Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 147

Thread: Romani in SUA

  1. #106
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Cătălin Baciu, se pare ca a ajuns la un acord cu Clemson Tigers. A mai avut oferte si de la Memphis, NC State si Tennessee.

    Echipa Gabrielei Mărginean a ajuns la 6 victorii consecutive. Clujeanca a inscris 21 de puncte. Mai multe aici.
    I love this game!

  2. #107
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    pariez ca dupa primul an de colegiu Baciu va fi draftat in NBA
    We wont be out-tanked!!!

  3. #108
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    N-ar fi rau nici dupa 4.

    Potential e clar ca are. Dar trebuie sa mai puna ceva musculatura pe el.
    I love this game!

  4. #109
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    are nevoie de un pic de viteza si poate si de un pic mai multa .....hmmmmm....cum sa ii spun....."inteligenta tactica?"....am jucat impotriva lui si stiu ce zic....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  5. #110
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumars View Post
    Cătălin Baciu, se pare ca a ajuns la un acord cu Clemson Tigers.
    Eu zic ca a facut o alegere foarte buna. Clemson e o echipa dintr-o conferinta de top, ACC, una din cele mai tari conferinte din NCAA. Dar nu e o echipa atit de tare incit sa-i fie greu sa ajunga titular. Potential are, va juca in meciuri tari intr-o conferinta tare, si deci are toate sansele.

    Simbata noaptea, Moldoveanu a jucat 16 minute in victoria obtinuta de George Mason (11-5) cu Northeastern (6-9), scor 80-52. Moldoveanu a reusit 4 puncte, 3 assist-uri, 2 block-uri si 2 recuperari.

    George Mason ramine pe locul 3 in conferinta CAA, la 2 jocuri in spatele liderului Delaware. Fiind o conferinta mediocra, din CAA va merge in play-off doar campioana.

    Urmatorul meci al lui George Mason (11-5) va avea loc joi noaptea, ora 02.00, in deplasare cu Hofstra (3-11), in direct pe ESPNU.

  6. #111
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    mie sincer Baciu mi se pare prea bun la nivel de liceu....
    cu Clemson Tigers s-a inteles inca din timpul verii, am vazut pe net, de aia nu-mi venea sa cred ca inca e la liceu
    We wont be out-tanked!!!

  7. #112
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    semi off-topic.mi-am luat college hoops 2k8 pt ps3 iar vlad moldoveanu are overall rating 67 si are 81 la 3pt rating.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #113
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    semi off-topic.mi-am luat college hoops 2k8 pt ps3 iar vlad moldoveanu are overall rating 67 si are 81 la 3pt rating.
    Super tare Ceilalti din echipa lui cit au? Will Thomas de exemplu.
    La anul Baciu o sa aiba probabil si mai mult, e considerat un prospect mult mai bun ca Moldoveanu.

    (ps.... in curind o sa am si eu nba 2k8 si college hoops.... le-am comandat deja )

  9. #114
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Articole despre :

    - Vlad Moldoveanu

    - Gabriela Mărginean
    I love this game!

  10. #115
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    George Mason Patriots a cistigat azi-noapte conferinta CAA, dupa victoria din finala cu William & Mary. Moldoveanu a jucat 2 minute si nu a reusit nimic util. Asta dupa ce in primele 2 meciuri ale turneului final, nici n-a intrat pe teren. Nu inteleg cum de un prospect atit de apreciat la inceputul sezonului a ajuns atit de jos in depth chart-ul echipei. Anyway. George Mason, in calitate de campioana a CAA, s-a calificat pentru playoff-ul NCAA, March Madness.

  11. #116
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    am vazut acum vreo 2 saptamani un meci al echipei lu Vlad...a jucat vreo 3 minute si a reusit o recuperare si 2 faulturi..."bvo lui"
    We wont be out-tanked!!!

  12. #117
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    (ps.... in curind o sa am si eu nba 2k8 si college hoops.... le-am comandat deja )
    jucam choops online?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #118
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    saptamana asta romanii nostri au avut meciuri demonstrative inaintea inceperii sezonului din ncaa:clemson cu catalin baciu a batut pe USC Aiken cu 94-60.....baciu a adunat 2 pct 1 reb 1 ast in 4 min.........george mason cu vlad moldoveanu a pierdut de la Randolph Macon cu 73-72.....moldoveanu a jucat 3 min si a reusit 2 puncte
    sez. incepe in 14 noiembrie pt. clemson respectiv pe 15 pt. george mason.........sa speram ca romanii nostri vor juca mai mult si vor avea succes

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    dupa primul meci in care a jucat doar 7 min,vlad a jucat in al doilea meci a lui george mason 22 min reusind un career high 12 pct 4-7 fg 3-5 3p si a avut si 8 recuperari intro victorie usoara contra celor de la brown
    catalin baciu nu a jucat in primele 3 meciuri la clemson

  15. #120
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    baciu e suspendat. 5 meciuri parca.
    Both teams played hard.

  16. #121
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    se banuieste ca a fost platit de U Cluj de aceea e suspendat...cred ca stiati deja
    We wont be out-tanked!!!

  17. #122
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Catalin de saptamana viitoare va avea drept de joc.

    Ii tinem pumnii !
    I love this game!

  18. #123
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Se pare ca din cauza minutelor putine jucate, Vlad Moldoveanu a decis sa se transfere de la George Mason. Stirea oficiala aici. Sint curios daca va merge la un alt colegiu din NCAA sau va veni in Europa.

  19. #124
    manager
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    Vlad a fost obligat sa se transfere din cauza antrenorului, care-l folosea foarte putin si atunci pe o pozitie, 5, pe care Vlad n-avea cum sa dea randament. Sa ai un SF de 209 cm, tragator de la distanta, rapid si cu skills de PG si sa te incapatinezi sa-l bagi sub cos denota rea-vointa. Oricum, Vlad are vreo 5 oferte din NCAA, una chiar de la Boston Univ, dar nu va putea juca in acest sezon, raminind sa se antreneze pentru urmatorul.

  20. #125
    manager
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    Vlad s-a despartit ieri de Mason si a semnat cu American University din Washington. E acum la A.U. Eagles, il gasiti la aueagles.cstv.com. Din pacate, nu va juca decit in sezonul urmator, pentru ca asta e regulamentul american pentru cei transferati in timpul sezonului.

  21. #126
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Mi se pare un pas inapoi, dar mai bine acolo titular decit la Patriots rezerva. Citi ani va mai avea? 3 parca, nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •