View Poll Results: Pronostic

Voters
37. You may not vote on this poll
  • 1

    22 59.46%
  • x

    5 13.51%
  • 2

    10 27.03%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 118

Thread: Etapa 31: Dinamo - CFR Cluj 1-2

  1. #22
    manager
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Ess hai spunele si celorlalti cfristi sa-si ia gandul de la "CFR echipa Clujului" - explicale si la KVSC de ce nu se poate intampla asta-n vecii vecilor, sa nu mai spere la cai verzi pe pereti.

  2. #23
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    1. Racovita io zic sa nu-ti dai cu parerea despre cineva pe care nu-l cunosti.
    2. Ess nu are nici o legatura cu "galeria" Cfr`ului deci nu poate sa le explice nimic.
    3. Meci de 1 solist.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  3. #24
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by racovita View Post
    Ess hai spunele si celorlalti cfristi sa-si ia gandul de la "CFR echipa Clujului" - explicale si la KVSC de ce nu se poate intampla asta-n vecii vecilor, sa nu mai spere la cai verzi pe pereti.
    ce anume sa le spun exact, prietene?
    ca echipa clujului este o echipa mediocra cu o singura cupa castigata acum 45 de ani, care desi este pe 5 sau 6 in clasamentul all time, nu a fost decat o echipa boema si atat? si ca rata suporterilor descreierati este destul de mare iar suporterii ei sunt orbiti de frustrare?
    ce faceti daca, prin absurd, virusii verzi iau campionatul peste 3-4 ani si voi, as usual, canciu? va rationalizati frustrarile in mod egal sau le acumulati?
    deocamndata de cluj a auzit europa fotbalistica prin cfr doar. pana acum. va place sau nu, asta este.
    nu va dati asa importanti, ca nu sunteti. am o gramada de prieteni u-isti care constientizeaza asta si o accepta.
    ...nu ca noi am face un mare *****...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  4. #25
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    1. Racovita io zic sa nu-ti dai cu parerea despre cineva pe care nu-l cunosti.
    Hai ba Razvane da-i pace, daca si cu ciudatu asta te-ai inhaitat...vad ca te intelegi cu toti scarbosii astia maestri ai bla-blaului, 0 barati in societate

  5. #26
    manager
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Noi stim ca avem un club pe care-l iubim,
    ca avem in orasul nostru un alt club care s-ar face frate cu dracu, numa sa ne vada murind.
    Daca ne-am lua dupa astia ca Ess ar trebui sa ne desfintam echipa asta boema pentru a face loc rahatului de Paskany sub motivul performantelor fotbalistice din Champions League, uite mai Essule ca intr-o comunitate studenteasca romaneasca cum e Clujul nu-si lasa nimeni clubul calcat in picioare ...........de KOLOSZVARY VASS UTAS KLUB sau pe romaneste CFR sau de VIRUSII VERZI.
    Uite ma Ess ca suntem prea importanti noi fiecare in parte si echipa Universitatii care ne reprezinta, pentru a ne lasati vrajiti de romani ca tine si Muresan sau de Paszkany cu ungurii lui din Koloszvar.

    ce faceti daca, prin absurd, virusii verzi iau campionatul peste 3-4 ani si voi, as usual, canciu? va rationalizati frustrarile in mod egal sau le acumulati?
    deocamndata de cluj a auzit europa fotbalistica prin cfr doar. pana acum. va place sau nu, asta este.
    nu va dati asa importanti, ca nu sunteti. am o gramada de prieteni u-isti care constientizeaza asta si o accepta.

    nu ba Essule nu v-o iesit, pentru ca nu avea cum sa va iasa.

    Chiar daca nu s-ar gasi bani pentru U, Razvane sa sti ca U va fi depasita de CFR sau de VIRUSII VERZI amintiti de ESS, doar in 2 situatii :
    1. Clujul ar redeveni unguresc
    2. Clujul ar renunta la facultatile lui.

    altfel in orice alta situatie clujenii nu-si vor parasi echipa iubita.

    Ess n-are legatura cu KVSC-ul dar oricum, ar privi cu ingaduinta la moartea echipei noastre U.

    Pentru U Cluj atributul de echipa boema, este unul dintre cele mai placute complimente pentru spiritul ei studentesc care o defineste.
    U cluj a fost este si va fi echipa studentimii clujene.

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Ce tot dezbateti aici?
    Dinamo va castiga acest meci deoarece joaca contra primei echipe din Cluj.
    E bine asa?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    1
    CFR merge in excursie la Bucuresti
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    bate Dinamo 2-1
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    manager
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Echipa Clujului e U.
    Hai noapte buna, in Gruia si Koloszvar.

    http://www.youtube.com/watch?v=BF1kT...eature=related
    Last edited by racovita; 4th May 2011 at 23:33.

  10. #31
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    victorie imperios necesara impotriva unei echipe nascuta sa moara. balon de sapun gen urziceni. am trait in cluj .doar samantarii tin cu cfr.

  11. #32
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Mai Racovita, n-ar fi fain sa mai treci pe la facultate pana sa incepi sa vorbesti despre Universitatea Cluj? Despre comunitati studentesti si romanesti? Studentii au o oarecare educatie, iar romanii stiu sa vorbeasca/scrie in romana. Tu mai ai de exersat.

    Si o curiozitate: tu esti student?

    OT: X
    Am zis!

  12. #33
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by racovita View Post
    Ess scumpule, merg in Gruia ca sa vad fotbal si atat

    Ce făceai când stadionul striga, "cfr, cfr..."? Lasă-mă să ghicesc, te ridicai în picioare și strigai revoltat..."m**e"!!!!
    Ai de viata mea!!!!

  13. #34
    manager
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Zebe , bineinteles ca vorbesc din interiorul comunitatii studentesti sunt inginer, am o companie de constructii cu profit anual mai mare de 1.000.000 lei, defapt mai mult -acuma am ridicat dividende de 1.200.000 lei, infiintata in 1997, Zebe vad ca te deranjaza comunitatile studentesti si romanesti, sa sti ca a existant o vreme cand in cluj nu existau nici comunitatea studenteasca si nici comunitatea romaneasca, atunci Koloszvarenii ca voi se simteau reprezentati de KVSC, dupa aparitia Universitatii lucrurile s-au schimbat, dar acuma cu Paskany in frunte, vechii Koloszvareni au crezut ca pot inmormanta(desfinta) bucuria de a te simtii U-ist,
    sa-l citez pe Iuliu Muresan :
    "_ L-am luat de la "U" pe Iosif Muresan capitanul echipei voastre din anii 80" ,l-am facut maseur la noi, da de acuma va vom cumpara totul , jucatorii ,terenurile de antrenament, angajatii de la club si daca putem chiar suporterii Universitatii vor deveni cfristi de-ai nostrii"

    Azi noapte chiar am avut un vis urat, cu armata Budapestei defiland prin centrul orasul nostru, dar a fost un simplu vis, toate sunt la locul lor si noi cu echipa noastra draga si clubul care tanjeste dupa Ungaria mama, cu suporterii si echipa lor.
    Last edited by racovita; 5th May 2011 at 10:12.

  14. #35
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Judetul Brasov
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    X, cu toate ca dinamovistii par favoriti in conditiile in care CFR-istii nu mai au vreo motivatie.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Inca un meci in care ciocoflenderii stau in pozitia bocului.

  16. #37
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    ma bucur sa aud una ca asta,nu demult spuneau unii dinamovisti ca noi nu contam pt voi...
    Nu s-a schimbat nimic intre timp, insa ar fi o nedreptate facuta FOTBALULUI ca gazdele sa iasa campioane.
    Asa si?

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Vine si borcea in vizita la socri?


    Sa ajungem noi cu bine pana in ultima etapa,ca acolo rezolva Alina!

  18. #39
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Nici nu stii cat adevar contin vorbele tale!!!
    Sunt sigur ca Bocciul a inteles ce vreau sa spun.
    Asa si?

  19. #40
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    No te preocupes, vorba telenovelei, încă nu v-ați prins că anul ăsta banii din Ch.L. vor fi sifonați de către cine trebuie prin intermediul unei alte pseudoechipe înființată peste noapte și care va dispărea din peisaj la fel ca Unirea Urziceni atunci cînd își va fi atins scopul lucrativ?

    Deci poa să ne bată Timișoara și cu 12-0 în ultima etapă, tot aia e, titlul va merge unde trebuie ...

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    No te preocupes, vorba telenovelei, încă nu v-ați prins că anul ăsta banii din Ch.L. vor fi sifonați de către cine trebuie prin intermediul unei alte pseudoechipe înființată peste noapte și care va dispărea din peisaj la fel ca Unirea Urziceni atunci cînd își va fi atins scopul lucrativ?

    Deci poa să ne bată Timișoara și cu 12-0 în ultima etapă, tot aia e, titlul va merge unde trebuie ...
    Eu sunt convins ca asa este.

  21. #42
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by racovita View Post
    Ess hai spunele si celorlalti cfristi sa-si ia gandul de la "CFR echipa Clujului" - explicale si la KVSC de ce nu se poate intampla asta-n vecii vecilor, sa nu mai spere la cai verzi pe pereti.
    Universitarule
    Mai zi o data ce cifra de afaceri si profit are compania ta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •