View Poll Results: pronostic

Voters
23. You may not vote on this poll
  • 1

    10 43.48%
  • x

    4 17.39%
  • 2

    9 39.13%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 129

Thread: Etapa 4: Sportul - Dinamo 0-2

  1. #85
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    uncle, cine-s io sa decid ce-i/cine-i normal?
    i-am raspuns doar amicului laur ca situatia pe care-o reclama aci e similara celei de dincolo...
    Inteleg! Ai competenta pentru a stabili doar cine/ ce este "ciudat"...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  2. #86
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    doamne feri... doar imi dau cu parerea...ca si tine

  3. #87
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    doamne feri... doar imi dau cu parerea...ca si tine
    Asa, asa, banuiam si eu la momentul acela ca e ciudat sa arati ca stelistii calaresc threadurile lui Dinamo, dar nu stiu de ce mi-a venit cu sifon...
    Acum, dupa infrangerea Stelei, s-a aratat ca aveau dreptate sa o faca, doar se cunoaste ca ...efectul precede cauza! Balacariti-va linistiti, ca aveti ceea ce meritati!

    Nu te-am intrebat daca mai esti uimit (ca si alti prieteni stelisti care s-au exprimat, deja, aici) de faptul ca faultul lui Marius Niculae asupra portarului Sportului Studentesc a fost trecut cu vederea! In speranta ca faultul grosolan al lui "Sageata" nu v-a socat la fel de puternic precum atacul lui Lacatus asupra lui Ardeleanu (atac "regulamentar", chiar daca bacauanul a fost nevoit sa plece acasa cu piciorul "la pachet") va marturisesc ca de multe ori imi lasati impresia ca va pregatiti sa ocupati balconul batraneilor cu replici spumoase, din The Muppets Show!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  4. #88
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    avand in vedere ce faze aduci in discutie, la balcoul batraneilor cred ca mata ai loc de vaza... io m-am dus cu comparatia doar pana la radoi

    p.s. ca tot suntem la comparatii...rossi mai e cum mai e...dar lexus n-are egal ...de fapt, ala chiar cred ca-i troll de serviciu...

  5. #89
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    du-te bre pe threadu nostru sa vezi cate javre schelalaie ... numa' de dragu' lor tre' sa le-ntorc favoru' cu prima ocazie , cand crezi ca o sa ne-o oferiti ca vad ca ai ceva temeri?
    Am temeri vis a vis de jocul nostru. Mi-ar placea sa vorbim despre fotbal dar aici este imposibil din cauza unor poluatori de meserie.
    Asa si?

  6. #90
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Am temeri vis a vis de jocul nostru. Mi-ar placea sa vorbim despre fotbal dar aici este imposibil din cauza unor poluatori de meserie.
    mie-mi spui? mi-era frica de returul de la sofia inainte de meciul de la ploiesti, daramite acum...
    cat despre poluatori, numa' de bine

  7. #91
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Poluatori=cei care au polutii?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #92
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    nu bre...aia-s politisti...aaaa..polutionisti :rolling:

  9. #93
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    avand in vedere ce faze aduci in discutie, la balcoul batraneilor cred ca mata ai loc de vaza... io m-am dus cu comparatia doar pana la radoi

    p.s. ca tot suntem la comparatii...rossi mai e cum mai e...dar lexus n-are egal ...de fapt, ala chiar cred ca-i troll de serviciu...
    Mda, stiu si de ce nu ma mir ca multe aspecte legate de clubul vostru va sunt necunoscute sau mai putin cunoscute! Mi s-a intamplat chiar sa fiu nevoit sa jur in fata unor fani stelisti ca echipa APV-istilor din Romania n-a luat fiinta in momentul castigarii CCE, dar tot au fost convinsi ca glumesc...

    Si zici ca nu erai nascut nici macar cand tiganul ala cu breton "a la Ali Baba" opera fara anestezie in "Templul Fotbalului Romanesc", iar cavalerii fluierului se comportau ca si cand tuciuriul avea atestat de libera practica?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  10. #94
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    bre, ai un stil ca s-o dai in diverse de numa'... daca ai mai multe sofisme d'astea de transmis, te rog scuteste dialogul cu mine de efortul asta...
    revenind la faza, daca tot vrei sa-mi aduc aminte de lacatus, ma bucur ca pui si intrarea lu' mariusica in acelasi registru

  11. #95
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    bre, ai un stil ca s-o dai in diverse de numa'... daca ai mai multe sofisme d'astea de transmis, te rog scuteste dialogul cu mine de efortul asta...
    revenind la faza, daca tot vrei sa-mi aduc aminte de lacatus, ma bucur ca pui si intrarea lu' mariusica in acelasi registru
    N-ai anticipat corect: in discutie era doar modul in care inteleg unii dintre confratii tai stelisti sa puna batista pe tambal cand in culpa este un "gloabatrotter" ros-albastru, dar scormonesc cu sarg rahatul dupa tantari din care sa faca armasari! Totul in numele unei conspiratii pro-Dinamo!
    Legat de asa-zisul fault lui Niculae nu e nimic de comentat: a fost cel mult "joc periculos"!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  12. #96
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Prea multa vorbarie vizavi de o faza banala.

  13. #97
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Prea multa vorbarie vizavi de o faza banala.
    Pai si de ce-ai vrea sa se lege si ei, Leo, ca fault in atac (la goluri) n-am vazut, ofsaiduri n-au fost...
    Sigur ca trebuiau eliminati dinamovisti, si nu doar Niculae! Hai sa ne mai gandim, ca trebuie sa mai gasim vreo cativa!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  14. #98
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pai, sa se lege de Duckadam si declaratia lui.

  15. #99
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Pai, sa se lege de Duckadam si declaratia lui.
    Ala nu-i roman adevarat, ca-i pe jumatate neamt!
    Un roman adevarat nu poate fi decat stelist, deci nu poate da declaratii care sa puna intr-o lumina naspa cea mai echipa iubita care este ea... Asa cum isi permite sa faca bulangiul ala de Borisov, de exemplu! Bine ca e el destept si l-a prins pe saracu' Nicolita iesind de la vestiare fara sa se spele pe fata!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  16. #100
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    In sfarsit revin vremurile bune.
    Uitasem dracului cum e sa ma "omor" cu aia si asta numai din cauza banatenilor. Nu mai aveai loc sa dai sau iei o palma.
    Asa si?

  17. #101
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    In sfarsit revin vremurile bune.
    Uitasem dracului cum e sa ma "omor" cu aia si asta numai din cauza banatenilor. Nu mai aveai loc sa dai sau iei o palma.
    Laure, trebuie sa ne grabim ca avem ...decat un an ca sa castigam razboiul cu "gloabetrotterii"!
    Banatenii se vor intoarce din adancuri mai puternici, dupa excursiile underground la Turda (Razvan?) sau dupa Dansul Sabiilor pe care il vor pune in scena alaturi de vecinii aradeni!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    In sfarsit revin vremurile bune.
    Uitasem dracului cum e sa ma "omor" cu aia si asta numai din cauza banatenilor. Nu mai aveai loc sa dai sau iei o palma.
    A fost nevoie sa omorati Timisoara si Craiova ca sa contati din nou. ( ma refer la voi miticii nu la dinamovisti)

    O parere: daca chiar pleaca forje ( da Doamne) si tinand cont de retrogradarea noastra prindeti lejer locul 5 (cinci)

  19. #103
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Canalele de sport mai emit? Azi nu e zi de doliu national?
    Stie cineva la ce ora se coboara in berna drapelele pentru infrangerea de aseara a Stelei?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  20. #104
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Canalele de sport mai emit? Azi nu e zi de doliu national?
    Stie cineva la ce ora se coboara in berna drapelele pentru infrangerea de aseara a Stelei?
    De la ora 15.00.

  21. #105
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    A fost nevoie sa omorati Timisoara si Craiova ca sa contati din nou. ( ma refer la voi miticii nu la dinamovisti)

    O parere: daca chiar pleaca forje ( da Doamne) si tinand cont de retrogradarea noastra prindeti lejer locul 5 (cinci)
    Am retrogradat noi pe cineva?
    Referitor la locul ocupat de noi nu pot sa ma pronunt avand in vedere ce s-a intamplat in ultimii ani.
    Asa si?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •