View Poll Results: Pronostic Steaua - Rapid

Voters
86. You may not vote on this poll
  • 1

    46 53.49%
  • X

    19 22.09%
  • 2

    21 24.42%
Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 253 to 273 of 296

Thread: Etapa 17: Steaua - Rapid

  1. #253
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Tu chiar te mandresti ca ati ajuns in finala cupei. Se pare ca penibilul nu are limite.
    P.S. La cat e de rea Steaua cum drek n-a reusit nimeni s-o bata?
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  2. #254
    Dinamovist vitalie_killer's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Falesti, R. Moldova
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    Domnule popa, Dinamo nu a cumparat arbitrul. Pana la 2:0 arbitrajul a fost normal. Posibil ca este fan al lui Dinamo. Steaua este o echipa buna, numai ca nu de fotbal. Ea cred ca nu va mai pierde nici un meci (unele le va cumpara (cu Poli Tim., CFR Cluj), iar restul le va incheia 0:0) si va ocupa locul 5. Doar sa aiba noroc Craiova sa-i dea gol, ca Steaua nu mai egaleaza (poate doar peste 180 min.).

  3. #255
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Vitalie, du-te frate shi plimba-te in padure la Falticeni. Hai Foresta !!!
    Tu ii faci de rushine pana shi pe cei mai tampitzi fani dinamovishti.
    ex-alpopa

  4. #256
    Dinamovist vitalie_killer's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Falesti, R. Moldova
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    60% dintre pochi tin cu Steaua+ Papa de la Roma.

  5. #257
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Ba vitalie ba, esti destept rau. Combinatia perfecta: si caine si moldovean. Ma mir ca stii sa tastezi. Tu ai ma televizor acolo peste Prut ca sa stii ce vorbesti?
    Intra si tu pe site-ul lu dinamo sa vezi ce scriu baietii. Ca dupa meciu de aseara cu nationalu le e rusine ca sunt dinamovisti.
    Si ne mai miram ca vorbeste borcea numai ineptii. Cu suporteri ca tine il auzi maine poimaine ca se pregateste pentru finala Champions League.
    Las-o balta. Sa vorbesti cand o sa castigati si voi un meci pe bune. Adica un meci cu Steaua arbitrat de un arbitru strain ca se pare ca altfel nu se mai poate castiga in fata lui dinamo.

  6. #258
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    La' ce zice vitalie inseamna ca in returul asta ei vor fi singurii fraieri care au luat gol de la Steaua. De unde vin eu daca zici ca unul care te-a batut e slab inseamna ca tu esti si mai slab. Dar poate asa e doar prin Cluj, in Stefan cel Mare sunt mai multi factori de luat in considerare.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  7. #259
    Dinamovist vitalie_killer's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Falesti, R. Moldova
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    Ma Germanule , scuza, Neamtule, daca Dinamo ar juca toate meciurile din Liga Campionilor pe noroi in Ghencea (cu Real, Valencia pe zapada) poate sa castige si Liga Campionilor, de ce nu?

  8. #260
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Legat de meci totushi....Clubul Rapid a facut o sesizare la LPF, invocand faptul ca pe stadion au avut loc scandari rasiste! Inseamna ca s-au vazut vizatzi !!! Oricum, initziativa e laudabila, insa numai dak de-acum incolo se va petrece imposibilul : nu se vor mai scanda injurii pe stadioane.
    Tot in acelashi comunicat al UFC Rapid, baietzii de sub pod dau cu mucii in fasole : cik Gabi Safta ar fi instigat la violentze verbale shi scandari rasiste O spun inca o data, Gabi Safta nu mai face de ceva timp nici o referire la echipa adversa, preferand doar sa sustzina echipa.
    Ceea ce i-a lezat cred pe rapidishti a fost citirea de catre crainic a unui articol din ziarul Sportul din perioada interbelica, din care reieshea clar ca CFR (actualul Rapid) se cam "gudura" pe langa partidul comunista. Shi inca ceva, de cand melodia "Tzigani shi OZN" a lui Zdob shi Zdub e melodie rasista ?! Nu cumva rapidishtii se cred extratereshtrii ?!?!?!
    ex-alpopa

  9. #261
    Dinamovist vitalie_killer's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Falesti, R. Moldova
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    Nu, ei se cred tigani extraterestri.

    Traiasca Safta...pana la meciul cu Craiova!

  10. #262
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vitalie_killer
    Ma Germanule , scuza, Neamtule, daca Dinamo ar juca toate meciurile din Liga Campionilor pe noroi in Ghencea (cu Real, Valencia pe zapada) poate sa castige si Liga Campionilor, de ce nu?
    Ai atins culmea penibilului si nu mai citesc ce scrii. Cred nici tu nu crezi ce zici; daca chiar crezi e posibil sa ai o luxatie de creier si asta am auzit ca e incurabila. Ca meningita nu cred ca a ajuns peste Prut ca are si ea mandria ei.

  11. #263
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vitalie_killer
    Domnule popa, Dinamo nu a cumparat arbitrul. Pana la 2:0 arbitrajul a fost normal. Posibil ca este fan al lui Dinamo. Steaua este o echipa buna, numai ca nu de fotbal. Ea cred ca nu va mai pierde nici un meci (unele le va cumpara (cu Poli Tim., CFR Cluj), iar restul le va incheia 0:0) si va ocupa locul 5. Doar sa aiba noroc Craiova sa-i dea gol, ca Steaua nu mai egaleaza (poate doar peste 180 min.).
    ....daca fotbalul ar fi matematica, as fi fost pana acum miliardar in dolari, dar se pare ca nu e asa......cat despre arbitraj, eu zic s-o lasi mai moale. E inadmisibil asa ceva. Dupa parerea mea 11 m ar trebui dat doar la faze foarte clare de gol. De exemplu, la meciul Romania _ Anglia, eu nu as fi dat penalty pt Romania.....ca si arbitru. Mingea ar fi iesit afara, iar lui moldo ii mai era imposibil s-o ajunga. In schimb faza cu Ogararu de la Bistrita e evidenta. Ar fi scapat 1-1 cu portarul. probabil o rata, probabil marca. la fel ca si sansa de a marca de la 11m.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  12. #264
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Legat de meci totushi....Clubul Rapid a facut o sesizare la LPF, invocand faptul ca pe stadion au avut loc scandari rasiste! Inseamna ca s-au vazut vizatzi !!! Oricum, initziativa e laudabila, insa numai dak de-acum incolo se va petrece imposibilul : nu se vor mai scanda injurii pe stadioane.
    Tot in acelashi comunicat al UFC Rapid, baietzii de sub pod dau cu mucii in fasole : cik Gabi Safta ar fi instigat la violentze verbale shi scandari rasiste [B]O spun inca o data, Gabi Safta nu mai face de ceva timp nici o referire la echipa adversa, preferand doar sa sustzina echipa. [/B] Ceea ce i-a lezat cred pe rapidishti a fost citirea de catre crainic a unui articol din ziarul Sportul din perioada interbelica, din care reieshea clar ca CFR (actualul Rapid) se cam "gudura" pe langa partidul comunista. Shi inca ceva, de cand melodia "Tzigani shi OZN" a lui Zdob shi Zdub e melodie rasista ?! Nu cumva rapidishtii se cred extratereshtrii ?!?!?!

    ))))) penibil! te cred ca esti stelist si ca ii iei apararea...dar asta nu merita nici macar o privire...cum poti sa zici ca isi vede de echipa lui???cand nu face altceva decat sa jigneasca lumea???
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  13. #265
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pushtoai-k, potzi sa-mi spui o singura jignire a lui Safta la adresa Rapidului, a suporterilor, jucatorilor shi tot ceea ce tzine de Rapid ?!?!?!? NU POTZI !!! Pentru ca nu a facut nici o jignire de la statzia de amplificare !!! Dak l-a injurat "in privat" pe Lucescu, o sa plateasca.
    ex-alpopa

  14. #266
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Pana acum doar citisem, dar dupa ce am vazut la stiri, este inadmisibil ce s-a intamplat la sfarsitul meciului.Este inadmisibil ca un pederast ca safta sa-l faca tigan ordinar pe un antrenor al echipei adverse, sa injure, sa ameninte, sa sara la bataie, sustinut fiind si de liderul copiilor institutionalizati.Sa speram ca macar in al 12-lea ceas liga sa lase deoparte afinitatile pentru o anumita echipa si sa ia masurile care se impun.

  15. #267
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pe ce post a dat ?!
    ex-alpopa

  16. #268
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Crezi ca tzin minte ce tzine un tampit???

    Quote Originally Posted by alpopa
    Pe ce post a dat ?!
    pe toate!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  17. 14th April 2005, 21:24

  18. #269
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Pe ce post a dat ?!
    Pe tvr...a fost ca la usa cortului.Daca eram in locul lui Lucescu il calcam in picioare, asta cu orice risc.

  19. #270
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Haideti sa va zic mai chibitilor ce a zis Safta miercuri seara pe stadion. Cu liniuta:
    - a urat succes advesarilor nostri in viitoarea editie a cupelor europene pentru ca de 10 ani nu mai trecut de primul tur; asta nu e jignire ci realitate, iar realitatea doare mai rau decat orice
    - a spus ca Steaua duce in carca fotbalul romanesc de 15 ani si nu a jignit pe nimeni cu asta
    - a indemnat publicul sa-l aplaude pe Gigi Corsicanul pentru ca a fost alaturi de Mustata impotriva militienilor care i-au lasat pe caini sa intre cu torte in Ghencea; si va asigur ca intraga peluza nord l-a aplaudat pe Corsican, chiar daca lui nu i-a pasat si dupa cateva minute s-au auzit din nou injurii la adresa noastra si a lui Gigi Becali
    - nu a pronuntat numele "rapid" decat atunci cand a prezentat echipele
    - a citit un articol de acum 50 de ani in care se spunea ca fostul cfr bucuresti ii pupa in fund pe comunisti

    Sper ca am lamurit putin lucrurile, si sper ca veti face diferenta intre a instiga si a prezenta realitatea, chiar daca e cruda pentru unii dintre voi.

  20. #271
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1

    Cool

    Nu vreau sa par stupid, dar galeria Rapidului shi-a cam dat in petec aseara.In timpul meciului nu i-am auzit incurajandu-shi echipa decat de 2-3 ori, in rest doar obscenitatzi la adresa adversarilor (sunt sigur ca atzi sesizat shi voi aspectul acesta).
    Nu zic ca stelishtii au fost mai "catolici", dar spre deosebire de giuleshteni au shtiut sa-shi incurajeze echipa favorita shi intr-un mod civilizat.
    Aceasta e faimoasa galerie a Rapidului?????
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  21. 15th April 2005, 01:03

  22. #272
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Pe ce post a dat ?!
    A dat pe Tvr pe national TV si pe inca unu da nu stiu care, da oricum au fost 3 posturi! Oricum tupeu pe Safta si mai mult de atat si Razvan Lucescu a fost tare in gura ceea ce nu ma asteptam de la el pt ca e mai calm de obicei! Oricum dialogul a degenerat cand l-a facut Safta tigan pe lucescu! Merita o mama de bataie, mai ales ca pana atunci Lucescu a vb foarte frumos cu domnule si dumneavoastra... Asta e...
    Oricum cred ca Safta are boala pe Rapid de cand si-a luat-o atunci in Giulesti! Sa fie el sanatos si noi la fel
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  23. #273
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by radcom
    Nu vreau sa par stupid, dar galeria Rapidului shi-a cam dat in petec aseara.In timpul meciului nu i-am auzit incurajandu-shi echipa decat de 2-3 ori, in rest doar obscenitatzi la adresa adversarilor (sunt sigur ca atzi sesizat shi voi aspectul acesta).
    Nu zic ca stelishtii au fost mai "catolici", dar spre deosebire de giuleshteni au shtiut sa-shi incurajeze echipa favorita shi intr-un mod civilizat.
    Aceasta e faimoasa galerie a Rapidului?????

    CUM VREI SA NE AUZIM CAND IN STADION ERAU 18 000 DE STELISTI SI NOI 2000???????????NU MAI VORBI FARA SA STII....rAPID A CANTAT NON-STOP....SI CANTECE...NU AM INJURAT ECHIPA ADVERSA ATAT DE MULT...AM INJURAT-O DA NU CUM ZICI TU
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •