Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 130

Thread: Bin Laden is dead.

  1. #64
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Scenarita pandemica, cu alte cuvinte. Romanika exporta la greu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #65
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    foarte buna veste... acum astept filmul
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    bucuresti
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Ba, dar si eu puteam face un trucaj mai bun. E penibil ca au pus toate botul.
    Cand nu ai ce da (video) te multumesti cu ce ti se ofera. Interesant este - nu am timp si nici nu am chef sa aflu unde a fost punctul de plecare. De undeva a plecat sigur. Poate Al jazeeera, poate CNN, poate altcineva.
    Oricum ale noastre au manifestat de la inceput suspiciuni. Au fost voci - de invitati - care puneau chiar semnul intrebarii in ceea ce priveste eliminarea lui Bin Laden.

  4. #67
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    pai nici eu nu cred ca l-au eliminat...dar cine stie....

    e faza ca pierdea obama in sondaje in fata lui Trump si apare deodata cu vestea uciderii lui Bin Laden apoi se spune ca militarii americani i-au preluat trupul dar in alta stire ca trupul a fost aruncat in mare
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #68
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by diana10 View Post
    De undeva a plecat sigur. Poate Al jazeeera, poate CNN, poate altcineva.
    se pare ca de la un site silamist din Pakistan.

    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    e faza ca pierdea obama in sondaje in fata lui Trump
    Nici cat negru sub unghie pierdea Obama la Trump.
    beleafer

  6. #69
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Eu sunt curios de parerea lui Vadim
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #70
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by diana10 View Post
    Cateva consideratii si semne de intrebare

    1. Daca eliminarea lui Bil Laden (sa facem o operatiune de teleportare in timp) ar fi avut loc intre anii 300 i.e.n si 1.400 atunci ar fi avut afecte majore. Doar in perioada respectiva daca regele, comandatul armatei, etc cadea in lupta, sau era eliminat pe alta cale, atunci fortele sale se dispersau si nu mai contau ca o amenintare pentru adversar. Dupa aceasta data, de regula, cand regele sau comandatul cadeau in lupta, aceasta era continuata de urmasi, adjuncti etc. Acum eliminarea lui Bin Laden intra in aceasta sfera si NU va conduce la solutionarea problemei terorismului, din contra...Practic nu Bin Laden constituia un pericol terorist. El a fost doar un lider sau mai precis un teoretician. Adevaratele pericole le constituie "capitanii". "locotenentii" (hai sa spunem ai lui) adica cei care opereaza concret pe teren, cei care sunt strategii atacurilor teroriste indiferent unde se petrec acestea.
    Osama a fost unul din marii finantatori Al Qaeda, si tot el e cel care, alaturi de Al Zawahiri, a reinterpretat curentul islamist wahabit, l-a transformat intr-unul extremist si l-a adus in randul talibanilor - pe vremea cand lucra de partea americanilor contra invaziei URSS in Afghanistan. Terorismul islamic nu incepe si din pacate nici nu se termina cu Osama, egipteanul n-a fost inca prins, dar e un inceput.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #71
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Osama bin Laden a fost ucis si inmormantat in mare http://www.ziare.com/osama-bin-laden...de-cia-1091774
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  9. #72
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Atata se tot discuta,treaba e simpla:
    http://29.media.tumblr.com/tumblr_lk...u2tdo1_400.gif

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ok,daca la moartea unuia ca Bin Laden s-a bucurat atat lume,la moartea unuia ca bush,cred ca vor fi adevarate paranghelii planetare!
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  11. #74
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ok,daca la moartea unuia ca Bin Laden s-a bucurat atat lume,la moartea unuia ca bush,cred ca vor fi adevarate paranghelii planetare!
    Doar in Orientul Mijlociu.
    beleafer

  12. #75
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ok,daca la moartea unuia ca Bin Laden s-a bucurat atat lume,la moartea unuia ca bush,cred ca vor fi adevarate paranghelii planetare!
    Nu, pentru că Buș se află de partea celor buni.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  13. #76
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Bin Laden, traieste. Amercanii n-au ajuns pe Luna, ba mai mult si-au daramat singuri turnurile gemene. Romanii in schimb au ajuns pana la Roma pe jos, au descoperit apa calda si au inventat cel mai frumos mit al umanitatii: Miorita.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #77
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    "Așadar, bin Laden este mort. E uluitor ce pot face americanii atunci când le pică rețeaua de Playstation" ...chiar acum cateva zile discutam despre faptul ca nu mai ma pot loga deoarece au spart hackerii Playstation Network

    "Printre alte știri, Chuck Norris se va întoarce din vacanța pe care a petrecut-o în Pakistan..."

    "Osama bin Laden - campion la de-a v-ați ascunselea - 11 septembrie 2001 - 1 mai 2011"

    "O înregistrare video tocmai a apărut, în care Osama bin Laden anunță că gruparea Al-Qaeda își asumă responsabilitatea asupra morții sale"

    "Cine nu a putut sa ajunga la nunta regala este invitat la pomana lui bin laden!"

    "Primii 25 de bin Ladeni distrusi de americani s-au dovedit a fi din placaj."

    "Bin Laden la poarta Raiului. Apare Sfantul Petru care ii zice: -Tu doar nu vrei sa intri? La care Bin Laden ii raspunde: -Nu, dar aveti voi 3 minute sa iesiti!!!"
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  15. #78
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ty, sunt de acord cu tine in toate afirmatiile de mai sus, cu o exceptie, Miorita. Despre transcedental numai de bine! Ambele tabere au de "castigat", cu moartea lui bin Laden indiferent daca este reala sau nu. Eu nu ma indoiesc nicio secunda ca asta-i adevarul, dar nu despre mine este vorba. Obama si implicit SUA isi adjudeca o victorie morala importanta intr-o perioada pestrita din multe puncte de vedere, iar islamistii extremisti pot folosi moartea lui in declasarea atentatelor si in coagularea fortelor antiamericane mai ales dupa criza din Africa de Nord, printre altele.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #79
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Hmm, poate ca ai dreptate in legatura cu transcendenta, insa cu fatalismul metafizic nu ma pot impaca.
    Islamistii radicali nu au neaparat nevoie de moartea lui Laden pentru a face atentate, asta oricum intra in fisa postului. Terorismul isi pierde cel mai carismatic lider, dar nu cred ca isi fac mari probleme, exista in lumea asta pepiniere de ladeni gata sa lupte cu hidra occidentala, cu modernitatea, cu paganii, cu fiii lui Satan.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #80
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Corect! Eu am vrut doar sa subliniez inutilitatea asa ziselor scenarite-teorii despre simularea mortii lui bin Laden, iniferent daca respectivul este in viata sau nu.
    Last edited by miril; 3rd May 2011 at 10:53.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #81
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    va invia a treia zi. va spun din surse sigure.

  19. #82
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    )))))))))
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #83
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Or. de la Dunare
    Posts
    2,055
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles a pus-o pe nevasta-sa drept scut uman atunci cand au patruns fortele americane peste el. Ce credea ca aia s-au dus cu prastia ??? Sau o fi crezut ca-s fortele speciale romanesti cu "Carpati" ??

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •