View Poll Results: pronostic

Voters
95. You may not vote on this poll
  • 1

    44 46.32%
  • x

    27 28.42%
  • 2

    24 25.26%
Page 12 of 114 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 2378

Thread: Etapa 33: Otelul Galati-FC Timisoara 2-1

  1. #232
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    3 iti zic din prima:
    Penalty inventat cu Tg Mures
    Penalty neacordat Brasovului
    Penalty neacordat Vasluiului
    Si in meciul direct cu noi:
    neeliminat alexa
    penalty neacordat pt noi
    golul 1 din offside
    Astea sunt doar cateva

  2. #233
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    Sunteti aroganti si impertinenti. Ma rog, e alegerea voastra. Cum corect remarca cineva mai sus, nimeni nu are o problema cu timisoara, cu tot ce inseamna ea, de la revolutie la Cargo ( ), nu faceti tot posibilul sa ne demonstrati contrariul. Problema noastra este cu nesimtitul ala care va conduce clubul, atat. La meci, chiar tin neaparat ca cel mai bun sa castige.
    problema voastar este cu ORASUL TIMISOARA.Si asta va costa.nu torleram prostia de a fi injurat un oras intreg pentru ca voi aveti ce aveti cu patronul bucurestean(ca sa vedeti cultura de suporter galatean ce injura Timisoara)......

    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    Am rezistat 25 de etape pe primul loc, puteti spune ce vreti voi despre arbitraje, imi pasa prea putin, dar nu puteti spune ca Otelul a ajuns acolo fiind impinsa de la spate. Macar un minim fair-play ati putea avea. Asta e, valoarea campionatului nostru este una foarte mica, iar in atare conditii o echipa muncitoare cu un grup sudat, format in cativa ani, poate emite pretentii la titlu. Si asta e, pe scurt, povestea Otelului de anul acesta. Si acum aratati-ne ce puteti, incepeti sa adaugati arbitraje, planete aliniate, fante de lumina etc...

    fair play fata de ce?de faptul ca ne suntem injurati meci de meci pe cand noi va ignoram pe stadion?
    fair play fata de ce?de faptul ca vreti sa luati campionatul ajutati de arbitraje, mese verzi si blaturi????fair play cand ne acuzati pe noi de hotie si cand echipa voastra isi bate joc de sportul numit fotbal si va bucurati de puncte castigate fraudulos si nici macar nu recunoasteti asta?????....imi cer scuze.nu pot avea fair play fata de asemenea mentalitate de rahat!!!!!

    trebuie sa fii ******* (vorbesc la general)sa nu vezi ca Otelul a fost impinsa din spate IN MOD REPETAT PRIN NISTE GRESELI FLAGRANTE.*******, TAMPIT, PROST, NESIMTIT, IPOCRIT etc.....

    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    Stii, si aici e o problema. Pana cand nu se dovedeste ca cineva din stafful unei echipe a influentat in mod deliberat un arbitru, echipa respectiva este dincolo de orice banuiala, fie ca este vorba de Otelul, Poli Timisoara, Vaslui etc. Doar ca noua, romanilor, ne place sa fim mai carcotasi decat ar fi cazul.
    Cat despre punctul 1, Marius Stan este unul dintre presedintii de club cu mult bun simt si, atipic pentru campionatul nostru, un presedinte care a si facut fotbal de performanta. La noi presedintii de club sunt afaceristi pentru ca fix asta a ajuns fotbalul de la noi, o afacere, eventual de familie,. Omul chiar stie cu ce se mnanca sportul asta. Jabba nu a pus in viata lui piciorul pe o minge de fotbal, ca probabil o spargea...
    acum pe bune.....n-ai baut cafeaua?.....
    cand se vede clar ca echi[pa este ajutata, cand se lasa cu concedieri de pe la ferefeu, cand toata lumea iti spune "bah, astia fura cu nesimtire".....e lipsa de multe sa te pipi impotriva vantului.
    nu mai cautati scuze....echipa voastra este artificial bagata in fata.nu meritati acel loc.nu prin prisma hotiei pe care o primiti cu bratele deschise si va bucurati de ea demonstrand mentalitatea de toata jena a multora!!!!!
    "INTERZIS"!

  3. #234
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Last edited by Marius; 11th May 2011 at 11:27.

  4. #235
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    http://www.mediafax.ro/sport/masina-...iceni-8257620/

    Care-ai fost ? Hai iesi in fata...
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  5. #236
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    daca porcul jabba activa intr-un campionat curat era fie la puscarie pentru spalare de bani si cate si mai cate, fie exclus din fotbal pentru rahatul mancat de cateva ori pe zi. la noi este arhi-promovat, ba sunt si unii separatisti care-i tin servetulul sub barbie.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    tu poti sa ramai in lumea ta,dar sunt curios ce-ai fi zis daca erorile de arbitraj erau 12-1 in favoarea Timisoarei...
    Nu are legatura cu nicio lume. Nu o sa neg ca s-a gresit in favoarea noastra cum nu poti sa negi ca doar meciurile Otelului sunt sub lupa. Da, s-a gresit in favoarea noastra dar da, s-a gresit si in defavoarea noastra. Crede-ma, proportiile sunt facute de presa. Daca impotriva noastra s-a gresit in ultimile etape, pentru restul s-a gresit de-a lungul campionatului si sunt mai dificil sa le contabilizezi. Numaratoarea mi se pare in stilul Caragiale, doua la scoala, doua la primarie... Simplul fapt ca se insista pe "penalty neacordat clujului, la Bastos" e suficient pentru a te efidica asupra justetii numaratorii.

    @ Chinna TM: Eu nu am o problema cu Timisoara. De altfel cred ca ai remarcat faptul ca galatenii au nuantat scandarile si sunt mult mai punctuali. Le-au modificat pentru ca orice om normal nu are o problema cu un oras ci cu un patron. bucurestea. tigan. al unei echipe dintr-un oras cu traditie. that is all. Cat despre Otelul, nu am facut scandal niciodata, nici anul acesta nici in cei trecuti cand s-a intamplat sa fim calcati in picioare (punctez doar scoaterea dintr-o cupa europeana, fie ea si intertoto, dupa o decizie LA MASA VERDE, o decizie pe cat de aberanta pe atat de usor trecuta cu vederea - daca nu mai tineti minte, doi jucatori ai Galatiului au jucat dupa ce un for legal au decis ca au decis ca au drept de joc doar pentru a se razgandi DUPA CE MECIUL S-A DISPUTAT). In schimb traim intr-o tara de ***** iar fotbalul nu trebuia sa faca nicio exceptie...

  7. #238
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    damf de miloagă...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  8. #239
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Si mi-am baut cafeaua, acum trag de a doua cana.

  9. #240
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Ei fura cilizivat.

  10. #241
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Steel Jar View Post
    nu mai cere cu insistenta.ti se va da pana la urma.stai la coada.....

    Quote Originally Posted by megastar View Post
    nu poate.e la Galati acum......
    acum serios, cat de penibil sa fii sa bagi o chestie ca asta pe forum?ce legatura are asta cu orasul nostru unde adapostim toate natiile romanesti?.....
    vrei sa caut eu minuni despre galateni?.....ca la voi nu s-a intmplat nicio spargere, nimic....numai v-au lasat altii fara combinat,atat.....

    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    @ Chinna TM: Eu nu am o problema cu Timisoara. De altfel cred ca ai remarcat faptul ca galatenii au nuantat scandarile si sunt mult mai punctuali. Le-au modificat pentru ca orice om normal nu are o problema cu un oras ci cu un patron. bucurestea. tigan. al unei echipe dintr-un oras cu traditie. that is all. Cat despre Otelul, nu am facut scandal niciodata, nici anul acesta nici in cei trecuti cand s-a intamplat sa fim calcati in picioare (punctez doar scoaterea dintr-o cupa europeana, fie ea si intertoto, dupa o decizie LA MASA VERDE, o decizie pe cat de aberanta pe atat de usor trecuta cu vederea - daca nu mai tineti minte, doi jucatori ai Galatiului au jucat dupa ce un for legal au decis ca au decis ca au drept de joc doar pentru a se razgandi DUPA CE MECIUL S-A DISPUTAT). In schimb traim intr-o tara de ***** iar fotbalul nu trebuia sa faca nicio exceptie...
    punctuali si nu prea sunt galatenii....
    da, ai dreptate in ceea ce priveste faza cu tara.....
    si ....de ce acei useri care ne acuzau de marsavii acum se bucura de hotia ordinara????gaseste tu alt cuvant pentru penalty-ul cu gazul, meciul de la CFR, golurile cu oltenii si golul 2 cu Branestiul-asta amintind doar ultimele etape.....ma leg de mentalitatea unor galateni si de cei care, avand complexul imisoara- ar dfa orice sa nu luam campionatul dar sunt suporteri ai clonelor sau a altei echipe.....
    "INTERZIS"!

  11. #242
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...galati-8260269

    Asta apropos de presa corecta... astept un articol despre Timisoara.
    Auzi... birtul de la intrarea in Galati .Au mers astia prin tot Galatiul de la intrare ( care o fi ea) pana la Piata Centrala.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  12. #243
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    nu poate.e la Galati acum......
    acum serios, cat de penibil sa fii sa bagi o chestie ca asta pe forum?ce legatura are asta cu orasul nostru unde dapostim toate natiile romanesti?.....
    vrei sa caut eu minuni despre galateni?.....ca la voi nu s-a intmplat nicio spargere, nimic....numai v-aju lasat altii fara combinat,atat.....
    tu sigur inca nu ti-ai baut cafeaua , de esti asa agresiv.Calm omule ca nu acolo bateam ( da se vede ca tu te ataci) . Eu ma legam de ghinionul care cica loveste Otelul, da se pare ca sufera de el timisorenii. Asteptam ceva si despre Goga. Sa nu cumva sa se atinga cineva de Alexa ca ala e omul nostru de gol.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #244
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    hehe...ghinionul va paleste bine de tot.o sa vezi asta vineri.ce ne vom distra......
    "INTERZIS"!

  14. #245
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    punctuali si nu prea sunt galatenii....
    da, ai dreptate in ceea ce priveste faza cu tara.....
    si ....de ce acei useri care ne acuzau de marsavii acum se bucura de hotia ordinara????gaseste tu alt cuvant pentru penalty-ul cu gazul, meciul de la CFR, golurile cu oltenii si golul 2 cu Branestiul-asta amintind doar ultimele etape.....ma leg de mentalitatea unor galateni si de cei care, avand complexul imisoara- ar dfa orice sa nu luam campionatul dar sunt suporteri ai clonelor sau a altei echipe.....
    Penaltyul cu gazul e la limita, poti sa-l vezi de ce parte a liniei vrei tu, in functie de echipa cu care tii. Pe CFR era sa-i bata Gloria acasa, pur si simplu aia nu au niciun motiv sa traga iar noi da. Si nu, nu a fost penalty la Bastos. La Craiova primul gol a fost din offside iar al doilea e la limita. In schimb eram pe ei, mi-e greu sa cred ca nu-i bateam, chiar eram calare pe ei. S-a terminat 2-1 pentru ca ai nostri s-au retras pentru a se menaja pt meciul cu Branestiul. In care meci cu Branestiul ni s-a anulat un gol aiurea, cand Pena a fost cel tinut si s-a dat un gol in care eu nu am reusit sa vad daca Punosevac atinge mingea sau cel cu 17 de la Branesti. Dar din nou discutam doar meciurile Otelului. Pentru o analiza corecta ar trebui sa luam meci cu meci si, esential, tot campionatul. NU ma pot gandi la o analiza mai lipsita de sens.
    In alta ordine de idei, as prefera sa nu luati titlul doar pentru ca il aveti pe infectul ala presedinte. In rest, toata stima, aveti o echipa puternica, frumoasa, ofensiva. Daca nu era ala...

  15. #246
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    nu mai cere cu insistenta.ti se va da pana la urma.stai la coada.....



    nu poate.e la Galati acum......
    acum serios, cat de penibil sa fii sa bagi o chestie ca asta pe forum?ce legatura are asta cu orasul nostru unde adapostim toate natiile romanesti?.....
    vrei sa caut eu minuni despre galateni?.....ca la voi nu s-a intmplat nicio spargere, nimic....numai v-au lasat altii fara combinat,atat.....



    punctuali si nu prea sunt galatenii....
    da, ai dreptate in ceea ce priveste faza cu tara.....
    si ....de ce acei useri care ne acuzau de marsavii acum se bucura de hotia ordinara????gaseste tu alt cuvant pentru penalty-ul cu gazul, meciul de la CFR, golurile cu oltenii si golul 2 cu Branestiul-asta amintind doar ultimele etape.....ma leg de mentalitatea unor galateni si de cei care, avand complexul imisoara- ar dfa orice sa nu luam campionatul dar sunt suporteri ai clonelor sau a altei echipe.....
    Adica iar vine timisoreanul sa ne fure sigurantele?
    @#$% civilizatul .

  16. #247
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    Penaltyul cu gazul e la limita, poti sa-l vezi de ce parte a liniei vrei tu, in functie de echipa cu care tii. Pe CFR era sa-i bata Gloria acasa, pur si simplu aia nu au niciun motiv sa traga iar noi da. Si nu, nu a fost penalty la Bastos. La Craiova primul gol a fost din offside iar al doilea e la limita. In schimb eram pe ei, mi-e greu sa cred ca nu-i bateam, chiar eram calare pe ei. S-a terminat 2-1 pentru ca ai nostri s-au retras pentru a se menaja pt meciul cu Branestiul. In care meci cu Branestiul ni s-a anulat un gol aiurea, cand Pena a fost cel tinut si s-a dat un gol in care eu nu am reusit sa vad daca Punosevac atinge mingea sau cel cu 17 de la Branesti. Dar din nou discutam doar meciurile Otelului. Pentru o analiza corecta ar trebui sa luam meci cu meci si, esential, tot campionatul. NU ma pot gandi la o analiza mai lipsita de sens.
    In alta ordine de idei, as prefera sa nu luati titlul doar pentru ca il aveti pe infectul ala presedinte. In rest, toata stima, aveti o echipa puternica, frumoasa, ofensiva. Daca nu era ala...
    pai eu zic ca nu a fost penalty cu gazul....
    CFR-Bistrita a fost penibil meciul.ce naiba.........ca si cel cu Galatiul....
    cu Craiova 4 JUCATORI ERAU IN OFFSIDE SI ARBITRUL PE LINIE CU EI.asta spune multe.al doilea...tot offside....indiferent de limita.
    gol perfect anulat in meciul cu Branestiul tragerea fiind mai muklt decat evidenta.....si al golul 2 faultin atac si offside.
    lucruri sustinute de majoritatea oamenilor care se uita la fotbal sau participa activ la acest sport numai de galateni nu......
    infect ne infect.....Iancu a fost injurat cand a zis ca se trage pt Otelul.ltimele etape au dovedit ca a fost injurat degeaba.nu crezi?greseli se mai fac.dar meci de meci si cu intentie clara-vezi primul golcu oltenii- mai rar asa ceva.Nu degeaba se lasa cu concedieri, nu crezi?ghinion curat.....

    Quote Originally Posted by Steel Jar View Post
    Adica iar vine timisoreanul sa ne fure sigurantele?
    @#$% civilizatul .
    ai si gasit scuza pentru faza cu penibila cu sigurantele?


    app, sper ca ala de le-a luat nu a vrut sa le vanda la fier vechi, nu?....
    "INTERZIS"!

  17. #248
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Apoi de unde stiu tu ce a facut cu ele?
    Foarte suspect , nu umva voi impreuna..alea alea ?...si normal ca o faceti civilizat.

  18. #249
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Steel Jar View Post
    Apoi de unde stiu tu ce a facut cu ele?
    Foarte suspect , nu umva voi impreuna..alea alea ?...si normal ca o faceti civilizat.
    Jar jar....acum sincer....cati ani ai?....
    multi inainte(oricati ai avea).....mai putin si te faci tu mare....
    "INTERZIS"!

  19. #250
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    pai eu zic ca nu a fost penalty cu gazul....
    CFR-Bistrita a fost penibil meciul.ce naiba.........ca si cel cu Galatiul....
    cu Craiova 4 JUCATORI ERAU IN OFFSIDE SI ARBITRUL PE LINIE CU EI.asta spune multe.al doilea...tot offside....indiferent de limita.
    gol perfect anulat in meciul cu Branestiul tragerea fiind mai muklt decat evidenta.....si al golul 2 faultin atac si offside.
    lucruri sustinute de majoritatea oamenilor care se uita la fotbal sau participa activ la acest sport numai de galateni nu......
    infect ne infect.....Iancu a fost injurat cand a zis ca se trage pt Otelul.ltimele etape au dovedit ca a fost injurat degeaba.nu crezi?greseli se mai fac.dar meci de meci si cu intentie clara-vezi primul golcu oltenii- mai rar asa ceva.Nu degeaba selasa cu concedieri, nu crezi?ghinion curat.....


    ai si gasit scuza pentru faza cu penibila cu sigurantele?


    app, sper ca ala de le-a luat nu a vrut sa le vanda la fier vechi, nu?....
    Te referi la penaltyul ratat de Viglianti? E o tinere mai mult decat evidenta. Oricum, e un penalty ratat asa ca acum conetaza mai putin. La branesti Pena a fost tinut si nu invers. Pena nu prea tine, e un jucator cu un fizic bun dar neobstructionist. Craiova... No comment, primul gol a fost din offside, niciun dubiu, la al doilea am partea mea de dubii. Iar despre meciul ala ar trebui sa precizam rosu neacordat pentru olteni la un picior in coaste dat intentionat lui Silviu Ilie cat si rosu care putea acorda fundasului Oltean la golul doi marcat de Para (din offside, e ok? ). La golul de la Branesti nu poate fi vorba de fault in atac, daca tie iti sare portarul in cap, iesind aiurea pe centrare nu se poate da fault in atac, singura decizie discutabila este offside-ul. Nu inteleg unde bati ref la meciul CFR-ului. Au jucat foarte slab si au pierdut. Nu orice meci e blat, ca altfel cred ca am putea gasi meciuri slabe si printre adversarele voastre... Really.

    Off-topic: "ne-a furat arbitrul" este cea mai buna si facila scuza pentru lipsa performantei. La toate echipele, poate si d`asta e fotbalul nostru la nivelul la care este.

  20. #251
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    va readuc in atentie un blat mizerabil: CFR Cluj - Otelul 0-1. o pata urata pt fotbalul romanesc. in timp ce TM a invins pe merit in Gruia.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  21. #252
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Pana la urma e Balaj arbitru sau Dumitru Tudor?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •