum/ima...teag_stema.gif
    cine sare / lupii sare

  18. #81
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Ale Ale Pentru tine fac orice Petrolul http://www.doarpetrolul.ro/forum/ima...teag_stema.gif


    Am si un filmulet cu dedicatie directa pentru steaua, dinamo si rapid. Ceva mai incolo. Dar sunt convins ca le-au ajuns deja la urechi pana acum. PESTE 2 ETAPE VINE STELUTZA PE ILIE OANA! II SUIM PE GARDURI.

  19. #82
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    nu e nevoie sa-l pui, nu contati pentru suporterii echipelor enumerate mai sus.

    ar trebui sa faci rost de un filmulet cu dedicatie pentru vointa sibiu, concordia chiajna sau otelul galati, cam pe acolo sunteti voi.

    P.S.: Ala care canta e Andrei Chivulete ?

  20. #83
    sport legend purpleheart's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat
    Posts
    772
    Reputatie
    1
    am si eu unul interesant :

  21. #84
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Ce se mai baga in seama in seama cu noi!

    Asta cu dedicatie pentru Stelutza care ne va vizita urmatorul meci pe Ilie Oana si unde vor avea ocazia sa vada si sa simta pe viu galeria adevarata. Asa cum au constatat pana acum si cei de la Rapid si Dinamo.
    http://www.doarpetrolul.ro/forum/ima...teag_stema.gif

    WEEKEND PLACUT!
    Last edited by JJ; 15th October 2011 at 22:33. Reason: Incalcarea Art. 1.8 din regulamentul forumului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •