Page 15 of 80 FirstFirst ... 513141516172565 ... LastLast
Results 295 to 315 of 1665

Thread: Playoffs 2011

  1. #295
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    cind mai discutati despre cel mai bun defender EVER, poate nu mai comiteti blasfemia de a nu-l mentiona pe Bill Russell
    pai Bill nu a jucat intr'o era slaba in jucatori defensivi si si mai slaba in C de calitate ? just think about this: Bill and Wilt the only players in history to have grabbed 50+ rebs/game ! lolz. oricine e departe (D12, love, griffin, you name him) de o asemenea realizare in ziua de azi. pe de alta parte, Bill are onoarea de a avea un trofeu cu numele lui pe el, NBA Finals' MVP ceea ce nu e de colo colo

  2. #296
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    stern e dus rau cu pluta ! hai ca am mai suportat cumva suprapunerile alea de juma' de ora din primele 2 zile de playoffs, insa acu ne'a executat rau de tot ! celtix si magic joaca azi simultan (total 3 games today) iar maine e numai 1 game, lakers
    Eh, eu sunt convins ca tu zici asta in gluma, pt ca esti constient de faptul ca nu stern detine respectivele arene.

    De asemenea, sunt convins ca esti constient ca:

    - arenele nu sunt detinute de echipe, ci echipele si arenele sunt detinute fie de aceeasi firma, fie de firme diferite

    - firmele care detin arenele le folosesc si pentru alte chestii decit basket (hockey, wwe, concerte etc) din care poate scot mai multi bani decit din basket

    - uneori evenimentele alea au datele stabilite cu multe luni inainte, pe cind meciurile de playoffs se stabilesc foarte din scurt

    - unele echipe poate ca nu-s sigure deloc ca prind playoffs, asa ca firmele prefera sa aiba un venit sigur decit sa ramina cu arena goala 2 luni de zile ca poate face echipa vreun miracol

    - match-ups se stabilesc practic in ultimele zile de sezon, asa ca poate echipa A si-a rezervat arena pt meciuri luni, miercuri si vineri si echipa B marti, joi si simbata, asa ca vor trebui gaseasca o solutie

    Fiind tu constient de toate astea, sunt sigur ca realizezi ca programul de playoffs se stabileste in functie de destul de multe restrictii, asa ca nu e tot timpul posibila o distribuire perfecta a meciurilor.

    De aia sunt sigur ca glumeai cind ziceai ca "nu mai suporti" si ca "Stern e dus cu pluta". Cause throwing a hissy fit is always funny.

    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #297
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    pai Bill nu a jucat intr'o era slaba in jucatori defensivi si si mai slaba in C de calitate ? just think about this: Bill and Wilt the only players in history to have grabbed 50+ rebs/game ! lolz. oricine e departe (D12, love, griffin, you name him) de o asemenea realizare in ziua de azi. pe de alta parte, Bill are onoarea de a avea un trofeu cu numele lui pe el, NBA Finals' MVP ceea ce nu e de colo colo
    a avut 11 inele desi juca numai D si el era ancora defensivei.
    partial explicatia pt ce stats aveau (mai ales reb) e ritmul infernal in care se juca atunci si % mizerabile (sub 40% FG). pe vremea aia dan tony cu SSOL ale lui ar fi parut probabil ca jeff van gundy sau larry brown.

    in plus ideea era ca nu ai cum sa il iei pe ben wallace ca best defender all time. daca nu tii cont de cons (lipsa competitiei, calitatea coechipierilor), atunci esti obligat practic sa-l iei pe russell.
    Last edited by caseta; 19th April 2011 at 23:48.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #298
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    asa ca nu e tot timpul posibila o distribuire perfecta a meciurilor.
    normal ca nu e, insa in cazul asta e vina nba ca le inghesuie inutil. eu cred ca ei isi zic "umm e round 1. that's ok if someone does not see all 7 games in a series. 2-3 will suffice" si apoi probabil ca in round 2+ le vor da toate.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ideea era ca nu ai cum sa il iei pe ben wallace ca best defender all time.
    am obs ca m'ai pus si pe mine in categoria copiilor care se refera la big ben desi eu nu am zis nimic de el
    Last edited by Jaymz; 19th April 2011 at 23:59.

  5. #299
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    de fapt am gresit cand m'am uitat la schedule'ul pe maine, sau cred ca era gresit pus doar lakers cand m'am uitat eu mai de dimineata. chiar nu inteleg de ce grabesc asa seriile. ar putea sa o ia mai moale ca nu e deadline la televiziuni sa termine playoffs pana in nush ce data. deci:

    azi trebuie sa alegi intre celtix sau magic
    maine intre spurs si okc
    joi intre bulls si heat
    vineri iar intre celtix si magic

    macar bine ca alea din weekend sunt toate 4 puse in asa fel incat sa le poti vedea toate.

  6. #300
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Dwight ar putea fi mult mai eficient on D daca ar incerca macar sa pastreze mingea in teren la blocks. Ma enerveaza majoritatea jucatorilor in ziua de azi se intrec sa dea mingea cat mai departe-n tribune.

  7. #301
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    block ain't steal

  8. #302
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    gluma se ingroasa pt spurs.
    cica manu nu joaca nici in meciul 2.
    de ce trebuia si tu acum sa te accidentezi?

    mai ales ca ii an impar.
    toate titlurile au fost castigate in ani impari.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  9. #303
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Incepe ny. Kniks - boston..vizionare placuta.

  10. #304
    senior clau21's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    ce inceput pt Rondo
    Jason Kidd,Kobe Bryant,Kevin Durant

    LA Lakers,Denver Nuggets

  11. #305
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    block ain't steal
    goaltend ain't a basket, da' asta nu inseamna ca nu vrei punctele. ( comparatia asta mi-o venit in minte )
    stiu ca de multe ori cu cat mana are viteza mai mare, cu atat sansele de block sunt mai mari, dar de multe ori se vede ca poate pune linistit unu pe panou ( si nu doar el ).
    anyway, they clearly wanna show off.

  12. #306
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Howard în 1st Q are deja 3 TOs. Dacă lucrurile continuă în ritmul ăsta , vor fi ... muuuuuuuulte până la final

    OMG ce aruncare are Turku nu e nici măcar pe aproape.

    Theeeeeeeeere you go , Arenas with the post up move and scores
    Last edited by T-Mac89; 20th April 2011 at 03:07.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  13. #307
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Hawks au 4-6 de la 3 după 1st Q. Din 4 3PT FGM , 2 au fost buzzer beatere de la mama dracu'. Awesome
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  14. #308
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Dwight takes over magic's offense. what's next, coaching ?

  15. #309
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Dwight takes over magic's offense. what's next, coaching ?
    restul echipei nu este capabilă să bage mingea în coș. Magic conduce la pauză , dar dpdv ofensiv e muci , noroc cu D12.

    Turkoglu 1-6FGM / Richardon 1-7FGM. Cepele degerate nu se dezmint

    On the other note , the Celts are pulling away
    Last edited by T-Mac89; 20th April 2011 at 03:58.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  16. #310
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    de fapt am gresit cand m'am uitat la schedule'ul pe maine, sau cred ca era gresit pus doar lakers cand m'am uitat eu mai de dimineata. chiar nu inteleg de ce grabesc asa seriile. ar putea sa o ia mai moale ca nu e deadline la televiziuni sa termine playoffs pana in nush ce data. deci:

    azi trebuie sa alegi intre celtix sau magic
    maine intre spurs si okc
    joi intre bulls si heat
    vineri iar intre celtix si magic

    macar bine ca alea din weekend sunt toate 4 puse in asa fel incat sa le poti vedea toate.
    pt ca nu-s asa multi fani dedicati ca noi. asa ca prefera nba-ul sa scoata cit se poate de multi bani, punind meciurile in prime time in zonele orare respective. cel putin asta e banuiala mea.

    comentatorii:

    that's the 2 time, for whatever reason, hinrich fumbles the ball
    LOL. for the reason of him being krik. that's what he does.


    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Howard în 1st Q are deja 3 TOs. Dacă lucrurile continuă în ritmul ăsta , vor fi ... muuuuuuuulte până la final

    OMG ce aruncare are Turku nu e nici măcar pe aproape.

    Theeeeeeeeere you go , Arenas with the post up move and scores
    n-am reusit sa ma trezesc la timp si am ratat 2 Q din celtics - knicks si cam 1q juma din magic - hawks, dar din ce vad richardson and hedo came to play. like shit, again. 1-7 respectiv 1-6 FG.

    in celalalt meci vad ca melo a decis ca prea a tras amare mult meciul trecut, asa ca e nevoie sa regleze el situatia. urmarea: are 9-21 FG, urmat de douglas cu 3-11 si amare cu 2-9 si bill walker cu 0-7. as zice ca i-a cam scos din joc pe ceilalti cu ball hogging-ul.

    well, he got his. are 24p. amare doar 4. e adevarat ca are si 14 reb (fata de 5 ale lui amare), insa daca continua asa, o sa realizeze sloganul jordan brand: "become legendary" - in materie de ball hogging.

    in schimb la celtics vad ca rondo domina iar celtics executa ofensiv cum nu au facut-o de cind l-au dat pe perkins. parca vad ca terminatii de knicks si lipsa lor de D o sa le dea increderea inapoi si iar incep celtics sa joace in playoffs mult mai bine decit in sezon.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #311
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Turkoglu și Richardson sunt pur și simplu penibili. Turkoglu nu e în stare să înscrie nici măcar de la libere și cu toate astea , Magic conduce. CONDUCE. Asta ca să vă faceți o idee la ce nivel joacă Howard momentan. Dacă n-ar fi el să culeagă toate aruncările absolut penibile = blowout.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  18. #312
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Celtics ran away with the W. Acum sunteți "condamnați" să vă uitați la un meci oribil - ORL vs. ATl
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  19. #313
    manager telespectatorul's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bavaria, DE
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    wtf was that knicks? walker 0-11 si 0-5 de la 3? wtf is this team doin' in the playoffs?
    "Respect is earned, respect is never given. It's better to be respected than to be alive." > Ray Lewis

  20. #314
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Celtics ran away with the W. Acum sunteți "condamnați" să vă uitați la un meci oribil - ORL vs. ATl
    slavit fie numele geniului care a inventat butonul LAST pe remote !
    cum e fluierat ceva, clock reset sau timeout, BLIP, on to the other channel
    abia apuc sa beau si eu o gura de apa cand foarte rar se nimeresc TOs simultane

  21. #315
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    am obs ca m'ai pus si pe mine in categoria copiilor care se refera la big ben desi eu nu am zis nimic de el
    tu pt ca l-ai pus pe dwight best all time.
    you know i love dwight, dar nu stiu cit de bine s-ar fi descurcat daca ar fi trebuit sa se apere zi de zi la hakeem, robinson, ewing, shaq, zo + inca o serie de C care acum ar prinde all star game-ul fara probleme (rik smits, de ex)
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •