Page 15 of 22 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 454

Thread: 2011 US Classic & Nationals

  1. #295
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    http://www.youtube.com/user/xGymCout.../6/J6k99VH_je0
    Nu a ratat Jordyn la UB..dar a avut multe problemute... pt un concurs in US mi se pare rezonabil E-ul
    Da, chiar curios ))

    Solul imi place foarte mult. Si i-a iesit si bine. Chiar incepe sa-mi placa tot mai mult Wieber. Pacat ca si ea are probleme (ca toate americancele... chiar este vreuna care sa nu aiba???) cu deschiderea sariturilor artistice...

  2. #296
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    La prima vedere...echipa SUA ar trebuie sa fie formata din: Wieber, Bross, Sacramone, Memmel, Li si Maroney

    VT: Wieber, Sacramone, Maroney
    UB: Li, Bross si Wieber
    BB: Memmel, Sacramone, Bross
    FX: Wieber, Bross, Sacramone

    Din punctul meu de vedere Raisman nu are ce cauta in echipa, dar probabil va merge la CM in locul lui Maroney.
    www.fangymnastics.com

  3. #297
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Nu cred ca se vor baza pe Sacramone la sol, nu i-a iesit niciodata pana acum de cand a revenit.
    Memmel cred ca va face si UB probabil in locul lui Wieber... sau poate nu va intra Li in echipa ci o vor aduce pe Raisman pt sol, ea poate intra la orice aparat daca cineva se accidenteaza, chiar daca noua nu ne place.

    Oricum... nu-mi place sa vad ca pot avea 3 note mari la orice aparat :S
    Last edited by monalexa; 19th August 2011 at 11:22.

  4. #298
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Americancele nu au stralucit dar pana la CM mai este....Oricum notele mi se par un pic prea mari...Incep sa cred ca cele 4 echipe respectiv USA,Rusia,China si Romania se vor lupta pentru medalii.....astept sa le vedem pe ale noastre..sigur toti ne-am dori pentru ele aur dar........daca nu acum ...mai tarziu.OF..nu se poate face nimic sa ne imbunatatim paralelul???

  5. #299
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    nu stiu daca intra Li in echipa. Din ce am vazut si mai ales am citit - la Li exista o mare posibilitate sa fie depunctata serios la UB (daca se arbitreaza ok)
    Anul acesta (sper) avem o mai mare sansa la medalii - mai mult din cauza Chinei decat a SUA sau Rusia. Dar astept CN sa vedem

  6. #300
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Nici eu nu cred in Li. Are paralel spectaculos dar riscant...nu prea o vad in echipa. Maroney ar putea intra anul asta...dar la anul nu cred ca se mai regaseste in schema. Pentru 2011 eu inca mai cred in surorile Caquatto, Bridgey are potential mare dar nu prea a confirmat anul asta... Pe Raisman cred ca o vom vedea totusi la CM.. Martha o place mult.

  7. #301
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pai nu stim nimic despre China deocamdata

    Pana la urma, eu zic ca abia din calificarile de la Mondiale ne vom putea face o idee clara asupra podiumului, cine cu cine si pe ce se bate. Pe mine oricum arbitrajele de la ultimele competitii m-au cam lamurit - fetele noastre au mult de munca daca chiar vor aur la Londra. Deocamdata, as fi multumita daca am lua un bronz meritat la aceste Mondiale, cu evolutii bune (nu as vrea sa vad nicio nota sub 14.00 in finala pe echipe la fetele noastre - in calificari cred ca vom vedea).

    @Oana: pe Raisman o plac si arbitrele mai mult decat ar trebui

  8. #302
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Blythe a tot avertizat ca Bross e putin "off", dar ea se aduna in concurs...nu ma asteptam.

    Acum ma uit si eu la filmulete. Bine ca a scos Shawn Johnson cuibul, ca... De antrenat, l-a antrenat, dar sper sa-l schimbe. Am observat si ieri, si acum: ea face salt cu deschidere de 2 ori Sau vad foarte prost?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #303
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca are si salt echer de doua ori, dar sigur vad eu prost

  10. #304
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lilianabirsanu View Post
    OF..nu se poate face nimic sa ne imbunatatim paralelul???
    Am descoperit ieri ca de fapt Rusia a castigat aurul pe echipe anul trecut cu o clasare pe locul 7 la paralele pt ca au avut ratari (Nabieva, parca si Demmy dar nu-s sigura). Romania a avut la paralele in finala pe echipe un punctaj mai mare decat Rusia.

    Tu ai dreptate ca pe noi ne-ar ajuta note mai mari la paralele dar nu-i musai. Matematic cred ca se poate urca pe podium cu paralele actuale dar cu punctaje mai mari la barna (unde se poate), la sol, si la sarituri. Noi am fi fost anul trecut pe podium daca mai aveam o barna ca a Anei, un Amanar si un pic mai multa atentie la sol.
    EDIT: eu cred ca stam mai bine ca anul trecut. Am eu asa o presimtire.
    Last edited by LuisaGym; 19th August 2011 at 12:03.

  11. #305
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si anul trecut, dar si acum...sariturile au fost/sunt baza. Rusia nu castiga anul trecut daca nu avea 2 Amanaruri. Paralelul incepe sa nu mai cantareasca asa mult in ecuatie. A zis bine Luiza cu paralelul Rusiei de anul trecut.

    Ganditi-va cum ar arata Wieber fara Amanar. Ar mai fi la fel de puternica?
    www.fangymnastics.com

  12. #306
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Si o barna ca a Anei chiar o sa avem anul asta (poate chiar mai buna, mai stii?).

    Amanar probabil ca nu, dar poate o saritura mai buna ca ca un DTY de la Sandra; iar la sol cine stie? cu Sandra fara sa aterizeze in afara covorului, cu oricare dintre Didi in echipa, plus cu un sol mai bun de la Ana (poate Pitic?) lucrurile ar trebui sa fie mai bune decat anul trecut la acest aparat.

    Chiar si la paralele, cu Amelia sanatoasa si cu Ana cu o executie acceptabila, iarasi ar trebui sa fie mai bine.

    Vom vedea in octombrie, ca la Nationale nu stiu cat de multe vom putea vedea...desi...cine stie? Ar fi bine sa ne lamurim cat de cat saptamana viitoare

  13. #307
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, anul trecut ne-a lipsit Amelia foarte mult. Sper sa nu lipseasca nimeni anul acesta.....
    www.fangymnastics.com

  14. #308
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Mie mi se pare ca are si salt echer de doua ori, dar sigur vad eu prost
    Primul cred ca vrea sa fie grupat.
    Intre timp am descoperit ca primul meu salt era flic ...caz in care nu inteleg de ce face salt inapoi + flic...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #309
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Sacramone la sol: http://www.youtube.com/watch?v=n4YDyywipwA
    A iesit afara din covor la apel si a aterizat complet afara (+ratare) la 900+ salt intins.

    Ce frumos i-a iesit secventa de la piruete!
    Inseamna ca a pierdut saltul intins, deci si elementul obligatoriu (salt spre inainte)?

  16. #310
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    L-ar fi pierdut doar daca elementul incepea afara din covor. In cazul asta, doar a primit 0.5 penalizare pentru ca a aterizat afara.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #311
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Primul cred ca vrea sa fie grupat.
    Intre timp am descoperit ca primul meu salt era flic ...caz in care nu inteleg de ce face salt inapoi + flic...
    Am si eu intrebarea asta: deci nu primeste bonus pentru salt+flic?

  18. #312
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu, e doar C + B si nu exista bonus.
    Poate va incerca sa lege cu saltul inainte grupat.

    Paralelul Annei Li [sau alte aparate] ati gasit pe undeva?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #313
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Din antrenamentul pe podium, dar cred ca pe asta l-ai vazut deja http://www.youtube.com/watch?v=Vud83cl-GZI

    Si evolutiile Sabrinei Vega? Sau se stie ce a facut de e atat de jos in clasament?

    Cred ca pana la urma echipa SUA va fi formata din: Wieber, Raisman, Memmel, Bross, Sacramone si o a sasea gimnasta care urmeaza sa fie decisa. Va fi o echipa tare si o batalie intensa pentru cele care vor intra la AA, cu posibilitate de doua medalii la AA.
    Last edited by crisloregym; 19th August 2011 at 12:51.

  20. #314
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu, e doar C + B si nu exista bonus.
    Poate va incerca sa lege cu saltul inainte grupat.
    Posibil si asa... Eu m-am gandit ca acolo de fapt va fi salt 360 in loc de grupat si acum doar se obisnuieste cu legarea.

  21. #315
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cris, doar de pe quick hits-urile lui Blythe.
    Sabrina Vega, floor: Full in pike. 1.5 to double tuck, hop. A fun piece of music for her to shimmy to. This is absolutely shimmy music. 2.5 to front layout, well done. Switch ring to switch half. Lovely choreo and presentation, as always. Stuck double pike! Good, good for her!
    Sabrina Vega, beam: Switch, back pike. Full turn.
    Sabrina Vega, bars: Jump to high. Stalder to Geinger, Doesn't make it over on Stalder and break swing, does half turn and hits her foot on low bar, does another intermediate swing and continues...falls on her piked Tkatchev. Maybe time to lose that skill...rest of the routine was clean. Nice full in tuck dismount.
    Sabrina Vega, vault: DTY with a step forward. Slightly low landing. Better than warmups.

    Oana, am uitat de 360, se poate...oare va merge si ea pe noua moda, in ordinea elementul de pe picioare + flic?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •