Page 50 of 80 FirstFirst ... 40484950515260 ... LastLast
Results 1,030 to 1,050 of 1665

Thread: Playoffs 2011

  1. #1030
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Avion View Post
    Nu numai ca e the biggest unknown dar e si most irrelevant Ambii vor avea o medie de 10 puncte. Duelul asta e asteptat doar pentru efectele comice. Tu cred ca esti singurul care asteapta skill shots de la ei.
    wanna reconsider ? bosh 17 booz 8 si deocamdata heat are up in mare parte si datorita lui bosh. bine ... asta e la meciul de azi

  2. #1031
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    wanna reconsider ? bosh 17 booz 8 si deocamdata heat are up in mare parte si datorita lui bosh. bine ... asta e la meciul de azi
    bullshit. meciul e egal pt ca bulls au o tona de off reb.
    miami au tras 47.5 %, bulls doar 43.2 %.

    miami trebuiua sa fie up 10 or so, cel putin, insa cretinul ala il baga pe magloire 5 min. magloire e 6'11 si in 5 min are o singura recuperare. ofensiva. pe un dunk ratat. de el. in schimb mike miller are 2 reb in 1 min, dupa care e lasat pe banca. fuck you, sporon.

    btw, unde e urlacher, sa ne explice el ce logica au mutarile astea, ca eu in incompetenta mea mi se par niste mutari absolut retarde.

    inca o chestie. de ce bigs de la heat over-help la 3p la rose ? omul lor mereu o taie spre cos si fie are cale libera spre cos, fie forteaza rotatia defensiva la heat si dupa 1-2 pase bulls au open shot, de multe ori layup sau close shot. lasa-l pe rose sa traga de 3p. daca te bate rose de la 3p, aia e.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #1032
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Okay, this i didn't expect...Bosh is owning, now with a facial on Boozer
    Retards...Retards everywhere...

  4. #1033
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    bullshit. meciul e egal pt ca bulls au o tona de off reb.
    miami au tras 47.5 %, bulls doar 43.2 %.

    miami trebuia sa fie up 10 or so, cel putin
    pai de ce au 47.5% Bosh. even u gotta see it. deci trebuia sa fie heat down 10 or so. la bulls nu e nimic nou in joc

  5. #1034
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    ilgauskas sau dampier trebuiau sa joace meciul asta. nu ca ar fi ei buni rebounderi dar macar z putea face ceva acolo ca daia are 7'3. pur si simplu e penibil ce se intampla cu ofensive rebounds: bulls au 15 . daca nu se schchimba ceva se schimba recordul de 30 in a playoff game si se pierde si meciul
    Last edited by koko88; 16th May 2011 at 04:44.

  6. #1035
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    ilgauskas sau dampier trebuiau sa joace meciul asta. nu ca ar fi ei buni reboudneri dar macar z putea face ceva acolo ca daia are 7'3.pur si simplu e penibil ce se intampla cu ofensive rebounds.
    nici Z n-ar fi facut mult mai multe, pt ca e cam imobil. daca nu cade mingea in zona in care e el, nu are nici o sansa. in schimb noah e foarte mobil si are length, iar boozer e destul de solid (si impinge non stop pt a-si face loc).

    am zis de la inceput ca heat vor fi rupti la reb de bulls. tot ce pot face e sa limiteze cit de cit damage-ul. you niggaz should pay more attention to what i'm telling you.

    iar faptul ca miami bigs se duc in **** la linia de 3p sa-i faca "BAU" lui rose ii lasa out of position pt rebound.

    also, bosh poate joaca ceva, insa in schimb wade e praf meciul asta. cum ziceam si cu celtics, daca lebron sau wade nu joaca la 120%, heat pierd.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #1036
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    spoelstra, futu-ti mortii ******* de cretin retardat, ce ***** ******* cauta joel anthony la 3p la rose (cind deja wade era la el) ????
    mai e de mirare ca taj are culoar liber sa ia off reb ? si ca dupa aia scoate mingea la deng care e singur-singurel la 3p ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #1037
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Yeah, 14 point lead for Chicago, game pretty much over...cu 17-18 offensive rebounds you have no chance to win...
    Retards...Retards everywhere...

  9. #1038
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    eu v-am zis, dar n-ati crezut.

    bulls au avut 45-33 reb, 19 off reb. puteau sa traga si 25% FG, ca tot ar fi batut - ar fi avut insa mai multe off reb.

    PS: am zis bulls in 7 ? trebuia sa zic in 5.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #1039
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    eu v-am zis, dar n-ati crezut.

    bulls au avut 45-33 reb, 19 off reb.

    cine nu te-a crezut? toata lumea se astepta ca heat sa fie dominati grav la rebounds , asa cum s-a intamplat si in cele 3 meciuri din RS. ce-i drept chiar nu ma asteptam la 19 off reb insa daca antrenorul joaca cu magloire care a jucat cateva minute tot anul si mare parte din meci cu bosh C si lebron PF era cam de asteptat si lucrul asta. astept sa vad some improvments meciul 2 dar ...

  11. #1040
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    spoelstra, futu-ti mortii ******* de cretin retardat, ce ***** ******* cauta joel anthony la 3p la rose (cind deja wade era la el) ????
    wow caseta, cred ca atat de nervos nu te'am vazut ever eh, e doar game 1

    eu am observat 2 chestii worth mentioning: first, Bosh = awesome ! bulls nu au putut sa ii faca absolut nimic cu Booz/Noah/Taj. sper sa gaseasca Thibs ceva adjustments pentru next games. second, Bulls au avut un unusual offense. this is not your every days Bulls. ca dovada ca a fost singurul/primul game din playoffs in care Heat au permis 100+ points. eu unul zic ca Bulls nu vor mai avea 100+ in seria asta decat poate cel mult inca o data ...

  12. #1041
    senior clau21's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    victorie clara fara drept de apel pentru Chicago.la Miami daca joaca Bosh bine LeBron si Wade nu!
    cat despre meciul de azi sper din tot sufletu sa piarda Dallas pentruca e una din echipele pe care le urasc
    Jason Kidd,Kobe Bryant,Kevin Durant

    LA Lakers,Denver Nuggets

  13. #1042
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clau21 View Post
    sper din tot sufletu sa piarda Dallas pentruca e una din echipele pe care le urasc
    cum dreaq poti sa il ai pe Kidd ca avatar si sa'i urasti echipa ? si in plus, fiind fan lakers nu e suficient motiv sa ii urasti pe Mavs, doar pentru ca i'au batut pe lakers. uraste'i si tu pe lakers. ei te'au dezamagit, nu mavs

  14. #1043
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Bulls in 7
    Dallas in 7

  15. #1044
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca se mai accepta dar totusi zic Bulls in 6.
    Thunder in 6
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  16. #1045
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Heat got owned. Damn.

    Eu totuși am o nedumerire mai mare. De ce pm ăștia de la Inside the NBA (Chuck și Kenny) pronunță BareRA când e de fapt Barea ?

    Există 2 posibilități :

    1. Ori sunt ei retarzi și chiar nu știu cum îl cheamă pe băiatul ăla
    2. Ori sunt eu retard și nu știu până la ora asta că se pronunță Barera ?!?!

    Eu nu înțeleg treaba asta și mă macină , seriously.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  17. #1046
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    wanna reconsider ? bosh 17 booz 8 si deocamdata heat are up in mare parte si datorita lui bosh. bine ... asta e la meciul de azi
    Corect . Dar asta s-a intamplat pentru ca Wade si Lebron erau marcati strict si i-au oferit pase in pozitii din care nici macar Bosh nu putea rata.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    spoelstra, futu-ti mortii ******* de cretin retardat,
    Asta.

    E incredibil cum aurolacul ala n-a primit suturi in fund dupa meci si nu l-au lasat la Chicago, poate uita drumul spre Miami. Eram sigur ca un cretin va tine la Rose si bineinteles, asta l-a gasit pe Bibby.

    Unde e baiatul ala care vedea tactica in jocul lui MIami? Sa-mi explice si mie motivul ( ) pentru care Bibby a jucat tot sfertul 3. Cum a tras Chicago de atatea ori? Cum au recuperat asa?

    Spunea cineva aici ca Miami nu are nevoie de o tactica speciala pentru ca-i are pe Wade si Labron care joaca singuri. Cand i-am spus ca nu pot sustine acel ritm tot timpul mi-a spus ca sunt superstaruri si pot...

    In meciul asta s-a vazut clar diferenta intre o echipa cu antrenor si o echipa cu 2,5 superstaruri si atat. Daca nu se baga Riley peste oligofren, vad Chicago in 4, 5 cu noroc (pentru Heat). Sper totusi sa-i futa careva o palma peste gura lui Spoelstra, poate pleaca.

  18. #1047
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Dallas in 6
    Heat in 6
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  19. #1048
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    trebuie sa-mi pun un avatar cu Taj Gibson. wow
    We wont be out-tanked!!!

  20. #1049
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Bulls-Heat: 4-2
    Thunder - Mavs: 3-4
    We wont be out-tanked!!!

  21. #1050
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    First of all , vreau sa felicit echipa din Memphis care a demonstrat ca basketul din NBA se poate juca si cu inima , se poate castiga ca o echipa , ca o unitate , cu spirit si determinare.
    Incapabili sunt GM-ii echipelor care dau drumul unor jucatori precum Battier sau Tony Allen. Care pot schimba din punct de vedere defensiv mai multe jocuri la rand.

    Z-Bo si-a “apostrofat” statusul de scorer si star al acestei ligi. Tanarul Gasol este un centru care si-a depasit conditia , iar Conley si Mayo(nnaise) au jucat (cel putin in game 7) “fenomenal”. Pentru ei 2 totul a parul atat de simplu ,fluid.

    In afara faptului ca aseara eram in euforia victoriei .Din punctual meu de vedere OKC a atins obiectivul pe anul acesta (reach the WCF) dar pot sa spun cu mana pe inima ca Memphis meritau sa mearga mai departe.
    Nimeni nu poate spuna (ca Memphis) ca au fost mai slabi decat cele doua echipe care le-au intalnit in playoffs. Congratulations ! This is the best way to Re-Plug a franchise into the top tier of teams in the NBA!

    @Game 7
    Nu pot sa incep sa zic ca nu am avut noroc , pentru ca am avut si am avut cu varf si indesat.
    Durant a facut meciul la care se astepta toata lumea , a aratat ca un star. Westbrook CHIAR A JUCAT PG , nu acel scoring combo-guard inzestrat cu “ That Marbury Complex”.(Nice triple double , nice effort , NICE PLAYMAKING) .

    Totusi , the “true” X-Factor in seria asta au fost Nick Collison si James “the beard” Harden (die Harden).Daca Coliziune se apara asa si la Dirk castigam finala conferintei de vest , iar daca James steps up , bench-ul lui Dallas va fi uitat , Terry va fi un nimeni pe teren!

    Ca sa inchid pot spune ca am ajuns unde trebuia sa ajungem. Mai mult de atat echipa nu cred ca poate , nu suntem destul de maturi pentru aceasta continuitate. Dallas are avantajul , sunt favoriti . But Thanks OKC !
    God is great !
    (off “my” topic – Taj Gibson is a beast !)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •