View Poll Results: Pronostic

Voters
18. You may not vote on this poll
  • 1

    8 44.44%
  • x

    3 16.67%
  • 2

    7 38.89%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 41 of 41

Thread: Etapa 34: Rapid - FC Brasov 1-0

  1. #22
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    40 % de la o racheta din aia?imi vine greu sa cred asa ceva
    nu merita nimeni tortura pentru asa ceva, nu mai fi ipocrit; accidente se intampla, au fost si vor mai fi tragedii pe stadioane.Padure fara uscaturi nu exista.Au gresit, vor plati pentru prostia lor!
    Nu degeaba sunteti frati cu descultii aia de la timisoara...v-ati dat foc in peluza la fel ca ei!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  2. #23
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Adica?
    Pai nah, ma intrebam daca Vama mai are nostalgii prin Poiana
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  3. #24
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    nici eu nu cred ca e vorba de 40% e mult rau, astia baga in ele cat pot ca sa isi vinda mizeriile..dar pe de alta parte e o prostie si o inconstienta pe care probabil o regreta inclusiv varul ala care a aruncat cu ea...

  4. #25
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Cat o regreta astia nu stiu, ca au zburat petarde d-alea tot meciul. Nu stiu exact ce au avut, rachete sau ce erau, dar una a decolat din fata peluzei rapidiste si a ajuns pana la poarta lui Bornescu...la peluza nefolosita.
    In alta ordine de idei, rapidisti, ce versuri are cantecul ala scandat juma de prima repriza? (v-as zice si ritmul dar nu am cum sa scriu o partitura muzicala aici )

  5. #26
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0

  6. #27
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by emil_bv View Post
    Cat o regreta astia nu stiu, ca au zburat petarde d-alea tot meciul. Nu stiu exact ce au avut, rachete sau ce erau, dar una a decolat din fata peluzei rapidiste si a ajuns pana la poarta lui Bornescu...la peluza nefolosita.
    In alta ordine de idei, rapidisti, ce versuri are cantecul ala scandat juma de prima repriza? (v-as zice si ritmul dar nu am cum sa scriu o partitura muzicala aici )
    nu erau petarde, alea erau bombe care sunau in halul ala.
    alea de faceau ca toti dracii cred ca erau rachete de semnalizare, alea trebuiau date doar intr-o singura directie: in sus, cum au si dat cateva, si se vedea foarte frumos, chiar si pe timp de zi.insa prostii numai in sus nu le dadeau, le aruncau din peluza pe suprafata din fata, erau sa-l loveasca si pe Bornescu, erau sa loveasca si un jucator al Brasovului, incredibil cata incostienta
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  7. #28
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    cel care a lansat ,poate intra la tentativa de omor?am inteles ca are 18 ani(victima), o sa aiba interzis pe stadion de la parinti.

  8. #29
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Daca erau rachete de semnalizare, este grav! Oare sefii de galerie chiar asa inconstienti sunt sa lase O ARMA pe mana pustilor?? Sau jandarmii?? Cu rachetele de semnalizare se trage numai in sus, iar arma se tine intr-o anumita pozitie...Asta daca nu mai evoluat, de cand stiu eu.. Dar tot PERICOL MORTAL se cheama!!

  9. #30
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Nu e asta, a fost unul nou care suna binisor. Si eu il caut de zor pe net, ca n-am inteles versurile.

    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    insa prostii numai in sus nu le dadeau, le aruncau din peluza pe suprafata din fata, erau sa-l loveasca si pe Bornescu, erau sa loveasca si un jucator al Brasovului, incredibil cata incostienta
    A mai fost una care s-a oprit in obiectivul unui cameraman, daca nu avea camera se trezea si ala fara fata. Cretini, ce sa le ceri?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #31
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Asta e, multumesc.


    Nu stiu ce rachete de semnalizare sunt alea, dar si aia de s-a dus catre Bornescu a fost aruncata acolo, in fata galeriei si de jos de pe beton a decolat.
    Ii vedeam si pe cei de la paza cum nu mai stiau pe unde sa se ascunda cand era aprinsa cate una de aia.

  11. #32
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Scuze, a fost un cantec care s-a cantat mai obsesiv decat asta, cred ca-i nou, am crezut ca la ala te referi.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #33
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Nu te contrazic, o fi fost. Dar de prin minutul 30 pana la sfarsitul primei reprize au insistat cu asta. Daca il aud si pe celalalt nu m-ar mira sa zic si de el ca ala e ce cautam

  13. #34
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Mergem miercuri seara la carciuma aia ca sa uiti de melodie
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  14. #35
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mai bine mergeti la Arena 77, am remarcat ca au o colectie impresionanta de fulare cu Rapid, plus tricourile lui m. constantin si Sburlea.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #36
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Mergem miercuri seara la carciuma aia ca sa uiti de melodie
    Trebuia tu sa fredonezi pe tren melodia aia tot drumu'. Acum nu mai scap de ea

    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Mai bine mergeti la Arena 77, am remarcat ca au o colectie impresionanta de fulare cu Rapid, plus tricourile lui m. constantin si Sburlea.
    Da cu jucatorul ala din nationala puscariasilor din Portugalia...Rui Duarte n-or fi avand? Las ca nu suntem noi atat de rapidisti precum crezi

  16. #37
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Departe de mine acest gand, doar ca la respectiva locatie din Brasov m-am simtit mai bine ca acasa, dpdv al decorurilor dintr-un bar cu profil sportiv .
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. 23rd May 2011, 10:03
    Reason
    ...

  18. #38
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    N-am auzit de arena 77, nu frecventez locuri din astea

    Emil, eu zic sa nu le spunem secretul lui Rui Duarte care revine tarziu la meciuri, dar pregatit de parca ar fi avut meciuri in picioare toata vacanta
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  19. #39
    sport legend
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    737
    Reputatie
    1
    asa cum am zis Rapid a batut. Mi se pare o chestie normala pana la urma

  20. #40
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post

    Emil, eu zic sa nu le spunem secretul lui Rui Duarte care revine tarziu la meciuri, dar pregatit de parca ar fi avut meciuri in picioare toata vacanta
    La noi a capatat o noua porecla, "shaorma". Shaorma cu de toate sa fie secretul?

    PS: usor, usor strangem de un meniu complet. Grigore zis si "sandwich", Bozo zis si "whiskey", Rui cu shaorma, Constantin cu berea...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #41
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Shoarma la racoare
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •