View Poll Results: Pronostic

Voters
17. You may not vote on this poll
  • 1

    11 64.71%
  • x

    3 17.65%
  • 2

    3 17.65%
Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 117

Thread: Etapa 9: CFR Cluj - Petrolul Ploiesti 1-1

  1. #64
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Arbitraj de kkt,un 11 m trecut cu vederea clujenilor.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #65
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Desigur, metaforic vorbind. Sau din punct de vedere fotbalistic
    Nu stiu ce sa zic
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  3. #66
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Vochin asta are coae Spune lucrurilor pe nume. Mare tupeu pe bozgori sa comenteze acum de arbitraje, dupa atatea sezoane cand au furat ca in codru. Ce dracu, acum cateva etape i-au distrus pe Vaslui cu arbitraju' si acum fac pe victimele

  4. #67
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Intrebare acuma pe sport.ro adresata lui Muresan : "ce va ramane de facut cu aritrajul?" ) parca intrebarea asta a primit-o si Penescu acum cativa ani si trecand peste raspunsul lui genial sper ca cei 2 sa aiba aceeasi soarta
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  5. #68
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Felcitari inca odata Petrolului pentru rezistenta eroica impotriva scarbelor visinii si arbitrului pentru inspiratia deosebita de care a dat dovada. Acum e Juve - Milan time

  6. #69
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    cfr a pierdut doua pct pt ca nu s-au mobilizat deloc pt acest meci.
    petrolul a luat un punct pt ca au luptat exemplar. puteau sa si castige.

    end of story.

    ce ne tot cacam atat pe noi? diferentele de valorare intre loturi e mult mai mica decat vreau "analistii" pulii sa arate!

    mi-au cazut bine nervii iuliei de pe diji sport
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  7. #70
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Ne-am cam batut singuri azi. Dupa meciul slab cu Rapid, Peralta a gafat urat de tot si azi. Pe lista neagra l-as trece si pe Bastos.. asta joaca 2 meciuri bune dupa care 5 e un indolent. Se putea face mult mai mult azi, dar am jucat prea avantat fara sa gandim prea mult fazele, de parca era ceva finala de CL. Mai e de lucrat la echipa, sper sa nu-si piarda iarasi rabdarea Paszkany si sa schimbe antrenorul.

    Poate un punct enorm pentru Petrolul, insa mie unul mi s-a parut cea mai urata echipa pe care am intalnit-o in acest campionat, si daca asta e jocul lor obisnuit, nu-i vad bine la sfarsitul campionatului.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Normal ca s-a distrat, ca doar petrolistii erau la inaugurarea stadionului propriu, cu atatia suporteri in spate si trebuiau sa atace. Cu noi au jucat in deplasare, evident ca s-au aparat tot timpul, au tras de timp in modul cel mai jenant si au plecat cu un punct...
    Una peste alta, nici macar nu si-a intrat Craciunescu in paine si suntem furati ce 2 puncte. Penalty refuzat la o faza foarte clara si gol valabil anulat pentru hent ( nici poveste )
    Oare de ce nu a fost de acord Paszkany cu venirea lui Craciunescu la CCA? Uite, raspunsul este la meciul asta...
    Eu zic ca a fost fault in atac evident la faza aia cu golul. Baiatul de la cfr e cu mainile pe capul adversarului. Intr'adevar a fost penalty pt cfr la hentul din prima repriza care seamana cu cel facut de peralta. Dar in rest nu s'au remarcat decat simularile grosolane ale clujenilor (ronny in prima repriza cade din picioare, cadu putea lua al doilea galben cand a sarit ca in bazin in prelungiri si se uita cu ochi de catelus la arbitru ) Asa s'au obisnuit baietii astia de la cluj. Sa mai sparga capete si sa scape fara nimic, sa sara ca in bazin si sa obtina penalty'uri. Acum nu le'a iesit smecheria si urla la luna. Penibilul de muresan spunea la tv ca la faza golului anulat jucatorul cfr'ului se sprijinea pe un coechipier. Mai arer putin si ne spune ca cerul este verde si ca randunica da lapte

  9. #72
    junior
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Imi dau seama cat iubesti tu uta daca mai tii cu inca 2 echipe...Nu exista sa sustii 3 echipe din aceeasi tara
    deci sa ma fac inteles...echipa de suflet UTA...dar daca e sa aleg echipe din liga 1 care imi plac si cu care tin in europa mai ales,ar fi steaua sau CFR

  10. #73
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    sincer CFR a meritat victoria pentru ca a fost echipa pozitiva insa au intrat relaxati in meci si asta i-a costat, plus ca sunt putin umflati; jucatori mediocri prin alte parti, facuti vedete in Romania.betrolu' echipa muncitoare, toata lumea cu curul in poarta, au simulat fotbalul, insa ii inteleg, dupa meciuri bune in care au avut ocazii si au aratat ceva era timpul sa treaca la partitura echipelor mici: toata lumea in aparare,! insa daca continua asa, serie B ii asteapta nerabdatoare.
    Arbitrajul ? un semnal clar dat CFRului ca nu mai poate umbla cu furaciunile, gol valabil anulat, acelasi penalty acordat negrilor, neacordat CFRului, faulturi usoare acordate lui Betrol, chiar simulari date ca fault.Mi-e scarba de sistemul asta, clar arbitrajul e in mana mafiei, cine nu vede asta, se minte singur!
    Bucurati-va daca mai puteti trai liber in peluza sau tribuna alaturi de cei ca voi, fotbalul nu mai e demult al nostru!
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  11. #74
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Cand va vad ca va agitati asa ...mai mult ma bucur. )) MURITI, HOTILOR!!!
    ... E ok acuma? De acum incolo sa le zici hoti la aia de-ti sunt rude de gradul 1 si 2... Capisci?
    Last edited by Dario; 2nd October 2011 at 22:36.

  12. #75
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Sa te foot in gura de jegos... E ok acuma? De acum incolo sa le zici hoti la aia de-ti sunt rude de gradul 1 si 2... Capisci?
    ti-am zis ca nervii tai sau ai lui muresan ma fac fericit??? ) Parca ti-am zis
    Last edited by Dario; 2nd October 2011 at 22:37.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  13. #76
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Patria hotilor e in Prahova, betrolul a reusit sa-i fure un titlu lui Juventus din Bucuresti.CFR a furat si ea, insa are scuza ca reprezinta minoritatea ungara.
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  14. #77
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Patria hotilor e in Prahova, betrolul a reusit sa-i fure un titlu lui Juventus din Bucuresti.CFR a furat si ea, insa are scuza ca reprezinta minoritatea ungara.
    Nu ti-e bine? Chiar nu am nimic cu vreo minoritate...

  15. #78
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Patria hotilor e in Prahova, betrolul a reusit sa-i fure un titlu lui Juventus din Bucuresti.CFR a furat si ea, insa are scuza ca reprezinta minoritatea ungara.
    Cam arogant pt un tiganus sa ne faci pe noi hoti , nu de alta, da ma tot uit la tv si va vad ce faceti prin italia, spania )

    Revenind la fotbal, am un filmulet pentru tine...asa apropo de hotie
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  16. #79
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    DA! **** copos-berlusconi din Giulesti! noi nu am fost implicati in nenorociri! Galeria lu' Rapid n-a fost membra de partid!
    pe cand bronzatii din Ploiesti isi asuma o istorie care nu le apartine, prin furt, cum le sta bine celor din Prahova!
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  17. #80
    senior amrevenitptozi's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    HAHAHAHAHAHAHA, n-arata rau deloc clasamentul. Multumim Petrolul!
    [COLOR="Red"]Castig[/COLOR][COLOR="Lime"] orice meci[/COLOR] [COLOR="Blue"]in fata ta[/COLOR] [COLOR="Lime"]iti dau[/COLOR][COLOR="MediumTurquoise"] scor[/COLOR], [COLOR="DarkOrange"]iar[/COLOR] [COLOR="Magenta"]dac-o dau [/COLOR][COLOR="Red"] in bara[/COLOR] [COLOR="MediumTurquoise"]am grija[/COLOR] [COLOR="Magenta"]sa fie [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]bara-gol ![/COLOR]

  18. #81
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Patria hotilor e in Prahova, betrolul a reusit sa-i fure un titlu lui Juventus din Bucuresti.CFR a furat si ea, insa are scuza ca reprezinta minoritatea ungara.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  19. #82
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    DA! **** copos-berlusconi din Giulesti! noi nu am fost implicati in nenorociri! Galeria lu' Rapid n-a fost membra de partid!
    pe cand bronzatii din Ploiesti isi asuma o istorie care nu le apartine, prin furt, cum le sta bine celor din Prahova!
    Tie de fapt iti e ciuda ca ati castigat si voi candva un tur de campionat si nu s-a pus?
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  20. #83
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Galeria lu' Rapid n-a fost membra de partid!
    Rapid CFR, clasa muncitoare e!


  21. #84
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Farmecul Naturii e campion la perle in seara asta.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •