View Poll Results: Promoviaza U Cluj urmatorii 2-3 ani?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Da

    20 68.97%
  • Nu

    9 31.03%
Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 256

Thread: U Cluj in A?

  1. #43
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ideea de reconstructie de la 0 a unui stadion e o idee foarte buna. Dar pe de alta parte finantarea e o problema... Nu cred ca se pot gasi atatia bani. Pai la multe stadioane din tara nu se pot strange bani sa se puna un gazon rezonabil... In plus probabil ca ar dura catva ani constructia...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Tema "stadionul Moina" a fost pe ordinea de zi a Consiliului local Joi .
    S-a hotarat demolarea actualului Stadion si obtinerea de fonduri de la UE si Guv Romaniei !!!
    Daca s-ar duce pana la capat aceasta idee s-ar putea ca U chiar sa dispara !!!
    Sunt curios cum-cati si cand vor veni banii pentru constructia altuia nou ... ca de demolat parca ne pricepem noi ...
    De ce sa dispara ? Nu banii lui "U" sunt folositi la constructia stadionului si dacanu vom putea juca pe Moina vom juca pe CUG sau pe alt stadion , exista destule in Cluj . "U" va exista mereu !!!
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  3. #45
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    pentru binele ardealului, sa vina Clujul "2" in A !!! este un ordin
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Post

    pai eu as vrea sa promoveze "U" in A sa vad cum isi bat toti joc de "U" ii o echipa naspa ! ole CFR drak

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Oricum ne-am gandi o echipa ca U (daca se poate numi echipa) nu are ce cauta in divizia A. Poate sa se lupte si ei pentru un titlu in divizia C ca vad ca in B sunt dezastruosi. Eu nu prea am nimic cu U dar dupa atatea atacuri asupra CFR-ului sunt oarecum obligat sa ripostez. CFR-ECOMAX CLUJ este in divizia A si va ramane acolo. Cat despre u Cluj... Numai U in divizia B sau C va mai ganditi voi...
    CFR ALE!!!

  6. #48
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Virus
    Oricum ne-am gandi o echipa ca U (daca se poate numi echipa) nu are ce cauta in divizia A. Poate sa se lupte si ei pentru un titlu in divizia C ca vad ca in B sunt dezastruosi. Eu nu prea am nimic cu U dar dupa atatea atacuri asupra CFR-ului sunt oarecum obligat sa ripostez. CFR-ECOMAX CLUJ este in divizia A si va ramane acolo. Cat despre u Cluj... Numai U in divizia B sau C va mai ganditi voi...
    CFR ALE!!!


    lol lol lol lol lol lol lol lol lol

  7. #49
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Razi tu razi Axaphat dar nu e rasul tau!

  8. #50
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    pentru binele ardealului, sa vina Clujul "2" in A !!! este un ordin
    Aici ar fi de discutat. Clujul "2" este deja in A, Clujul "1" e lipsa la apel. Da' si cand o reveni, parca vad Gruia mai depo****t decat Cotrocenii.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  9. #51
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    In ultimii 2 ani de B aveam mai multi spectatori la meciurile de acasa decat cealalta echipa. Asta pt ca omul de rand merge la meciuri la echipa care joaca mai bine, care este mai sus in clasament, etc. Clujul nu e Timisoara unde 90% din spectatori au fularul lui Poli la gat. La noi majoritatea oamenilor n-au nici o treaba ca joaca CFR sau cealalta echipa. Ei merg sa vada fotbal de calitate. Deci eu nu-mi fac probleme cu depo****rea. Intr-adevar ar scadea nr spectatorilor dar nu chiar asa dramatic.

  10. #52
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai Cfr!!

    Quote Originally Posted by Gigel Sportul
    Aici ar fi de discutat. Clujul "2" este deja in A, Clujul "1" e lipsa la apel. Da' si cand o reveni, parca vad Gruia mai depo****t decat Cotrocenii.
    Da-mi voie si eu sa te corectez, eu am vazut meciuri de Divizia A din 1972.
    In 73' CFR si-a facut stadion si a plecat de pe Municipal. Scazut numarul spectatorilor? Da, au scazut, au murit intre timp sustinatori ai CFR-ului e drept,.... de atunci.

    Am fost la meciuri in GRUIA cind a fost plin pina la refuz cu 2 ore inainte de meci. In 1975 in etapa 5-a cred cind am jucat cu ASA Tg.Mures a trebuit sa merg la stadion foarte deverme sa gasesc loc si deja era plin oki. Atunci in ziarul Sportul scria ca au fost 17.500 de spectatori la meci. Se adusesera tribunele din parc de la tenis si au fost puse pe terenul de zgura...asta su nu mai amintesc prima etapa cu Dinamo (3-1)...don't even go there....

    In anii 80 erau multi la meci, am vazut un meci in B seria 3-a, intre U si Gloria (a fost 0-0), la ora 9 dimineata nu am mai putut intra pe stadion. Am stat cocotzat pe barele de la intarile in tribuna (pe o parte ca aialalta parte era deja ocupata). Fiecare intrare era "dopuita" la presiune...am alergat ca
    nebunu de la o intrare la alta si nu imi credeam ochilor ca am ramas afara. Dinspre tribuna principala nu se mai putea distinge clar unde sint intrarile in stadion.

    Dupa ce a cistigat Steaua Cupa Campionilor Europeni, Steaua a venit la Cluj. Au fost cereri de peste 70.000 de bilete....sau 90.000 nu mai tin minte. Mult oricum. Am facut rost de bilet asa din noroc.

    Daca Romania ar fi economic OK cit de cit, ar fi multi spectatori la meci. Pe vremea lui raposatu erau multi, erau alte conditii economice, oamenii aveau locuri de munca...un bilet era cam 15 lei, dar in anii 70 era 10 lei. Tata imi cumpara juma de bilet cu 5 lei.

    Nu e problema ca ar fi mai putini in Gruia...mai ales ca vom trage si la europene nu peste mult timp.

  11. #53
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    cfr poa' sa castige si championsz lig si tot nu va fi respectata niciodata!

  12. #54
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai Cfr!!

    Quote Originally Posted by Axaphat
    cfr poa' sa castige si championsz lig si tot nu va fi respectata niciodata!
    E, numai spune.
    Nu e nevoie sa fim respectati de voi, voi nici pe voi nu va puteti respecta, darmite pe altii.

  13. #55
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TZEFERU
    E, numai spune.
    Nu e nevoie sa fim respectati de voi, voi nici pe voi nu va puteti respecta, darmite pe altii.
    Vad ca va iubiti intre voi precum dinamovistii, stelistii si rapidistii intre ei, daca nu cumva "amorul" este chiar mai "fierbinte". Si mai vad ca tot sustineti ca echipa CFR Cluj s-a infiintat in 1905, se chema cumva MAV Kolozsvar? (scuze ca nu am stiut unde sa pun accentele). Foarte logic ca locul Universitatii este in A, istoria ii obliga.

    Hai studentii, avanti bianco-neri!
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  14. #56
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Axaphat
    cfr poa' sa castige si championsz lig si tot nu va fi respectata niciodata!
    ... imi place sinceritatea ta ... dar cred ca daca se va intampla asa ... ura pt CFR va fi si mai mare
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  15. #57
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigel Sportul
    Vad ca va iubiti intre voi precum dinamovistii, stelistii si rapidistii intre ei, daca nu cumva "amorul" este chiar mai "fierbinte". Si mai vad ca tot sustineti ca echipa CFR Cluj s-a infiintat in 1905, se chema cumva MAV Kolozsvar? (scuze ca nu am stiut unde sa pun accentele). Foarte logic ca locul Universitatii este in A, istoria ii obliga.

    Hai studentii, avanti bianco-neri!
    Nu MAV (Magyar Allami Vasut -> CFR) ci ......KVSC...Kolozsvari Vasutas Sport Club (Clubul Sportiv Feroviar Clujean). Istoria e istorie....1907 nu 1905.

    Nu face ceva prea mult, ca asa ramii...ca replica la "zicala" ta.

  16. #58
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    da.... intradevar... suporter adevarat ... oricum, eu "tin" si cu CFR si cu U :
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Poate ca promoviaza U Cluj in divizia A dar de promovat nu promoveaza niciodata, cel putin nu cu asa studenti!
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  18. #60
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Da intr-adevar. I-am zis eu la unul dintre ei ca eu sunt student mandru ca sunt "franar" iar ei sunt niste franari care se cred "studenti".
    FORZA CFR!!! FORZA BIHORU!!!

  19. #61
    incepator ManUcluj's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca Romania
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    bla bla U va promova !!! :degete:

  20. #62
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Uite ca s-a reactivat un thread pierdut in negura... forumului Se pare ca tot mai multi cl"U"jeni cred cu adevarat in destinul lui "U". Destul am stat in divizia B, si un an chiar in C, acum ne asteapta din nou prima divizie a tarii, asa cum istoria ne obliga.

    "U" este si va ramane pentru totdeauna cea mai iubita echipa din Cluj, oricat de multe manevre ar face conducerea echipei din deal. Deja Clujul este cuprins de entuziasmul promovarii, cand ies pe strada cu fular"U"l la gat aud din toate partile "promovam", ce-i drept le este dor la multi de un meci cu marile forte ale fotbalului romanesc.

    E interesant cum lucrurile iau o turnura fericita, la sf campionatului trecut nici cei mai fanatici suporteri nu credeau in promovare, acum insa chiar si cei care nu doresc aceasta promovare(incredibil dar exista si asemenea exemplare ) au realizat ca vom promova, si acest gand ii ispaimanta...

    Lucrurile incep sa revina la normal, se observa si o schimbare in atitudinea presei locale, daca pana acum cautau motive de scandal, acum au inceput sa aprecieze lucrurile bune care s-au intamplat la "U"...

    Si asta e doar inceputul...

    DIVIZIA A VENIM...

    PROMOVAM
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  21. #63
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    In Mai 2048.
    HAI CFR!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •