Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Eu nu pariez pe cai(ni) morti!

  1. #1
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1

    Eu nu pariez pe cai(ni) morti!

    Tot acest post e preluat de pe site-ul dinamovistilor;ramane sa-l discutati:
    "
    Eu nu pariez pe cai(ni) morti"

    Va mai aduceti aminte de strigatul groparilor: "Ale, Ale Sekuritatea? " Ce replica le putem da? Parerea mea nici una, deoarece Dinamo este ultimul bastion vizibil al Securitatii.
    Cand am plecat din tara, am plecat din pricina securitatii. In anul 1990, Dinamo a avut o sansa revina la normalitate. S-a discutat atunci trecerea la denumirea pre-comunisti : Unirea Tricolor, care sa fie privat si in afara tutelei MI si Securitatii. Acea sansa s-a irosit,Dinamo fiind si acum acelasi club care face blaturi, urat de o tara intreaga, a carui jucatori trebuie sa paraseasca stadionul in duba jandarmeriei si este condus de oameni care au facut fie partea din familia Ceasescu, fie au executat ordine de masacru la Timisoara, fie au gazduit pe Iliescu la Revolutie, fie sunt acum dati afara de la COR fiindca au facut parte din Securitate...
    Intrati pe siteul Fundatiei Dinamo, care chiar daca acum se ocupa de clubul Sportiv numai are in componenta in majoritate aceeasi oameni pe care i-am pomenit mai sus si fac parte si din Consiliul Director a lui FC Dinamo:
    http://www.fpd.ro/statut/#onorific

    Adevaratii suporteri ai lui Dinamo fie sunt izolati (rew, radu, vlad si andrei au vazut la meciul cu Intergaz pe pielea lor acest lucru) fie s-au indepartat din pricina lehamitei.
    Actuala galerie este ca si cea din trecut aservita conducerii ********e. In anii 60-70 "galeria" lui Dinamo era formata din 30-40 de puscariasi proaspeti eliberati si rasi in cap, cu conditia sa strige pentru echipa MI-ului si un grup de copii sarmani. Exista si atunci unul sau doi, mai mari si burtosi care dadeau tonul la scandari in functie de ordinul primit de la ********ul sef. Intre timp, s-au mai perindat si altii, Nicu, Bucurica... Noi restul suporterilor, adica vreo 80 000 la un meci cu Galata, Real sau Inter ii privim cu un zambet ingaduitor: acela era pretul libertatii lor...Acum aceeasi mascarada continua cu cei care se numesc "ultras" o oribila manifestare in public a lipsei de cultura, a educatiei si a intelegerii fenomenului fotbalistic. Ei nu merg la meci sa incurajeze echipa, sa fie preocupati de buna-starea clubului sau sa protesteze impotriva conducerii ********e. NU!! Ei merg la meci, fiind platiti, ori sa-si afirme suprematia asupra altei grupari "ultras". Cum pot acesti tineri din nord, sud sau aiurea sa-l injure pe Lacatus poate unul dintre cei mari fotbalisti ai Romaniei, care l-a scapat pe Andone din mainile Securitatii cand acesta si-a aratat pielea conducerii ceausiste? Cum pot ei sa-l injure pe Danciulescu care singur a adus gloria eventului lui Dinamo anul trecut? I-ati auzit pe acesti goloni vreodata sa protesteze, sau sa ceara socoteala conducerii ca un Dudu, Dumitrache sau Nunweiller sunt batjocoriti? Niciodata, fiindca nu sunt platiti pentru asa ceva sau este peste intelegerea lor limitata. Dinamo nu mai are suporteri activi. Este normal sa fie asa cand Dinamo este ultimul bastion vizibil al Securitatii preocupata acum de castiguri rapide in conjunctura politica creata de campania Presedintelui Basescu impotriva coruptiei. Dinamo o creatie artificiala a securitatii care va muri o data cu amintirile noastra despre un cap a lui Voicu sau Dudu, centrare a lui Suru sau Parcalab, dribling a lui Dumitrache, sarja a lui Raducioiu sau strigat de pe margine a lui Ionescu, Niculescu, Nicusor sau Lucescu... Fundul gol a lui Andone de odinioara s-a dat de gol acum pentru cele 3% ...argintii lui Iuda, si pe cai(ni) morti a lui Andone nimeni nu mai pariaza.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  2. #2
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    ai mare dreptate!
    suporterii echipei dinamo sunt doar rudele si prietenii fotbalistilor care joaca acum sau copii militienilor si ********ilor, in rest sa auzim ca dinamo va juca la retrogradare in 2005-2006.
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  3. 30th January 2005, 15:57

  4. #3
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Nu vad deloc sensul acestui topic... imi poate explica cineva si mie?
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

  5. #4
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Iti explic eu! MARE SCANDAL! si gata, SPER sa fie inchis cat mai repede!
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #5
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADY19
    Nu vad deloc sensul acestui topic... imi poate explica cineva si mie?
    Nici initiatorul lui nu vede rostul da el e "dur"
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  7. #6
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Mersi pentru clarificare. Cand lumea nu are ce face.... mai face un topic
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

  8. #7
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    nu are ce face dar plictiseste pe altii...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  9. #8
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Suporterii lui Dinamo se vor stinge incetul cu incetul .

    Au mai ramas doar " politistii " cu familiile lor, jucatorii cu famiile lor , si niste persoane care habar nu au de fotbal ( gen sora Nicoletei Luciu - mare amatoare N & D).
    Caz concret : Stiu o fata care e "impatimita dinamovista " adica mananca , doarme si bea Dinamo , ... care e fiica de politist-sef.
    Noii chestori , lipsiti de avaritatea penibila a predecesorilor , se vor orienta spre alte cluburi.
    Eu cred ca in urmatorii 25 de ani , vor ramane doar 4 echipe adulate in tara :Steaua ,Rapid , Poli T. si U.Craiova.
    see you at the bitter end...

  10. #9
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    crezi prost Remus...crezi f prost....chiar daca esti din partea aia de tzara care imi e foarte draga pentru ca am radacini acolo(Negresti-Oas) nu pot sa remarc ca a ta afirmatie nu e decat dovada unei rautati....de fapt e din cauza ca esti pueril....tu crezi toate povestile zise de oameni mari ?

    AVANTI BIANCO ROSSI !!!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  11. #10
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remus
    Suporterii lui Dinamo se vor stinge incetul cu incetul .

    Au mai ramas doar " politistii " cu familiile lor, jucatorii cu famiile lor , si niste persoane care habar nu au de fotbal ( gen sora Nicoletei Luciu - mare amatoare N & D).
    Caz concret : Stiu o fata care e "impatimita dinamovista " adica mananca , doarme si bea Dinamo , ... care e fiica de politist-sef.
    Noii chestori , lipsiti de avaritatea penibila a predecesorilor , se vor orienta spre alte cluburi.
    Eu cred ca in urmatorii 25 de ani , vor ramane doar 4 echipe adulate in tara :Steaua ,Rapid , Poli T. si U.Craiova.
    nasol ...
    ce se va face lumea fara : glorii bistrite , ceahlauri pietre-nemtene , petroale 007 , dinamuri securite etc ???????????????
    mi-e frica de NORMALITATE !!!
    Ne-am obisnuit cu anomaliile alea ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #11
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    tu ai xerox in loc de creier? pe bune nu vreau sa te jignesc dar nu inteleg....nu esti capabil sa spui si ceva normal....ca tot ce afirmi sunt gogomanii...pe care le repeti again and again and again...ce plictistor esti
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  13. #12
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    "Oamenii mari " sunt niste copii cu burta , bani si minte putina .
    Eu mi-am formulat o opinie proprie. Nu ma intereseaza povestile "oamenilor mari ".
    see you at the bitter end...

  14. #13
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    nu prea pare.....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  15. #14
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    fotbalul devine o afacere,si Dinamo e prima care o dovedeste!orikat de mult urask yo steaua si pe familia becali,trebuie sa recunosk ca ne-ar trebui si noua o persoana gen becali la conducere,macar sa faca o echipa bunicica si sa o PASTREZE!dinamo a trecut prin f multe schimbari,care daca echipa nu va merge bine,vor trebui sa se inmulteaska..pacat...Dinamo e in continua schimbare,dar eu am impresia ca nu e pe drumul cel mai bun Hai Dinamo!!!

  16. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Dinamo in acest moment e o zona de liber schimb din cauza conducatorilor infecti...Se rasuceste Catalin in mormant.....

    FORZA CAINII !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  17. #16
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    da,pacat de Catalin!Dinamo era mult mai frumoasa si iubita pe vremea luinu vreau sa fiu rau,dar daca toti ar fi caini pana la moarte,cel putin unii dintre ei,ar refuza oferte din strainatate,si ar ramane la Dinamo(dar probabil,daca jucatorii ar face asta,conducerea ar adopta tot felul de metode pt a le forta plecarea )

  18. #17
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    AMIN !
    PRoblema principala e Conducerea alcatuita din camatari !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  19. #18
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Corect!pacat si de Petre si de ceilalti,pt ca sunt urati de lume datorita conducerii.si chiar daca ar pleca acum,nimeni nu-i primeste cu bratele deschise(ma refer la suporteri) din singur motiv:au fost dinamovisti!si de fapt de aici s-a plecat..fotbalul era un joc,pt binedispunerea publicului,dar "camatarii" din toata lumea au reusit sa scoata bani de la cei care se bucura de acest sport,si au transformat dragostea(de sport) in bani!
    Caine pana la moarte!Hai Dinamo!..si Bacaul,Craiova si Brasovul!

  20. #19
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Fie Vreme Buna Fie Vreme Rea Caini Pana La Moarte Si Dincolo De Ea !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  21. #20
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Ati ajuns si voi sa va dati seama cine este acest NETOIU ( sa fie la el :degete. Si pe voi v-a facut praf! Nu ar trebui sa ma deranjeze prea mult, dar cand ma gindesc ca tot Netoiu este cauza si in plus din cauza asta Steaua va avea un drum lin si fara prea multi urmaritori in spate, parca nu-mi mai convine.
    Pina la urma cred ca suporterii lui Dinamo si ai Craiovei vor ajunge la un armistitiu macar in momentele in care il injura pe martafoiul asta. Mama cat mi-ar placea un stadion intreg plin cu olteni si dinmovisti sa-i ureze 4 M lui Netoiu( 4 M = mult mai multa m:degete: )
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  22. #21
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Nu Vietname stim de f mult timp cine e in conducerea noastra...poti sa fii sigur de asta!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •